Bewoners Kapelpolder hebben succes 84 W I I 15?5 ORGELS ,179^, IvanURK Agenda Schiedam Schietbanen voorlopig van de baan termeulen OPLAGE 287.025 135085 132170 132489 ter meulen Films in de Kreek Altijd thuis termeulen 32057-,- DE Q HAVENLOODS DONDERDAG 6 MAAUT 1980 10-571 MAASSLUIS Het college van Burgemeester en Wethouders heeft een flinke nederlaag geleden met betrekking tot het voorstel aan de gemeenteraad om accoord te gaan met het verlenen van een subsidiebedrag van f 12.000,- voor uitbreidingsplannen van schiet vereniging „Prins Hendrik" in Maassluis. Alle gemeenteraadsfrac ties waren zeer verbolgen over het feit dat met de bewoners van de Kapelpolder (het Stort) niet was overlegd over de aanleg van een achttal schietbanen voor de genoemde schietvereniging aan de Nijverheidstraat waar ook het gebouw van „Prins Hendrik" geves tigd is. Het was de bedoeling om van een van de twee speelvelden die deze wijk rijk. is voor een groot deel op te offeren voor genoemde schietbanen. Voor afgaande aan de raadsvergadering van dinsdagavond j.l. voerde een van de Een sieraad aan de wand... Bijzonder apart zijn deze wandkle den met fraaie scheepjesafbeeldin gen. In halve kruissteek geborduurd op voorgeschilderd stramien. Afm. 35x79 cm. Kompleet met wol van 42,50 voor wijkbewoners, mevrouw Van Ewijck, het woord over dit agendapunt. Zij vroeg het college van B&W waarom er geen overleg had plaatsgevonden met de wijk vereniging in oprichting en met het bewonerscomité. Verder wees zij het college er op dat de bewoners ongerust zjjn over stank en geluidsoverlast. Het PVDA-raadslid Robert Punt om schreef zjjn boosheid als volgt „Waar om is er niet tijdig, zoals dat hoort, overleg gevoerd met de bewoners. Het college, bij monde van wethou der Van der Knaap, spreekt overeen heuvel met beplanting maar voor mij lijkt dit meer op een enigszins ver dwaald stuk Deltadük. Aan deze zaak zitten zoveel haken en ogen dat ik voorstel, deze kwestie alsnog voor te leggen aan de bewoners en nogmaals in de desbetreffende commissies te behandelen." Het PVDA-raadslid werd in zijn be toog gesteund door alle andere frac- *Het inmiddels zeer omstreden speelveld aan de Nijverheidsstraat. >g ges ties. Hij dreigde zelfs met een motie. VVDer Leen de Zeeuw vroeg verder of de schietvereniging een hinderwet vergunning zal krijgen en stelde even eens voor dit onderwerp van de agenda af te voeren. Ook het CDA en de PPR bleken het in dit geval roe rend met de VVD en PVDA eens te sid ie verlening aan „Prins Hendrik" opnieuw uitgesteld zou worden. Zijn betoog bleek echter te werken als olie op het vuur: zijn. Uitstel Wethouder Izaak van der Knaap, die zijn collega Han Hummelen moest vervangen, en dit in eerste instantie nog omschreef als „een voorrecht" probeerde te voorkomen dat de sub- Meent VOOR EEN GOED VAKANTIE-ADVIES „Er is hierover binnen het college uit voerig gesproken. We vinden vast wel een mooie oplossing voor dit speel veldje. Deze hoeven niet altijd even glad te liggen, hier en daar een heu veltje kan ook best leuk zijn." Deze laatste woorden verwekten bij de aanwezigen een algehele hilariteit. Na schorsing deelde burgemeester J. van Es mee dat dit onderwerp van de agenda zou worden gevoerd. Voordat „Prins Hendrik" weer op de raadsagenda wordt geplaatst zal er DE HAVENLOODS Uitgave Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B V. Postadres uitsluitend postbus I960. 3000 BZ Rotterdam, tel. Bijkantoren Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen. tel 010 35 29 11 en Weteringsingel 2. 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel. 01807 16899. Verschijnt tweemaal per week (woehsdag en donderdag) huis aan huis in Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad). Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant) Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad). Hoek van Hol land, Maasdijk. Maasland. Bleis wijk. Bergschenhoek. Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel. Krimpen a/d IJssel. Ouderkerk a/d IJssel. Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk Berken woude. Bergambacht, Ammerstol. Stolwijk en Schoon hoven. Voor duo's, personeelsadvertenties en administratie kantoor Prins Hendrikkade 14. 3071 KB Rotter Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice nummer (van 8.30 tot 17.00 uur) Goed zittend jack... Een modern, sportief chintz jack van de bekende polyester/katoen met glansfinish. In de modekleu ren: rood, kobalt blauw en natu rel. Maten 116 t/m 176. Nu maat 116 t/m 140 met_ 16 gulden voordeel^ van 34,95 voor Maat 152 t/m 176 voor 19,95. SCHIEDAM - Met ingang van afgelo pen zondag worden er in D. Kreek, Lange Haven 92, wekelijkse kinder films gedraaid. Het gaat hier om films voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Als aanvangstijd wordt 2 uur 's middags aangehouden. Het einde zal normaal gesproken zo'n anderhalf uur later zijn. De toegangs prijs bedraagt steeds f 1,50. Een aantal bewoners van hen wist slechts ruim een week voor de raads vergadering, waarin de leden een defi nitieve uitspraak zouden doen over de schietbanen, wat er met het speel veld stond te gebeuren. Ze schrokken daar erg van en besloten gezamelijk actie te voeren tegen verdere uitbrei ding van schietvereniging „Prins Hen drik". Omdat het kort dag was werd er'on der de bewoners gepolst hoe men te genover deze kwestie stond. Bijna al le bewoners hebben hun handteke ning (plusminus 200) gezet waardoor Mevrouw 1 Ewijck met twee kinderen die regelmatig gebruik maken het speelveld. Mevrouw Van Ewijck: „We hebben een onderhoud gehad met wethouder Smit en daarin is min of meer zijde lings het speelveld genoemd. Toen pas drong het tot ons door dat we een groot deel daarvan kwijt zouden raken. En dat zou heel erg jammer zijn omdat vooral de kleintjes hier graag spelen. Het is bovendien een fijne plaats want dit speelterrein ligt goed afgeschermd voor het verkeer dus ze zitten daar veilig. Een poosje geleden heeft een jongetje een doosje met nog niet gebruikte patronen ge vonden naast het gebouw van „Prins Hendrik". Ik vind dat soort dingen doodeng". Boos Een andere wijkbewoner, Cor den Engelsman uit de Esserstraat neemt het het gemeentebestuur, en met name wethouder Koos Smit omdat hij de verantwoordelijke wethouder is in dit geval, erg kwalijk dat er voor af geen overleg is gevoerd met de wijkbewoners." Er bestaat nota bene een wijkvereniging in oprichting en er bestaat een bewonerscommissie van bewoners uit de Esserstraat. Dat wa ren de aangewezen organisaties waar mee over de toekomstplannen voor dit speelterrein werd gesproken. Wij willen daar een aantal stevige speel- werktuigen voor de kleintjes. De grotere jongens, die in het verleden dergelijke attributen vernielden leven zich tegenwoordig uit op een voetbal veldje dat ergens anders in de wijk ligt." De bewoners waren uiterst tevreden over de bliksemaktie maar gaan nu proberen de acht schietbanen voor goed van hun grondgebied te houden. ANNEMIEKE VAN DER HOUWEN STADSKRONIEKSCHIEDAM Wat zijn Schiedammers toch intens keurige mensen. Ze zijn niet bang in het donker. Dat blijkt wel op de koopavond, als drommen mensen de Hoogstraat afschuimen. Ze moeten het dus wel zonde van het geld vinden, iets watje ei genlijk niet doet, waar je zo langzamerhand te oud voor bent, wat goed is voor de jongelui en die van de overkant, die op de sinaasappelenkisten zitten. Ik bedoel UITGAAN. Het zij toegegeven. Ook met mij gaat het mis. Ik begin me de laatste weken steeds meer thuis te voelen op mijn blankgeschuurde driezitsbank met bruine ribkussens. Want die ligt lek ker en aan het voeteneind prijkt mijn bescheiden televisie. De salontafel is binnen handbereik. Je kunt de eet- en drinkwaren op de grond lejggen. De boel is zo opgesteld, dat ik alles met de rechterhand kan bereiken. Het zou wel een aardig idee zijn om een televisie aan te schaffen met af standsbediening, maar dan moet ik nog jaren zulke stukjes schrijven. Voor de wisseling van het net moet ik helemaal opstaan en twee stappen naar voren doen. Liggen lezen gaat op die bank ook uitstekend, hoewel ik dat liever onder de dekens van mijn buitengewoon lekkere en zachte bed doe. Ik heb het dus aardig voor elkaar. Dat merkt U wel. Niks te klagen. Alle electronica aan huis, behalve een CB- bakkie, maar dat komt nog wel en de nodige boeken met mooie, verstan dige en ontroerende dingen erin. Toch wordt ik er zo nu en dan hard- stikke gek van. Vroeger eigenlijk ie dere avond en nu veel minder, maar hardstikke gek word ik ervan. Dan verhef ik tij van mijn driezitsbank, trek een j; s aan en verdwijn de stad in. Dan ga *k uit. U doet dat niet. U zit gekluis*;rd aan het kleurenappa- raat. Het is maar goed, dat zoveel Schiedammers ondanks de dringende waarschuwingen van het gasbedrijf en de energiespaarders de gordijnen openlaat, anders zou de vreemdeling wellicht denken, dat deze stad ten onder was gegaan aan een epidemie. Het geeft niet wat je probeert, het blijft 's nachts uitgestorven. Vrijdagavond zaten wij dan ook met twintig man in het Zoldertheater naar de zangeres Marjol Flore te kijken. U weet wel, die weelderige dame met die mooie stem. Ze vroeg, of we asjeblieft op de eerste twee rijen wilden gaan zitten, dan had ze nog een beetje de illusie van een volle zaal. Het werd een prima avond, want Marjol Flore is een volbloed artiste, die zich niet gauw gewonnen geeft. Na de voorstelling vertelde ze me, dat ze voor minder dan tien men sen niet optreedt. „Dan zing ik een paar liedjes en ik bied de mensen een drankje aan. Optreden voor zo weinig mensen, dat gaat niet" wist ze. Maar zo rustig als in Schiedam was het de hele tournee niet geweest. Marjole Flore verborg haar aangesla genheid achter veel enthousiast ge praat. Het is niet leuk om voor een lege zaal te moeten optreden. Het is net zo iets als wanneer U nu allemaal na lezing van dit stukje de Haven loods zou opzeggen; dat kan lekker niet. Gelukkig waren er dan tenminste twintig mensen gekomen, anders had U me dat avondje uit ook nog door de neus geboord. Want U bent thuisgebleven. Het zijn slechte tijden en aan een babysit valt niet te komen en een kaartje kostte twaalf gulden en U houdt misschien niet van de liedjes uit de oude doos - bijna alle maal in het Nederlands - die Marjol Flore op haar onnavolgbare wijze zong. Redenen genoeg voor niet zo'n volle zaal. Maar twintig man! Van de vijf enzeventigduizend Schiedammers hadden er toch minstens tachtig kun nen komen. Eigenlijk denk ik wel, dat ik weet waarom niet. Schiedam is geen uitgaansstad en dat komt door de armoede-, die hier vroeger geheerst heeft. Vroeger werd de sfeer hier be heerst door doodarme, reddeloos aan de drank verslingerde branders knechten. Aan die grauwe ellende hebben de meeste Schiedamse fami lies zich ontworsteld. Ze wonen in nette, behoorlijk ingerichte huizen Ze zijn matig in alles. Ze gooien hun geld niet weg aan nutteloos avondver maak. We zijn echt intens keurige mensen geworden. Een beetje saai, moedeloos. We willen maar het liefst met rust gelaten worden om te kun nen genieten van onze bescheiden welvaart, terwijl - om eens een af gesleten zinswijze te gebruiken - aan de hemel de donderwolken samen pakken. Want bang zijn we ook, als de dood, dat onze schamele welstand straks wordt weggeblazen. „Khomeiny op het behang", zei Wim Kan, die U als thuisblijver natuurlijk heeft gezien. We zijn allemaal als de dood. En we zien de barricades in de straten van Amsterdam. En we geloven niet meer in de onpartijdigheid van de gezags dragers. En we staken met de angst in ons hart, alsof het de laatste dans is van het bal, ver na twaalven met dronken, agressieve mensen. De Romeinen hadden een gezegde voor dat soort tijden: carpe diem. Dat betekent: pluk de dag. U hebt nü nog tijd voor een feestje. Ga toch uit, mens. HAN VAN DER HORST Voor de echte shopper! Zijn deze canvas shoppingbags met originele opschriften. Leuk om mee naar school te gaan maar ook om de boodschappen in te doen. In zwart, blauw, bruin, camel of rood. Van 9,95 voor slechts ÏIOTiï mJ Het is wel zeer vreemd, als men voor de André van Duin show in de Vlaardingse stadsgehoorzaal voor het loket staat om 8 kaarten te halen voor een gezel lig avondje uit, en dan te horen krijgt „mijnheer, u krijgt maar zes kaarten, leest u maar boven het loket. Daar staat maximaal zes kaarten, alleen met Story-bonnen." Je vraagt dan zes kaarten mét Story- bonnen en twee kaarten zónder bon nen voor de normale prijs. Ook dat kon niet, de directie van de Stadsgehoorzaal was voor geen enkele rede vatbaar, ze waren kwaad. Het verwijt dat ik aan hun ter plaatse gaf, was dat zij dit zo wel in de dagbladpers alsmede in de Story hadden kunnen publiceren. Zelfs n die ai grijpen r tnbe- beduveid worden. Wat kunnen wij Vlaardingers nog meer verwachten in de toekomst bij optredens van ande re artiesten, hangt er dan weer iets bo ven het loket, zoals plaatsbespreken 0.50 en je moet f 1,- betalen. Wel worden wij nu door deze grove fout, van de Story alsmede de Stadsge hoorzaal op een nette manier beduveld. Voor mij, zie ik ze beide liever niet Hoogachtend, R.W. Beats. We hebben de directie van de Stadsgehoorzaal ter opheldering even om commentaar gevraagd. Het blijkt dat er bij de kassa een brief heeft gehangen dat het met de Story-bonnen mogelijk was om maximaal zes kaarten te kopen. Aangezien de voorstelling door Story georganiseerd werd en dat blad ook de hele zaal afgehuurd had, heeft de Stadsgehoorzaal wei nig mogelijkheden om dit te ver anderen. Deze mededeling heeft ook in Story zelf gestaan. De plaatselijke bladen kunnen, ook alweer omdat er geen open ver koop van plaatskaarten is, weinig meer doen dan alleen de voorstel ling aankondigen. De plaatsbe- spreekkosten zijn overigens al ja ren twee kwartjes. Red. Zoldertheater de Teerstoof Vrijdag 7 maart en zaterdag 8 maart, 21.00 uur - Theatergroep Arena met „Ik zou nog maar één tegenstander hebben". Prijs f.12,-. Gereduceerd f.9,-. Zaterdag 8 maart, 14.30 uur - Clown Woudi met „Clownsprogramma II". Prijs f.3,-. (vanaf vier jaar). Stedelijk Museum Nog tot 9 maart - Exposities Hans Landsaat, Vrienden schenken. Zondag 9 maart, 10.30 uur - Koffieconcert Gewestelijk Orkest. Dinsdag 11 maart, 20.00 uur - Lezing Historische vereniging door M. v.d. Velde. Boerderij Landureugd Zaterdag 8 maart, 10.00 uur - Kinderdisco. Toegangsprijs f.1 ,-(6 tot 12 jaar). Woensdag 12 maart, 14.00 uur - Handenarbeid. Toegangsprijs f.0,75 (6 tot 12 jaar). Café Qui bus Zondag 9 maart, 21.30 uur - Big Band Rotterdam. Toegang gratis Op zoek naar goede voorlichting over gezond slapen? We vertellen u er graag alles over. Bovendien vindt u in onze showroom alles voor uw slaapkamer. Van matras tot compleet ameublement. Grote kans, dat u direct slaagt. Welkom bij UB1CA showroom Strevelsweg 700 Rotterdam Verzamelgebouw 'Zuid' Appartement 613. Geopend maandag t/m zaterdag van 9 17 u Makkelijk bereikbaar Vlakbij metrostation 'Zuid' Levering via AMERIKAANSE iii PRIJSCADEAU 1980 9 verschillende orgelstemmen,*'746.- PjÏÏÜ sustain automatisch ritme. etcA sustain, automatisch ritme, etd 2 x3V2 octaaf, nowina roterende luidspreker, roldeksel etc. *huurprijs met recht van koop I C0SM0V0X L0WREY WURUTZER HAMMOND EMINENT RIHA WESTERSINGEL 42, ROTTERDAM TEL. (010) 363500 Dagelijks geopend van 9 tot 17.30 uur Vrijdag koopavond van 19 tot 21 uur

De Havenloods | 1980 | | pagina 3