Watersportgebied Vaart en Vlieten overvol Naar "De blauwe brug" SIGAREN SCHIEDAM Recreatie bedreiging voor beschermd natuurgebied? SLAAPBANKEN Ambtenaren "veilig en wel" op straat Wijkcentrum Noord heeft naam Te Loo slaat paal DE ZEEMAN IS VERHUISD a DUO DE AMAZING STROOPWAFELS Kampeervouwwagen Concorde de Luxe 4.350.1 HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. editie p DONDERDAG 12 JUNI 1980 29e JAARGANG NO. 22 VLAARDINGEN/MAASLAND - Midden in het drukbevolkte Rijnmondgebied ligt een uniek stukje moernsland: de Vlietlanden, gelegen tussen de Boonervliet, de Middelvliet en de Noordvliet. Wie de Vlaardinger Vaart in Westelijke richting vojgf, komt op die Vlieten terecht. Een groot deel van de Vlietlanden is eigendom van de Vereniging tot Behoud van Natuurmomumenten. die sinds I949 vecht voor het behoud van de vrij zeldzame flora en fauna van dit gebied: Wilde Orchideeën. Veenpluis, Dotters, Moeraskar- telblad groeien en bloeien er nog steeds. Vogels zoals de Kemp haan en de Zwarte Stern werd het er te onrustig. Ze vonden een ander broedgebied, maar de Kievit en de Grutto zijn gebleven. Even uniek echter zijn Vaart en Vlieten voor watersporters en sportvissers in Vlaardingen en omgeving; het is voor hen de enige recreatiemogelijkheid dicht bij huis. Natuurmonumenten echter is niet zo blij met die drukke recreatie, de Vereniging ziet deze als een grote bedreiging voor de Vlietlanden. slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken uit voorraad te leveren. Vr folder Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam, tel. 010-13.80.18 De I 'laardingese Vaart: recreatie voor meer dan 1500 watersporters. Kris een nijpend tekort a foto de loods en aanlegplaatsen van watersportvereniging „De Bommecr" i ligplaatsen. Op de aan ligplaatsen te komen en boven dien moet je er dan weer met de auto naar toe, dus nog meer verkeersop stoppingen." Dat zei afgelopen zater dag ook de heer Van Beek, eveneens bestuurslid van „De Bommeer", te gen de leden van de Streekcommis- sie Westland, Delft en omgeving. De commissie, die zich onder andere bezighoudt met de inspraak rond het streekplan Midden Delfland, maakte die dag een tocht door het gebied en was vooral gei'nteressecrd in water sport en andere recreatie op en om het water. Bestuursleden van ,,De Bommeer" maakten met hen een tochtje over Vaart en Vlieten die sa men met de Vlietlanden by Midden Delfland horen. De leden van de commissie kregen zo de gelegenheid om van nabjj te zien in hoeverre de watersport een bedreiging voor het gebied vormt. De meningen hierover bleken verdeeld, omdat de commissie begrip toont voor de bezorgdheid van de natuurliefhebbers, maar ook voor de recreatiebehoeften van de mensen uit het gebied. Compromissen „Die belangen zijn best te verenigen" vindt watersporter C.W. Roozen- boom. „Een watersporter is uiteraard MAASSLUIS Omstreeks kwart over drie afgelopen maandagmiddag klonk in het stadskantoor het alarm signaal. Dat betekende dat alle aan wezigen in het gebouw zich zo snel mogelijk uit de voeten moesten ma ken. De meeste ambtenaren hadden al snel in de gaten dat het hier om een ontruimingsoefening ging en zo doende ontstond er dan ook nergens paniek. De eerste werknemers stonden al na en kele minuten "veilig en wel" op het plein voor het stadskantoor. Volgens de in structies begaven alle ambtenaren zich naar Koninghof. Daar constateerde men dat de oefening prima gelukt was want al na elf minuten bleek dat alle ambtena ren zich hadden gemeld bij de daarvoor bestemde post in het ontmoetingscen trum. Volgens de heer C. W. Verhulst, hoofd inspecteur Bedrijfszelfbescherming, is al les volgens planning verlopen. Beter ei genlijk dan verwacht, want het gaat er in eerste instantie om dat iedereen binnen zeer korte tijd uit het gebouw moet zijn. Het alarmsignaal blijkt echter lang niet op elke plaats in het stadskantoor door te dringen. Enkele aanwezigen in de lees kamer en de medewerkers in het perso- neelsrestaurant hadden het signaal niet gehoord. Volgens kabinetschef Ruus Veenhoven moet er nog een en ander aan het alarmsignaal verbeterd worden zodat bij een volgende oefening of bij een echt brandalarm iedereen weet wan neer hij zijn biezen moet pakken. ook een natuurliefhebber en ons ge bied is prachtig om in te varen. Wij met z'n allen moeten zorgen dat het gebied leefbaar blijft, zowel voor na tuurliefhebber als recreant. Daarvoor moeten beide partijen wat compro missen doen, en kan het best. Maar de zaak zit hier gewoon vol, dat is bekend. Er zijn hier 1500 waterspor ters, gelukkig dat die niet allemaal tegelijk op het. water zjjn. Volgens mij komen de problemen onder an dere van de „wildliggers", de onge organiseerde watersporters, die zjjn niet te bereiken om te praten over de natuur. Maar er komen hier regel matig huizen bjj en by de bewoners zullen best wel weer watersporters zijn. En meer ligplaatsen zijn er niet." Er zjjn wel plannen om het water oppervlak uit te breiden, men wil een deel van de Foppenpolder en van de Aalkeetpolder onder water zetten. „Dan moeten er wel ligplaatsen bij komen, zodat iedereen in een jacht haven kan liggen. Dan blijven de oe vers groen en kun je ook zorgen dat iedereen de spelregels kent," aldus de heer Roozer.boom, zelf een enthou siast zeiler, die in de vakantietijd nog wel eens naar andere watersportge bieden vaart Proces-verbaal Het water in Vaart en Vlieten en ook een klein deel van het omringende land worden beheerd door het Hoog- heemraafschap Delfland. Wie er met een motorboot wil varen, moet een vergunning van het Hoogheemraad schap hebben. Net als in het gewone verkeer kunnen overtreders op het water in dit gebied tot de orde wor den geroepen, zo nodig door middel van een proces-verbaal. Tot ongeveer twee maanden geleden was dat echter een moeilijke zaak. Beheerder Poot heeft een boot waar mee hij snelheidsovertreders niet kan inhalen en het Hoogheemraadschap had te weinig mensen en materiaal om succesvol als politie-agent op te treden. Sinds april van dit jaar kwam daar verandering in, nu heeft het Zie verder pag. 3 SCHIEDAM "De blauwe brug", dat is de naam die het wijkcen trum Schiedam-Noord zal gaan dragen. Uit de 126naamsuggesties, werd die van mevrouw A. van Deurzen-Van der Koppel als zijnde het leukste beoordeeld. Zij zal eind augustus als eregaste de feestelij ke opening van het gebouw bij mogen wonen. "De blauwe brug" krijgt twee beheer ders, één voor de dag- en één voor de avonddienst. Eén van hen is Cor Touw, momenteel nog werkzaam in een wijkcentrum van een nieuwbouw wijk in Capelle aan den IJssel. Be langrijkste onderdelen van zijn taak vindt hij het praatpaal zijn en gast- heertje spelen. Het bijzonder grote wijkcentrum (veel groter dan het er van buiten uit ziet) moet onderdak gaan bieden aan vrijwel iedere actieve bewoner van Schiedam-Noord. Een aantal activi teiten staan al op het programma. Er is echter nog zat ruimte. Mensen die ideetjes hebben kunnen in dit geval altijd contact opnemen met de SSSN, 702207, of met mevrouw Bovy, 705921. Vervolgens wordt bekeken op welke dag er ruimtes beschikbaar zijn. De beheerscommissie van het wijk centrum laat ook weten dat er voor de donkere kamer nog een aantal aanmeldingen mogelijk zijn. Hier voor gelden dezeltde contactadres sen. Het wijkcentrum zal enige weken na de opening opgefleurd worden door (naar verwacht) een groot aantal va kantiefoto's. Alle inzendingen on de fotowedstrijd die de afdeling jeugd werk-noord organiseert, worden na melijk in "de blauwe brug" opgehan gen. Aan deze wedstrijd kan ook door vol wassenen deelgenomen worden. Er zijn prijzen te winnen in drie leeftijds groepen (kadobonnen), voor zij die de mooiste, grappigste, ontroerend ste of gekste vakantieprenten schie ten. Foto's zijn in te leveren bij het SSSN-kantoor (Urlusplein) en het nieuwe wijkcentrum aan het Bach- plein. Het wijkcentrum in Schiedam-Noord hel "De blauwe brug". SCHIEDAM - Burgemeester Te Loo heeft maandagmiddag de officiële paal geslagen voor een nieuwe lashal die wordt gebouwd op het terrein van HCG sector Staalbouw en Offshore aan de Westfrankelandsedijk. In de nieuwe lashal zullen onder andere gedeeltes van bruggen vervaardigd worden. De bouw van de hal zal door bedrijven binnen de Hollandsche Beton Groep (waar HCG, Hollandse Constructie Groep, ook in is vertegen woordigd) uitgevoerd worden. De hal is 102 meter lang. 30 meter breed en 25 meter hoog, en wordt begin volgend jaar opgeleverd. Een groot assortiment handwerk sigaren (DeGraaff-Den Haag). Import Havana, Braziel, Manilla, Sigarenkokers, -knippers, humidors. Speciaal voor onze lezers Reis Parijs Zoals gemeld heeft onze krant in samenwerking met "De Post hoorn" een aantal vierdaagse rei zen naar Parijs georganiseerd, zulks tegen het aantrekkelijke ta rief van f.395.- Voor de eerste trip (donderdag 10 t/m zondag 13 juli) zijn nog enke le plaajsen beschikbaar. Men dient echter tijdig te reserveren. Meer informatie over data, reistij den en het programma wordt el ders in deze uitgave verstrekt. „Recreatie bedreigt laatste stukjes uniek moerasgebied" was de kop bo ven een artikel in De Havenloods van 2 augustus 1979. Daarin kwam de heer Poot aan het woord, beheerder van de Vlietlanden in dienst van Na tuurmonumenten. „Er wordt vaak te hard gevare.. en er zijn ook te veel boten" vindt hij. „Door de golfslag worden de randen van de Vlietlanden aangevreten, er blijft steeds minder over. Door het drukke varen zijn de Waterlelies verdwenen en veel vo gels zijn er ook vandoor. Hoewel het niet mag, zijn er toch mensen die hun anker op de kant gooien. Als ze het lostrekken, komt er ook weer grond mee." Hoe ernstig de Vlietlanden bedreigd worden, is gebleken uit een meting door het Kadaster van een week gele den. In tien jaar blijkt de Trekvliet tien meter breder geworden te zjjn en dat betekent dat de Vlietlanden er langs tien meter smaller zijn gewor den. Watersport Hoewel de heer Poot nadrukkelijk een uitzondering maakte voor de „goede" watersporters, die zich aan de maximum vaarsnclheid van 7,2 ki lometer per uur en aan het aanlegver- bod houden, leverde het artikel juist uit die hoek enkele protestbrieven op. Een van de brieven kwam van de heer C.W. Roozenboom, bestuurslid van de watersportvereniging „De Bommeer" en van de Studiecom missie Waterrecreatie Midden Delf land. Hij neemt het op voor de minder kapitaalkrachtige waterspor ters, die verder dicht bij huis geen mogelijkheden hebben. „De mensen die hier varen, werken veelal in de zware petrochemische industrie. Zij hebben geen enorme kapitale jachten van zwart geld, het is niet het soort watersporters dat je op het IJsselmeer ziet. Als ze al een grote boot hebben, dan hebben ze die zelf van een casco gebouwd of van een klein bootje zijn ze steeds naar een groter gegaan. We moeten hier watersport bedrijven, de plassen in Zuid-Holland zitten vol, de nieuwe Waterweg is te gevaarlijk en onze boten z(jn er te klein voor. Ook verder van huis is het moeilijk om naar Hoogstraat 80 opening a.s. zaterdag om 2 uur onder muzikale begeleiding van het Neder landstalige De geheel komplete kampeerwagen Inclusief luxe keuken, vaste vloer bedekking en opbergkastjes Telefoonindex Handige schuifin- stelling. Verchroom de uitvoering JTJQ Uendex slagboormachine VD1700 450 W. vermogen links- en rechts- draaiend 13 mm boorhouder varitoer scha kelaar regelbaar toerental 0 tot 2000 tpm dubbel geïsoleerd Voordelig lakens eni 2 mechanische toerenschakelmgen slopen maken' radio/tv ontstoord past op alle hulpstukker Per meter. van Vendex. Bosch en AEG 240 cm 10.- 1 jaar schriftelijke garantie OICa 180 cm. 8.- I Jm Iw* 150 cm £50 Damesmuilen Ideaal voor de va kantie! Wit met kombinatie kleuren. Maten 35 t/m 41 15.- 27 t/m 33 14.- Herenparaplu Opvouwbaar en razendsnel te ope nen en te sluiten Nylon foudraal 12.95 Heren badjas Geschikt kado voor Vaderdag. 100% Katoenen badstofvelours Eerste klas kwaliteit. Opvallend goed afgewerkt. In verschillende kleuren en dessins Maten S. M. L. EL jOOa" VROOMDREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1980 | | pagina 1