NLOODS Sex en relaties: voor te veel mensen meer problemen dan plezier m Kluphuis Oost" wil gebouw alleen houden Informatieweek in Open Jongeren X' SLAAPBANKEN Vuurt|e stoken loopt uit de hond Onderstreping Korenfestival van de baan r259'229.- 49.75 HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. editie P SCHIEDAM DONDERDAG 3 APRIL 1980 29e JAARGANG NO. 13 Een kleur wedstrijd ooor kinderen tot 12 jaar Met 15 mooie prijzen Verduistering 40.000 gulden voor „De Hollandiaan een ramp SCHIEDAM - De medewerkers van liet zaterdag geopende „Kluphuis Oost" gaan er vooralsnog van uit dat zij de enigen zullen blijven die van het voormalige schoolgebouw aan de Galileistraat gebruik maken. Plannen die er van gemeentezijde zouden zijn om van het gebouw een wijkcentrum te maken zullen volgens Henk Knoop, jongerenwerker van „Oost" op veel problemen stuiten. „Er is een streng huurcontract, waarin onder meer staat dat alleen bij onze toestemming een deel van het gebouw verhuurd kan worden". Geen wethouder die de opening verzorgde. „Het gaat om de kinderen. Waarom zouden die het dan niet zelf openen aldus jongerenwerkerk Henk Knoop. Al een aantal jaren hadden zij een plaatsje in het voormalige buurt huis van Oost aan de Zamenhof- straat. Volgens Henk Knoop kwa men de mensen van het CJV en het club- en buurtwerk van Oost in 1977 al tot de conclusie dat het beter was uit elkaar te gaan. Toen het pand aan de Zamenhofstraat vorig jaar in vlammen opging, gingen alle inwonenden snel op zoek naar een nieuwe vestigings plaats. Het club- en buurtwerk vond dat in het voormalige school gebouw. Het CJV had echter ook week aan het CJV verhuurd? „Iets vrijwel onmogelijks", aldus Henk, vervolgens verduidelijkend: „Onze werkwijzen zijn gewoon veel te verschillend. Wij streven naar voorzieningen voor de hele buurt. Ook voor de zogenaamde „verve lende" kinderen. Die worden vaak al overal weggetrapt. Wij proberen juist voor opvang van die kinderen te zorgen". Lekker gemotiveerde kinderen. Zijn ze dat niet dan gaan ze de straat maar weer op". Nu lijken er bij de gemeente plan nen te bestaan om van het pand een wijkcentrum te maken. Dit heeft dan tot gevolg dat diverse groeperingen en verenigingen delen van het gebouw af kunnen gaan huren. Anders dan op dit moment, nu het club en buurt werk het alleenrecht heeft. Iets dat volgens Henk ook zo moet blijven. „Dit gebouw is ideaal voor club- en buurtwerk. Als we ver plicht worden te gaan verhuren dan is dat een aantasting van een fundamenteel recht. Als we had den geweten dat 't een wijkcen trum moet worden, waren we er niet eens ingestapt. „Of de ge meente hen ook kan dwingen tot verhuur over te gaan weet hij niet. Wel gelooft hij met het huurcon tract erg sterk te staan. OPENING. Voorlopig echter lijkt het club- buurtwerk ideaal te zitten i „Klubhuis Oost". Bij de opening werd het schoolgebouw al ingeno men door de jeugd. Iets dat waar schijnlijk ook in de toekomst het geval zal zijn. Uit de diverse ruim tes die zijn ingericht valt echter af te leiden dat het niet alleen de jeugd zal zijn die kan profiteren van de faciliteiten. Zo is er voor de ouderen een ontmoetingruimte met onder andere een biljart en gaan er binnenkort een aantal cur sussen starten. Pottenbakken met name staat al op het programma. Verder biedt „Kluphuis Oost" een jongerensoos, een peuterspeelzaal, een sportzaal en een clublokaal waar kinderen tussen de middag over kunnen blijven. Naast de reeds in dienst zijnde drie beroepskrachten en een aan tal vrijwilligsters zijn er meer men sen nodig om de diverse cursussen straks soepel te laten verlopen. Geïnteresseerden, bij voorkeur mannen omdat onder de reeds werkzaam zijnde vrijwilligers zich alleen vrouwen bevinden, kunnen contact opnemen met één van de mensen van „Kluphuis Oost". MAASSLUIS - Sex en relaties. Twee begrippen die onverbrekelijk aan elkaar verbonden zijn. Twee onderwerpen waar men in open jongerencentrum Ozobleu in Maassluis ruim een week lang op diverse wijzen aandacht aan wil besteden. En niet zonder reden, want het blijkt jammeigenoeg dat nog al te vaak en voor te veel mensen die twee onderwerpen meer problemen dan plezier beteke nen. Vanaf donderdag 10 tot en met zaterdag 19 april wordt er in dit jongerencentrum een thema-week georganiseerd waarbij sex en relaties centraal staan. Eerder werd in Ozobleu een thema- week over drugs en alcohol gehouden. Hiervoor bleek bijzonder veel belang stelling te bestaan. Tijdens deze week wordt een enorme hoeveelheid infor matie aangedragen die op verschillen de wijze gepresenteerd wordt. Zo zal er een wisselend aanbod zijn van speel-, voorlichtings- en discus siefilms. Een non-stop dia-serie over geslachtsziekten en een doorlopende video-voorstelling van de overbekende t.v.-serie „Open en bloot". De NVSH, Rutgerstichting en de PGSV beman nen gezamelijk een stand waar de be zoekers tientallen folders kunnen krijgen. Er wordt een leeshoek ingericht met voorlichtingsmateriaal en verder is er een stand met alle mogelijke voorbe hoedsmiddelen. In deze week worden twee theatervoorstellingen gebracht waar eerder genoemde onderwerpen op duidelijke wij en op een geheel eigen manier worden uitgebeeld. De Bloedgroep brengt op zaterdag 12 april „Ik weet niet wat ik heb" en op zaterdag 19 april vertolken „Sonika en Gré" een liedjesprogramma waarin enkele travestienummers zijn opgeno men. Geen vraag is te dol op vrijdag 18 april wanneer het programma „Wij DOOR ANNEMIEKE VAN DER HOUWEN willen weten" aan de orde is. Op de vragen die er tijdens deze avond ge steld worden geven een aantal deskun digen antwoord. Dat zjjn de heer V.J. Knippenberg, huisarts in Maassluis, de heer D. de Groot, medewerker van de PSVG en mevrouw R. Borra, me dewerkster van de jeugd psychiatri sche dienst van de Stichting Geeste lijke Volksgezondheid Zuid-Holland te Vlaardingen. Op video worden vervolgens de serie „Open en bloot" en „Sien... en hoe zit het nou met Ot" gebracht. Twee programma's die eerder op televisie werden uitgezonden en waarvan de kijkdichtheid toen bijzonder hoog was. Het aantal films dat gedurende deze themaweek wordt gedraaid is niet al leen groot maar ook zeer gewaar deerd. „Van bloemetjes en bijtjes" is een kleurenfilmpje waarin een joviale vader op de voorlichtingstoer niet verder komt dan de titel van deze ";V'. 'Ineens wordt het meisje of de jongen die je al jaren kent, iemand waarmee je kunt vrijen, c Zie verder pag. 3 oproept. slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam, tel. 010-13.80.18 KOMPLEET SURFPAKKET Surfplank, 2-delig surfpak surfschoenen voorl 375." VERSLUIS BOTEN voor al Uw surfartikelen Gebroken Meeldijk 106 Barendrecht tel. 01806/7411 of 3158 MAASSLUIS - Een groot deel van de wijk Maassluis-Oost heeft zondag middag enige uren zonder stroom ge zeten tengevolge van brand in het transformatorhuisje in het plantsoen tje op de hoek H.R. Holststraat/G.A. Brederolaan. De brand ontstond vroeg in de mid dag door het stoken van een vuurtje. Nadat de wanden van het transforma torhuisje vlam hadden gevat, sloeg de 'brand naar binnen. Het uitvallen van de stroomvoorzie ning veroorzaakte een kettingreactie, waardoor ook zes andere transforma toren werden uitgeschakeld. Praktisch de gehele wijk kwam daar door zonder stroom. Omstreeks 17.00 uur hadden de Ge meentebedrijven de stroomvoorzie ning zodanig omgeschakeld dat de wijk weer aangesloten was. Het transformatorhuisje moet als to tal-loss worden beschouwd. De schade wordt dan ook voorlopig op ruim f 80.000,- geraamd. MAASSLUIS - De 20-jarige W. van D. ujt Maasland en de 18-jarige F.P. de G. uit Monster kregen vorige week in Maassluis een procesverbaal aan de broek, omdat ze onder invloed van alcohol-houdende drank een voertuig bestuurden. tegen een mogelijke vestiging van 1 schoonmaakbedrijf Tankercleaning direct aangegrepen. Als Vlaardingen, terwijl het bedrijf toch zo'n drie kilometer buiten de stad gestationeerd zou worden, nu al angst heeft voor stank en geluids overlast bij westenwind, dan zijn de bezwaren van Zuid nog veel gegron der, aldus de BVSZ. Zij namelijk lig- maar op tweehonderd meter afstand van het schoonmaakbedrijf. De bewonersvereniging zegt in de fel le protesten van de gemeente Vlaar dingen een onderstreping te zien van hun gerechtvaardigde klachten en eisen, die uiteindelijk tot het vertrek, of de sluiting van Tankercleaning' moeten leiden. SCHIEDAM - Het internationale korenfestival dat op drie mei plaats zou vinden gaat niet door. De stich- tingsraad van de Schiedamse Gemeen schap (die het festival organiseerde) heeft dit besluit moeten nemen om dat voor de circa honderd buitenland se gasten slechts veertien onderbreng- adressen zijn gevonden. Zouden de gasten op een andere ma nier ondergebracht moeten worden (hotels?) dan zou er een onaanvaard baar begrotingstekort onstaan zijn. j MEDEDELING In verband met Pasen zal onze londerdag editie niet verschijnen. Onze kantoren zijn op Goede ^Vrijdag 4 april om 16.00 uur DE DIREKTIE Nationale vlagset Wit gelakte vlaggestok (2 meter) met oranje knop Van 12.75 voor 11.50 Europa Style snelwasmachine pulsator wasbeweging tijdklok R.V.S.-kuip afvoerpomp temperatuurmeter zwenkwielen voor 2 kg. droog was- 90ed Van 299.- voor £S9* Theedoeken 100% katoen. 50x68 cm. Wit fond, ingeweven strepen, jacquard randdes- sin. Diverse kleu ren. 4 stuks Trim/trainings schoenen Imitatie suede, ge- polsterde rand, bad stofinlegzool. 40 t/m 46 25- 34 t/m 39 24.- 30 t/m 33 QV afd. schoenen Sjaalkapje Van polyester. In diverse moderne kleuren en dessins 12.50 Moulinex keuken hulp Voor malen, raspen en persen van o.a. vlees, groente en vruchten. Eenvou dig te reinigen 89.50 Teleton portable TV 31 cm. beeldbuis geschikt vooralle VHF en UHF pro gramma's speelt op lichtnet en op 12 Volts accu ingebouwde teles- cope-antenne aansluiting voor hoofdtelefoon lichtgew. 7.1 kg. Tuinset Fiësta Van lichtgewicht aluminium. Geheel inklapbaar. Beige geëpoxeerde stoel, met 6 cm. dik kussen in bloemdessin Van 119.- voor Bijpassende tafel 100 cm 0 Van 189.- «A voor 1/U." 4 Fiësta stoelen met tafel. Van 665, voor 95.- 550.- Fluitketel Hoogglans gepolijst roestvrij staal. Voor gas- en elektrisch koken. 0 18 cm. 19.95 Schoudertas Geheel gevoerd. Openklapbaar voor vak en apart para pluvak. Diverse kleuren o.a. zwart, marine en beige 37.50 Adidas Brasil voet balschoenen Sterk en soepel leer. Gepolsterde rand en vaste nop penzooi. 6,5 t/m 11 48.- 29 t/m 3 Heren T-shirt 65/35 acryl/katoen. Uni met ronde- of V-hals. Korte mouw. Vele kleuren S, M, L en XL jm Vachtsprei Van langharig acryl. Heerlijk zacht en soepel. Kleuren beige en bruin in fraai dessin Lits-jumeaux 250x220cm Van 100.- voor 85.- 2-Persoons 210x220 cm Van 85.- voor 75.- 1-Persoons 140x220 cm. Van 57.50 voor Javelin jeans Natuurlijk van lekker zittend 100% katoenen denim. Sportieve Wes tern-stijl met contraste rende witte stiksels Maten 36 t/m 44 VROOIVmDREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1980 | | pagina 1