Werken in vakantie Natuurlijk Concert Studenten Sociaal cultureel Aprtiifnirl0 Termeulen Termeulen Kennismaken met de VOS-cursus Naar het museum Ter meulen Soos All In Filmdag voor vrouwen Termeulen Rood Vlaardingen heropent boekhuis DE ©HAVENLOODS DONDERDAG 31 JANUARI 1980 Ook dit jaar weer natuurbeschermingswerkkampen Jongeren die eens iets anders willen in hun vakantie en het gevoel willen hebben iets nut tigs te doen, kunnen nu al weer naar een natuurbescherniings- werkkamp van het Instituut voor Natuuit>eschermingsedu- catie. Deze kampen zijn er speciaal voor jongeren tussen de 15 en 25 jaar en worden gehou den in de periode van 30 juni tot en met 23 auguhtus; dus in de periode waarin de school vakanties vallen. I In een tiental natuurreservaten door heel Nederland doerr groepen jonge ren ieder jaar het werk dat meestal niet door machines gedaan kan worden. Reden Hiervoor kan zijn dat het terrein te kwetsbaar is, dat er bijvoorbeeld bescherrrtde planten groeien. Ook komt het voor dat de bodem zo slap is. dat de machines er in zouden wegzakken. Het Werk dat gedaan wordt is onder andere het rooien van berken in heidevelden, het hooien van voedselarme graslanden en het verwijderen van Amerikaanse vogelkers (de Bospest) in bossen en struwelen. Wat de jongeren het meest aantrekt in de werkkampen - zo is het geble ken - is het werk in de natuur en het leerzame van deze „vakantie". Een natuurbeschermingswerkkamp is een unieke mogelijkheid om meer te weten te komen over de natuur- en milieubescherming en alles wat daar mee samenhangt. Overdag, tijdens het werk, wordt veel verteld over het nut en het effect van het werk, de waarde die het reservaat heeft ten opzichte van de omgeving en de bijzondere planten en dieren die er voorkomen. In de avonduren wordt veel aandacht geschonken aan het ..hoe en waarom" van de natuurbescherming en de problemen en vraagstukken dat dit met zich meebrengt. Natuurlijk wordt alle informatie in een ont spannen sfeer gebracht: zowel dg werkers als de leiders hebben vakan tie en dan wil je plezier hebben. Het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie (I.V.N.) is opgericht om in ons land, op zo groot moge lijke schaal, de noodzaak van het natuurbehoud tot de bevolking door te laten dringen en iedereen ervan te overtuigen dat een milieubewustere levenshouding van levensbelang is. Om dit te bereiken worden allerlei publikaties, uitgegeven en werk kampen georganiseerd. In principe kan iedereen tussen de 15 en de 25 jaar meedoen aan de kampen, behalve diegenen die al eens eerder aan een natuurbeschermings kamp hebben meegedaan. Dit. om iedereen de mogelijkheid te geven Het inschrijvingsgeld voor een werk kamp bedraagt 20 gulden. Verder worden alle kosten (slaapplaats, voe ding) door het I.V.N. betaald. Het inschrijfgeld wordt gebruikt voor het afsluiten van een „aanvullende onge vallenverzekering" en als tegemoet korning in de administratiekosten De kampen duren van maandagoch tend tot en met zaterdagochtend Bij het I.V.N. kan een lijst van de Nat uur be scherm ingswerk kampen voor 1980 aangevraagd worden, als mede een aanmeldingskaart. Het adres is Instituut voor Natuurbescher mingseducatie, Plantage M iddenlaan 4 1 1018 DC Amsterdam. MAASLAND - De Christelijke Zang vereniging Te Deurn Laudamus uit Maasland houdt zaterdag a.s. haar jaarlijks concert in de Nederlands I Hervormde Kerk in Maasland. De zangvereniging voert o.a. werken uit van Joseph Haydn, Johann Sebasti- aan Bach en Helmut Walcha. Harmonievereniging huterpe uit Maasland zal medewerking verlenen. Zy zullen werken van John Stanley en Alexander Guümant ten gehore brengen en het koor begeleiden bij enkele nummers. Voor de overige be geleiding zal Jan van Westenbrugge zotgen, op orgel en piano. Te Deum Laudamus staat onder lei ding van Kees Kelderman; Euterpe onder leiding van P. v/d Spek. Het optreden begint om 20.00 uur, de kerkdeuren gaan om half acht open. Kaarten a f. 4,- per stuk ver krijgbaar aan de kerk. SCHIEDAM - De Studenten Vereni ging Schiedam heeft weer een zaaltje gehuurd om zodoende wat avonden te kunnen organiseren. Zoals bekend heeft de vereniging nog altijd geen eigen honk. Eén avond waarop, er een zaaltje is gehuurd is 8 februari. Dan namelijk houden zij een open avónd waarop ook niet-leden welkom zijn. Natuur lijk moeten zé wel minimaal een HBO'opleiding volgen. Inlichtingen over deze te houden avond zijn te verkrijgen onder dy telefoonnummers s 700181 en 744265. SCHIEDAM- Gisteren vond in de re creatiezaal van het Stadskantoor de eerste informatie-avond over het soci aal-cultureel plan plaats. Voor de ko mende weken staan nog drie van der gelijke avonden op het programma. Dé resterende avonden worden ge- houden óp de drie eerstvolgende wóénsdagen, 6, 13 en 20 februari. Op 6 februari spreekt de heer Trommel oVer de werkwijze, de procedures en de inventarisatie. De week erop wordt er gepraat over de gevolgen voor de plaatselijke instellingen. De laatste avond' wordt gebruikt voor een afrondende discussie. Tijdens de bijeenkomsten, die allen om 19.30 uur beginnen, zal steeds een vast forum aanwezig zijn. Na de inleidenÜe verhalen zal het forum vragen beantwoorden, waarna er ge discussieerd kan wórden. Strikt eerste keus... Prachtige kwaliteit acryl meubelstof, om in het voorjaar uv meubels in een nieuw jasje te steken. In diverse fraaie kleuren: bruin, cognac, groen etc. 130 cm breed. mh# Per meter van 30,- tot 35,- r slechts Voor lekker warme voetjes... Deze leuke nylon sneeuwlaarsjes zijn met borg gevoerd. Met stevig rubberen zooltjes en speciale sneeuwsluiting. In beige, rood en marine. Maten 19 t/m 22- Nu extra voordelig van 32,50 voor slechts Wr 100% ACRYL VLAARDINGEN- De VOS-cursussen zullen binnenkort ook in Vlaardingen van start gaan. Er zal een ochtendcur sus gehouden worden in De Heipaal aan de Reigerlaan 49 en een avond cursus in het gebouw van Stichting Welzijn, Oosthavenkade 31 Ont geïnteresseerden zo duidelijk mogelijk te informeren over de VOS- cursus (Vrouwen Orienteren zich in de Samenleving) worden er kennis makingsbijeenkomsten gehouden. Op maandag 4 februari' om 9.15 uur worden de geïnteresseerden voor de ochtendcursus verwacht in De Hei paal. De cursus begint een week later. De bijeenkomst voor de avondcursus is op donderdag 7 februari om 20.00 uur op de zolder van het gebouw van Stichting Welzijn. Deze cursus begint op 21 februari. De kosten bedragen 25 gulden; deze kosten konden zo laag gehouden worden door een flinke subsidie van de gemeente. SCHIEDAM - De jeugd van zes tot twaalf jaar in Schiedam-Noord kan zaterdag op excursie naar het muse um „De dubbele palmboom" De tocht gaat uit van de werkgroep jeugdwerk in Noord. Er wordt ver zameld om 9.00 uur bij het SSSN- kantoor op het Jac. Urlusplein. Voor woensdag 6 februari staat er voor dezelfde leeftijdsgroep een kwis op het programma in boerderij Land- vreugd. Het begint 's middags om twee uur en de entree bedraagt f. 1,-. n Veel mensen weten het niet, maar ook De Havenloods heeft een rubriek waar de lezers hun grieven in kwijt kunnen. Deze rubriek hebben we „Zeg nou zelf' ge noemd. „Dat spreekt voor zich", dachten we. Heeft u dus bezwaar tegen een stukje in onze krant of wilt u gewoon uw mening over een bepaalde zaak eens kwijt, schrijf ons een briefje en wij plaatsen het, als het tenminste met een actuele gebeurtenis te maken heeft en ondertekend is. Hieronder twee brieven die wij kort geleden ontvingen. Aan Half van der Horst Ik Iteb je artikel ..een ander soort huizen" in de Havenloods van 10 jan. j.l. gelezen, waarin je o.m. de kritiek van de jonge socialisten op Chris Zijdeveld overnam. Je zult het wel met mij eens zijn dat de jonge socialisten met hel via de pers spuien van hun grieven op Zijde- veld. niet de demokratische weg behandelen om lol een betere samen leving te komen. De plaats van een dialoog is niet de krant, maar de vergadering, waarin men. zoveel als men wil, kan spuien. Je weet dat heel goed, want je hebt dat tijdens je lidmaatschap van de PvdA ruimschoots gedaan. Verder is er de raadsfraktie, die moet toezien, hoe het beleid van een wethouder is. Hoe het beginselprogramma wordt nageleefd. Blijkt een bewindsman of -vrouw daar de hand mee te lichten, dan kan hij of zij er van verzekerd zijn, niet meer op een verkiezingslijst voor te komen. Au echter wat de zaak zelve betreft. Het is nog steeds vreselijk moeilijk de beschikbare woonruimte op een eer lijke wijze te verdelen. Vooralsnog heb ik er vertrouwen in dat Chris Zijdeveld dit naar eer en geweten doet. al zal hij ook wel en dat is menselijk, fouten maken. Ook jij bent het mei de jonge socialisten eens dat jonge mensen vanaf achttien jaar recht hebben op een woning. Weet je hoe oud ik was toen ik een slaapetage kon bemachtigen? Der tig! Hoe dat kwamDoor de tijd van krisis waar ik toen in leefde. Ongetwij feld heb je daar wel eens wat van gehoord of gelezen. Thans beleven we recentelijk Het verschil m evenwel dat et gebrek lijdt. Vt oorlog •t de vorige krisis nu geen veede wereld- heel grote leegstand woningen. Men had echter ook geen geld om huur te betalen. Toen it as er dus gebrek aan geld. nu is dat de woonruimte. Ik vraag mij af of de jongeren ook nu niet wat meer geduld moeten opbrengen door wat langer bij ..moeders pappot" te blijven. Ik weet dat we in een andere struktuur leven. De jonge mensen zijn veel zelfstandiger en wijzer. Jammer is dat zij soms den ken de wijsheid in pacht te hebben. Mijn generatie moest ook ongewild offers brengen. Zou het van de genera tie van nu teveel gevraagd zijn wat over te hebben voor hen. die woonruimte zo hard nodig hebben.' J. Krabbendam Delflandséweg 334 Schiedam Aan de redactie van de Havenloods Vlaardingen Ik wil reageren op een stukje in uw blad van 24 januari. Hierin werden vrouwen attent gemaakt op een eman cipatieavond in het vrouwencafé West- wijk. Het stukje spreekt naar mijn idee een vooroordeel uit, waar ik ten zeerste tegen wil protesteren. Ik ben een regelmatig bezoekster van het vrouwencafé, en ervaar dit als een rustpunt, als een bijpraatavond. Een plaats waar iedere vrouw de mening kan verkondigen, die zij wil. en waar een grote onderlinge solidariteit heerst ondanks verschillende opvattingen. Het is dacht ik zinnig, met vrouwen samen je te bezinnen op de rol en positie van vrouwen. Dat dit gebeurt in een ontspannen sfeer en zonder man nen is erg prettig. Fr ontstaan nu ook mannencafé's. waar mannen bezig zijn met hun emancipatie. Dat deze twee vormen eens samenkomen is voor mij persoonlijk het streven. Met uw publicatie heeft u zonder ver dieping in het onderwerp een vooroor deel bevestigd, en misschien veel vrou wen weerhouden de weg naar het vrouwencafé te vinden, en dal is alleen maar jammer Ellen Boonstra de Jong l.ijsterlaan 5 7 Vlaardingen Een ongelooflijk spotprijsje... Verstelbare diskospot voor aan de wand of het plafond. Met porce- leinen fitting en reflektorlampl 75 watt,doorsnede: 80 mm) in de kleuren geel, groen, rood en blauw. Ook in helder. Zonder snoer en stekker. Ca 23 cm lang. Kompleet met gekleurde lamp voor slechts Met heldere lamp 6,95. woonmarkt brienenoord IJsselm't>ndselaan175 Rotterdam Tel. Ö1Ö-50 74 44 VLAARDINGEN - Voor het eerst in het nieuwe jaar is er weer een „Soos All In" georganiseerd door Sociëteit ,,In the Mood" Vanavond (31 januari) zijn alle oud leden en ouders van leden van Liefde en Vrede weer van harte welkom in De TRiangel aan de Franssenstraat. Als één van de onderwerpen van ge sprek is de opkomst bij de NieuvyZ jaarsreceptie en de mogelijke verbete ring daarvan genoemd, yiteraard is er ook de mogelijkheid, een spelletje te doen. na VLAARDINGEN - Het Stedelijk Overleg Vrouwencafé s en Koffiebar (SOK) heeft voor aanstaande zater dag (2 februari) een filmdag voor vrouwen gepland. Dit gaat gebeuren in Ontmoetingscentrum Westwijk aan de Florisde Vijfdelaan. Om 10.30 uur wordt de eerste film gèslart: „Vrouwen en Gezondheids zorg". Deze documentaire gaat over het recht op zeggenschap binnen de gezondheidszorg en het recht om Geweldige aanbieding! Vrolijke, ruimvallende japonnen in verschillende modellep en in diverse mooie bloemdessins van 100% katoen. Maten 36 t/m 44 Nu extra voordelig van 69,95 voor te beslissen over je eigen lijf. De tweede film heeft als titel. „Maatje 36". Door de-confectieindustrie en de reclame wordt vrouwen verteld dat Slank mooi is en dat ze dus slank moeten zijn. Hierdoor zijn veel vrouwen niet tevreden over hun lichaamsdelen. Deze film gaat over vrouwen die proberen van deze voor schriften af te'komen. Zij accep teren hun lichaam, ook al passen ze geen kleding van maatje 36. Dit onderwerp komt terug in het kreatieve gedeelte van de dag, als met allerlei materialen de meningen over de film verduidelijkt kunnen wor den. Over de eerste film zal gediscussieerd worden. Tussen de onderwerpen door is er voldoende tijd om met elkaar te praten, iets te drinken of iets te eten. Tussen de middag is er eén maaltijd e krijgen. De ruimte in het ontmoetingscen trum is open van 10.00tot 17.00 uur. Vrouwen kunnen op elk moment binnenkomen of weer opstappen. Voor gratis kinderoppas is ook ge zorgd; kinderen kunnen dus gerust meekomen naar het Ontmoetingscen trum Westwijk aan de Floris de Vijfdelaan 1 VLAARDINGEN - Stichting Rood Vlaardingen (RV) begon ongeveer 9 jaar geleden met de verkoop van in formatiemateriaal en dergelijke in he het zogenaamde „PSP" pandje Al snel waren daar echter ook van andere progressieve, linkse groeperin gen en personen dan de PSP boeken, folders en affiches verkrijgbaar. Ook werden er kinderboeken, romans, strips, koffie en thee verkocht. Er is nu een nieuwe naam bedacht: Boek huis RV, een naam die de lading be ter moet dekken. Boekhuis RV wil een servicefunctie gaan vervullen voor de progressieve Vlaardingers. „Daarbij wordt niet voorbijgegaan aan de oorspronkelijke functie: het informatie-verstrekken over de PSP" aldus een woordvoerder van Boek huis RV. Het boekhuis opent morgen (vrijdag) de deuren. De openingstijden zijn: elke vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en tijdens sommige bijeen komsten die in dezelfde ruimte den gehouden Het boekhuis vinden in het Weeshuis, Weeshuis plein 1 8 (links) ►»*.- -.vttaaééfe&teili* MAASSLUIS - De Maassluise werkgroep van Amnesty International de afgelopen dagen veelvuldig naar buiten getreden. In de eerste plaats jongstleden donderdagavond tijdens een succesvolle fakkelop- oeht in het kader van de Ruslandactie door het centrum van Maas- _luis. Zeker 80 deelnemers werden er geteld. In de bijeenkomst hierna in de Ark waren ruim 125 mensen aanwezig. Onder de gastsprekers bevond zich ook burgemeester J. van Es. Verder een aantal zeer actuele gedichten voorgedragen en een theater groep verzorgde een prima optreden. De avond daaropvolgend konden, bezoekers van het jongerencentrum Ozobleu meer te hóren krijgen over de doelstelling en werkzaamheden A.l. bij een infostand van dezè organisatie die in de grote zaal was gezet. VLAARDINGEN - Drie gewonden, een auto total-loss, een bus be schadigd en een hekwerk over een afstand van 15 meter kapot. Dat was het eindresultaat van een ongeval dat afgelopen donderdag op de kruising van de Maassluisedijk en de Burgemeester Pruissingel plaats vond. De van de dijk afkomende personenauto gaf de bus geen voor rang en als gevolg van de klap die volgde kwamen beide voertuigen op de rand van de dijk terecht. De gewaarschuwde brandweer kon gelukkig voorkomen dat de personenauto, waaruit benzine lekte, in brand vloog. VLAARDINGEN- Burgemeester Wi zochten afgelopen maandagochtend de dag erna hun zestigjarig bruiloftsfeest vierden. Meneer en mevrouw De Bruin, geboren in respectievelijk Maassluis en 's Gravezande, kre gen een cadeau overhandigd namens het Vhufrdingse gemeentebestuur. VLAARDINGEN - Met een gezellige receptie, bijgewoond door jong en oud werd afgelopen vrijdag het nieuwe gebouw van het Open Jongeren Centrum OOHJEESEE aan de Zomerstraat 45 feestelijk geopend. Voor dat het zover was is er heel wat afgepraat tussen voor- en tegenstanders het plan, wethouder Bovenberg kostte het enkele jaren geleden bijna zijn portefeuille. Maar nu is het toch zover, de Vlaardingse jongeren hebben definitef een eigen trefpunt, dat vrijdagavond luidruchtig werd ingewijd met een optreden van de hard-rock formatie Picture, goed voor vele decibellen, een rookgordijn en knaleffekten, kortom alles wat het bij het jonge publiek goed doet. VLAARDINGEN - Wethouder Bas Goudriaan (Verkeer en Vervoer f installeerde afgelopen maandagochtend de eerste Vlaardingse „moe- der-Verkeers-Brigade". Deze installatie vond plaats in school De Hoeksteen"aan de Olmendreef. De brigade bestaat uit dértien dames (als dat maar goed gaat) en zal gaan klaar-overen op de Olmendreef. üe „Moeder-Verkeersbrigadiers" zijn terdege op hun taak voorbereid door een opleiding die ze kregen bij de Blaardingse politie. Tijdens het werk zal de politie hen ook nog begeleiden. De gemeente Vlaardingen heeft de kosten van kleding en verzekeringen betaald en burgemeester en wethouders hebben een brief verstuurd aan alle hoofden en oudercommissie's van de Vlaardingse kleuter- en basisscholen, waarin ze de mogelijkheden tot oprichting van verkeers- brigades uiteen zetten. iflftüri

De Havenloods | 1980 | | pagina 5