Schiedam valt weer in de prijzen West een weef niet dat het wijkagent heeft sMm ARMY STORE SLAAPKAMERS tussenin G ^Rotterdam* 15.9 Miljoen voor stadsvernieuwing in Oost SCHIEDAM Jos van Brenkelen haarmode Ouwe sok en nieuwe sok Loket Nieuwland eind deze maand open Specialiteit knippen. Henna behandelingen, or'-, speciaal voor lang ^aar Specialiteit knippen. Henna behandelingen, or -, speciaal voor lang ^aar TENTEN SLAAP 4 pers type fa ZAKKEN mily normaal katoen Mg" 32 50 2 voor 5Q - ge ee comp ,jchtgew katQen 70" 59.- 2-pers./3-pers.- 2 voor 30.- 100.- De voortvarendheid waarmee het mi nisterie Schiedam blijft toebedelen, verrast ook de wethouder van Ruim telijke Ordening en Stadsontwikke ling, Chris Zijdeveld: „Het gaat een stuk harder dan we ook maar hadden kunnen dromen. We hebben met onze terdege geformuleerde inventa risatie blijkbaar een goede beurt ge maakt". Erg rouwig is Zijdeveld er niet over dat het gebied Schiënoko opnieuw niet is aangewezen. Hij beseft dat Schiënoko van de vier gebieden waar schijnlijk het minst hulpbehoevend is maar dat de kans nog altijd bijzonder groot is dat de aanvraag eind dit jaar wel gehonoreerd zal worden. Dan na melijk zal de minister definitief over Een uitgestelde beslissing over dit ge bied komt Zijdeveld en consorten niet zo slecht uit, aangezien zij mo menteel in het werk dreigen te verdrinken. Zo zfjn het voortdurend dezelfde mensen die bezig zijn met de drie i.s.r. gebieden, de sneltram die in 198S moet lopen en de wo ningbouw in Woudhoek en Spaland. Overleg Aan Schiedam (en nog dertiental ste den) dus de plezierige taak als proef konijn voor deze nieuwe wet te fun geren. Voorwaarde is wel de manier van werken en de problemen waar mogelijkerwijs op gestuit wordt, aan het ministerie te melden. wandmtubelen. bankstellen, slaapbanken enz. Uit voorraad te leveren. Nergens zo'n keus. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw, Goudsaslngal 66. R'dam. Tal. 010-12.64.61 'ciegrund intercoiffure DONDERDAG 5 JUNI 1980 29e JAARGANG NO. 21 Functioneren ter discussie Het prototype van de wijkagent; zo zie je ze tegenwoordig haast) niet meer. De vertrouwde gezichten, bewoners van Schiedam-West weten al niet eens meer dat ze een wijkagent hebben. SCHIEDAM „Er was niemand die wist wie de wijkagent was en of er zelfs wel één bestond". Omdat Schiedain-West zelfs twee wijk agenten bleek te hebben, was bij de bewonersvereniging het idee ontstaan dat deze twee agenten wellicht niet zo best functioneerden. Daarom ook was er dinsdagavond een bijeenkomst belegd in wijk centrum De Bever, waar naast vertegenwoordigers van Schie dam-Centrum en West ook de heer Linssen aanwezig was, die sprak over de situatie in Den Haag, waar hij zelf als rayon-agent werkzaam is. Enige tijd terug hebben vertegen woordigers van West een onder houd met de Schiedamse hoofd commissaris, Van der Haagen, gehad over het functioneren van de wijkagent. Omdat dit gesprek nauwelijks tot resultaten leidde, werd besloten eerst meer informa tie in te winnen om vervolgens beslagen ten ijs terug te komen, met een degelijk, realiseerbaar, plan. Linssen betoogde aan welke eisen een wijkagent moest voldoen, „Een wijkagent moet levenserva ring hebben, goed bekend zijn met z'n korps en goed kunnen relative ren". Daarnaast moet er volgens hem wel de zekerheid zijn dat hij naast zijn werk als wijkagent geen ander werk hoeft te doen (sur veillance, M.E.-training). „Als je het je door je korpscapaciteit niet kunt permitteren, moetje het ook niet doen", aldus Linssen. Voornaam punt was dinsdagavond de reden van de regelmatige absen- aKEsaaa'.?.;' tie van de wijkagent. Vindt dit nu. zijn oorzaak bjj de te geringe grootte van het Schiedamse poli tiekorps of bij een inefficiënte indeling van het korps. Volgens Eef Collé, het na 28 jaar vertrek kende gemeenteraadslid voor de CPN, ligt het bij het laatste: „Als een wijkagent goed functioneert, betekent dat een verlichting voor andere politietaken, administratie bijvoorbeeld". Ook het goed functionerende spreekuur dat de Haagse wijkagent wekelijks heeft, sprak de bewo nersvereniging van West wel aan. Ook dat is namelijk iets waardoor de agent wat meer tussen de be woners kan geraken, evenals door het bezoeken van wijkvergaderin gen. Wellicht ook dat deze sugges tie binnenkort door de wijkverte- genwoordigers bij de hoofdcom missaris of bij burgemeester Te Loo zal worden aangekaart. HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. I editlêp Opvallende shopper bedrukt met 'schreeuwende' kreten. Heeft een handig voorvak met ritsslui ting. Afmetingen: 47 x 33 x 11 cm. Hij is er in marine, zwart, bruin, camel Van 10,95 X*' i'-~* op 6 JUNI zijn dameskapsalon. zijn gevestigd BEL NU voor een afspraak of HOOGSTRAAT 101 j kom eens langs voor een anzies Vlaardingen TELEFOON 010-354286, SCHIEDAM - Een uigebreide ten toonstelling van spullen uit groot- moders tijd zal vanaf 27 mei tot en met 30 juni te bezichtigen zijn in het pand van de Amrobank aan de Gerrit Verboonstraat 15. De expositie is eigendom van de lieer Jan Anderson, die zijn hele leven (hij is 43 jaar oud) spullen verzamelt. On dertussen heeft hij een onvoorstelba re hoeveelheid curiosa bijeen gegaard. Een gedeelte hiervan zal vijf weken in het bankgebouw te bezichtigen ziin. Sierade, gebruiksvoorwerpen, kinder speelgoed en kledingstukken zullen vertegenwoordigd zijn, maar als klap op de vuurpijl kan men nu eindelijk de befaamde „oude sok" voor de spaarcentjes bewonderen. De „nieuwe sok" (het bankgebouw) is geopend op werkdagen van negen tot vier en op donderdagavond van half zeven tot acht. e i SCHIEDAM Schiedam is opnieuw in de prijzen gevallen bij de toewijzing van interim saldo gebieden door het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Kreeg Schiedam eind vorig jaar toestemming en financiële steun voor stadsvernieuwing in de gebieden Schiedam-West 1 en Hoofdstraat en omgeving (in Zuid), nu heeft het Rijk ook 15,9 miljoen gulden beschikbaar ge steld voor het gebied Schiedam-Oost/Singelkwartier. Dit betekent dat de gemeente Schiedam in het kader van de interim saldo rege ling al ruim 50 miljoen van het Rijk toegezegd heeft gekregen. Eind dit jaar wordt door het ministerie een beslissing genomen over het laatste door Schiedam voorgestelde vemieuwingsgebied; Schiënoko. Het capaciteitstekort speelt hen toch al parten. De wethouder: „Het komt gewoon te snel, de mensen in Oost kunnen ook niet van ons verwachten dat we binnen een maand aan de slag zijn. Er zal echt wel een kwiuiaaltie nodig zijn om ook in Oost 'gesettled' te raken". Er is intussen al gesproken op wat voor wijze iets aan het capaci teitstekort gedaan zal worden. Nieuw personeel en onttrekking van andere diensten behoren beiden tot de mo gelijkheden. Extra personeel is vol gens de wethouder nodig om de ge wekte verwachtingen waar te kunnen maken. Wethouder Zijdeveld, geflankeerd door de heren De Block (directeur Gemeentewerken, rechts) en Smit plaatsver- vangend directeur Openbare werken, links):een goede beurt gemaakt..... Een voorwaarde van de i.s.r. is ook dat ei steeds een uitgebreid overleg met direct betrokkenen moet zijn. Daarom is ook nog niet te zeggen hoe de 15,9 miljoen gulden in Oost besteed zal worden. Uit het overleg moet blijken of er meer animo voor nieuwbouw dan renovatie bestaat en hoeveel geld er in het opknappen van de omgeving gestopt wordt. Dinsdag middag vond er al een eerste gesprek plaats met een vertegenwoordiging uit Oost. Ook het ministerie van CRM doet een duit in het zakje. Zij staat name lijk garant voor de extra onkosten die de inspraakprocedure oplevert door het grote aantal buitenlanders in Oost. Andere steden die deze week een brief met een dergelijke strekking van minister Beelaerts van Blokland ont vingen zijn Haarlem, Groningen, Delft, Den Haag en Utrecht. I SCHIEDAM - liet duurt nog tot 29 juni voordat treinrcizigicrs ver- trekkend vanaf station Nieuwland gebruik kunnen gaan maken van het loket. I Eind vorige week is het noodgebouwtje dat hiervoor gebruikt gaat I worden, uit Maassluis naar Schiedam verhuisd. In Maassluis was het I loket overbodig geworden omdat daar inmiddels een nieuw station is I verrezen. I Conducteurs van de Spoorwegen werkten zich op liet traject Nicuw- 1 land-Rotterdam uit de naad om alle reizigers, met name in de oclitcnd- I uren, van kaartjes té kunnen voorzien. Dit omdat de automaten op I Nieuwland slechts ccn beperkt aantal reisdoelen op het repertoire staan en ook met papiergeld niet zo best raad wist I Het loket zal in de ochtenduren en ccn gedeelte van de middag gc- I opend zijn. Dit naar aanleiding van onderzoekingen, die uitwezen dat 1 in die periode veruit de meeste kaartjes worden gekocht. 60-Delig servies Schitterend porseleinen eet- thee- en ontbijt servies "Danielle". Met sfeervol bloemdekor. Voor 12 personen. ^;Cov®fc Afdekplastic Afm.: ca 2.40x3.50 mtr. Versterkte be- vestigingsringen. Voor imperial, grondzeil enz. Van 2&5G voor 25.- Jamaica opblaasboten Boten met veel ruimte, vijf luchtkamers, roeidollen en stevig grijpkoord En... zeewaterbestendig! Jamaica 240 240x135 cm. fi_ van J49r=- voor T3T Jamaica 220 220x129 cm. van 3&5G voor Jamaica 200 200x121 cm. van voor OX Electrische schrijf machine Vendex 3600 Wagenbr. 24 cm. 44 Toetsen. Rood/ zwart lint, tabulator, aanslagregelaar enz. Kggptee' 399. Smeedijzeren grill Met platte of ge torste handgreep. Verstelbaar in 4 hoogtes. Van-2(L5fT vo°' 2Z50 Tafeltennistafel Haal het sportplezier in huis. groot van afme tingen: 244x122 makkelijk op te bergen door slim inklapbaar onderstel solide speelblad, Dikte 14 mm! Van X&rr voor VROOMS DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1980 | | pagina 1