'Je kunt hier niet meer leven' t exelusieue f 'tuinmeubel' shouu Raad schaart zich achter Posthoorn Kunst in boekvorm TINNEN MINIATUUR KONINGIN BEATRIX 65ct Brand in de Nieuwelaan termeulen 1 Mei-viering ïw&feAM slechts 39.50 termeulen Ridderorde voor Kapitein Lokker Heli's Angels Selectieve verontwaardiging termeulen CENTEN kwestie CENTEN KWESTIE CENTEN KWESTIE DEQHAVENLOODS DONDERDAG 24 APRIL 1980 «17-587 Houd ze buiten geen last meer van insekten in de zomer met deze Aluminium hordeur. Een kompleet pakket bestaande uit 4 aluminium pro fielen met 4 hoeken voor het frame, horregaas met bevestigings rubber, bevestigingsscharnieren, een handgreep en een aluminium schopplaat. Eenvoudig zelf te monteren volgens de duidelijke werkbeschrijving, makkelijk op de juiste maat in te korten. Afm 215x90cm Van f.105,- Nu voor SCHIEDAM Sinds eind vorige week zijn er weer een tweetal nieuwe exposities te bezichtigen in het Schiedanise Stedelijk Mu seum. Het gaat hier om de tentoonstelling „Kunstenaarsedities en kunstenaarsboeken uit de Edition Hundertmark Berlin/Köln" en een expositie over St. Liduina ter gelegenheid van haar 600-jarige geboortedag. SCHIEDAM Eigenlijk onverwachts kreeg het procedurevoorstel voor het sociaal cultureel plan vrijwel niets anders dan lovende woorden tijdens de vaststelling hier door de Scluedamse gemeenteraad. Eigenlijk onverwachts omdat wethouder Posthoorn met zijn assistenten het afgelopen half jaar een spervuur van kritiek van de diverse (wijkjgroepen en instellingen te incasse ren heeft gekregen Twee weken terug nog uitte het wijk overleg Schiedam-Oost felle kritiek op de gevolgde procedure. Volgens hen was er veel te weinig tijd geweest r bestudering van het voorstel en kon niet overzien worden wat de konsekwenties waren van het voorge stelde procedurevoorstel. Op deze wijze bestond er volgens Oost geen inspraak. Daarom had de raad moe ten eisen het voorstel weer in te trekken en een extra „overdenk-ter- mijn" van twee maanden in te stellen. De raad wenste hier in het geheel niet aan tegemoet te komen, omdat er voldoende tijd (vanf het begin van SCHIEDAM - Onlangs is de Stichting De Eerste Mei officieel opgericht. In de stichting hebben zitting: PvdA- Schiedam, NIVON-Schiedain en VA- R A-Waterweg-Noord. Voor de viering van de eerste mei 1980 is een vrij uitgebreid program ma samengesteld waarmee ze hopen een eerste stap te zetten naar een rea lisering van hun doelstellingen. Doel stellingen die zij zelf omschrijven als „de onderlinge samenwerking van de bij de stichting aangesloten groepe ringen te bevorderen in het bijzon der op het gebied van het uitdragen van socialisme." Het programma ziet er voor de ko mende donderdag als volgt uit. 8.00-8.30 uur: Herdenking bij het Spiekman-monument De 1-mei-vie ring zal gezamenlijk met de Rotter damse 1-mei-vierders beginnen bij het Spiekmanmonument André van der Louw zal hierbij een toe spraak houden. 10.00-12.00 uur Het NIVON af deling Schiedam zal een wandeling uitzetten door Schiedam-Zuid De tocht eindigt op de Grote Markt 12.00 uur. Op de Grote Markt wordt de Rode Vlag gehesen. Wim Oomen, voorzitter van de PvdA af deling Schiedam, zal hierbij spreken. 14.30-16.00 uur: In de kleine zaal van Irene houdt burgemeester Te Loo, een verhaal over de geschiede nis van de PvdA en over de geschie denis van de 1-mei-viering. Tevens zal een diaserie over de geschiede nis van de PvdA worden vertoond. In de grote zaal wordt voor de kin deren een kindervoorstelling gege ven, waarhij het kindertheater Mac- cus het stuk „Voor straf" zal spe len. De toegang voor de/e evene menten is gratis. Vanaf 19.45 uur Avondprogramma in de grote zaal van Irene met Peter Blanker (Nederlandse liedjes) Fduar- do Peralta (een Chileense vluchteling die strijdliederen zingt), het Excelsior zangkoor, de Werkgroep Arbeidersli teratuur Rotterdam (gedichten), en Frans Drabbe (met een inleiding over de laatste vakbondsacties) De pre- De toegang van de avond is vrij, maar bezoekers worden vriendelijk doch dringend verzocht een bijdrage te storten in de kas van Stichting De Eerste Mei. o.a. in de Italiaanse ROVE RA kunststofstoelen Elegant goed zitcomfort geen onderhoud 5 jaar garantie Ruime parkeergelegenheid M Bleiswijk Hoefweg 191 - (naast jT veiling Bleiswijk tel 01892-3044 .'i jyf 500 mtr Lang rijksweg Den Haag Utrecht de procedure zijn er in totaal al zes tien openbare besprekingen geweest) was aan de vaststelling mee te werken. Een belangrijke taak bij de verdere uitwerking ligt volgens vrijwel alle fracties bij de ih te stellen, werk groep publiciteit. De werkgroep zal er met name zorg voor moeten dra gen dat de materie* op een zo toegan kelijk mogelijke manier aan de bevol king wordt overgebracht Dat niet ie dereen problemen met de „brei" heeft, bleek uit de woorden van Ge rard Verhulsdonk (VVD). Hij noem de de sociaal cultureel plan procedu re „eenvoudig, doorzichtig en soepel" Het sociaal cultureel plan is voortge komen uit de decentralisatie-politiek van het ministerie van CRM. Deze heeft geld beschikbaar voor allerlei sociale en culturele aktiviteiten. Het CRM geeft nu de afzonderlijke ge meenten de mogelijkheid deze rijks bijdrage te verdelen. Daarvoor moet dan wel met een sociaal cultureel plan gekomen worden, waarin dui delijk wordt op wat voor manier zij het geld wensen te verdelen. Drie miljoen Het afgelopen jaar is aan sociaal cul turele activiteiten een bedrag van ruim drie miljoen gulden gegeven Dat dit bedrag de komende jaren naar alle waarschijnlijkheid niet gro ter zal worden is volgens Posthoorn een duidelijke zaak. Nu het voorstel door de gemeente raad is goedgekeurd kan de uitwer king van de procedure van start gaan. Zo gaan binnen een paar weken werk rmiii/Muti ijöirnjinri ,,/yu mei nei ecrue iuniiuueiijK.tr werK. ueginrien groepen aan de slag die de gemeente gaan adviseren bij de planvorming Als de gemeente de financiële gege vens geleVerd heeft en deze aan de hand van het wensenlijstje tot een conceptplan zijn omgezet, zitten we al in het begin van 1981 Na de ter visie legging hiervan en de diverse openbare bijeenkomsten zal het soci aal cultureel plan, als alles naar wens verloopt, op 23 juni 1981 door de gemeenteraad worden vastgesteld Massief gegoten (uit 55 pet. zuiver tin!) miniatuur met beeldenaar van H.M. Koningin Beatrix. Een sfeervol bezit Geheel ambachtelijk vervaardigd GEWICHT: plm. 400 gr GROOTTE: 10 cm. dus twee maal zo groot als hier afge beeld!) WINKELWAARDE: f.49.50. Als lezer van De Havenloods betaalt U -zolang de voorraad strekt DE HAVENLOODS WESTBLAAK 155-159 ROTTERDAM kijkend op een klein jaar werk aan de vaststelling van de procedure, stelde dat nu met het echte inhoudelijke werk kon worden begonnen woonmarkt brienenoord IJsselmondselaan175 Rotterdam Tel. 010-50 74 44 huis uit Dan loop ik dat geld maar Wip De jongelui die zich in de slooppan- den vermaken, klagen over het ge brek aan speelgelegenheid. Eén van hen vertelt:"We hebben hier vlakbij een speeltuin met een zandbak en een kapotte wip. Daar hebben we niets te zoeken. We gaan ook weieens voetballen op een veld hier in de buurt. Maar dat spel gaat ook verve len. Daarom gaan we vaak de boel in de slooppanden mollen. Wat de om wonende daarvan vinden, daar heb ben we scheit aan" Angst voor de politie hebben de jon ge slopertjes niet "Als de politie je pakt dan krijg je een waarschuwing en dan moet ie beloven dat je het niet meer zult doen. Ik heb nog maar één keer van een jongen gehoord die mee naar het bureau moest" Een andere bewoner van de Nieuwe laan toont begrip voor het weinig af doende optreden van de politie. "Ze kunnen toch niet heel de dag op die jongens letten. Ze hebben nog wel wat anders te doen Het wordt tijd dat de ouders eens wat beter op hun kinderen letten. Bovendien moeten ze die panden beter afsluiten. Aan de voorkant is alles dichtgespijkerd. maar aan de achterkant kan ie zo naar binnen" Inmiddels is het sloopwerk begonnen. De voorman hoopt het karwei vrijdag geklaard te hebben. De omwonenden zijn echter bang dat zich voor die tijd nog meer problemen voor zullen doen Overigens betwijfelt mevrouw De Bruin of na het sloopwerk de over zal zijn. "Waarschijnlijk zit je dan weer een hele tijd in de rotzooi van de bouw, waar natuurlijk ook weer kinderen gaan spelen. We leven nu al vijf jaar in een puinhoop. Het wordt nu echt tijd dat er een einde aan komt". Reuze kwaliteit... „Sociaal cultureel plan eenvoudigdoorzichtig en soepel" VLAARDINGEN—In de slooppan den aan de Nieuwelaan brak maan dagavond omstreeks vijf voor negen brand uit. De brandweer was om ne gen uur aanwezig en om dertien over elf waren de brandweerlieden klaar met blussen. De brand is vermoede lijk aangestoken door jongelui. De vermoedelijke daders, twee zestienja rige jongens, werden naar het politie bureau overgebracht, maar werden even later weer naar huis gestuurd, omdat de politie niet direct hun schuld kon bewijzen Een nader on derzoek is ingesteld De bewoners van de Nieuwelaan zijn erg ongerust over de situatie in hun buurt. De jongelui zien de slooppan den als een ideale speelgelegenheid en daarmee maken ze de omgeving on veilig. Mevrouw de Bruin woont recht te genover het afgebrande pand. Zij ver- telt"Je kunt hier niet meer leven. De jongelui hier uit de buurt maken er zo'n rotzooi van. Je huis is hier ge woon niet meer veilig. Ik ga niet op vakantie zolang de boel hier niet in orde is" "Als het hier maandag net zo hard had gewaaid als de dag tevoren, dan was de brand overgeslagen en dan was ons huis ook afgebrand" "Over een paar jaar wordt mijn huis ook gesloopt. Als ik er dan uit moet, dan ontvang ik vierduizend gulden van de gemeente. Maar als de situatie niet verandert dan ga ik eerder mijn Nieuwe exposities in Stedelijk Museum MAASSLUIS/ROTTERDAM - De heer E. Lokker, uitvoerder bij een bergingsbedrijf in Rotterdam, is bij het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Burge meester Van Es van Maassluis over handigde hem vorige week donderdag de onderscheiding, tijdens een bijeen komst in het kantoor van de heer Lokkers wetgever te Rotterdam. Eduard Lokker werd geboren op 17 april 1915 in Goedereede en woont sinds oktober 1945 in Maassluis, mo menteel aan de Van Beethovenlaan nummer 537. Hij trad op 6 juni 1940 als leerling duiker by een bergings bedrijf in dienst. Per 1 januari 1941 volgde zjjn aanstelling als schipper- duiker. Tot zijn 48ste jaar heeft hij de hem opgedragen duikwerkzaamhe- den op bekwame wijze verricht Prima zittende BH's van 'LOVABLE' in verscheidene kleuren; o.a. huid, wit etc. In de maten A 70-75-80, B 65- 70-75-80-85, C 70-75-80. Uit de prijsklasse van 10 tot 25 gulden. Voor MAASSLUIS - In verband met Koningin nedag wordt in de wijk Dijkpoldcr liet huisvuil niet opgehaald op woensdag 30 april, maar op donderdag 1 mei aanstaande Werk uit een kunstenaarsboek: Giinter Brus met Phantom-Palaste (1979 aparts. Hij liet werk van kunstenaars uitgeven in platte kartonnen doosjes. Deze dozen verschijnen in een zeer kleine oplage van vaak niet meer dan twintig exemplaren. Een deel van de ze doosjes, in totaal zijn er nu zo'n zestig verschillende versies in omloop Een deel hiervan is nu te zien in het Stedelijk Museum. De expositie loopt door tot 11 mei. De expostitie ter ere van Liduina is vrij bescheiden gebleven. Opvallend is wel het werk van Aad de Haas, die op eigen wijze het lijden van Liduina op papier heeft gezet. Hij doet dit door middel van hele abstracte tekeningen waarbij onder neer een bonte schake ring kleuren wordt gebruikt. Ook de Liduina-expositie loopt door tot 11 mei. MAASSLUIS In jongerencentrum Ozobleu draait vrijdagavond de film „Heli's Angels". De eigengereide she riff van een conservatief stadje in Amerika neemt het recht in eigen hand als hij geen greep kan krijgen op de baldadigheid van een groep vrijge vochten jonge motorrijders. Onge remd weet hij mensen tegen elkaar op te zetten. Al gauw vloeit er bloed. Tijdens de begrafenis van twee ver moorde Heli's Angels verschijnt de sheriff met zijn handlangers plotse ling in een helicopter boven het kerk hof. De ontknoping van het verhaal is vanaf 9.00 uur te zien in Ozobleu; entreeprijs f 2,50. SCHIEDAM De VVD-fractie in de Schiedamse gemeenteraad zag maan dagavond weinig heil in de reactie die B en W wenste te versturen naar aan leiding van een brief van het Schiedams Comité Olieboycot Zuid- Afrika met betrekking tot de leveringscontracten met de Shell. Dit omdat de indruk gewekt wordt dat er, met name op gemeentelijk niveau, niet meer met de Shell samengewerkt wenst te worden. De VVD'er Van Tilborg vond dat de gemeenteraad zich maar beter niet met dit soort zaken kon bemoeien en dat het veel meer een taak voor het parlement is. Hij noemde de acties tegen de Shell "selectieve verontwaardiging van links" en dacht aan de gevolgen die dergelijke acties kunnen hebben, "Denk aan de werknemers van Shell!" Verder redde hij met het kleine bergingsvaartuig „Zeeleeuw" onder andere het personeel van de branden de tanker „Johannishus" en sieepte hjj in 1961 het bij Hoek van Holland gestrande Duitse motorschip „Levan- te" bij slecht weer vlot. Als kapitein van het bergingsvaartuig Bever" ver richtte hy veel pionierswerk in de beginjaren van de olie-industrie op de Noordzee, waar hij een goede beken- *Burgemeester Van Es overhandigd de was bij de eerste booreilanden. Bij de berging van het in Groen land gestrande vrachtschip „Martin S" was hij een van de leidinggevende figuren. z heer Lokker de onderscheidingen. Per I januari 1972 werd de heer Lokker bevorderd tot uitvoerder. Onder zijn leiding werden verscheide ne bergingen tot een succesvol einde gebracht. „Kunstenaarsedities" was reeds eerder te zien in de DAAD Galerie Berlin en is in Schiedam te zien in het kader van de Schiedamse boeken week. De tentoonstelling is tot stand gekomen in nauwe samenwerking met het Goethe-Institut Rotterdam. Het geeft een overzicht van kunste naarsedities en kunstenaarsboeken van Europese en Amerikaanse, maar hoofdzakelijk Duitstalige kunstenaars De tentoonstelling is samengesteld uit bruiklenen van de Berlijnse uit gever Hundertmark. Volgens hem moet het werk van kunstenaars open baar zjjn en daarin niet beperkt blijven tot galeries. Hij koos voor de realisering hiervan voor iets heel Maak zelf een jumper of vest... Haal uw breivoordeel met dit 'lentekoopje' breigaren van 100% acryl dat geschikt is voor brei naald 2,5-3. In o.a. lila, cerise, bleu, zalm, groen etc. Per bol van 50 gram Géén 1,95 maar en etc. rer ooi

De Havenloods | 1980 | | pagina 15