Ondernemers weinig concreet over binnenstad Appelmarktbrug opknapbeurt h zen? air m UNICONb.v. termeulen „Gemeente zou k/ ^Jiteitenonderzoek moeten bekostigen" Carnaval Lentefeest een succes SLAAPKAMERS 189.- n.- HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. i. I editie p SCHIEDAM DONDERDAG 14 FEBRUARI 1980 29e JAARGANG NO. 6 Start bouw 2e sporthal mogelijk nog in 1980 Pointer Sisters: prima muziek maar slechte sfeer SCHIEDAM De Schiedamse gemeenteraad mag maandagavond haar goedkeuring verlenen aan een krediet van 795.000 voor de restauratie van de Appelmarktbrug. Wanneer hiermee begonnen gaat worden is nog onduidelijk, maar er wordt wel gesteld dat gezien de toestand van de brug een spoedige renovatie gewenst is. Een spoedige renovatie van de Appelmarktbrug is gewenst, zo stelt de gemeente Schiedam. De gemeente Schiedam is momen teel aan het bekijken van welke zijden een subsidie-aanvraag geho noreerd zou kunnen worden. Om dat de Appelmarktbrug op de lijst van beschermde monumenten voorkomt, zal er een verzoek om subsidie ingediend worden bij het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk. Ook wordt een beroep gedaan op de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening omdat de mogelijkheid aanwezig is dat een rijksbijdrage wordt verleend op grond van het „Besluit bijdragen reconstructie- en saneringsplan- B en W stelt in het bijbehorend raadsstuk dat het krediet van 795.000 gulden niet eerder zal worden verwerkt dan nadat er dui delijkheid is over de subsidiever lening of nadat er in het prioritei tenprogramma door verschuiving ruimte is gevonden voor het op vangen van extra kosten. Dit laat ste dus in het geval dat er geen subsidie wordt verleend. Tijdens de werkzaamheden zal het rijverkeer worden omgeleid via de Koemarktbrug en de Beursbrug. Voor de voetgangers zal er een speciale voetbrug worden aange legd. Voor u daaraan begint, wilt u weten of dat kan en wat er kan. Er zijn zoveel contactlenzenbijv. de nieuwste ultradunne zachte lens uit Amerika, harde lenzen, Minicon-flex. Unicon-flex en cylindrische zachte lenzen voor cgen die vroeger geen zachte contactlenzen konden dragen. Er zi|n zelfs speciale spórtlenzen en dubbel-focus lenzen. Unicon is contactlens specialist die na zorgvuldig onder zoek u de tuiste lens kan adviseren. Aangesloten bij de ANVC Unicon heeft alleen contact lenzen, maar dan ook alles op dit gebied. Unicon is lid van de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlens- specialisten A.N.V.C. Unicon geeft u een eerlijke, uitvoerige informatie en de juiste deskundige begeleiding. Kom dus eens praten met Schiedamseweg 73, 3134 BC Vlaardingen, 010-346374 Een hele voorraad... Aardappels kunt u kwijt in deze "Flair" aardappelkist met deksel en ventilatie. Inhoud 5 kilo. In bruin/beige. Nu van 7,95 voor SCHIEDAM - Twee activiteiten zijn er weer te melden van het bingo front. Beide bingo-avonden worden georganiseerd door de invalidesport vereniging De Ooievaars en vinden plaats in de grote zaal van de Christe lijke Sociale Belangen, Lange Haven 73. Profiteer nu nog van onze winterprijzen. NIEUWE SURFPLANK (kompleet) F. 850.- Versluis Boten Gebroken Meel dijk 106 - Barendrecht Tel. 01806-7411/3158 SCHIEDAM - „Verwacht van ons geen vaste voorstellen of be slissingen. Wat slechts met deze bijeenkomst wordt beoogd is dat er stemmen losgemaakt worden en dat vervolgens de diverse suggesties ingebracht worden bij het gemeentebestuur". Aldus stelden de gespreksleiders op de discussie-avond over de Schie damse binnenstad. Een avond die georganiseerd was door de Verenigde Schiedamse Ondernemers en City Centrum en waar zo'n tachtig binnenstadswinkeliers op af kwamen. Besluiten werden er dinsdagavond Beslissingen waren toch heel moei- dus niet genomen, wel werden er een lijk te nemen geweest omdat ook bij aantal ideeën naar voren gebracht, de betrokken ondernemers totaal ver- VLAARDINGEN - Het carnavalsfeest dat de Schiedamse stichting Lentefeest en de Rotterdamse carnavalsvereniging Lupardi zaterdag avond in de Vlaardingse Lijnbaanhallen organiseerden is een groot succes geworden. In totaal waren een kleine zevenhonderd gehandicapten naar het feest toegekomenEen aantal speciale invalidebussen reden een groot deel van de dag op en neer om de mensen op de plaats van bestemming te krijgen. Voor één man reed cr zelfs een ambulance. Hoogtepunten van de avond waren de optredens van Jaques Herb en Nico Haak. Vooral de laatste kreeg de stemming er goed in. Dat hij het zelf ook erg dankbaar werk vond blijkt wel uit het feit dat hij heeft toegezegd ook volgend jaar weer present te zijn. schillende belangen spelen. Een win kelier op de Kerkstraat ziet vanzelf sprekend graag een grootwinkelbe drijf als „trekker" bij de Schotse Poort verschijnen omdat dan zijn straat ongetwijfeld meer bezoekers zal krijgen. Komt er een „trekker" aan het andere gedeelte van het cen trum (bij de Blauwe Steeg bijvoor beeld) dan bestaat daar aanzienlijk minder kans op. Een andere winke lier zal een dergelijke beslissing echter weer niet aanmoedigen. Om een duidelijk inzicht te krijgen over de beste vestigingsplaats van een grootwinkelbedrijf zal er eerst een gedegen onderzoek plaats moe ten vinden. „Een beslissing mag niet genomen worden op emotié maar basis van een wetenschappelijk onderzoek", zoals bonbonmaker Gerard Verhulsdonk opmerkte. Zo'n onderzoek moet er ook komen vindt een groot deel van de winke liers. Een kwalitatief ondernemers- onderzoek zou uit moeten wijzen welke gebieden het best in de markt liggen en wat voor gevolgen winkel concentraties in bepaalde gebieden zullen hebben. Ook zal er dan beke ken worden of uitbreiden var. het winkelbestand wel rendabel is. „We kunnen alles wel vol gaan stoppen met winkels, maar er moet wel volk voor zijn". Doordrommen Rijnmond heeft hier in de omge ving een aantal van deze onderzoe ken gefinancierd (waar nu de resul taten van aan het binnenkomen zijn) maar is voor de komende jaren op dat vlak „potje los". Dit heeft tot gevolg dat Schiedam en Vlaardingen nog een paar jaar kunnen wachten. Als de gemeenten een dergelijk onderzoek zelf willen financieren is het natuurlijk ook best, redeneerde forumlid Heetman, rijksconsulent voor Handel, Ambacht en Diensten van het Ministerie van Economische Zaken. Winkelier Prins vroeg of hij hem misschien een ideetje aan kon doen om de gemeente er toe te bewe gen tot een dergelijk onderzoek over te gaan. „Doordrammen", was het enige dat Heetman wist te verzin nen. Verhulsdonk vroeg zich af of een grootwinkelbedrijf het economisch nog wel verantwoord vindt zich in Zo 'n tachtig binnenstadswinkeliers kwamen naar de discussie-avond in het Novotel en luisterden daar onder andere naar de inleidende woorden van het forum. Schiedam te vestigen. Mocht dit niet het geval zijn dan moet in ieder ge val getracht worden het voor het pu bliek aantrekkelijk te maken. „Zo dat het winkelen als recreatie wordt ondergaan". Vooral looptechnisch zou er dan veel verbeterd moeten worden. Verhulsdonk dacht hierbij met name aan de verlichting en de bestrating. Onzekerheid Een ander punt dat op de discussie naar voren kwam was het feit dat ook de winkeliers zelf het aantrek kelijk voor het publiek moeten ma ken. Dit dus met name door verbou wingen. Een aantal winkeliers, aldus winlelier Van Woerkom, durft hier echter niet aan te beginnen omdat ze in voortdurende onzekerheid verke ren over wat er met de binnenstad gaat gebeuren. „Als een ondernemer niet weet of hij wel mag blijven en wat straks de ingangsroutes voor het centrum gaan worden, gaat hij echt Refererend naar onderzoeken die hebben uitgewezen dat 60 tot 70 procent van de Schiedamse beste dingen buiten de stad plaatsvinden en toekomstige ontwikkelingen in het oog houdend (sneltram - en metro verbindingen naar ander steden) be staat bij veel winkeliers het besef dat er nu snel spijkers met koppen gesla gen moeten worden in de Schiedamse binnenstad. Snel moeten er nu dus beslissingen genomen worden, maar zeker geen overhaaste, aldus de ondernemers. Daarom moet het ontwerp-binnen- stadsplan van de gemeente ook zeker nog aan een uitgebreid onderzoek onderworpen worden en moeten daarnaast ook andere plannen, met verschillende lokaties voor een pu bliekstrekker terdege bekeken wor den. In dat kader past dan ook het verzoek van de winkeliers om een kwalitatief ondernemersonderzoek, waarbij tevens een enquete onder de consumenten plaats zou moeten vin den. Eigenlijk het enige waar alle aanwezigen het dinsdagavond wel over eens konden zjjn. JOHN BUNTE wandmeubelen, bankstellen, slaapbanken enz. Uit voorraad te leveren. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen Industriegebouw. Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 Vendomatic centrifuge7993 inhoud 3 kilo droog wasgoed toerental 2800 p/m roestvrijstalen trommel beveiligde deksel Kema-Keur Van 209.- voor Vendomatic centrifuge 7994 Inhoud 3.6 kilo droog wasgoed van 239.- voor 209- P J. ruitenwisser- bladen Universeel model, past op vrijwel elke auto. Zwarte uitvoe ring. Vanaf 14.- Box Vaste bodem en opklapbare spijlen- wand. Telraam Bruin. 99- Dik boxdek. Diver se dessins 22.50 Crown radiocassetterecorder type CRC-720 L 3golfbereiken: FM, MG. LG automatische stop bij opname en weergave extra grote luidspreker 3 Watt versterker uitstekende geluids kwaliteit Alleenverkoop bij Vroom Dreesmann flJL Van 179.- voor Ml4 Strijkijzer Vendomatic 7980 Lichtgewicht. Re gelbare tempera tuur. Contrölelamp- je. Handgreep voor links- en rechtshan- digen 22.50 Damespyama Charmant model van batist met rand- dessin en kraag met kantje. Bleu of rose. Maten 38 t/m 46 21.- Stretch heren pantalon Lekker zittend corduroy. Vele kleuren o.a beige, groen en ma/ine. Van 110.- voor 90.- Multi-alarm horloge Een uniek horloge. 2 afzonderlijk instelbare alarmtijden terugtelalarm stopwatch met geluidssignaal desgewenst signaal op hele uren chroom kast met stalen band 12 maanden schriftelijke garantie Van 99.- voor JOa Set foto-albums Drie stuks met elk tien dubbelzijdig klevende bladen Vendor acryl dekens Beukehouten stoel Solide uitvoering - Prima zit, In oldpine of naturel. 59.- Bijpassende tafel 70x110 cm 79.- en extra grote maten. Ook in Double face 240x260 cm. Van 185.- voor 160.- 220x240 cm. Van 155 - voor 130.- 190x240 cm. Van 140 - voor 120.- 160x240 cm. Van 115 - voor 100 - 150x220 cm. mp Van 89.50 voor Ladenkastje Italiaanse vormgeving in noten/ antiek finish. Leuk en praktisch met drie royale laden. Afm.: H80xB49xD30 cm. Damesmuiltjes Elegant model met voetbed' comfort. Lederen inlegzool. Marine en beige. Maten 36 t/m 41 23.- Poetsdoos Met handig opstap je voor gemakkelijk poetsen. Kleur: bruin/beige Van 215.- voor 1 VROOM DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1980 | | pagina 1