Fusie liekenhuizen bekrachtigd 'Kom in de kas' Van archeologie tot zeefdruk SCHIEDAM Vkrardingen doet mee aan benefietbal Ligplaatsen met steiger aan de Bergse pias. Lommerrijk ,Nu met Vlaardingen praten' Open huis '1 Voor verkoop Ahoy' Fietstocht naar het Westland mmm SLAAPKAMERS 197.50 89.50 HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. I editie p SCHIEDAM - Bekende artiesten, een discomodeshow, een showballet, en de inmiddels bekende bowlingkampioenschappen voor gemeenteraadsleden. Dat zijn de voornaamste ingrediënten voor het benefietbal dat 29 maart voor de derde keer in Bowling Musis Sacrum wordt gehouden. De baten van het benefietbal zijn dit jaar voor de afdelingen Schiedam en Vlaardingen van de Vereniging Vluchtelingenwerk Nederland. Dit heeft tot gevolg dat de inmiddels ervaren bowlers uit de Schiedamse gemeenteraad nu concurrentie krij gen van hun Vlaardingse collega's. Ónder de artiesten die op zullen tre den zullen weer enige bekende namen zitten. In voorgaande jaren werkten onder andere Kamses Shafty en Conny Vandenbosch al aan het slagen van het benefietbal bij. Wie het dit keer zullen zjjn willen de organisatoren nog even geheim houden. Wel al bekend is dat de zanger-troubadour Lobo en Continen tal Blue, het begeleidingsorkest van Lee Towers, zullen komen. In die weken voor en na het bal zal er De Schiedamse wethouderScheeres hier in actie tijdens een eerdere bowling- benefiet. in Musis Sacrum de foto-expositie „Pers Foto '80" worden gehouden. Hierin stellen tien fotografen, werk zaam voor de in Schiedam en Vlaar dingen verschijnende dag- en week bladen, hun beste werk tentoon. De expositie, die duurt tot en met 7 april, wordt vrijdag 21 maart om 20.15 uur geopend door de beide burgemeestersvrouwen, mevrouw J. Kieboom-Akkerman en mevrouw J. te Loo-Scharft. Kaartjes voor het zes uur durende benefietbal zyn vanaf heden in be perkte mate verkrijgbaar bij Bowling Musis Sacrum, Lange Haven 115 en de VVV's in Vlaardingen en Schie dam, respectievelijk gevestigd aan de Visbank en de Overschiesestraat 1. De kaartjes kosten f 17.50. Per plaats 590,- (incl. BTW) per jaar (1980) Maximale breedte: 2.50 meter en een maximale lengte: 7 meter. INLICHTINGEN EN RESERVERINGEN: Lommerrijk, Straatweg 99, 3054 AB ROTTERDAM, telefoon: 010-220011 BOWUfSJG RESTAURANT party centrum SCHIEDAM - Ook de Schiedamse bevolking mag straks mee gaan praten over het functioneren van liet Schiedamse ziekenhuis dat gaat ontstaan na de dinsdag ondertekende fusie tussen Nolet en Gemeenteziekenhuis. Wethouder Scheers noemde deze mogelijk heid een unicum voor zelfs het gehele overheidsgebeuren. De fusie heeft overigens niet tot gevolg dat een van de ziekenhuiszen een vleugel krijgt aangebouwd en als 'zetel' gaat fungeren. Het Nolet blijft als apart gebouw gehandhaafd waarin enige afdelingen van Evenwichtig het Schiedamse ziekenhuis ondergebracht gaan worden. Het hele oude gedeelte van Nolet zal op den duur wel verdwijnen. schappelijke regeling ziekenhuis Schiedam" wel een restrictie opge nomen. De regeling wordt namelijk pas formeel van kracht op het mo ment dat met de betrokken vakorga nisaties overeenstemming is be reikt. stuurlijke fusie dan wel rond mocht zijn, maar dat de feitelijke fusie een proces van een aantal jaren zal zijn. Vlaardingen De 'meepraatmogelijkheid' krjigen de inwoners van Schiedam door mid del van halfjaarlijkse openbare ver gaderingen, waarin het ziekenhuis- beleid ter discussie mag komen te staan. Iedereen mag derhalve zijn slechte ervaringen naar voren bren gen. Door uitgebreide publicaties zullen de Schiedammers zelfs opge roepen worden aan de vergade ringen deel te nemen. De eerste onderhandelingen vooreen fusie dateren al van 1974. Het duur de toen nog vier jaar alvorens tot een principe-besluit omtrent een fusie gekomen werd. Een vervolgens in het leven geroepen stuurgroep had toen ook nog ruim anderhalf jaar nodig om een aantal resterende problemen uit de weg te ruimen. Nog geen twee weken geleden werd de fusie zelfs weer onzeker omdat het personeel van Nolet opeens niet zoveel trek meer had. Zij vreesden met name dat tr_ e«n aantal arbeidsplaatsen verloren zouden gaan. Ook wilden zij meer duidelijkheid over de pen sioenregeling. Ondanks de toezeg ging van gemeente en Nolet-bestuur dat de arbeidsplaatsen gehandhaafd zouden blijven is er in de ,,gemeen- Maandagavond werden de laatste be sprekingen tussen - gemeente- err Nolet-directie gevoerd, waarna Nolet akkoord ging met de fusie. Toen dinsdagmorgen ook het college van B en W zich achter het fuesie-ont- werp schaarde, kon nog diezelfde middag tot de schriftelijke bekrach tiging van de regling worden over gegaan. De voorzitter van het Nolet-bestuur, Stegmann, toonde zich bij deze gelegenheid bijzonder in zijn nop jes over de opgestelde regeling. „Het is een zeer evenwichtig stuk ge worden, dat recht doet aan beide partijen. Wellicht dat het daarom 7.o lang heeft geduurd". Wethouder Scheeres stelde dat de be- Nu de samenwerking tussen de Schie damse ziekenhuizen een feit is, zul len er gesprekken met Vlaardingen plaats gaan vinden over een bestuur lijke samenwerking tussen het Schie damse ziekenhuis en het Vlaardingse Hoiyziekenhuis. Plannen die al veel langer bestonden. Scheeres: „Maar toen hebben we gezegd laten eerst de zaken in Schiedam regelen', zodat we niet met z'n drieën om de tafel hoefden te gaan zitten. Nu dit achter de rug is kunnen we met Vlaardingen gaan praten. De eerste stappen in die richting zijn al ge- Voor het nieuwe Schiedamse zieken huis zal tezijnertijd een nieuwe naam gevonden moeten worden. Een beslissing hierover is echter het eerste half jaar nog niet te verwachten, aangezien ook de Kroon de fusie nog moet bevestigen. UITNODIGING VEGE GRASMEYER Vers Supermarkt Winkelhoeve UTRECHTLAAN U bent van harte welkom Iet ingang van maandag 17 taart a.s. verzorgt De Haven- >ods de voorverkoop van al- evenementen die plaatsvin- en in het Ahoy-complex. De lavenloods wordt dus het aste voorverkoon-adres voor hoy.Adressen zijn: 'esiuiaaK 155 - I3v, Kotter- im - telf. 010 - 135085; oogstraat 112, Vlaardingen [telf. 010- 352911; 'eteringsingel 2, Krimpen 'd IJssel - telf. 01807 - .899. MAASSLUIS/V LA ARDINGEN - De V.V.V.'s van Maassluis en Vlaardingen en de wandelclub V.T.M. organiseren op zaterdag 1 2 april aanstaande een fietsroute naar het Westland. Twaalf april is de landelijke open dag glastuin bouw en de fietsroute heet dan ook „Kom in de kas". Het eind doel van de fietstocht is de groen teveiling Delft-Westerlee in De Lier. In de route zijn enkele tuinbouw bedrijven opgenomen, die bezich tigd kunnen worden. In Maassluis kan er ook een fancy-fair bezocht worden, in ontmoetingscentrum Koningshof. De opbrengst hiervan zjjn ten bate van de Nederlandse Hartstichting. Ook de opbrengsten van de aan de fietstocht verbon den kwis zijn voor deze stichting. In Vlaardingen is deelname aan de kwis gratis en daar valt dus ook niets weg geven aan de Hart stichting. De routebeschrijving is vanaf half maart te verkrijgen bij de plaatse- '-i lijke V.V.V.'s: Maassluis: Stads kantoor Koningshoek. Vlaardin gen: Visbank, Westhavenplaats 37. Hiervandaan wordt ook vertrok ken op 12 april, tussen 9.00 en 13.00 uur. Nooit weer", expositie over de Tweede Wereldoorlog in het Streekmuseum Jan Anderson. Zes exposities in Vlaardingen f RIJNMOND-WEST -De verkoop van kaarten ten bate van UNICEF heeft vorig jaar - het jaar van het kind - in ons land 60.000 gulden opgebracht. Dit deelt de UNICEF-afdeling Rijn mond-West mèe. Onder deze afdeling vallen de gemeenten Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Ook dit jaar zijn weer felicitatiekaar- ten, geboorteaankondigingen, kerst kaarten en dergelijke te koop bij UNICEF. De opbrengst is bestemd voor het kind in de derde wereld. Kaarten kunnen afgehaald worden bij de plaatselijke UNICF.F-adressen en kunnen ook rechtstreeks besteld worden bij UNICEF-Nederland in Den Haag, telefoon 070- 552000. Voor de gemeenten Maasland en Maassluis is het verkoopadres: Me vrouw Bongaards- Van Dijk, Zetter 10, Maasland. VLAARDINGEN - „Tienduizend jaar wonen in het Maasmondgebied" is de titel van een tentoonstelling die van vrijdag 14 maart tot en met vrij dag 11 april in de expositiezaal van het Hollandiagebouw, Oosthaven- kade 42, wordt gehouden. Het is de eerste van een reeks archeologische tentoonstellingen die het provinciaal bestuur van Zuid-Holland organi seert. Elk jaar komt een bepaalde streek in Zuid-Holland aan de beurt. Archeologie De expositie geeft een beeld van hoe en waar mensen sinds de oudste tij den in het gebied waar de Maas in zee stroomt, hebben gewoond. De eerste sporen van menselijke bewoning da teren van ongeveer achtduizend jaar voor het begin van onze jaartelling, dus nu tienduizend jaar geleden. Een archeologisch onderzoek dat rond de wereldhaven Rotterdam werd ge houden, bracht veel gegevens over vroegere bewoners van het gebied aan het licht. De tentoonstelling wordt vrijdaf 14 maart om 20.00 uur door de wethou der van onderwijs en culturele zaken, de heer A. Maarleveld, geopend. Van af dat tijdstip kan men dagelijks in de expositiezaal terecht van 10.00 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Op za terdag is de tentoonstelling van 10.00 tot 12.30 uur te bezichtigen; de toe gang is vrij Keramiek In „De Kattenbeker" aan het Lies veld is tot en met 29 maart werk te zien van Jan van der Vaart. Hij maakt .keramische multipels", aardewerken 10.000 Jaar wonen in het Maas mondgebied: Romeinse kruik of ampliora, uit de tweede eeuw na Christus. voorwerpen die niet alleen mooi zijn, maar ook nuttig. Daarbij staat de ge bruiksfunctie voorop, want de sier- funcite alleen vindt hij onvoldoende. Om zijn werk voor iedereen bereik baar te maken, maakt hij vormen, waarin hij meerdere exemplaren giet, zonder dat ze aan schoonheid verlie zen. „Multipels" wil dus zeggen dat er van een werkstuk meerdere exem plaren vervaardigd worden. Zo wer den de bolkandelaars van deze kun stenaar al 200 maal gegoten. De openingstijden van De Katten beker zijn van dinsdag tot en met za terdag van 9 tot 18 uur, op zater dagen van 9 tot 17 uur en op vrijdag- wandm«ub«len, bankatallan. slaapbanken enz Uit voorraad te leveren. Nergens zo n keus. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw. Goudaeslngel 66. R'dam. Tel. 010-12.64.61 avond van 19 tot 12 uur. De toegang is vrij. Zeefdruk In de Galerie/artoteek aan de Oost- havenkade 8 is tot en met zaterdag 29 maart een tentoonstelling van Poëzie in zeefdruk, met werk afkom stig van de Vlaardingse Matty Lang broek en de Utrechter Robert Boer. Tijdens de tentoonstelling wordt op vrijdag 21 maart vanaf 20.15 uur een poëzie-manifestatie gehouden, onder de titel „De omgekeerde lach". Hier aan werken Matty Langbroek, Jana Beranova, Robert Boer, Pieter Schol ten en Adriaan Soeteman mee. De openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag van 12.00 tot 17.00 uur, vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Visserij In het Visserijmuseum is nog tot en met 17 maart de tentoonstelling over het visserskind te zien. De openings tijden zijn van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 14.00 tot 17.00 uur. Tweede wereldoorlog „Nooit weer" is de titel van een expositie over de Tweede Wereld oorlog, die tot 30 augustus in het streekmuseum Jan Anderson aan de Kethelweg 50, te zien is, iedere zater dag en ook de eerste zondag van de maand, van 14.00 tot 16.00 uur. Wandkleden In het Zonnehuis aan de Dillenburg singel 5 zijn tot 4 april wandkleden van Evelien Ravensloot te zien. Op deze expositie toont zij een collectie werkstukken die haar indrukken weergeven over bloemen, bosgezich ten en dergelijke. De kleden zijn ge maakt van lapjes van allerlei soorten textiel in warme en vaak ook heldere frisse kleuren. De expositie in het Ontmoetingspunt van het zonnehuis is dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur te zien. Vendor interieur matras Vooreen komfortabele nachtrust. Stalen binnenvering, afgedekt met cocos en polyether. Dubbelzijdig doorgestikt. Damast-overtrek mei siersteek en handgrepen. 140x200 van 475 - voor 397.50 130x190 van 397.50 voor 340.-,, 90x200 van 295.- voor 250.- 90x190 van 270.- voor 225.- 80x190 van 240.- voor Hills plantenspuit Afsluitkraan, over- drukventiel, lange sproeibuis. 3 Liter! Chemicaliën-be- stendig 39.50 Tosti toaster Maakt twee tosti's tegelijk. Hittebe stendige klemgre pen 500 W. Vast snoer 25.50 Vendex snelkookpan Aluminium met roestvrijstalen deksel. Geschikt voor zowel gas- als elektrisch koken. Kompleet met inzetbakje. Gebruiksaanwijzing Inhoud 6 liter van 99.- voor 79.- 'NRlKOOKPAN Moccataart Luchtig eier-cake- beslag. Bestrooid met hazelnoot, ca. 500 gr. 6-8 punten 4.95 Damespyama Van 100% katoenen batist. Chemise-stijl. Kies uit twee kleu ren. Maten 38 t/m 48 Vloerlamp Reikt tot 148 cm! In alle richtingen verstel bare metalen bol, 0 22 cm. Zwart geribbeld flexibel gedeelte. Vloerschakelaar met snoer en stekker In bruin, wit, blauw en signaalrood VROOM DREESMANN ,-V- t031 A 6

De Havenloods | 1980 | | pagina 1