'Het gezelligste circus ter wereld' BINNENHUIS'80 onthult het nieuwe baden |»CIIMCUS«| BASSIE ADRIAAN Circus Bassie en Adriaan klaar voor de start Idealistisch ter meuten Goedkoop Telefonisch kaartjes bestellen ^ipitlcrleck ter meulen Gala-premiere in Rotterdam Boek nüuw zomer vakantie fêldOS®^® /an Kf Coppers ondermode DE 0 HAVENLOODS DONDERDAG 21 FEBRUARI 1980 8-571 VLAARDINGEN - ..Hallo, ik ben Bassie!" zegt de man. Geen oranje-rode pruik, geen schmink en geen rood geruit jasje. Alleen de stem herinnert mij eraan, dat ik bij een clown op bezoek ben. Voor me staat de mens achter de clown. Bas van Toor. Geboren in Maassluis op 17 september 1935. Is getropwd, heeft twee kinderen De derde is op komst. Liep als knulletje van 14 weg van huis om met het circus mee te gaan. Kwam terug toen bleek dat hij alleen in de piste kwam om het zaagsel voor de sterren aan te harken. Bouwde samen met broer Adri(aan) verder aan zijn carrière. Suc ces als acrobaat (The Crocksons) en als Clown (Bassie en Adriaan). Ziet nu zijn hartewens in vervulling gaan: Circus Bassie en Adri aan trekt vanaf eind maart door ons land. „Ik heb van mijn hobby m'n beroep gemaakt" vertelt Bas. „Ik heb altijd artiest willen worden en ik bèn dan ook artiest. Adriaan en ik hebben veel geluk gehad in de show-wereld. Dat geluk is, dat we er gezond bij blijven. Als je keihard werkt en ge zond blijft, zodat je het op kunt brengen dat je je doel bereikt, dat is geluk. Het circus is mijn doel, tenminste voorlopig. Adriaan en ik zijn geen mensen om altijd hetzelfde te doen, vandaar. Al jaren lopen we met het idee rond om een circus te beginnen, maar,we durfden niet. De „Zelf slapen we toch ook in mooie caravans" risico's vonden we gewoon te groot. We zijn nu heienaal zeker van onze zaak, ons circus kan niet mis gaan. De bekendheid die we hebben gekre gen onder andere door de 35 televi sie-shows die we maakteh, zorgt er voor dat de merfsen naar ons cifcuS zullen komen". Hoe ver zijn jullie met het circus.' „Op een paar na zijn alle auto's voor het circus binnen. We zijn druk bezig om ze in de circuskleuren, rood en geel, te spuiten en op alle wagens komt ons vignet: Circus Bassie en Adriaan. Als we alle auto's achter el- door BART VER KADE kaar zetten, krijg je een stoet 5 50 meter! Het bijzondere van ons circus is, dat ieder hoofd van een be paalde groep zelf de dienst uitmaakt. Zo .kan het hoofd over de tentbou wers bijvoorbeeld, zijn eigen machi nes uit/.oeken. De tent wordt elek- irisch opgebouwd, dus degene die het best weel welke spullen hij nodig heeft, kan ze zelf kopen voor ons. Dan weten we tenminste zeker dat we tevreden mensen en goed materi aal hebben. Naderhand kunnen ze dan ook nooit komen klagen over hun spullen. Ze hebben het immers zelf gekocht! Op deze manier moti veer je je mensen, dan betrek je ze erbij. Het klinkt allemaal erg idealistisch, maaf ik weet voor mezelf dat we op een goede manier bezig zijn. Wij laten ons personeel niet met zware hamers werken; nee. ze krijgen het modern ste gereedschap. Ook laten We ze niet in oude rotte wagens slapen, zoals bü andere circussen gebeurt. We hebben zo'n wagen gekocht van een ander circus, het lijkt wet een rijdende hoe renkast, allemaal van die kleine celle tjes. Daar laat ik m'n mensen niet in slapen, want dan hoor je al gauw - en terécht - kritiek. Zelf slapen we tenslotte ook in moderne caravans. Ook gaat er een wagen mee, waarin een wasautomaat en een droger staan Twee keer per maand komt er een kapper naar het circus. Dat moet het personeel dan wel betalen, maar we geven ze wel de kans om er goed ver zorgd uit te zien. Ook yoor de kleding van het perso neel hebben we geen rotzooi gekocht Zo krijgt iedereen bijvoorbeeld een overall in ijè kleuren en met hét vig net van het circus. Nou hebben we geen gewone overalls gekocht, maar van die parachutisten-overalls met allemaal van die zakjes erop. De jon gens die de tent opbouwen willen er tenslotte ook goed uitzien als er een leuke meid voorbij komt". BADSTOF SOKKEN. Van 80/20 acryl/ polyamide. In vele kleuren; o.a. beige, bruin, blauw enz. Eén maat passend voor 39-44. Voor maar XXL Panty. Met een perfekte pasvorm en tussenstuk. Twintig dernier en maat 44 t/m 52. In camel, misty, midden grijs of charm-beige. Nu van 3,95 voor slechts bovenin de tent wordt gezet, dan moet die persoon daarover kunnen klagen. Bij ons zul je niet horen: „Ieke niet verstaan". „Die gaan gewoon door, Tijdens de tournee van het circus nemen we een complete opname-set mee. Onze ko mende televisie-opnamen zullen we in en om het circus maken, in totaal zeven uitzendingen. Een derde gedeel te van de tijd wordt dan aan de cir cusnummers besteed, een derde aan het touristisch aspect van Nederland en een derde vullen we met een praatje en een liedje. Dat touristische doen we op verzoek van de VVVdie ons verweet te weinig aan ons land te doen. Wij doen dat graag, vooral omdat onze shows in onder andere Duitsland uitgezonden zullen worden Als de mensen weer naar huis gaan. na een voorstelling van ons circus, dan willen we dat ze zeggen: „We hebben het naar ons zin gehad". Daaróm maken we een programma dat zowel voor kinderen als voor vol wassenen van het begin tot hët eind leuk is. Of. wij ook volwassenen on der onze fans hebben? Laat ik dit zeggen: er kijken iedere keer 4 mil joen ménsen naar onze televisie-show „Laten we maar zeggen dat we in plaats van bet circus ook twee mil joen slagroomtaartjes hadden kun nen kopen. Het is een uitdaging voor ons. Joop van der Ende produceert en financiert het circus weliswaar, maar we lopen gewoon in hef risico mee. Gaat het goed, dan verdienen wij veel, gaat het slecht, dan verdie nen we niks. We doent het dus niet voor het geld. Er zijn wél andere ma nieren om snel rijk te worden. Tot voor kort opénden wij met gemak drie keer per dag een winkel ergens in het land, tegen gigantische bedra gen uiteraard. Dat ging een tijdje goed. Toen kwamen we met onszelf in de knoop. Zijn we hier nou artiest voor geworden? Daar zijn we dus snel mee gekapt. De toegangsprijzen in ons circus hou den we zó laag mogelijk. Ook de drank moet goedkoop blijven. Een kind dat naar ons circus komt, moet voor hooguit een gulden een flesje limonade kunnen krijgen. Ook krijgt ieder kind een leuk Bassie en Adriaan -petje als het binnenkomt. We gaan ervan uit dat iedere klacht gegrond is, daarom spreekt ook ieder een in ons circus Nederlands, behalve de artiesten dan. Als iemand die twin tig gulden betaalde voor eèn kaartie Je moet proberen van je publiek een gróte familie te maken, een band tus sen jou en je publiek scheppen. Net als bij onze televisie-shows willen we de mensen iets meegeven, een lesje, maar het vermaak staat toch op de plaats. Wij kunnen niet zeggen dat Hei bestellen van kaarten voor Circus Bassie en Adriaan gaat heel erg makkelijk. Via één landelijk telefoonnummer kunnen voor iedere voorstelling kaarten worden gereserveerd. Va betaling worden de kaarten dan thuisgestuurd. Dit alles wordt geregeld door Hans Sleeswijks computercentrum. Het telefoonnummer, waar vanaf I maart atmstaande kaarten kunnen worden gereserveerd is 035- 23.42.45 De mensen daar weten ook wan neer het circus in de buurt is. Voorlopig staat in ieder geval al een datum vast voor de gemeenten Rotterdam, Maassluis en Vlaardin- gen. Gezien het animo voor het circus is vroeg bestellen van kaar ten belangrijk. grootste circus hebben, ook niet het beste, noclr .het sensationeelste, maar Circus Bassie en Adriaan wordt wel het gezelligste circus ter wereld! Het wordt fantastisch!" Wat doen jullie zelf in het circus? „Uiteraard doen we een clowns-act en acrobatie. Ons image van „zingen de clowns" is goed aangeslagen bij ons publiek en we zullen er dan ook mee door gaan. Ook zullen we een practisch uitgestorven vorm van eir- cusvermaak opvoeren, namelijk de barrière-clown. Dit is een clown die opkomt op het moment dat het vo rige nummer is afgelopen en weer verdwijnt als de artiesten voor het volgende nummer klaar staan. Een 'soort afleiding van het publiek dus. bij het wisselen van de attributen We houden ons ptibliek twee uur lang bezig". ..Artiest natuurlijk! Het circus heet dan wel naar ons, maar echt niet al leen omdat wij de „baas" zijn. Wij zijn artiesten; ons beroep is mensen vermaken. Dat zullen we ook zo lang mogelijk blijven doen. Goed, met de acrobatie stop ik dit jaar. Ik ben nu 44 en ik weet dat ik tot m'n zestig ste ermee door kan gaan, maar ik heb al tegen Aad gezegd, dat ik op 30 ok tober van dit jaar voor het laatst ons stoelen-nummer doe Het circus is bedoeld als vijfjaren plan. Over vijf jaar kijken we wel weer. Gaat het goed, dan zullen wc er wel mee doorgaan, gaat het niet goed dan zien we wel weer. Zitten we tot-onze nek in de schul den, dan maken we een lange reis naar het Braziliaanse oerwoud!" Gezien de uitstekende voorbereiding van het circus, zal die laatst genoem de reis wel niet nodig zijn. Dit sei zoen zal Circus Bassie en Adriaan maar liefst zeventig plaatsen in ons land bezoeken. Tot nu toe was ieder gemeentebestuur erg enthousiast over het bezoek; ze worden overal met open armen ontvangen. Aan Bassie en Adriaan. is zoiets als dit circus wel toevertrouwd. Al 27 jaar lopen ze mee in de artiestenwereld en ze zijn trots op hun circus. Hun uitgangspunt blijft nog altijd het zelfde. Bassie brengt het zo onder woorden: „Wij vinden iedereen als mens belangrijk. De vuilnisboer is even belangrijk als een chirurg in Dijkzicht. Met deze zienswijze leven we; en we houden van ons leven." Je moet proberen van je publiek een grote familie te maken" ■het VEILIGHEIDSSLOT VOOR HUIS EN BEDRIJFSDEUREN Die staan goed... Prachtige spencers en V-halspull- overs van luchtige italiaanse tweed dat is gemaakt van 41/45/14 wol/ acryl/nylon kwaliteit. Deze model len met kabelverwerking zijn er in een zeer modern kleuren assorti ment; mosgroen, rafblue en roest voor de V-halspullovers( maten: S- M-L-XL; 48-50-52-54) en paars, blauw en roest voor de spencers (maten:S-M-L; 48-50 52). De V-hal spullover 0 van 39,75 voor De spencer RIJSWIJK ZH 37,50 voor 14,95 Het circus vraagt veel inspanning en tijd van Bas en Adrie van Toor. Hier zijn ze bezig met het in de menie zetten van gedeeltes van de tribune Rotterdam Meent 84, tel 010 -333466/333879 Capelle a/d IJssel Koperwiek 32, tel. 010-503703 ROTTERDAM De gala-première van Circus Bassie en Adriaan zal op 18 april a.s. plaatsvinden op het Zuidplein in Rotterdam. Bij wijze van proef hebben dan al enkele voor stellingen plaatsgevonden in o.a. Haarlem. Het circus heeft naast de acrobatie en clownerie van Bassie en Adriaan ook nog de volgende nummers: olifanten, kamelen en paarden-dres- suur door JozefHoltzmuller; leeu wendompteur Maurice Vienne: berendressuur door Annie Vienne: de Kozakkengroep van Les Kaiser: Zee honden-act door Vivi Cristgau; Ra mirez en Comp die hun leven wagen op het strakke koord; de illusionist André du Lord, die tevens spreek- stalmeéster is. De tent van 42 bij 32 meter biedt plaats aan ruim 2000 mensrn. Aan de veiligheid is alle mogelijke zorg be steed. „Als de brandweerdeskundige op circusgebied voorschreef dat er vier nood-uitgangen moesten zijn,' dan zorgen wij dat er zes zijn", zegt Adriaan, die zich onder'andere hier mee beziggehouden heeft. „Als er .op een plaats één brandblusser moet hangen, hebben wij er twee. Eén plaats in het circus is berekend op een persoon van 235 kilo. Wij kunnen dit allemaal doen, doordat wij de juiste mensen op de juiste plaats hebben". Het totaal aantal medewerkers van het circus, van tentbouwers tot ar tiesten bedraagt 65. „Wij krijgen veel vragen van mensen die mee willen met ons, maar we stellen hoge eisen aan ons personeel", zegt Adriaan. „In deze tijd van welvaart willen de mensen uit de geborgenheid vluch ten. ze zoeken avontuur", zegt Bas. „Daarom willen ze met het cir cus mee. De mensen léven niet meer, ik vind dat heel erg. Ik ben blij met het leven dat ik leef; die mensen kun nen datb niet en dat is er niet één, het zjjn er duizenden". U slaat er altijd een goed figuur mee! Coppers CORSETTERIE SPECIALISTEN Lijnbaan 49 - Rotterdam Ooit hing de bad kamer er in ons huis maar zo'n beetje bij. Maar tijden veranderen. En badkamers ook. Datontdektuditjaarop de Woonbeurs Binnenhuis. Meteen in de entreehal wordt u een wijde kijk gegund op "la nouvelle vague" in badkamers. Het Nieuwe Baden Fascinerend. Inspirerend. Ongeloofh/k wat u met het op-éen-na■- 'kleinste-kamertje van uw woning kunt doen. Maar Binnenhuis heeft méér in huis Experimenteel woonnieuws. U maakt aa. kennis met het milieu-vriendelijke piramidehuis. Verder kunt u ideeën opdoen voer uw tuin. U kunt een oogje wagen aan kunst en zélf beeldhouwen in hout. 'n Kompleet overzicht van 't woongebeuren Dat is wat Binnen huis'80 bovenal biedt. Meer dan 100 presentaties. Met alles wa t er vandaag de dag te koop is voor de wonende mens. Ook open baarden, plavuizen, tegels, zwembaden, sauna's. En 'natuurlijk 't laatste woonnieuws van de jdngste vakbeurzen..Dat alles onder één dak. Makkelijker en sneller kunt u zich niet -y- rn-'rrrr'r) oriënteren, 't Maakt 0 JÏÏ V- V Woonbeurs Wï) Binnenhui om bij r~ Ov—? l Bmnenhuis -v I A V';^v.. A een beurs c te wonen. - - E M Gezellin vrijdag 22 febr. t/m zondag 2 maart '80 a hoy' - rotterdam geopend: 11 - 17 uur en 19-22.30 uur, zaterdag en zondag 11 - 17 uur.

De Havenloods | 1980 | | pagina 5