HAVENLOODS Schiedam baalde niet zo openlijk mee Wethouders slaan eerste paal vrijdag^ zaterdagvoordeel Marjol Flore: ras artieste rp Ter inzage I SCHIEDAM lÉËt h - Landelijke actiedag FNV jilarte Antoinette SLAAPBANKEN Avonden sociaal cultureel plan Wereldgebedsdag 'Idiote uitspraken' 27 MC zender/ontvanger 269.- Wandelwagen Boekenkast Massieve eethoek Vendomatic gaskookplaat Sportieve wikkelrok 35.- HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM editie p DONDERDAG 6 MAART 1980 29e JAARGANG NO. 9 Kanttekeningen bij functioneren dienstplicht Twee gemeenten en Rijnmond beslissen over plassengebied SCHIEDAM Eendrachtig samenwerkend hebben wethouders Scheeres en Zijdeveld maandagmiddag de eerste paal de grond ingestampt van het bouw complex Ketelvaert. Het gaat hier om twee los staande kleinschalige kantoor panden en twaalf bedrijfshallen, die voor een deel nog dit jaar opgeleverd kunnen worden. Het complex zal worden aangepast aan de woonomgeving, wat onder meer tot uiting zal komen in de schuine daken die de panden krijgen. Wethouder Zijdeveld was er bijzon der mee in zijn nopjes. Zo zei hij:"De sector ruimtelijke ordening kan op papier de ruimte nog zo mooi orde nen: als echter in de praktijk blijkt dat niemand volgens de mooie plan netjes wil bouwen worden die plan netjes niets anders dan waardeloze velletjes beschreven papier". Hij zei verder dat de ontwerper (het Rijswijkse architectenbureau BHB) heeft bewezen dat bedrijfspanden en woningen goed met elkaar kunnen harmoniëren. Ook de huizen die in de toekomst in deze omgeving ge bouwd gaan worden moeten beant woorden aan het vriendelijke karak ter van de omgeving. Wethouder Scheeres ging in op het economische aspect van de vestiging. Er was volgens hem voor een klein schalig project gekozen door de be perkte omgang van het gebied, en het gegeven dat er in de toekomst woon gebieden omheengebouwd gaan wor den. De panden zullen vooral behuisd moeten worden door kleine bedrijven in de dienstverlenende sector. Scheeres zegt hierbij vooral te den ken aan assurantiekantoren, reisbu reaus, bankfilialen, etcetera. Het kantoorgedeelte zal wellicht sou laas kunnen beiden voor het grote ar beidsaanbod van gehuwde vrouwen, met name uit Schiedam-Noord. Ver wacht wordt dat de eerste panden van Ketelvaert (dat ligt in het ver lengde van de dorpskern Kethel aan de Kerklaan) in november van dit jaar opgeleverd zullen worden. De *()p Ketheliaanse wijze slaan hier de beide wethouders de eerste paal de - grond in. rest volgt niet veel later. SCHIEDAM - Wie Marjol Flore al eens op de planken zag, zal slechts door overmacht gedwongen een vol gend optreden missen. Want deze dynamische zangeres/cabaretière weet het publiek keer op keer aan haar voeten te brengen, een andere uitdrukking is daar niet voor. Ze is een rasartieste, legt onmiddellijk kon- takt met haar publiek en zo blijft het tot het einde van de voorstelling. Met haar stem kan ze elk genre aan, van puur Nederlands cabaret via het Franse chanson naar zowel hot-jazz als Duitse liedjes in een soort Zarah- Leanderstijl. Hoewel: je moet eigen lijk spreken van een heel eigen stijl, want die heeft ze. Een avondje Mar jol Flore is dan ook een avond puur theatergenoet. Het is dan ook onvergeeflijk dat de Schiedammers het afgelopen vrijdag lieten afweten, op zo'n twintig Zol dertheaterbezoekers na, die in De Teerstoof de eerste twee rijen bezet ten. Hun enthousiasme was echter groot genoeg voor een staande ova tie. Zaterdag blijkt de uitgaansavond te zijn, toen zat de zaal weer aardig vol bij het tweede optreden van Mar jol Flore. In november komt ze Zangeres-cabaretière Marjol Flore weer, dus u krijgt nog een kans. stond afgelopen weekend weer in ge heel eigen stijl op de planken van Zoldertheater De Teerstoof SCHIEDAM - Schiedam heeft dinsdag in slechts beperkte mate Het enige ongemak waar Schiedam mee actie gevoerd tegen de loonmatigingspolitiek van het kabinet *ve" "J" make" hppfi8{;ha'1,,J'a? Van Agt. Alleen bij de scheepswerf Wilton-Fijenoord en de Je*"jk'reden'er een tijd Vereenigde Glasfabrieken werd het werk massaal neetgelegd. geen bussen. Een actie echter die zijn Maandagavond reeds gingen de hek ken bij de glasfabrieken aan de Bui tenhaven dicht; de nachtploegen hoefden derhalve niet meer aan de slag. Plaatselijke vertegenwoordigers van de FNV verduidelijkten voor de poort door middel van pamfletten de bedoeling van de actie. Dinsdagmorgen werd ook het werk bij Wilton-Fijenoord stilgelegd. Bij beide bedrijven betrof het stakingen yoor 24 uur. Om tien uur 's ochtends verzamelde een deel van de Schie- damse stakers zich op het Rubens- 'plein om van daaruit in een protest mars koers te zetten naar Rotterdam; het ontmoetingspunt voor de stakers Rottirdami Hofplein 12 Rotterdam Telefoon 010- 662109 Degel ij ki open van 11.30-24.00 ui behalve maandagi Steak de Porc „beurre mahre" garni Mixed Grill garni 12.50 p/c Tevene grenoulllee, etce-goti etc. slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam, tel. 010-13.80.18 Politieke scholing over betere verdeling van de arbeid MAASSLUIS - De derde bijeen komst in het teken van de cursus politieke scholing van de Maas- sluise Viouwenraad zal gewijd zijn aan het onderwerp „Herverdeling van Arbeid". Als deskundige hier over is mevrouw Evenhuis uitgeno digd. Zü is lid van de Tweede Kamer en staat bekend als deskundige op VLAARDINGEN - De bestemmings plannen voor de Westwijk en de In dische Buurt liggen tot en met vrijdag 28 maart a.s. ter inzage in kamer 311/312 van de gemeentesecretarie, Westnieuwland 6 te Vlaardingen. Het was de bedoeling om de plannen in maart in de gemeenteraad te be handelen, maar dit is niet gelukt. Het openbaar lichaam Rijnmond zou op dinsdag 26 februari jJ. een uitspraak doen over de plannen, wat echter niet gebeurde. Daarom heeft het college van burge meester en wethouders besloten niet meer op de uitspraak te wachten en de ter visie legging te starten. als eerste doel het Marconiplein had, werden een groot aantal borden met de bekende leuzen „Baal mee met de FNV" en „De FNV pikt het niet", meegevoerd. Op het Marconi plein verenigden zij zich met een aantal lotgenoten waarna de tocht verder ging naar de Coolsingel; de samenkomstplaats. In vergelijking met Vlaardingen en Rotterdam heeft de FNV betrekke lijk weinig respons gekregen in Schie dam. Bij de kleinere bedrijven met name is er hier niet zo veel van een massale actiedag te merken geweest. De plaatselijke voorzitter van de FNV, Schippers, schat dat er in Schiedam zo'n vierduizend mensen aan de staking hebben deelgenomen. Ongeveer een kwart daarvan nam deel aan de protestmars naar Rotter dam. Schiedam baalde dus niet zo openlijk mee met de FNV. Gezegd moet wel worden dat het aantal actieve stakers in het hele land niet zo groot was als de FNV verwacht te. „Er werd wel gestaakt, maar wei nig meegelopen", zoals Schippers dan ook opmerkte. Ongemak Naast de richting Rotterdam trekken de protestmart, en het wellicht wat grotere aantal winkelende mannen merkte Schiedam niet zo veel van een landelijke actiedag. Een dag die georganiseerd werd op de dag dat de Tweede Kamer ging praten over het loonbeleid voor dit jaar. 's Ochtends vertrok er vanaf het Rubensplein een stoet Schiedamse stakers richting Rotterdam om zich daar op de Coolsingel bij een groot aantal medestakers te voegen. het gebied van emancipatiezaken en mede hierdoor is ook de herverde ling van arbeid een onderwerp dat haar na aan het hart ligt. „Mede gezien de huidige werkloos heid, vooral ook onder vrouwen, menen wij dat ook de vrouwen in Maassluis zich eens zouden moeten gaan afvragen of al het werk be taald of onbetaald niet op een eerlijker manier tussen mannen en vrouwen zou moeten worden ver deeld" aldus de Vrouwenraad. Hoogstwaarschijnlijk zullen er ook mensen zijn, die het niet met dit standpunt eens kunnen zijn, die zijn ook welkom. De vrouwenraad wil over deze zaak graag een discussie op touw zetten. Alle vrouwen die in teresse hebben in dit onderwerp wor den uitgenodigd om op woensdag 12 maart aanstaande 's morgens om 9.00 uur in Koningshof aanwezig te zijn. De toegang is gratis en er is kin deropvang aanwezig. De hieraan ver bonden kosten bedragen f 1,50 per kind. SCHIEDAM - Maandagavond 10 maart wordt in de recreatiezaal van het Stadskantoor de tweede bijeen komst inzake de sociaal-culturele planvorming gehouden. Op deze avond zal gepraat worden over de te volgen procedure en het hierbij horende tijdschema. Ook komt de werkgroepenstructuur nog aan bod. Op donderdag 20 maart zal hier verder over gepraat worden. Het geen uit de avonden naar voren komt zal begin april door B en W aan de ge meenteraad voorgelegd worden. Op 21 april zal de raad dan een besluit nemen. In de hiertussen liggende pe riode zal de procedure ter inzage lig gen, waarbij iedereen formeel zjjn be zwaren in kan leveren. Beide avonden beginnen om 20.00 SCHIEDAM - De eerste vrijdag van de maand staat al een heleboel jaren in het teken van de Wereldgebedsdag. Morgen is het dus weer zover. Deze dag was in het begin van deze eeuw in de Verenigde Staten een ge bedsdag voor de zending en is gaan deweg uitgegroeid tot een wereldom vattende beweging vim Christenen die zich met elkaar in verbinding stellen in een aangereikt gebedsonderwerp. Dit jaar is de liturgie aangereikt door vrouwen in Thailand. Het thema is Vrijheid in Verantwoordelijkheid. Ook in Schiedam worden morgen een aantal samenkomsten gehouden. De plaatsen en de tijden zijn als volgt: Luthersekerk, Oranjestraat/hoek Westvest, 20.00 uur. Gereformeerde Kerk „De Ark", Hargaplein, 19.30 uur. Dienstencentrum Woudhoek, Heyermansplein, 20.00 uur. SCHIEDAM In een open brief die de bewonersvereniging van Schiedam-Zuid heeft rondge stuurd wordt onder andere gerea geerd op uitlatingen die de heren Klaver en De Keizer van het be drijf Tankercleaning deden in de Havenloods van 21 februari jongstleden. Zij gaven daarin hun mening over de overlast die het schoonmaakbedrijf zou geven. Een citaat uit de brief: „Zij pro beren de krantenberichten van de laatste tijd te weerleggen door de meest idiote uitspraken. Zo zou er sprake zijn van 75 werknemers bij Tankercleaning Schiedam BV. Het is de vraag waar dit getal nu ineens vandaan komt. Immers in de Hin- derwetaanvraag van Tankerclea ning van 7 augustus 1978 wordt een totaal aantal werknemers van 35 opgegeven!" 22 kanaals FM ruisonderdrukker signaalsterktemeter toonregeling aansluiting voor extra luidspreker goedgekeurd door de PTT Kompleet met inbouwmateriaal en microfoon Elektrische wekker Merk Velona. Ver lichting en repete rend weksysteem. Bruin en beige 32.50 Heren ankiets Acryl in fantasie steek. Div. kleuren. Prima pasvorm. Schoenmaat 40-45. 3P»„ 5i7J Uitgevoerd in cord en nicky met grappige bloemetjes binnen- bekleding. Kleuren: bruin, blauw en bordeaux. Van 169.- voor i*IV. Bijpassende wagenzak in dezelfde uitvoering Van 45.- voor 39.50 Keuken-c oördinate Theedoeken met bijpassende badstof keukendoeken. 100% katoen. Div. kleuren. Theedoek Keukendoek Jf Metalen spot Draait naar alle rich tingen. Verspiegel- de reflektor. Ge schikt voor 40 Watt kopspiegellamp 6.95 Zeer mooie uitvoering in wit. Afmetingen: 180x80x28 cm. Normale prijs 135.- QF9 Efft Meeneemprljs T#a9w Blank gelakt en bijzonder solide. Past zowel in de keuken als in de kamer. Afmetingen tafel: 125x65 cm. Kompleet met twee bijpassende banken. 97C m Van 195.-voor I# 9m Dekoratiel Bruin/beige en groen/beige. 280 cm. kamerhoog. Per meter '^'JS Aquarium Met kunststof licht- kap, incl. lampen en kondensraam. "Zwevende" bodem 60x30x30 cm 89.- Inkl. afdekblad. Afmetingen: 52x52 cm. Giveg Gekeurd. Van 289.- voor Theecomfoor Wit geglazuurd aar dewerk. Met potje voor 2 kopjes, zeer dekoratief £2 JQ Vendomatic wasemkapfilters Onbrandbaar. Ge schikt voor vrijwel alle wasemkappen. Set van 2 stuks Heel apart! Van 100% bedrukte katoen en aan twee zijden te dragen. Maak keus uit een groot assortiment kleuren o.a. wit/zwart, wit/marine, wit/turquoise. Maten 38 t/m 46 Van 39.- voor 5.95 VROOM DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond1031 A 5

De Havenloods | 1980 | | pagina 1