'Langs omwegen proberen US*** de spits te vermijden' OPLAGE 287.025 135085 132170 132489 nuuw zomer vakantie /9RKE Informatie-avond over dienst Vlietzicht op woensdag Unie-collecte termeulen termeulen termeulen SCHIEDAM Omdat iedere zichzelf respecterende carnavalsstad een optocht heeft, toog er zaterdagmiddag ook in Schiedam een vreemd uitgedost gezelschap door de stad. Hier is het echter fnogI geen massaal gebeuren waar allerlei bewoners in de optocht meewandelen. Wel waren er een aantal versierde auto's en ontbraken ook de muziekkorpsen en de Raad van Elf niet. De meeste indruk maakten ..Het Nederlands Elftal". ..De Wandelende Broeken", „De Gipspoot" en ..De Krokodil/". Prins Carnaval zelf werd in een open koets door de stad vervoerd. Een leuk ouderwets model bellen jaar garantie voor een ouderwets prijsje gaan doen door het zoveel DE HAVENLOODS Uitgave Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B V Postadres uitsluitend postbus 1980. 3000 BZ Rotterdam, tel. Bijkantoren Hoogstraat 1 22, 3131 BP Vlaardingen tel 010 35 29 11 en Weteringsingel 2. 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel. 01807 16899. Verschijnt tweemaal per week (woehsdag en donderdag) huis aan-huts in Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad). Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant) Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad). Hoek van Hol land. Maasdijk. Maasland. Bleis wijk. Bergschenhoek Berkel en Rodenrijs. Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel. Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel. Krimpen a/d Lek. Lekkerkerk. Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol. Stolwijk en Schoon hoven Voor duo's, personeelsadvertenties administratie kantoor Prins Hendrikkade 14 3071 KB Rotter Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice- ner (van 8.30 tot 17.00 uur) want een goed advies is de halve reis RotterdamMeent 84, tel. 010 -333466/333879. Capelle a/d IJssel Koperwiek 32, tel. 010-503703. VLAARDINGEN - De militaire- dienstgroep van het Jongeren Advies Centrum in Vlaardingen organiseert een informatie-avond voor jongens die in dienst moeten. Natuurlijk zijn ook andere geïnteresseerden van harte welkom. Onderwerpen die besproken zullen worden zjjn: je rechten en plichten in dienst; de Vereniging van dienst plichtige militairen (VVDM); dienst- weigeren, S5, uitstel en afstel; her keuring. Ook zal een dia-serie vertoond wor den om bovenstaande onderwerpen nader toe te lichten. Vragen en pro blemen kunnen voorgelegd worden aan mensen die antwoorden en op lossingen weten. Ook kunnen mensen met vragen en/of problemen van maandag tot en met vrijdag wekelijks bellen naar: 0,10- 34 47 13 (tussen 10.00 en 17.00 uur). De avond vin$t plaats op donderdag 28 februari aanstaande in het pand van het JAC" aan de Pieter Karei Drossaertstraaf 201 in Vlaardingen en zal om 20.00 uur beginnen. MAASLAND Behalve het gebrui kelijke disco-gebeuren in de Maas- landse disco- en cinetheek „Vliet zicht" aan het Huis ter Lucht dat overigens al op de vrijdagavond van start gaat is er het twee-wekelijkse filmprogramma op de woensdag- Een gevarieerd filmprogramma zorgt ervoor dat ook op dat terrein de Vlietzicht-gangers niets te kort ko men. Het filmprogramma ziet er voor de komende weken als volgt uit; Woensdag 5 maart: „Inpikken en wegwezen", een avontuurlijke thriller met in de hoofdrollen Toby Halicki en Marion Busa. Woensdag 19 maart: „Roller Ball", science fiction-avontuur met James Caan en John Houseman. Woensdag 2 april: „My name is nobo dy", een inmiddels als „klassieker" aan te duiden film, waarin Terence Hill op de komische westerntoer gaat, samen met onder andere Henry De aanvang van de filmvertoningen ligt rond kwart over acht. VLAARDINGEN - De scholen van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs te Vlaardingen zul len in de weken van 25 februari tot en met 28 maart hun jaarlijkse Unie- Collecte houden. Normaal wordt deze collecte in okto ber gehouden, maar omdat dan ook de kinderpostzegels worden uitgege ven heeft de vereniging besloten nu geld in te zamelen voor een bepaald doel. Dit jaar heeft men als doel een klein protestant christelijk kindertehuis in het Italiaanse Napels, dat „Casa Ma terna" heet. In dit kleine „kinder dorpje" worden kinderen uit achter buurten van Napels liefderijk opge vangen. Er is veel geld nodig voor voedsel, kleding en andere zaken. Op de scholen zullen diverse projecten van start gaan, waarmee, geprobeerd wordt een goed bedrag voor dit doel bij elkaar te krijgen. Slot zaalkorfbal in Olympiahal MAASSLUIS/SCHIEDAM - organisatie van het kampioenschap zaalkorfbal van de afdeling Rotter dam KNKV is toegewezen aan het 50-jarige CKC Maassluis. De titelstrijd wordt op donderdag 13 maart afge werkt in de Olympiahal in Maassluis. Om 19 uur begint de wedstrijd om het juniorenkampioenschap. De win naar promoveert naar het district, kampioen van de eerste klas A en B (senioren) spelen om 20.15 uur en om 21.30 spelen de nummers twee uit beiden eerste klassen tegen el kaar. De winnaar van deze partij pro moveert met de beide kampioens teams naar het district. In de Schiedamsc Margriethal wordt op zaterdag 15 maart het kampioen schap van Nederland voor aspiranten- teams gehouden. De aanvang is 10 DE Q HAVENLOODS DONDERDAG 21 FEBRUARI 1980 8-570 wekker met een modern 4-steens uurwerk. De heldere bel maakt de meest vaste slaper wakker. In di verse orginele kleuren. Nu met 1 MAASSl.LIS - Tweegebruiker-in-spe- van deMaassluise Speel-o-tlteek in oprichting namen vorige week donderdag een cheque ter waarde van vijfduizend gulden in ontvangst. Hel bedrag kreeg de Speel- o-theek van de Rabo-bank Maassluis. Het zal besteed worden voor het aankopen van speelgoed. De speel-o-lheek hoopt op I augustus van dit jaar de deuren te kunnen openen. 100% polyamide-tapijt voor inten sief gebruik in huiskamer, kantoor en op trappen. Permanent antista- tisch. In diverse kleuren: tabac, blauw, cognac en beige/bruin. 400 cm breed. Nu met kleine schoonheidsfoutjes 65 gul den voordeel per meter van 135,- voor SCHIEDAM - Sinds vorige week staan er op een aantal plaatsen in Schiedam moderne glascontainers. Het gaat hier on twintig nieuwe bakken die de gemeente Schiedam had besteld bij het Rotterdamse bedrijf Maltha. Dertien hiervan dienen als vervanging van oude contai ners, de overige zijn als uitbreiding bedoeld. De nieuwe containers hebben als voordeel dat ze zijn voorzien van ge- luidsisolerende wanden. Het bedrijf vraagt de mensen die van de containers gebruik willen maken we! een paar dingen in ogenschouw te nemen, Ze worden na melijk verzocht alleen glaswerk in de bak te deponeren. Dus de kurken van de flessen en geen stenen kruiken en serviesgoed er in. Deze laatsten hebben namelijk een hoger smeltingspunt, wat als gevolg heeft dat er in het nieuw te fabriceren glaswerk zwakke plekken komen te zitten. Voor mensen die niet precies weten wat er met het glas gebeurt, het glaswerk wordt gesmolten en wordt vervolgens opnieuw gebruikt. Dit ..glasrecycling" zorgt er voor dat onze vuilberg niet meer zo erg vergroot wordt en dat er minder energie verspeeld wordt met het glaswerk fabriceren. MAASSIAI/S - De bewoners van het Kerkeiland overhandigde afgelo pen week de wethouder van stadsontwikkeling, Han Hummelen, een petitie met daarbij 155 handtekeningen. De bewoners zijn het na de grote brand van de Ploeg, die eveneens op het Kerkeiland staat, zat om deze fabriek nog langer als „buurman" te hebben. Ze hebben het college van B& W met klem verzocht alle stappen te ondernemen om de Ploeg verplaatst te krijgen naar elders in deze regio. Ze willen niet dat de werkgeversgelegenheid voor de ruim 90 werk nemers van de Ploeg verloren gaat en daarom noemen ze als nieuwe vestigingsplaats de Rijnmond regio. Gisteravond heeft een aantal be woners tekst en uitleg gekregen over het zogenaamde T.N.O. rapport waarin het bedrijf onder de loupe genomen wordt. Minister Ginjaar van Volksgezondheid heeft in een gesprek met het Maassluise gemeen tebestuur toegezegd haast te zetten achter de behandeling van de be roepsschriften tegen en van de Ploeg. Daarnaast zat hij mogelijkheden zoeken voor subsidie die nodig is wanneer de Ploeg verplaatst zal worden., Zoals het vroeger was... Van prima kwaliteit... de directie zelf dat ook ten aanzien van dit punt eens stuk contfortver- betering zal worden bereikt. Financiële druk Deze rijtijden-uitbreiding veroorzaak te echter wel een sterke financiële druk. Het zal een uiterst moeilijke en vooral voorzichtige planning vergen om ieder jaar met niet al te grote ver liezen het boekjaar af te sluiten. Voor particuliere ondernemingen als West nederland, die toch met enigszins be perkte financiële middelen moeten werken, wordt het ieder jaar moeilij ker het hoofd boven water te houden. Naast de eisen die het reizend publiek stelt, stelt ook de overheid haar eisen Een organisatie als Westnederland moet qua veiligheid en budgettering aan de meest strenge eisen voldoen. Het meerjarenplan van Westnederland heeft het aangezicht van een bijzon der degelijk en goed onderzocht toe- komstbeleid. Ieder uur is berekend en vrijwel alle onzekere factoren zijn in het schema verwerkt. Per soort rij tuig, bezien naar merk en route, wordt een vooruitblik bepaald, en naar aanleiding daarvan kan worden gekeken naar nieuwe investeringen of verbeteringen. De aanschaf van nieuwe bussen zal vergezeld gaan met het plaatsen van meer wachthuisjes bij de verschillen de haltes. Omdat nu eenmaal rond de stad Rotterdam de wijde vlaktes zich zullen handhaven in aanzicht, is het voor de reizigers niet bepaald aange naam een half uur in de kou te staan. Op de verschillende routes zal dan ook steeds per halte worden bepaald of er een beschutte wachtruimte wordt geplaatst. Voor het nieuwe materieel is ook nieuw personeel nodig, de uitbrei ding heeft tot gevolg dat er in de loop van de eerste jaren tachtig on geveer 900 nieuwe banen vrij komen Dit nieuwe personeel zal voorname lijk uit chauffeurs bestaan hoewel er ook meer monteurs en ander tech nisch personeel nodig zullen zijn. De prognose in cijfers laat zich als volgt uitleggen. Op 1 januari waren er 1550 mensen in dienst van Westne derland; aan het einde van 1 984 zullen er dat naar alle waarschijnlijkheid 2227 zijn. Terwijl het aantal bussen in dezelfde periode stijgt van 480 naar 668, waarbij de aantekening gemaakt moet worden dat er in 1982 nog eens 32 tramstellen bij zullen komen. Iets wat voorheen bij Westnederland on bekend was. Deze tramstellen zullen worden ingezet op de sneltramlijn U tre ch t-Nie u wegein -I Jsselste in Spitsuren De aanpak van het spitsurenprobleem blijft vooralsnog de gemoederen van de meeste ondernemingen bezighou den. Zoals al eerder vermeld, de enor me financiële problemen die de lange De streekvervoersonderneming Westnederland kwam vorige maand met een meerjarenplan voor de jaren 1980 tot '85. Als het meest duidelijke kenmerk van deze structuurschets kwam de strijd tegen de spitsuren en de daarmee samenhangende wachttijden naar voren. Uit een aantal uitvoerige uiteenzettingen wordt duidelijk dat aan alle kanten gezocht gaat worden naar eventuele omwegen om de spits uit de weg te gaan. De lange wachttijden, die zowel voor de reiziger, als voor de busonderneming zelf, enorme kosten met zich brengen zouden volgens het meerjarenplan in 1985 ver leden tijd moeten zijn. wachttijden in files met zich mee brengen, belopen vele miljoenen gul dens. Een efficiënte en doordachte aanpak van dit probleem is zeker voor een streekvervoersonderneming bij zonder belangrijk. Rond steden als Utrecht en Rotterdam ziet men iede re ochtend en avond weer kilometers lange rijen auto's waarin zich ook de gele Westnederlandbussen bevinden. Een goed overleg en de juiste aanpak van dit probleem is volgens de direc tie van Westnederland alleen mogelijk in nauwe samenwerking met gemeen telijke en overheidsinstanties. Zonder zich te beklagen doet de directie een regelrecht beroep op die betrokken instanties zich in te zetten voor dit probleem. Vaak stuit men op tegen werking als het gaat om de aanleg van speciale busbanen. In de steden is het gehoor daartoe wat beter dan buiten de steden. Dat eigen belang hierbij een grote rol speelt laat zich raden, want ook de gemeente ver voersbedrijven hebben té lijden onder die lange wachttijden en de hieruit voortvloeiende financiële consequen ties. Ondanks de niet altijd optimale mede werking heeft de directie van West nederland gezocht naar afdoende mid delen om de spits te mijden. Ogen schijnlijk langere routes zullen de eni ge aangewezen middelen zijn. Langs omwegen de spits vermijden dus. De directie van het vervoersbedrijf Westnederland heeft zich door mid del van uitgebreide marketing-onder- IJzersterke aanbieding! Deze ijzersterke corduroy jeans van 100% katoen heeft een uitstekende pasvorm. Natuurlijk uitgevoerd in het bekende en populaire western- style model met 5 zakken. In grijs en marine. Maten 44- 46-48-50-52- 54 en lengtematen; 45-47-49-51 Van 39,90 zoekingen overtuigd van de proble men waarmee een streekvervoer onderneming nu en straks te maken heeft. In de komende jaren zal uitge breid aandacht besteed worden aan v verbetering van het reiscomfort. Er zullen, om aan de moderne eisen van het reizend pubüek te voldoen, nieu we bussen worden aangeschaft.Deze wagens zullen zijn uitgerust met de meest comfortabele en tegelijk duur zame zitplaatsen. Uit het markton derzoek is namelijk gebleken dat veel reizigers klachten hebben over het zitcomfort en dat van veel kan ten de suggestie tot verbetering is gekomen. Naast de aanschaf van nieuwe rijtuigen zal ook worden overgegaan tot uitbreiding van de rijtijden. Het is in geheel Neder land een overbekend feit, dat streek vervoer zich kenmerkt door de zeer lange wachttijden. De frequenties worden in de loop van de jaren tachtig opgevoerd. En de verwach ting wordt daarbij uitgesproken door

De Havenloods | 1980 | | pagina 3