Winnaars prijzen 'Knakenactie' zijn bekend! MIWW'EI Vier dagen Parijs fverhuurd autobussen mmmmm Vertrouwenscrisis oorzaak havenstaking" MILOT^ Met Andere Woorden 1795 Feloek gaat „Lotus van de Nijl" heten Speciaal voor onze lezers termeulen termen R.E.T. verontrust over verzuim en agressie termeulen t/adtoJaq termeu DE 0 HAVENLOODS DONDERDAG 12 JUNI 1980 24-577 De Prijwinnaars van de „Knakenac tie", die ten bate van de stichting „Schepen uit Verre Landen" werd gehouden, zijn bekend! In bijzijn van notaris mr. W. Heyman van het be kende Rotterdamse notariskantoor Jongerius, Kooijman, Van der Stap en Heyman werden de winnende kaar ten uit de enorme stapel bijschrijvin gen getrokken. Diezelfde dag nog reikte mevrouw J.A.J.C. Boer-van Dijk, echtgenote van de directeur van de reisorganisatie Bel Air, in bijzijn van secretaris-penningmeester J.CJ. Starrenburg en 2e secretaris P.W. Eg ge de prijzen uit. De eerste prijs, een door Bel Air be schikbaar gestelde reischeque van f 1500,— werd gewonnen door de heer W.J.M. Engelen uit Schiedam. De onderwijzer van de Albertus Mag nus school dacht eerst aan een grapje toen hij hoorde dat de hoofdprijs hem ten deel was gevallen. Toen bleek dat het allemaal echt serieus was toonde heer Engelen zich erg ver heugd. Hij ziet met de reischeque van Bel Air een lang gekoesterde wens, een reis naar Engeland, in vervulling gaan. Mevrouw P. Robat-van Lint uit Poor- tugaal wist niet wat zij hoorde toen bleek dat de tweede prijs, een door Bel Air beschikbaar gestelde reis cheque van f 1000,-, haar ten deel was gevallen. Nog helemaal verbou wereerd nam de zeer simpatieke huis vrouw uit Poortugaal haar prijs in ontvangst. Samen met haar man gaat zij in september genieten van een reisie naar Parijs. De derde en laatste prijs, een door Bel Air beschikbaar gestelde reis cheque van f 500,-, werd gewonnen door de 15-jarige Peter de Jong uit Rotterdam. „Hartstikke leuk", was zijn eerste reactie op het winnen van de prijs. „Ik hoop ook met mijn prijs 3 of 5 dagen naar Parijs te kunnen. Gewoon geweldig dat dit nu mogelijk is", reageert de leerling van de Bea trix school uit Pendrecht. De prijs zal goed aan hem besteed zijn, daar hoeft niemand bang voor te zijn. Naam Feloek Niet alleen geld was er te verdienen met de „Knakenactie", er was ook eer te behalen. Deze eer, het dopen van de Egypti sche feloek met de beste en leukste naam, komt toe aan mevrouw C. Jon kergouw-Baart uit Capelle a/d IJssel. Zij verzon voor de feloek de naam „Lotus van de Nijl". Alle juryleden waren het er unaniem over eens dat dit de meest geschikte naam was voor het vlaggeschip van de stichting. Straks, wanneer de definitieve lig plaats voor de collectie en de feloek bekend is, zal mevrouw Jongergouw het lint doorknippen waaraan de fles met champagne hangt. Wanneer de fles uiteen spat zal de schitterende naam „Lotus van de Nijl" voor altijd op de fiere boeg van de Nijlvaarder Mevrouw De Boer reikt de eerste prijs uit aan de heer Van tingelen uit Schiedam. Op de achtergrond kijken de heer te lezen zijn. en mevrouw Robat en Beter de Jong toe in bijzijn van secretaris-penningmeester van de Stichting de heer J.CJ. Willem Schothorst - Sterrenburg. 'MIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllH De reizen naar Parijs voor 1980 zijn gepland op: 10 t/m 13 juli f.395.-, 27 t/m 30 juli f.395.-, 10 t/m 13 aug. f.395. 11 t/m 13 sept. f.395.- Voor de vierdaagse reis naar Parijs die uw krant in samenwerking met De Posthoorn organiseert van don derdag 10 t/m zondag 13 juli zijn nog enkele plaatsen vrijs. Naast di verse rondritten vanaf Hotel Paris Lyon Palace door de hele stad wordt er een tocht gemaakt naar Versailles. Voor liefhebbers van theater heeft de reisleider nog in formatie achter de hand. Het vol ledige programma is als volgt sa mengesteld: le dag: Vertrek om 8.15 uur van Westblaak t.o. Cinerama,Breda, Antwerpen (koffiepauze), Gent naar café Francais. Na een koffie tafel aldaar naar de autoroute no. 1 en aankomst in het hotel te Pa rijs om 18.00 uur. Diner 19.30 Uur. 2e dag:Na het ontbijt om 10 uur volgt een tocht naar Montmartre, lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Sacré Coeur en de beroemde Place du Tétre, waar U gelegenheid krijgt om op één van de vele ter rasjes van dit unieke stukje Parijs te genieten. 13 uur lunch in het hotel. Om 14.30 uur een toer naar de Opéra de Madeleine, Arc de Triomphe, Palais des Chaillot en het graf van Napoleon. Om 19 uur diner en 's avonds gelegenheid voor eventueel theaterbezoek. 3e dag:Om 10 uur is er een toer naar andere stadsdelen van Parijs, onder andere langs de boekenstal letjes van de Seine en een bezoek aan de Notre Dame, het Louvre en de Concergerie. Tijdens deze rit krijgt U ook gelegenheid om te winkelen. Om 13 uur lunch. Na de lunch om 14.30 uur gaan we een tocht maken naar Versailles, waar bij wij dwars door het Bois de Bou logne zullen rijden en waarbij u de gelegenheid heeft het Paleis in Ver sailles met zijn beroemde spiegel glazen te bezichtigen. Om 19 uur diner. Om 21 uur staat de touring car weer gereed en maken wij een uitgebreide rondrit door verlicht Parijs. 4e dag:Na het ontbijt gaan wij fa- rijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de warme lunch. Verder rijden we terug over Gent en Antwerpen (pauze) en gaan dan via Breda naarC.rinchem voor het grote afscheidsdiner. Te rug in Rotterdam om 21 uur. De prijs bedraagt voor deze fraaie reis f.395.- per persoon (toeslag 1- persoonskamer f.35.-.) Toeslag douche en toilet op kamer f.25.- reisverzekering f.4.- per persoon; dit is exclusief de poliskosten. De reissom is inclusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, koffietafel op heen- en terugweg en groot afscheidsdiner bij Breda. Voor inlichtingen en boekingen: De Havenloods B.V., Westblaak 159, tel :010-135085; Rijnmond West combinatie, Hoogstraat 122, VIaardingen, tel. 010-352911; De Havenloods, Weteringsingel 2, Krimpen a/d IJssel, tel: 01807- 16899. Laureaat Reine Elisabeth solist in De Doelen De 26-jarige Amerikaan Peter Zazofsky, onlangs tweede prijs winnaar bij het in Brussel gehouden Koningin Elisabeth-vioolconcours, is op 19 juni a.s. te gast bij het Rotter dams Philharmonisch Orkest. Zazofs ky vertolkt hier het concert voor viool en orkest van Tsjaikowsky in D-majeur, opus 35. De Amerikaan, die al eerder het vioolconcours van Montreal won, treedt voor het eerst in ons land op. Hij is een leerling van Joseph Silver- stein en Dorothy Delay. Voorafgaand aan dit solistisch optre den, speelt het orkest onder leiding van David Zinman de ouverture Roeslan en Ljoedmila van Michael Glinka. Na de pauze volgen werken van Rimski Korsakow: Antar, symfoni sche suite, opus 9 en „Polowetser dansen" uit Prins Igor van Aleksandr Borodjin. Omdat het hier gaat over een grote hoeveelheid restanten van kant en klaar gordijnen. Er is keuze uit 2 mooie dessins in groen- oranje en goud. Goede kwaliteit en kant en klaar geleverd. Maat 120x220 cm Voor Overige maten: 240 x 220 voor 29,95 120x 260 voor 16,50 240 x 260 voor 33,- Nijhof van Tijdens een bijeenkomst van DS'70 in de afdeling Rijnmond heeft de fractievoorzitter van DS'70 in de Tweede Kamer, de heer R. Nijhof, in een redevoering de problematiek rond de havenstaking nader belicht. Hij stelde o.m. dat één van de oorza ken van de Rotterdamse havensta king van verleden jaar gelegen was in een enorme vertrouwenscrisis tus sen vakbond en leden. "Daarnaast was er sprake van een verre gaand gebrek aan communicatie tussen bestuur en leden van de bonden. In april '79 was er in Rotterdam reeds een sta kingscomité gevormd, terwijl in augustus diverse vakbondbestuurderen te kennen gaven, verrast te zijn over de wilde sta king in de haven", aldus Nijhof. De fractievoorzitter noemde het beleid binnen de vakbond in enkele opzichten bepaald conservatief. Men is huiverig, aldus het DS'70 Kamerlid, om interne veranderingen radicaal door te voeren. Communicatie Nijhof denkt dat een herziening binnen de organisatie van de bonden zou kun nen leiden tot een verbetering van de si tuatie in de Rotterdamse haven, vooral wat betreft het communicatieprobleem. Dit is op korte termijn noodzakelijk, omdat het momenteel weer gevaarlijk broeit in de havens. De DS'70 fractievoorzitter is van mening dat diverse kleine bonden die nu nog niet bij het CAO-overleg zijn betrokken, hieraan in de toekomst in grotere mate zouden moeten deelnemen. Nu kunnen zij veel gemakkelijker zeer radicale en soms ireële standpunten in nemen, omdat zij uitgesloten zijn bij dit overleg, aldus de heer Nijhof. From the states... Origineel amerikaans sweatshirt dat aan de binnenzijde is geruwd. Met sportieve raglan mouwinzet en ronde hals. Van 50/50 katoen/acryl. Kortom precies zoals een echt sweatshirt behoort te zijn. In bordeaux, licht blauw, grijs en marine. Maten S-M-L-XL.(48 t/m 54). Met 13 gulden voordeel. Van 29,75 voor opgetekend door PIERRE BRONSGEEST Deze week een aantal nuttige ge bruiksvoorwerpen, die geringe tijd in omloop zijn, sommige langer maar onbekend. „Kikkerbuisje" Het aanzetten van „kikkers" op de hengel blijft voor vele een probleem. Vaak laten ze los, of de winkelier moet er aan te pas komen, die het vandaag de dag niet meer voor niets doet. Wout van Leeuwen brengt sinds enige tijd „kikkerbuisjes" in de handel. Een Hol stukje P.V.C. met daarop de „kikkers'' gemonteerd. Het buisje schuift men over de top, tot het vast zit en de sim kan worden gemonteerd. Het buisje is verkrijg baar in twee diameters en kost f 1,50. ROTTERDAM De Snor, Ie Middellandstraat 12i Tineke, Nwe Binnenweg 224 De Boogjes, Nwe Binnenweg 12 SCHIEDAM KETHEL W.C. Spaland, Hof van Spaland 4 Arlesy bomb" Lood verwisselen op z'n snelst kan met de nieuwe „arlesy bomb". De „bomb" niet onbekend bij de kar pervissers is nu voorzien van een kunststof oogje. Dit maakt het mo gelijk het lood in één beweging op en van de lijn te „clippen". Door dat het van kunststof is loopt de lijn geen schade op. De „arlesy bomb" wordt op de markt gebracht door Ronald Fenger/Herman Zandstra en is verkrijgbaar in 3, 5 en 7 gram /Bread punch" Voor vissers die brood als aas ge bruiken is er een hulpmiddel om steeds dezelfde grote van deegje aan de haak te steken. De „bread punch". Hij ziet er uit als een bol- point maar aan het eind zit een mes sing nippel geschroefd. De nippel is hol van binnen en is 5 mm diep. Door de houder in het brood te ste ken blijft een keurig deegje in de nippel zitten. Door de haak in het deegje te prikken komt dit moeite loos uit de nippel. De „bread punch" kost f 6,95 en er worden vier verschillende nippels bijgeleverd. Slaghekstraat 36. Rotterdam rei 82.76.00 Een erg hoog arbeidsverzuim, veel vandalisme en een grote agressie van de kant van het publiek, dat zijn de problemen die momenteel bij de RET overheersen. De gemeente wil het arbeidsverzuim bestrijden door uitbreiding van het personeel en het vandalisme aanpakken met gerichte maatregelen. De personeelsuitbrei ding is door wervingsproblemen en het nog niet afkomen van de vereiste minisriële goedkeuring nog niet ge realiseerd; het plan ter bestrijding van het vandalisme en de agressie is punt van bespreking in het College van B en W. De vakorganisaties zijn akkoord met de maatregelen die het gemeentebe stuur voor ogen heeft. Wel willen ze dat het arbeidsverzuim bij de hele RET en niet alleen bij het rijdend personeel onder de loep wordt geno men en voorts dat bekeken wordt op welke wijze bij de RET leiding wordt gegeven. De manier waarop dit ge beurt zou mede een van de oorzaken van het hoge arbeidsverzuim kunnen zijn, menen de bonden. Verder zijn ze van oordeel dat de aanbevelingen die voort moeten komen uit een on derzoek naar problemen en knelpun ten in het persoonlijk functioneren van het RET-personeel, ook haalbaar moeten zijn. Deze mening wordt on derschreven door wethouder W. van der Have (Algemene Personeels- en Organisatiezaken). Ten aanzien van de agressie pleiten de bonden ook voor maatregelen in de preventieve sfeer. Die zouden moeten liggen op het terrein van het aan het personeel bijbrengen van so ciale vaardigheden, zoals het leren omgaan met agressie. De vakorganisa ties zijn niet tegen een proef met het tijdelijk inzetten van werklozen als conducteur. Voornoemde informatie is afkomstig uit het mededelingenblad van het Ge organiseerd Overleg, betreffende commissie van de gemeente Rotter dam. De oplossing van de nieuwe puzzel moet uiterlijk 17 juni in ons bezit zijn. Inzenden aan: HI./H/. Puzzel redactie. Postbus 5204, J00S Al: Rotterdam. De uitslag kunt u dan lezen in de donderdag-editie van die week. Omschrijving horizontaal: 1inbraak, 6. moederoverste, 11. stand der ede len, 12. middag, 14. bekende motor races, 16. soort papegaai, 17. lofdicht, 18. militaire rang (afk.), 19. eike schors, 21. planeet, 23. vragend vnw., 24. roeispaan, 26. hert, 27. smerig, 28. jongensnaam, 30. flinke, 31. duin, 32. gezet, 33. onbevlekt, 37. kaart spel, 41. schaapkameel, 42. uitste kend reepje, 44. Oudijslandse litera tuur, 45. streling, 46. stad in Zwit serland, 48. paling, 49. slede, 50. baan voor balspel, 51. voorzetsel, 53. meisjesnaam, 54. gemalen schelpen, 55. lustoord, 57. slaapplaats, 58. nest. Omschrijving vertikaal:2. zonnegod, 3. gravin van Holland, 4. tijdperk, 5. gereed, 6. positieve elektrode, 7. koe rier, 8. rivier in Engeland, 9. voorzet sel, 10. krachtig, 13. inhoudsmaat, 15. wasbak, 18. traag, 20. soort pape gaai, 22. veerkrachtig, 23. raam- scherm, 25. hemelbrood, 27. dwaze, 29. kledingstuk, 30. verhoogde mu zieknoot, 33. huidblaasje, 34. open plek in het bos, 35. vriend (Frans), 36. naad, 38. meisjesnaam, 39. ge woonterecht, 40. deel van een effect. Laat u niet afbluffen! Met deze afsluitbare pokerset kunt u zich in de verloren uurtjes prima vermaken. In bruine uitvoering met 6 dobbel stenen Voor Met Andere Woorden We kregen dele week een enorm groot aantal goede inzendingen toe gestuurd zodat geconcludeerd moet worden dat de puzzel niet al te moei lijk wasVoor ons was het wel een beetje een probleem om de winnaars te kiezen maar tenslotte zijn we uit gekomen op de volgende deelnemers G. Smit, Kemperpad 41, C. van Woer kens, Salomon de Bray straat 16 en P.A.A. Westerbaan, Berkelstraat 18b Alle winnaars komen uit Rotterdam. De prijs Van f.10.- wordt opgestuurd De goede oplossing zag er als volgj or monster stem, 2. nel-lorg - grot; 3. ent - zestien - zeis; 4 stumper pret, 5. mui mus kiet stek; 6 ral kristal kist, 7. net trompet - port; 8. poe - pro fee fret, 9. gom oogmerk koer, 10 neg integer riet; 11 dat toendn oren; 12. lee - etalage - Taag, 13. du devotie voet, 14 nes penseel leep; 15. reu - eruptie - piet. Om het materiaal overzichtelijk op te bergen... Handige metalen opbergkast met handvat; dus gemakkelijk mee te nemen. Uitgevoerd met 20 trans parante laadjes (135 x ^68 x 35 mm) Kan bovendien aan de muur bevestigd worden. Afm 33 x 15,5 x 21,5 cm (Ixdxh). In bruin. Van 26,25 voor

De Havenloods | 1980 | | pagina 19