Tonkerdeaning zelf eens aan het woord vakantie voordeel <3 89° contactlenzen? AyAyAyAyA Bewoners Marisstraat zijn het zat termeulen UNICON b.v. Film-dansant SLAAPBANKEN 485.- 8 Daagse geheel verzorgde reis naar OOSTENRIJK JC Q (T per luxe touringcar met excursies voor Jap* P HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. editie p SCHIEDAM IllIilllII de smalle Marisstraat is vooral op drukke winkeldagen niet aanvaardbaar BASSIE&ADRIAAN Verkeerssituatie wordt steeds slechter VLAARDINGEN- Een groep bewoners van de in liet centrum van Vlaardingen gelegen Marisstraat heeft een brief gestuurd aan het Vlaar- dingse gemeentebestuur, waarin zij hun ongenoegen uitspreken over de verkeerssituatie in hun straat. Zoals ook andere straten in de bin nenstad, raakt de Marisstraat steeds mee overbelast door het alsmaar toenemende autoverkeer naar de binnenstad. De komst van een groot winkelbedrijf in de buurt van de Marisstraat, waardoor de situatie verslechterde, was voor de bewoners de bekende druppel die de em mer deed overlopen. ,,Op donderdag, vrijdag en zatcr- met tassen en karretjes over mo- dag is het hier een grote puinhoop" torkappen klimmen! Het spreekt aldus de heer Bernhart, woord- voor zich, dat voor hun eigen au- voerder van de bewoners. „De to's geen plaats is. Ouders houden auto's staan aan twee kanten van hun kleine kinderen binnen, om- de straat geparkeerd, terwijl aan dat ze bangzijn voor ongelukken." één kant een parkeerverbod geldt. De drukte in de Marisstraat is in- Ze staan zelfs op het smalle trot- middels zodanig, dat de straat toir stijf tegen de heg aan, zodat vaak zelfs verstopt is met auto's, de bewoners bijna niet in of uit Mocht er ooit brand uitbreken tij hun woning kunnen. Ze moeten dens zo'n verstopping, dan laten de gevolgen zich raden. Tijdens één van de zogenaamde tests van de brandweer heeft een brandweer wagen een kwartier a twintig mi nuten nodig gehad om de straat door te komen... Overlast Dat de Marisstraat niet berekend is op zoveel en ook zo zwaar (vracht-) verkeer, blijkt wel uit het feit dat kort geleden de waterlei ding gesprongen was. Dit bezorgde de Marisstraat-bewoners natuurlijk veel overlast, vandaar dat ze in de brief aan burgemeester en wethou ders dan ook schrjjven: „Met klem vragen wij B W en de gemeente raad met spoed in te grijpen en zo danige maatregelen te nemen dat de Marisstraat van deze verkeers chaos bevrijd wordt." Mogelijke oplossingen kunnen zijn, volgens de bewoners: de Marisstraat afsluiten voor ver keer afkomstig van de gedempte Biersloot - drempels in de straat aanbrengen en van de huidige parkeerplaats een kinderspeelplaats maken, want daar is in deze buurt erg veel behoefte aan De politie deelt inmiddels vrij vaak bekeuringen uit aan de over treders. Dit doet de foutparkeer- ders - gezien de verslechterende situatie - blijkbaar niet veel. De be woners wachten nu het antwoord van het gemeentebestuur af Makkelijk schoon te houden. zijn deze mooie vinyl tafelkleden, even een spons erover... en schoon! Ze zijn overal te gebruiken, thuis, op de camping, in het vakantie huisje enz. In diverse maten voor één prijs: 130x 160 cm, en 140 cn In een groot aantal kleuren, o.a. wit, écru, champagne enz. Iemand die niet van koffie houdt vindt dat waarschijnlijk ook een stinklucht SCHIEDAM ,,Als je de cijfers ziet van de klachten die zijn in gediend over overlast die een bedrijf zou bezorgen dan zouden wij hier rustig mogen blijven zitten en moeten andere bedrijven binnen een half uur gesloten worden". Aan het woord zijn de heren Klaver en De Keizer, respectievelijk directeur en bedrijfsleider van het inmiddels 'beruchte' schoonmaakbedrijf Tankercleaning. De laatste maanden hebben de kranten vol gestaan met berichten van actievoerende omwonenden van het bedrijf aan de Haven straat in Schiedam-Zuid. Daarom nu eens de andere partij uitge breid aan het woord. Tankercleaning zelf over de stank, herrie en explosiegevaar. Klaver en De Keijzer zeggen, er niets van te begrijpen dat omwonenden ziek worden van de stank die Tanker cleaning zou veroorzaken. Recente verhalen dat bij een aantal omwonen den de luchtwegen zelfs al verstopt zouden raken zijn volgens hen hele maal onzinnig. De Keijzer: ,,Als dat nou werkelijk waar zou zijn dan zou den de mensen die er werken er toch het eerst last van moeten hebben. Nou, vergeet het maar. Niemand heeft er last van". Klaver vult aan door er zelfs de cijfers van het ziekteverzuim bij te halen. Een percentage, twee procent volgens zijn zeggen, dat be duidend lager ligt dan ieder ander be drijf. „Laat de mensen die dan last zouden hebben van verstopte lucht wegen eerst maar eens aantonen dat dat door stank van ons bedrijf komt. Ze mogen zich bij onze bedrijfsarts komen laten onderzoeken. Die zal dan zien of ze echt iets mankeren en Voor u daaraan begin!, wilt u welen of dat kan en wat er kan Er zijn zoveel contactlenzen; bijv de nieuwste ultradunne zachte lens uit Amerika, harde lenzen Minicon-fiex. Unicon-flex en cyimdrische zachte lenzen voor ogen die vroeger geen zachte contactlenzen konden dragen Er zijn zelfs speciale sportlenzen en dubbel-focus lenzen Umcon is contactlens- specialist die na zorgvuldig onder zoek u de juiste lens kan adviseren Aangesloten bij de ANVC Umcon heeft alleen contact lenzen. maar dan ook alles op dit gebied Umcon is lid van de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlens specialisten A.NV.C Unicon geeft u een eerlijke, uitvoerige informatie en de juiste deskundige begeleiding. Kom dus eens praten met WETENSCHAPPELIJK INSTITUUT VOOR CONTACTLENZEN Schiedamseweg 73. 3134 BC Vlaardingen, 010-346374 door JOHN BUN I E waar dat door komt. Laat ze maar komen. Degene die ongelijk heeft draait op voor de kosten". Zo'n 23 jaar terug vestigde Tanker cleaning zich in Schiedam. Klaver hierop terugkijkend. „We zijn toen met gejuich ontvangen. Tot op dit moment werden de schepen altijd op de boeien schoongemaakt. Toen wij kwamen ging het voor het eerst op wal gebeuren. De overheid vond dat prachtig,konden ze eindelijk wat con trole uit gaan oefenen" Oliecrisis Zo'n jaar of zes terug kwam echter de klachtenstroom op gang. De reden ervan is volgens Klaver en De Keijzer onbekend. Rond die tijd (1974) zijn er juist dingen gebeurd waardoor de overlast minder moest zijn geworden. Door de oliecrisis nam het aantal schepen dat schoongemaakt moest worden met zo'n dertig procent af. Toen ook werd besloten geen grote tankers meer toe te laten. Klaver hier over: „Een eis van Rijnmond was dat er geen K I's (grote tankers die niet gasvrij zijn) meer zouden komen.. Daar hebben we ons netjes aan gehou den. Iets waar we een flinke ader mee gelaten hebben. Financieel-econo- misch zijn we er bijna kapot aan ge gaan" Toen Tankercleaning zich in Schie dam vestigde waren de vier flats vlak bij het bedrijf nog niet gebouwd. (Om dit te illustreren haalt De Keij zer een grote foto uit 1960 waar het bedrijf te zien is met daar schuin ach ter een grote lege vlakte. De plaats waar nu de flats staan). „Daarom", aldus de bedrijfsleider, „begrijp ik niet dat die mensen durven te klagen. Ze wilden lekker romantisch wonen, een leuk uitzicht op de Maas met al die bootjes die langs komen varen, en dan gaan ze zaniken over een be drijf dat daar ai geruime tijd zit. Wie was er nu eerder, het ei of de kip?" Tankauto's Omwonenden voeren daar tegen in dat die flats weliswaar later zijn ge komen, maar dat de Havendijk al zo'n zeventig jaar bewoond is. „Maar daar komen haast geen klachten van" aldus Klaver. „Onze eigen mensen wonen er", vult De Kcjjzer aan. Veel klachten weerlegt Tankerclea ning door naar andere dingen te ver wijzen. De Keijzer: „Nu beginnen ze weer te klagen over tankauto's die langs rijden. Maar heeft iemand het al in zijn hoofd gehaald om het open baar vervoer uit Zuid te gaan bannen omdat die bussen herrie maken?" Ook de stank die Tankercleaning zou veroorzaken wijten de beide heren aan andere bedrijven die luchtjes ver oorzaken. „Iemand die niet van kof fie houdt en vlak bij een koffiebran derij woont vindt het waarschijnlijk ook een stinklucht waar hij dagelijks mee geconfronteerd wordt" Op het verhaal dat er vooral in het weekend een verhoogde overlast is, waar dan vooral het inmiddels beruch te „vliegende keukenmeidengeluid" MM» Van de heren Klaver (links) en De Keizer mogen de mensen die last hebben van verstopte luchtwegen bij de icdri/Jsarts van Tankercleaning zich komen laten onderzoeken of de klachten van overlast aan liet bedrijf te danken ?i/n. De kosten zijn voor degene die ongelijk heeft opduikt, kunnen ze nog slechts op cy nische wijze in gaan: „In het weekend gaan we lekker extra herrie maken Man, hou op. Ik zou niet eens weten hoe het zou moeten" Installatie Er zit een conceptplan van Rijnmond aan te komen dat bedrijven een zoge naamde dampvernietigingsinstallatie aan moeten gaan schaffen. Directeur Klaver hierover: „Dat is zo'n grote fi nanciële ingreep, dat kunnen we echt niet bekostigen. Daar zal de overheid dan toch echt voor op moeten draai boekhuis den draak 's maandags gesloten. VEERPLEIN 33 -35 VLD. MAASSLUIS-In de maand januari heeft de gemeente Maassluis 196 burgers erbij gekregen. Er werden 51 kinderen geboren en 145 mensen be sloten Maassluis voortaan als "thuis haven" te hebben. Er overleden der tien mensen en er vertrokken 162 mensen naar een andere plaats. Dit levert dan een totaal aantal bewoners van 32.957 op. Maassluis is dus ver geleken met het aantal op 1 januari van dit jaar de 33.000 weer met 21 burgers genaderd. VLAARDINGEN - In buurtcentrum De Haven, in het voormalige wees huis draait zaterdagavond aanstaande de film "The last Remarke of Beau Geste", met Marty Feldman in de hoofdrol. De vertoning is georgani seerd door "de Doedelzak" en de zaal zal om 21.00 uur open zijn. Na afloop van de film is er gelegenheid om te dansen. MAASSLUIS In het gemeentemuseum aan de Zuiddijk is vanaf zaterdag aan staande tot en met 23 maart de tentoon stelling "Moeder en dochter" te zien. Dit is een historische tentoonstelling. De ope ningstijden van het museum zijn: dinsdag tot cn met zondag 14.00 tot 17.00 uur"j donderdagavond 19.00 tot 21.00 uur. en. Zo'n installatie kan wel miljoenen gaan kosten en daar reken ik dan nog niet eens de exploitatiekosten bij". Een zelfde motivering veroorzaakt hun bezwaren tegen een mogelijke verhuizing. Klaver: „We willen het bedrijf niet kapot maken, dat begrijp je. Als we een mogelijke verhuizing niet kunnen bekostigen, en we moe ten hier weg, dan zullen we moeten sluiten. Zo simpel ligt dat. Tenzij de overheid financieel in een verhuizing voorziet natuurlijk. Maar dat gaat een geld kosten; ze moeten een hele ha ven er voor inrichten" Volgens De Keijzer bestaat er bij het 75 mensen tellende personeel ook grote verontwaardiging over de klach ten die er zijn. „Want zij zien natuur lijk ook dat de omwonenden op een schandalige manier aan het overdrij ven zijn. Je probeert nota bene vier entwintig uur per dag alle mogelijke overlast te verhelpen, je slaagt daar vrij goed in, maar wat krijg je er voor terug; de meest onzinnige verhalen!" Directeur Klaver tenslotte „Met ons werk voorkomen we dat de havens en de zee verontreiningd worden. Eigen lijk doen we ontzettend goed werk, maar dat willen ze niet begrijpen". Profiteer nu nog van onze winterprijzen. SURFPLANK (kompleet) F. 850.- Versluis Boten Gebroken Meeldijk 106 Barendrecht Tel. 01806- 7411/3158 AUTORIJ SCHOOL C. v.d. STELT Frans Halsstraat 20 Ridderkerk slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam, tel. 010-13.80.18 Salontafel „Rosita" Origineel en praktisch: twéé tafels in één, door in schuifbare bijzettafel Bali-bruin gebeitst essen Totale blad maat 00x100 cm Van 575.- voor Vendex Sport rolschaatsen Dubbel gelagerd. Verende, bestuur bare, wielophang ing 1 Jaar garantie! 30.- Handdouche- garnituur Verstelbaar. Koper- verchroomd in kombinatie met bruin, groen of bei ge. Kompleet Afrn.. 127x86x63 cm Roestvrij aluminium. Kompleet met glas-op-maatA Eenvoudige montage. Van 195.- *TT Matrashoes Hagelwit molton Verschuift niet! Lits-jum 26.50 2-pers. 22.50 1pe.s1Z50 Kattebak Hygiënisch. Geen geurtjes. Eenvou dig te reinigen. Bruin/beige 22- Nostalgisdie hanglamp, Sfeervolle kombinatie van massief hout en brons. Kompleet met amberkleurige globe. 0 30 cm Voor 100 Watt gloeilamp Van 239.- voor I VROOSVm DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 1031A 3 Verblijf in het Schlosshotel Roseneqq (1 pers. kamertoeslag f.70.-) te Reberbrunn/Tirol. Vertrekdata: 12,19,26 april en 3 mei. ^■Qetr% Het reisburo van Vroom Dreesmann (ook geopend op koopavonden en zaterdags). Deze reizen worden op initiatief van Vroom Dreesmann georganiseerd en uitgevoerd door De Jong Intratours volgens de voorwaarden uit het zomer- programma '80 en de algemene voorwaarden f&ffrfi der ANVR VWW

De Havenloods | 1980 | | pagina 1