DE H HAVENLOODS Bewonersvereniging komt ook met binnenstadsplan Staatssecretaris bezocht scholengemeenschap vrijdag^ zsterdagvoor^deel I UNICON b.v. EHBO-wedstrijd goede praktijkoefening SLAAPBANKEN Optocht 'Grote omloop bevorderen' Zangconcert r rr -»■ I vrr I Keukentapijt NARVA mistlampenset Damespantalon I CPUIPnAM DONDERDAG 7 FEBRUARI 1980 HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. I editie p OV/III I- L/r\l¥l 29e JAARGANG NO. 5 Westwijkhal wordt uitgebreid Staatssecretaris bezocht scholengemeenschaD Voor u daaraan begint, will u weten of dat kan en wat er kan. Er zijn zoveel contactlenzen; bijv. de nieuwste ultradunne zachte lens uit Amerika, harde lenzen, Minicon-tlex. Unicon-flex en cylindrische zachte lenzen voor cgen die vroeger geen zachte contactlenzen konden dragen. Er zijn zelfs speciale sportlenzen en dubbel-föcus lenzen Unicon is contactlens- specialist die na zorgvuldig onder zoek u de tuiste lens kan adviseren Aangesloten bij de ANVC Unicon heeft alleen contact lenzen, maar dan ook alles op dit gebied. Unicon is lid van de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlens specialisten A.NV.C. Unicon geeft u een eerlijke, uitvoerige informatie en de juiste deskundige begeleiding. Kom dus eens praten met WETENSCHAPPELIJK INSTITUUT VOOR CONTACTLENZEN Schiedamseweg 73. 3134 BC Vlaardingen, 010-346374 MAASSLUIS—De afdeling Maas sluis van de Koninklijke Neder landse Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken (EHBO) organiseert aanstaande zaterdag de tweede se niorenwedstrijd EHBO van de kring Schiedam. De wedstrijd wordt gehouden in gebouw De Sluis aan de G.A. Brederodelaan 49 en begint om 14.00 uur. Het doel van deze wedstrijden is, de EHBO-ers die nog niet zo lang hun diploma hebben, wat prak tische ervaring op te laten doen. De pas geslaagde doet op deze wedstrijden een schat aan ervaring op, maar ook de doorgewinterde EHBO-er komt bij de westrijd aan zijn of haar trekken, omdat de Landelijke Organisatie Tot Uit beelding van Slachtoffers (LO TUS) altijd weer nieuwe proble men voor hen heeft De LOTUS-slachtoffers weten de realiteit op een zeer kundige manier na te bootsen, niet alleen door het vakkundig schminken van wonden, maar ook door het zich inleven in de geestelijke toe stand van een slachtoffer. Deze mensen zetten een ongeval in sce ne, waarvan de slachtoffers - mees tal twee - door de diverse EHBO- ploegen zo goed mogelijk behan deld dienen te worden. De ploe gen worden hierop beoordeeld en krijgen een bepaald aantal punten. Aan de wedstrijd van aanstaande zaterdag zullen tien ploegen deel nemen. Er zijn twee eerste- en twee tweede prijzen te halen. Bur gemeester van Es zal de prijzen uitreiken. SCHIEDAM - De bewonersvereniging Schiedam-Centrum is met eigen plannen gekomen over een toekomstige winkelconcentratie in de binnenstad. Dit ondanks dat de Stichting Binnenstad Schie dam (waar zij eveneens in vertegenwoordigd is) enige tijd terug ook met een plan gekomen is. De plannen over de toekomstige lo- katie van het winkelcentrum zijn hetzelfde, maar toch is er volgens Centrum een essentieel verschil: de stichting blijft vaag omdat er veel verschillende belangen in spelen. Er wordt steeds een slag om de arm gehouden. De bewonersvereniging zegt veel concreter te kunnen zijn dan de stichting. slaapbankstellen, enorme sortering. Vr.folder.Fabriekstoonzaler. Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam, tel. 010-13.80.18 SCHIEDAM - De carnavalsoptocht vereniging üe Kietzeilers. die zaterdag 16 februari door Schie- Dit onder de volgende telefoonnum- dam zal trekken kan nog wat deelne- mers: 700123 (de heer P. Dries) en mers gebruiken. Een ieder die zin 734093 (de heer W. van der Steen), heeft, verkleed, om mee te gaan Voor beiden geldt wel dat ze alleen lopen kan kontakt opnemen met de 's avonds onder dit nummer bereik- optochtcommissie van de carnavals- baar zijn. Hun gemeenschappelijke bezwaren richten zich tegen de plaats die de ge meente Schiedam heeft uitgekozen voor een zogenaamde publiekstrek ker. De lokatie, aan het Broersveld ter hoogte van de Blauwe Steeg, stuit volgens hen op onoverkomelijke be zwaren. Na enig zoekwerk z(jn ze op een, volgens eigen zeggen, veel betere plaats terecht gekomen. Te weten het gebied dat begrensd wordt door de Kreupelstraat, de Loterstraat en de Lange Kerkstraat. De bezwaren tegen de gemeentelijke plaats zijn legio. Zo zal de bevoorra ding grote moeilijkheden geven. Ook zal de nog bestaande bebouwing bü de Blauwe Steeg gesloopt moeten worden. Hierdoor wordt de omgeving drastisch veranderd. Iets dat volgens de tegenstanders in tegenspraak is met de gedachten van het gemeente bestuur zoals dat staat geschreven in het beleid 1978 - 1982. Daarnaast is er in de omgeving slechts zeer be perkt parkeergelegenheid. Tot slot zal de „grote omloop" door een dergelijke situering ook niet bevor derd worden. Iets dat met name ge volgen zal hebben voor het tweede deel van de Hoogstraat en de Grote Markt. Vertegenwoordigers van de bewonersvereniging stellen ook dat „als je, als gemeente, voorstander bent van een grote omloop door de binnenstad niet in zo'n hoekje moet gaan bouwen." Parkeren Voor de plek die de stichting en de bewoners hebben gekozen gelden de ze bezwaren niet. De trek naar de Kerkstraat wordt bevorderd. Er zul len ook meer straten als toegangsge- bied voor het centrum gaan fungeren. De bevoorrading zal geen problemen geven. Hierdoor wordt het centrum van veel verkeer gevrijwaard. De par- keermogelükheid heeft minder pro blemen terwijl er ook voor het open baar vervoer (met name door de ge plande tramlijn) weinig problemen zjjn. Op een deel van het door hen geko zen trerrein staat momenteel het (nood)pand van de Hema. Iets dat er van de bewonersvereniging best mag blijven staan. „Hoeveel winkelcentra *„Als je, als gemeente, voorstander bent van de grote omloop dan moet je niet in zo'n hoekje gaan bouwen", aldus wijkverenjging-Centrumvertegenwoordigers Nieuwenhuysen en Hagendoorn. beginnen niet met een Hema?" Daar naast kan er ook wat mee geschoven worden. Het plein ervoor biedt er na melijk alle mogelijkheden toe. Een grote omloop wordt door de situe ring al een stuk gemakkelijker ge maakt. Men is eerder geneigd de Lan ge Kerkstraat door te lopen. Toch zou deze straat wel iets aantrekkelij ker gemaakt kunnen worden, reali seert de vereniging zich. Daarom zou den in de diverse leegstaande panden het beste weer wat winkeltjes kunnen verrijzen. Ondernemers Ook de Verenigde Schiedamse On dernemers en City Centrum Schie dam gaan zich binnenkort uitspreken over het plan van de gemeente en dat van de Stichting Binnenstad. Dit ge beurt aanstaande dinsdag in het Novotel. Op deze avond zal speciaal gepraat gaan worden over een lokatie voor een grootwinkelbedrijf en het functioneren van het midden -en kleinbedrijf in de binnenstad. Het ligt in de bedoeling dat de conclusies van deze avond nader uit gewerkt worden en als reactie van de Schiedamse Ondernemers aan het ge meentebestuur worden aangeboden. boekhuis den draak 's maandags gesloten. VEERPLEIN 33 -35 VLD. SCHIEDAM - De afdeling zang van de Schiedamse Gemeenschap heeft besloten op de moderne toer te gaan. Ze achten namelijk de tijd gekomen eens af te stappn van het oorspron kelijke repertoire en daarvoor in de plaats werk van hedendaagse com ponisten uit te gaan voeren. Er werd kontakt gelegd met de componist Bernard van Beurden, iemand die zich erg inzet om heden daagse muziek met amateurs aan te pakken. De samenwerking heeft ge leid tot een concert dat vrijdag 15 februari in de Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67, zal plaatsvinden. Het concert heeft als thema „The magic of music". De afdeling zang hoopt er mee de aanwezigen in ruime mate te informeren over nieu we ontwikkelingen in de muziek. De toegangsprijs is vastgesteld op drie gulden. De aanvang is 20.00 u. SCHIEDAM - De staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen, Drs. K. de Jong bracht dinsdagmiddag een werkbezoek aan de scho lengemeenschap Nieuwelant. De reden hiervan was volgens Nieuwelant- directeur Schoenmakers „de landelijke bekandheid die de scholen gemeenschap heeft gekregen door zijn onderwijs" Nieuwelant is in die mate opval lend aan het werk dat het in het eerste jaar de leerlingen voor de LEAO, LTS en MAVO gewoon bij elkaar houdt, iets dat in de praktijk inhoudt dat mensen met LBO- en HAVO-adviezen in een zelfde klas komen te zitten. In dergelijke gecombineerde brug klassen kan niet op gewone klassi kale wijze les gegeven worden. Voor een aantal vakken hebben de leerkrachten zelf de stof ontwik keld. Het voordeel van een gecom bineerde brugklas is dat voor kin deren niet zo snel hoeft te worden beslist welke schoolsoort voor hen het meest geschikt is. Bestaat daarover aan het eind van het jaar nog geen duidelijkheid dan kan de keuze in sommige gevallen nog een jaar uitgesteld worden. Nieuwelant wil echter volgend jaar gaan starten met een tweejarige gecombineerde brug klas. De staatssecretaris was vooral ge ïnteresseerd in de leerstof. Daar over praatte hij ook met een aantal leerlingen en docenten. Schoenmakers noemde het bezoek van De Jong, die vergezeld was van de inspecteur en een paar ambtenaren, het aanhalen van de goede band die bestaat tussen het ministerie en de scholengemeen schap. Iets waar de scholenge meenschap zeker zijn voordeel mee doet. Schoenmakers: „We hebben vrij snel na onze aanvraag uitbreiding van taakuren gekregen, terwijl we onlangs ook een hy permodern electrolokaal hebben mogen inrichten" Voor de opkomst heeft Nieuwe lant nog een aantal plannen. On derwijskundige ontwikkelingen die gericht zijn op de individuele ontplooiing van de leerling. Ont wikkelingen die het werkbezoek de staatssecretaris gerechtvaardigd hebben en een erkennning zijn voor het baanbrekende werk dat de school in het onderwijs verr- richt, aldus de directeur. Op ongeveer 20 panelen met kleurenfoto 's en tekst wordt het milieu in Zuid Holland van alle kanten belicht. Dé ideale-en praktische oplossing voor uw keu kenvloer! gemakkelijk zelf te leggen isolerende schuimrug verkrijgbaar in twee sfeervolle kleuren handige werkbreedte: 200 cm Nü per meter "FK van 35.- voor JSaWvsB Kapstok Eigentijds. In beu ken uitgevoerd Kleur old pine 59.- Smeedijzeren grill Voor de open haard. Platte handgreep of getorst. In 4 hoog ten verstelbaar 22.50 Bestaat uit twee mistlam pen met halogeen gloei lampen (H3-55W) en scha kelaar. Rechthoekig model in zwarte kast, E-keur' Afm. glas 17x9 cm. Leverbaar als witte- of gele breedstralers of als witte verst ra Iers Van 59.- voor Bijpassend beschermraster 2.50 p.stuk Geiteharen sokken 60/40% Wol/pol. Prima pasvorm. Grijs en beige. 42 t/m 45 5.50 39 t/m 41 5.- Maten rn 35 t/m 38 M.DV Tricot herenpyama 100% Katoen. Met contrastbiezen. Di verse kleuren o.a. marine/rood, bleu/ marine. Maten S, M, L en EL «SU." Van lekker zittend jersey. 100% Courtelle. Zeer eigentijds, leuk en heel apart te combineren. Kies uit verschillende uni-kleuren o.a. marine, zwart en rafbleu. Maten 40 t/m 48 van 39.- voor 9ë9\ VROOMS DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond1031 A

De Havenloods | 1980 | | pagina 1