Fascinerend onbegrip in 119.- Jaarmarkt ondanks alles succesvol Foto termeulen OPLAGE 287.025 135085 132170 132489 termeulen IKV protesteert tegen wapenbeurs termeulen Zomerkamp CJV Positie-.' kleding Daling inwoners termey Éjjoniqu® REMONSTRANTSE KERK Hoflaan, Vlaardingen DE Q HAVENLOODS DONDERDAG 5 JUNI 1980 23-570 Bewegingstheater BEWTH in Gusto-Hal SCHIEDAM - Het fatsoenlijk recenseren van het bewegingstheater BEWTH lijkt net zoiets onzinnigs als het besluit niets van de Olym pische Spelen op televisie te laten zien omdat deze door het niet meedoen van Liechtenstein tot een B - evenement is gedegradeerd. Een optreden van BEWTH geeft door de onzinnigheid enerzijds iets fascinerends, maar aan de andere kant het idee ontzettend besodemieterd te worden. Een aanraden is het zeker, al zal vrijwel niemand weten waar nu aan toe te zijn, als hij of zij rond het mid dernachtelijk uur het voormalige gebouw van de scheepswerf Gus to aan de Maasdijk verlaat. Twee recensies derhalve, omdat ook ondergetekende er totaal niet uit kwam. Eerste recensie Geef mij een paar technici zodat ik wat lichtstralen door een donkere ruimte kan laten lopen en ik maak er net zoiets moois, of misschien nog wel iets mooiers, van als BEWTH ge daan heeft. Het is namelijk zoiets ontzettend onbenulligs wat dit bewe gingstheater presteert dat eigenlijk het enige boeiende aan het bijwonen van zo'n optreden de reactie van het publiek is. De aanwezigen weten namelijk in het geheel niet meer waar ze aan toe zijn. Het begint al bij het betreden van het scheepswerfterrein. Niemand weet namelijk waar het optreden zich af zal spelen. Als iemand dan uiteinde lijk een wat kleinere hal betreedt, volgt iedereen hem spontaan. Dan kan het bewegen beginnen, want ie dereen wandelt doelloos wat rond door het halletje, ritmisch onder steund door wat spookachtige mu ziek. Na een kwartiertje lopen er wat mensen naar de grote bedrijfshal waar wat stoelen blijken te staan. De aanwezigen ploffen neer, maar niet voor lang. Na een piano-recital zet de kudde zich weer in beweging om aan de andere kant van het gebouw op wat banken plaats te nemen. Ein de beweging. 80 gulden goedkoper... Deze B en F Hifi draaitafel met snaaraandrijving heeft een semi- professionele arm met gedempte armliftfhalf automatisch met afslag). Het geheel is ingebouwd in een noten kast met rookkleurige stofkap. Geschikt voor iedere versterker met MD-ingang. Afmetingen 41,5x32x13,5 cm. Nu inklusief hifi dynamisch ele- it en 1 jaar garantie Van 199,-- voor slechts DE HAVENLOODS Uitgave Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B.V Postadres uitsluitend postbus 1980. 3000 BZ Rotterdam, tel. Bijkantoren Hoogstraat 122. 3131 BP Vlaardingen. tel 010 35 29 11 en Weteringsingel 2. 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel. 01807 16899. Verschijnt tweemaal per week (woehsdag en donderdag) huis aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad). Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land. Maasdijk, Maasland. Bleis wijk, Bergsche.nhoek. Berkel en Rodennjs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel. Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol. Stolwijk en Schoon hoven. Voor duo's, personeelsadvertenties en administratie kantoor Prins Hendrikkade 14. 3071 KB Rotter Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice- nmer (van 8.30 tot 17:00 uur) SCHIEDAM - Graag hadden we dit verhaal geïllustreerd met een foto van het bewegingstheater in actie. Onze fotograaf kreeg echter te horen dat het voor hem, en voor zijn gezondheid (of. iets van die strekking) beter was als hij zo snel mogelijk het Gusto-terrein verliet. Dan kan het feest beginnen: Na enige tijd verschijnt er een lichtstraal waar in twee mensen lopen. Vijf munuten later: nu zo'n honderd meter verder een andere lichtstraal waar eveneens twee mensen rondwandelen. Tien mi nuten later: een zevental mensen lo pen door een verlicht stuk grond. Op de tribune krijgen een paar toeschou wers het te kwaad. Het escaleert, even later is er een halve bank met proestende mensen. Omdat het ech ter doodstil is kan er niet hardop ge lachen worden. Het lijkt een beetje op een middelbare schoolklas waarin een aantal mensen de slappe lach heeft, terwijl op het produceren van één geluid verwijdering staat. Een op treden van BEWTH is derhalve leuker dan John Lanting. Na enige tijd vergaat de aanwezigen het lachen. Het onbegrip dat de gehe le avond al aanwezig is uit zich ver volgens in een voorzichtig gemor. Er wordt gezocht maar een uitgang, maar de enige vluchtroute loopt door het speeltuintje van de BEWTH. Iets wat op zich nog niet rampzalig hoeft te zijn omdat er regelmatig periodes zijn waarin niets gebeurt. Niemand heeft echter het lef. Tricot pyama's zitten werkelijk fantastisch. Ideaal om met vakantie mee te nemen. Deze katoenen tricot pyama bestaat uit een uni broek en een ge bloemd shirt. In zwart en marine. Maten 38 t/m 48. Extra voordcel! Van 24,95 voor *Het publiek, benieuwd afwachtend wat er nu weer te gebeuren staat. en zogenaamd in gesprek zijnde men sen. Als er dan na geruime tijd een aantal minuten niets gebeurt grijpt het publiek de mogelijkheid aan door beschaafd te applaudiseren en zo snel mogelijk te maken dat ze weg komen. Dan is er nog een verrassing. De verkleumd geworden aanwezigen worden vlak voor de uitgang nog even getrakteerd op een regenbui die uit een leiding vlak onder het plafond naar beneden gedeponeerd wordt. Buiten aangekomen gebeurt er nog iets verrassends. BEWTH speelt rustig door, de mensen com pleet in verwarring, maar niet zo gek om weer terug te gaan. Tja, dat zal wel alternatief zijn, en voor zoiets lijkt toch nog een markt te bestaan. Een markt vol mensen die er prat op gaan iets dat anders" is met veel ple zier te aanschouwen. Dat een optre den van BEWTH veel weg heeft van pure besodemieterij nemen ze met genoegen voor lie£ want dat is juist het alternatieve. Tweede recensie BEWTH is een bewegingstheater in optima forma; zelfs het publiek be weegt mee. Het is gewoonweg fascinerend om te zien hoe de aan wezigen van het begin tot het eind (en zelfs daarna) in verwarring wor den gebracht. Het wordt niet geheel duidelijk wat de mensen van BEWTH aan het pu bliek trachten over te brengen. Vrij wel alle aanwezigen zullen voortdu rend aan het proberen zijn geweest een verhaal in het optreden te ont dekken. Er zijn echter honderden interpretaties mogelijk. Ik kan me zo vorostellen dat de mensen van BEWTH zich kostelijk zullen amuse ren om iedere boodschap die de aan wezigen uit het optreden weten te halen. Ik waag me er dan ook niet aan. steed is bleek uit de mensen die het nodig vonden te gaan lachen om deze kunstuiting. Laten zij zich in het ver volg tot John Lanting beperken! Alleen al uit de lengte van de tweede recensie mag blijken dat het schrijven daarvan me aanzienlijk meer moeite kostte, 'm In beperkte mate onder schrijven kan ik echter wel. Ik denk dat de mensen die BEWTH in de na bije toekomst nog gaan bekijken zich waarschijnlijk ook voor dit dilemma geplaatst weten. Alleen daarom mis schien al de moeite van het bekijken waard. Het bewegingstheater BEWTH is nog tot en met 14 juni met hun nieuwe programma (dat afgelopen vrijdag in première ging) in het ge bouw van de voormalige scheepswerf Gusto, Maasdijk S, te zien. De aan vang is tot en met 31 mei om 21.45 uur, daarna om 22.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt f 7,50 en gere duceerd (Pas 65 en CJP) een rijks daalder minder. JOHN BUNTE SCHIEDAM - „Meneer, geef nog wat pilskes, allèn nou niet van die klèntjes", Toch nog wat Belgisch ontdekt op de welzijns- en jaarmarkt, die nadrukkelijk in het teken van onze zuiderburen zou staan en afgelopen zaterdag in de Schiedamse binnenstad werd ge houden. De geciteerde Belgische dame was echter vrij toevallig in Schiedam. Ze waren per bus op reis door Nederland en deden even deze stad aan, waar ze al ras een café vonden. Ondanks dat het thema van de markt er misschien niet helemaal uit kwam en ook de zon (welke zon) zich niet van z'n beste kant liet zien, bezocht toch een groot deel van de Schiedamse bevolking zaterdag de markt. Er was dan ook veel te zien en te doen. Het Schiedamse verenigingsleven bleek van alle markten thuis te zijn. Ook politiek Schiedam was vrijwel in z'n geheel vertegenwoordigd, compleet met raadsleden, wethouders en burgmeester. Ook onze fotograaf Loek Maltha nam een kijkje en wat kiekjes. Zijn impressie ziet u op deze pagina. Dat ook de opening van het visseizoen niet aan de aandacht van de deelnemers ontsnapte blijkt wel. VLAARDINGEN - Het Interkerke lijk Vredesberaad startte in septem ber '77 de actie „Help de kernwapens de wereld uit, om te beginnen uit Nederland". In Vlaardingen is sinds dien ook een IKV-kern actief. Deze afdeling ageert nu tegen de wapen- beurs, die van 3 tot en met 5 juni in Rotterdam Ahoy' werd gehouden. Deze beurs was niet toegankelijk voor belangstellenden, maar bedoeld voor militairen, top-ambtenaren en vertegenwoordigers van wapenin dustrieën. In een open brief somt het IKV de consequenties op die een wapenindustrie volgens het IKV met zich meebrengt: uitbreiding van be wapening en technische perfectione ring van bewapening malden het inzetten van wapens steeds gemakke lijker, geld voor bewapening kan niet worden aangewend voor vreed zame, betere doeleinden, noodza kelijke maatschappelijke veranderin gen raken daardoor in het slof. Tot slot is elke arbeidsplaats, die nu in de militaire industrie geschapen wordt, straks een argument tegen vermindering van de bewapening en de door ons geproduceerde wapens worden gebruikt om elkaar te bedrei gen, onderdrukken of vernietigen. Contactpersonen voor de verschil lende lokale IKV-kemen zijn: Maarten Alderliesten, Burg. Pruissin gel 18, Lucy van der Berg, Datheen- straat 263, Nel van Bodegom, Esdoorndreef 109 telefoon 740860 en Karinke van der Ley, Gouds- bloemgjraat 1 lc. Ook de muziek ontbrak niet. Staan steengoed! Uw dochters dragen graag zulke modieuze zomer cord jeans in aqua-blauw. Van 100% katoe nen zomercord. Met 5 zakken en smalle pijpen. Maten 116 t/m 176. Met 16 gulden voordeel! Maat 116 t/m 134 Van 32,95 voor Maat 140 t/m 152 voor 16,95. Maat 158 t/m 176 voor 17.95. SCHIEDAM Er zijn nog wat in schrijvingen mogelijk voor het CJV- zomerkamp in Leusden. Er zijn kam pen voor drie leeftijdsgroepen; het kinderkamp, het middenkamp en het tienerkamp. Allen zijn in de pe riode van 2 tot en met 9 augustus van huis. De kosten bedragen f 127,50. Inlichtingen en mogelijkheid tot in schrijven bij de volgende telefoon nummers: 263318, 620112 en 704274. Voor VLAARDINGEN - Het aantal in woners van de gemeente Vlaardingen is in de maand april gedaald met 72 personen. Dit brengt het totaal aantal inwoners per 1 mei op 79.356. Er vertrokken 50 gezinnen uit de stad, terwijl er zich 14 vestigden. Er over leden 40 mensen en er werden 85 kinderen geboren. In vergelijking mét de telling van 31 december 1979 daalde het aantal inwoners van 79.531 met 175 perso- Wees attent en geef uw gasten een vuurtje met deze fraaie 'Popell' aansteker. In een net af gewerkte houder die u op tafel kunt zetten. In verscheidene kleuren. Voor een klein prijsje. Van 5,95 voor Dr. Kuiperkade 6 Maassluis. Tel. 01899- 20621. Passage 232 Waddinxvecn Tel. 01828- 5427. Zondag 8 juni 10.30 uur Raad van BCerken en Leger des Heils Voorganger: Simon Jelsma Muz. medew.: Truus v.d. Hoeven - Groeneveld Maria Korpershoek

De Havenloods | 1980 | | pagina 3