Sneeuw en strepen voor kijkgeld Popfestival gaat toch door vrijdag\3) zaterdagvoordeel Kom luisteren naar Telemann-ensemble "geen mens kan ze missen in Groot Rotterdam" Koninginnedag op het museumplein SLAAPKAMERS Kabeltelevisieweigeraars gaan zich verenigen Politie wil tweede Winkeliers gaan restaureren E3 bü o A^AyAyA^A Met een vaatje haring naar Hilversum 25.- IrtamaJ HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. editie p SCHIEDAM DONDERDAG 24 APRIL 1980 29e JAARGANG NO. 15 SCHIEDAM - Schiedam krijgt dit jaar toch weer een popfestival op Koninginnedag. Even leek het er op dat dit jaarlijks terugkerende eve nement geen doorgang zou vinden omdat het door de overlast niet in de Plantage plaats kon vinden. Op het laatste moment waren er drie reddende engelen, in de hoedanigheid van het OJC, de Stichting Sa menlevingsopbouw Schiedam-Noord en het jeugdwerk in Noord, die een festival op het plein van het Stedelijk Museum op poten hebben gezet. *De Schiedamse formatie Jada zal ook optreden op het festival dat ze op Ko ninginnedag op het museumplein wordt gehouden. Hier zijn ze te zien op het vorige Plantagefestival. Een museumplein dat zeker zijn charmes heeft voor een dergelijk festijn. Het is gezelliger, een stuk intiemer en het geluid komt, onder meer door een geringer noodzakelijk volume, beter over. Zes groepen treden er tijdens het festival op. Het begint met de Amazing Stroopwafels, het ver volg op de Vlaardingse folkgroep Fungus. Hierna treedt Naya Sema- na op. Een Schiedamse band die Surinaamse-Hindoestaanse muziek speelt. Dan is er folkmuziek te beluiste ren van Kees Ouwejan en Mak kers, gevolgd door een optreden van de Rotterdanse formatie Splendid Mood. Het festival wordt afgesloten met wat Sehiedampop. Achtereenvol gens zullen Jada en Universe op treden. Hel begint allemaal om een uurtie of twaalf, terwijl het einde om' ongeveer half elf 's avonds verwacht wordt. De toe gang is gratis en ook aa de honger en de dorst is gedacht; drank en hapjes zijn tegen een schappelijke prijs verkrijgbaar. Op het plein zal een kraam van het OJC staan, waarbij kaartjes te koop zjjn voor het popfestival dat zij op twee mei in het Passage Theater Optredende groepen zijn daar de I bluesformatie Flavium met Sleep less Nights in het voorprogramma. wandmeubelen, bankstellen. slaapbanken enz. Uit voorraad te leveren. Nergens io n keua. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw. Goudaeelngel 66. R'dam. Tel. 010-12.64.6f MAASSLUIS - Een kleine kem van het Maassluise Telemann-ensemble geeft vrijdagavond 25 april a.s. een concert in gebouw Sursum Corda, Fenacoliuslaan 8. Het optreden, dat om half negen begint, wordt georga- niseerd door wijkvereniging Taan- schuur. Deze avond was al eerder ge programmeerd in oktober van het vo rig jaar. Toen kon het concert echter door omstandigheden niet doorgaan. Doel van deze avond is n SCHIEDAM - „Ik heb niets meer aan m n radio en televisie. Ik zit nu voor mijn kijkgeld naar sneeuw en strepen te kijken". Aan liet woord is de lieer Palte uit de Dr. Zamenhofstraat in Schiedam- Oost. Hij had de keuze tussen zich aan te laten sluiten op liet kabelnet (liet CAl-systeem) of helemaal geen programma meer te zin. Palte is echter tevreden nut Nederland 1 en 2 op zijn televisie, zoals hij gewend is. Hij hoeft niet zonodig naar programma's t& kij ken waar hij niets van begrijpt en wenst daar zeker niet voor te be talen. Gevolg: de lieer Palte krijgt vrijwel alleen sneeuw op zijn toestel want hij is afgesloten van het oude centrale antennesysteem en wil niet voor de CAI betalen. Palte heeft zich nu aangesloten bij nog twee „kabelweigeraars" en hoopt dat een groot aantal mensen hem zullen volgen. Mevrouw Van Hoek woont op het Bachplein. Zij is noodgedwongen op het kabelnet aangesloten omdat het hier om een bestaand systeem gaat, alleen nu met de antenne op de Beet- hovenflat in plaats van de Heijer- mansflat. Ze kijkt „klandestien", het is haar opgedrongen terwijl ze er to taal geen behoefte aan heeft en het financieel (f 13,20 per maand) niet of nauwelijks op kan brengen. Ze zegt zich te ergeren aan de mono poliepositie van de gemeente. „We worden gedwongen op de kabel aan gesloten. Maar ik heb toen een huis gehuurd met Nederland 1 en 2 en dat wil ik hebben. Toen zeiden ze me dat dat niet mogelijk was. Een tijd later zei een ander van wel. Het blijkt een kwestie van twee filtertjes tussen plaatsen te zijn. Maar dat is te duur, daar beginnen ze niet aan" door John Bunte scheen er op een gegeven moment een brief dat indien er niet betaald zou worden, het huis binnen drie dagen zou worden afgesloten van gas, water en licht. Dit dreigement werd niet uitgevoerd maar wel ver scheen er een man van een incas sobureau. Ook hij kreeg echter nul op request. Onder druk Het verhaal van de heer Van der Meer (Royaardsplein) is ongeveer hetzelfde. Ook hij kijkt „klandestien" en trekt de CAI-kosten steeds netjes van de rekeningen af. Wel is hfj verscheide ne malen onder druk gezet. Zo ver- Van der Meer is nog een tijdje bezig geweest een antenne in zijn tuin te plaatsen, maar ook dat kon niet. „Als je niet op de CAI zit heb je geen televisie; de gemeenschappelijke an tenne is er niet meer en een antenne in de tuin of op de gevel plaatsen is ook al niet mogelijk" „En is het nou zoiets onmogelijks wat we willen? Ik hoef gewoon niet zo nodig naar België en Frankrijk te kijken. Ik versta ook geen Duits en Frans en heb geen zin om dat spe ciaal te leren", vindt Van der Meer. „Ja", vult meneer Palte aan, „dan Verplichtingen De heer Palte is sinds de kabeltele visie in zijn wijk de intrede deed, en voor hem het kijkplezier verdween, wel maandelijks f 2,15 abonnements geld blijven betalen. Abonnements geld voor het uit de roulatie genomen centrale antennesysteem. Palte doet dit bewust; „Ik koin tenminste mijn contractuele verplichtingen na, dat kan van de gemeente niet gezegd worden. Als ik niet zou betalen, zou dat betekenen dat ik het met de gang van zaken eens ben". Wel krfjgt Palte nu regelmatig bericht van het gemeentelijk woningbeheer (waar hij zijn huur plus abonne mentsgeld aan betaalt) dat hij teveel geld stort. Woningbeheer heeft radio en televisie namelijk overgedaan aan de gemeentelijke technische bedrij ven, die het' kabelnet exploiteren. Volgens de heer Palte is één „knop- onidraai" al voldoende om hem weer van beeld te voorzien. Het oude sy steem is namelijk wel in stand ge houden in Schiedam-Oost, maar wordt alleen niet gebruikt. „Bij de gemeente zeiden ze toen dat die twee systemen niet naast elkaar kunnen functioneren, omdat er dan storingen optreden. Nou, toen de kabel er net was hebben die twee zes weken naast elkaar gewerkt en het stoorde helemaal niet". De drie „kabelweigeraars" zijn er van overtuigd dat er in Schiedam veel meer mensen zijn bij wie de CAI is opgedrongen en er liever vandaag dan morgen van af willen. „D'r moeten toch zeker zo'n duizend weigeraars te vinden zijn in Schiedam", stelt de heer Van der Meer, „maar ze zijn ge woon onder druk gezet en stonden voor de keuze helemaal geen beeld of weigeraars zijn stelt de heer Van der Meer de kabel en daarom zijn ze afge haakt". Ook meneer Palte zegt veel meer van de Schiedammers verwacht te hebben. Rechtswinkel De rechtswinkel op de Broersveld gaat als contactadres fungeren, waar iedereen met problemen over de CAI terecht kan. Ook de rechtswinkel sig naleert namelijk de opgedrongen lastenverhoging, waar vrijwel ieder een mee geconfronteerd wordt. Een lastenverhoging die niet gekoppeld is aan bijvoorbeeld de AOW, die niet omhoog gaat. Tijdens de spreekuren van de rechtswinkel (op woensdag van 2 tot 4 en op donderdag van 6 tot 9) kunnen Schiedammers met CAI-problemen binnenstappen op Broersveld 140). Met meer sympathisanten is het ook beter mogelijk actie te voeren. De heer Palte heeft nu al plannen juri disch uit te laten zoeken in hoeverre zij in hun recht staan. „Is er geen ad vocaat die het voor öns op wil nemen?", is zijn wanhoopskreet. Een telefoontje naar de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (waar de Ge meentelijke Technische Bedrijven sinds kort onder vallen) leert dat ook zjj niet zo best raad weten met de situatie. Er bestaat namelijk wel de gelijk begrip voor de „kabelweige raars". Alleen is het zo dat de ge meente in vrijwel alle gevallen een contract is aangegaan met de woon- eigenaren, die hun bewoners dus als het ware „verkocht" hebben, voor een kabelaansluiting door de gehele wijk. De heer Eikenbroek, chef Hoofdaf deling Electriciteit van de CAI ziet in dat mensen niet gedwongen kun nen worden kabeltelevisie te nemen en daar ook nog voor te moeten be talen. Oplossingen als hernieuwde aansluiting op het oude systeem en Zie verder pag. 3 MAASSLUIS - De gemeentepolitie in Maassluis heeft niet genoeg aan één motor, ze wil er een bij. In ver band met de toenemende veikeetsin- tensiteit en de bouwkundige opzet (woonerven) zou het voor de dienst doende politie agenten erg fijn zijn wanneer zij over twee motorrijwie len, zoals ze heel netjes heten, kun nen beschikken. Zo'n motor kost f 14.700,-. *Het liefst nog een er bij. SCHIEDAM - Het Open Jongeren Centrum Noord organiseert op vrij dag 2 mei een popconcert in het Pas sagetheater met de bekende blues band Flavium. De avond be gint om 2(f. 1 5 uur en de toegang be draagt f 7,50. MEDEDELING Op donderdag I mei a.s. zal d< Havenloods niet verschijnen. Zulks in verband met de feestelijk heden rond de kroning van Prinse Beatrix. De Directie kennis te laten maken met zeer fraaie muziek, die ze anders niet zo gauw zullen gaan beluisteren door bv drempelvrees in grote concertzalen e.d. Het programma bevat muzjek van Telemann, Joseph Haydn, Karl Stamitz, Frans Danzi en Baldassare Galuppi. Het is over het algemeen vrolijke en luchthartige muziek. De meeste werken zijn geschreven voor een kleine bezetting. Daardoor is op deze avond een verscheidenheid aan instrumenten te beluisteren. Elke compositie zal voordat men begint te spelen worden toegelicht. Na afloop is er gelegenheid om vragen te stellen over wat men heeft gehoord. Carel v.d. de Wissel verzorgt dat onderdeel van de avond. De muziek wordt ge maakt door Gert v.d. Endt (fluit), Aad Sluytër (hobo), Leen Bergwerff (klarinet). Boy v.d. Bergh (fagot), Cees Schaap (hoorn), An Hamakers (viool en altviool), Leen Koorneef (altviool), Thea de Wolf (cello) en Johan Steketee (clavecimbel). De toegangsprijs is f 2,50 voor leden 5 van de wijkvereniging en f 3,50 j voor nietdeden. f VLAARDINGEN - De winkeliers vereniging ,,d' Oude Hooghstraet" is.' met de gemeente Vlaardingen in on derhandeling over de aankoop van een vjjftal panden tussen de Afrol en Sluizen aan de Hoogstraat, alsmede een boerderij gelegen aan de Korte Dijk Het is de bedoeling om de panden te laten restaureren en daarna aan de middenstand in Vlaardingen en om geving te koop aan te bieden. Voor de realisering van dit plan is een pro jectgroep samengesteld, waarin ui teraard een afvaardiging van de win keliersvereniging zitting heeft, ver sterkt met een project-ontwikkelaar/ aannemer en een bank die voor be middeling bij financiering zal zorgen. De algehele coördinatie is in handen van de winkeliersvereniging. IÏCI:KI:N\VI:I:I< Joop Vos >11 Vlaardinqs auteur cabaretier - tekstschrijver 71 SIGNEERT 11 zaterdag 26 april Zy van 2 tot 4 uur. BOEKHUIS DEN DRAAK Veerplein 33-35 Vlaardingen VLAARDINGEN - De leerlingen van klas 5/6 van school 't Visnet aan de Prins Hendrikstraat in Vlaardingen gaan aanstaande maandag naar Hilversum, waar ze een bezoek zullen brengen aan de studio van de school radio. Dit reisje is de hoofdprijs van een schoolradio-wedstrijd, waarasn de klas meegedaan heeft. De opdracht was, een actueel liedje te maken over de watervogels die in ons land overwinteren. Het moest op de wijs van het oude lied „Witte zwanen-zwarte zwanen" gezongen kunnen worden. Het liedje dat de leerlingen van 't Visnet maakten, werd door één van hen via de telefoon „naar Hilversum gezongen", waar het afgelopen maan dag werd uitgezonden in de zendtijd van de schoolradio. Eén van de regels uit het liedje was: „We gaan met z'n allen naar Vlaar dingen, want daar hebben ze van die lekkere Haringen", Dit bracht de leerlingen op het idee om voor de mensen in de studio een vaatje echte Vlaardingse Haring mee te nemen. Dit vaatje is hun beschikbaar gesteld door een Vlaardingse Haringhandel, waar men het erg leuk vond om de hoofdprijswinnaars van dienst te zjjn. De school-inspecteur is inmiddels ge vraagd om de leerlingen maandag een extra vrije dag te geven, iets wat hjj waarschijnlijk niet zal weigeren. Het komt tenslotte niet al te vaak voor, dat een school zo'n leuke prijs wint. Union "Arizona de Luxe" 26 inch wielen S.A. trommelremmen 3 versnel lingen zwarte banden met witte bies voorzien van "Basta-slotinkl. t jaar GRATIS VERZEKERING :n opname in opsporings register!! in de aller nieuwste metallic goud of metallic bruin uitvoering 5 jaar garantie op frame en vork Union adviesprijs 638.- rijklaar nu 549.- Kinder pyama 65/35 polyester ka toen. Judo style. Diverse kleuren. Maten 164/176 19. 140/152 17- 116/128 Ï5- Jongens/meisjes horloge Robuust 17 steens anker horloge. Chroom kast. 12 Maanden schrif telijke AA garantie. Jtwm Grastapijt voor binnen en buiten Voor balkon, terras en camping In een frisse gras-groene kleur. Voorzien van noppen rug zodat t water gemak kelijk kan weglopen. Dus zowel gezellig als praktisch! 200 cm breed van 58 - voor50.- 100 cm breed van 29.- voor A '.mava: Schakeiklok Per kwartier instel baar. Schakelver mogen 3500 Watt. Past in elk stopkon- takt 3575 Vendor pantynylons "Palma" Ragfijne. 10 denier, panty Broekje 30 denier. In Vienna, solera, sand en misty 2 Stuks5« Houten zandbak Afm.: 125x125x25 Simpel in elkaar te zetten van Pft 69.75 voor Bijpassende afdekhoes Stevig waterdicht kunststof. Afm.: 145x145 cm. Inklusief grondpennen van 12.50 voor VROOMS DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1980 | | pagina 1