Programma zaterdag 14 juni Meteors met Freddie Cavalli Actieve groepen binnen Popoverleg beloond 564 „Frusstraattheater" brengt „De Straatvinders" „Spectrum" verenigt vele muziekstijlen R. Philip Rock Band heet nu Line Dr. Mulls arid the Mills ter mei! De Sprouts houden van spruitjes Debuut Red Roosters termeulen DE HAVENLOODS DONDERDAG 12 JUNI 1980 24-582 Vlaardingen viert 14 juni binnenstadsdag. Dit jaar staat deze in het teken van het pop-gebeuren. Zes groepen die zijn aangesloten bij liet Vlaardings Popoverleg, krijgen op deze dag de gelegenheid zich te presenteren aan het publiek. Op twee podia, één op de Markt én één op het Weeshuisplein, zul len zij afwisselend optreden. Als klap op de vuurpijl treedt aan het eind van het pop-gebeuren op de Markt de landelijk bekende new wave-groep „The Meteors" op. Gedurende de middaguren zullen op het Liesveld twee theatergroe pen optreden. De optredende groepen, „Frusstraattheater" en „Magie Circus" (afkomstig uit Australië), verblijven op het mo ment in Amsterdam, waar zij optreden in het kader van het „Festi val of Fools". Op de Markt worden kramen geplaatst waar groepen als Unicef, Greenpeace en de wereldwinkel, het publiek kennis kunnen laten nemen van hun werk en ideeën. Verder kan een ieder, die zich daartoe geroepen voelt, op straat musiceren, acteren, of zich op een andere manier creatief uiten. Op deze pagina trachten wij u een beeld te geven van wat Vlaardin gen komende zaterdag precies te wachten staat. OP DE MARKT 12.00 uur: (lolden Laaf 13.15 uur: Sprouts 14.30 uur: Spectrum 16.00 uur - The Meteors op het weeshuisplein 12.30 uur: Dr. Mulls and the Mills OP HPT LIESVELD Verder krijgt iederet u-ts op het gebied vat ae Hoogstraat 'i. die daar behoefte aan heeft, de gelegenheid muziek of theater te brengen op het Liesveld oj Het „Frusstraattheater", dat aan staande zaterdag op het Liesveld op treedt, bestaat uit een aantal jonge mensen, die stuk voor stuk vanuit een eigen invalshoek met theater be zig zijn. De groep is in mei 1979 ontstaan en debuteerde met een straatshow rond het thema frustaties. Dit programma werd goed ontvangen. Een opleiding aan één van de officië le theaterscholen is door geen van de leden gevolgd. Omdat ze toch wel van mening waren dat er nog heel wat te leren viel, heeft de groep dit jaar spellessen genomen en heeft men ook aan bewegingstraining gedaan. Ook heeft het „Frusstraattheater" deelgenomen aan work-shops. De le den volgen afzonderlijk lessen in mi me, moderne dans, acrobatiek, regie, zang en muziek, en geluids- en belich tingstechniek De groep werkt momenteel aan een in oktober 1980 uit te brengen bin- nenproductie. Gedurende de afgelo pen winter en dit voorjaar speelden de meesten van het „Frusstraathea- ter" mee in een Griekse tragedie bij het Pro-theater. Vanaf half mei is de groep weer de straat op voor de pre sentatie van haar nieuwe zomerstuk. Bij de opzet van het theater wordt re kening gehouden met een breed pu bliek. Voorde winkelende voorbijgan ger is het goed mogelijk slechts een deel van het programma te zien. Be langstellenden kunnen echter gedu rende één uur het hele stuk bekijken en de rode draad in het verhaal ont dekken. De rode draad in de nieuwe zomer straatshow wordt gevormd door een groep van „De Straatvinders", die zich een weg banen door het verste delijkte Nederland. Op hun weg to nen zij hun straat verdrietjes- en ple ziertjes. "Spectrum" is eind 1977 opgericht door drummer Wim van Antwerpen en gitarist Frits Verschoor. De groep werd al spoedig gecompleteerd door Remco den Hoed (bas), Huib van Keulen (gitaar) en Arno Eigenraam (orgel). "Spectrum" bouwde in de eerste maanden van zijn bestaan een eigen repertoire op en na enige tijd kwa men de eerste optredens, onder ande re één op een avond voor de padvin derij. De Vlaardingse en Maassluise jeugd leerde "Spectrum" goed kennefn, toen de groep optrad in de voorpro gramma's van "Herman Brood" en "The Flying Spiders". In 1979 moesten drie leden van "Spectrum" in militaire dienst, maar de groep ging door met repeteren en optreden. In januari van dit jaar haakte bassist Remco den Hoed af, omdat hij geen tijd meer voor de muziek had. Vanaf dat moment speelt Frits Ver schoor bas en zijn de composities strakker en swingender. Volgens ve len speelt "Spectrum" nu sterker dan ooit tevoren. Binnen de nummers die de groep op het repertoire heeft staan, hebben zich vele muziekstijlen verenigd: klas siek, reggae, pop, jazz, rock 'n roll, symphonische rock en ska. Op deze manier heeft "Spectrum" zich een geheel eigen stijl gecreëerd, "spectra le rock" noemen de leden het zelf. "Spectrum" onderscheidt zich ook van andere groepen door zijn organi satievorm. De groep staat namelijk sinds 1979 ingeschreven bij de Kamer van Koophandel als vereniging, be lastingtechnisch een zeer aantrekke lijke zaak. Op de affiches en strooibiljetten staan ze nog als de R Philip Rock band, maar zo heten ze sinds een paar dagen niet meer. Ze luisteren nu alleen nog naar de naam Line. Line bestaat in deze samenstelling een jaar. Ze omschrijven hun muziek als gevarieerde rock met veel thema wisselingen. Alle composities worden door de band zelf gemaakt. Ze repe teren in de Maassluise Toverbal en hebben ondermeer al een succes vol optreden in het Oohjeesee achter de rug De groep bestaat uit de volgende mensen Ben Visser, gitaar, Ron Meerhof, gitaar, Kees Groen, bas gitaar, Bart van de Boogaart, drums, Ad Sonneveld keyboards en René' Philip, zang ROTTERDAM Ie Snor. 1e Middellandstraat.12: Tineke, Nwe Binnenweg 224 De Boogies, IMwe Binnenweg 12 SCHIEDAM KETHEL .C. Spaland. Hof van Spaland 4 Met het contracteren van The Meteors zijn de organisatoren van de Binnen- stadspopdag er in geslaagd een van de beste Nederlandse live-bands van dit moment te contracteren. The Meteors bestaan een kleine drie jaar. Grote spil van de band is zanger Hugo Sinzheimer. Tot voor de op richting eigenlijk alleen bekend als schrijver van enkele nummers voor de eerste twee elpees van Herman Brood and his Wild Romance. Kern van de oorspronkelijke groep bestond uit Hugo en twee ex-Alquin leden. Job Tarenskeen en Ferdinand Bakker. Dat Hugo (misschien beter bekend als Der Sinz) er naar streeft zo snel mogelijk een beroemdheid te zijn, laat hij vaak genoeg weten. Daarom ook zette hij vorig jaar hoogstper soonlijk drie leden uit de groep, waaronder Tarenskeen. Tijdens het Rotterdamse Casa Nova festival (au gustus '79) lichtte hij deze beslissing nog aan mij toe. r.Kijk, ik ben bezig het te gaan maken. We gaan met Le na Lovich door Europa toeren, we krijgen het New Pop festival, en dan kan ik alleen het beste van het beste om me heen gebruiken. Job mag dan een uitstekende drummer zijn, maar ik kon een nog betere drummer krij gen (Kim Hayworth - JB). In zo'n ge val is er geen ruimte voor emotionele waarden." Onlangs werd er een nieuwe wijziging in de Meteors' bezetting bekend. Twee Nederlandse popgroepen beslo ten van bassist te ruilen. Freddie Ca valli zal zaterdag in Vlaardingen te zien zijn, terwijl Gerrit Veen Herman Brood bij mag gaan staan. De eerste elpee van The Meteors (Teenage Heart) werd met name in Nederland en Engeland goed ver kocht. Na de zomervakantie ver schijnt de tweede elpee. Daarop ook de onlangs uitgebrachte (en redelijk geflopte) single Pilot. Andere num mers die live ai redelijk bekend zijn, zijn Very Special Hunger en Sado Macho Disco. The Meteors bestaan uit: Hugo Sinz heimer, zang: Ferdinand Bakker, so logitaar; Ake Danielson, keyboards; Freddie Cavalli, bas en Kim Hay worth, drums. Dr. Muls and the Mills is een ver haal apart Bij de groepenpresen- tatie was niemand van deze formatie aanwezig, derhalve geen foto. Informatie kregen we wel van Yvonne Groeneboom. Zij zal namelijk zaterdagmiddag het podium betreden als zangeres. Over haar toetreding tot Dr. Mulls and the Mills vertelt ze het vol gende: „Ik kende één van die jongens en toen vroeg ik voor de gein of ze nog een zangeres nodig hadden. Nou ga ik het zaterdag maar proberen". Ze wist niet te vertellen wie er in de groep spelen en wat voor soort muziek er op het repertoire staat. *Hugo Sinzheimer: „Ik ben bezig het te gaan maken. VLAARDINGEN - Het popfestival Over het doel van het popoverleg dat zaterdag in de binnenstad wordt vertelt hij „Veel mensen asso- gehouden, is georganiseerd door de ciëren het popgebeuren met het grote Culturele Raad en het Popoverleg geld. Bij groepen zoals die bij het Vlaardingen. Dit laatste orgaan werd popoverleg zijn aangesloten is daar aan het begin van dit jaar opgericht, echter helemaal geen sprake van. Eén van de stuwende krachten van Wij willen de mensen dat graag het popoverleg is Dick Molenaar. duidelijk maken en daarbij meer De jongens van Golden Leaf gaan er prat op sterallures ze de meest onmogelijke artiestennamen en willen ze eigen villa aan de Cote d'Azur betrekken. Om dit te realiseren hebben ze onlangs bésloten hun muziek wat toegankelij ker te maken. „Want", stelt één van de bandleden, „we waren gewoon veel meer voor ons zelf dan voor het publiek aan het spelen. Nu is het wat com merciëler geworden". Toegankelijk of niet. Golden Leaf betitelt hun muziek nog altijd als neuro- rock (gestoorde muziek). De namen van de jongens: Karl Johansson, drums: Hulk Hölkinson, gitaar; Hablé Héstecuck, toetsen en Fjord Knörn.bas. gezamenlijk naar buiten treden". Het overlegorgaan speelt bij de coördinatie van optredens een be langrijke rol. Dick Molenaar: „Vroe ger had je de kans dat in één week drie groepen optraden en dat er dan een hele tijd niets gebeurde. Nu spreken we af: wie er wanneer speelt. Daardoor krijg je betere spreiding van de optredens en dat is voor het publiek veel fijner". Behalve de groepen die zaterdag op treden, zijn er nog twee groepen bij het Popoverleg aangesloten, name lijk „Wyvern" en „Daisy Kickers", die niet kunnen optreden omdat één of meer leden van de band op vakantie zijn. „In het begin was bijha iedere Vlaar dingse groep bij ons aangesloten", vertelt Dick Molenaar. „Veel groepen laten nu niet of nauwelijks nog iets van zich horen, maar die treden zaterdag niet op. Alleen de bands die zich regelmatig met het Popoverleg bemoeien krijgen dan de kans". Hoewel op Binnenstads-pop-dag de nadruk komt te liggen op het Vlaar dingse popgebeuren, wordt de hoofd act gebracht door een niet-Vlaar- dingse groep, namelijk The Meteors. „Door hen op te laten treden bereik je dat de Vlaardingse groepen meer aandacht krijgen. Bovendien kunnen ze altijd zeggen bij „The Meteors" in het programma.te hebben gestaan", aldus Dick Molenaar. Binnenkort hoopt het Popoverleg de beschikking te krijgen over meer repeteerrujmtc. Dick„Een groep valt of staat met de repeteerruimte. Als die goed is dan is de muziek meestal ook goed. Dat maakt de optredens voor het publiek ook leuker. De vooruitzichten voor betere oefen- Dick Mole ruimtes zijn niet slecht. „De Stich ting Welzijn Vlaardingen bekijkt op het moment wat de mogelijkheden op dat gebied zijn", vertelt Dick. Ook met de gemeente praten we op het moment over betere-ruimtes. Daarom zijn er van ons voorlopig geen acties te verwachten. Dat zou alleen maar onredelijk zijn. Het Popoverleg heeft een belang rijke rol gespeeld bij de realisatie van Binenstads-pop-dag. Dick: „Het was oorspronkelijk de be doeling dat het geheel in het kader van de amateuristische kunstbe oefening zou komen te staan. De zangverenigingen waren echter he lemaal niet enthousiast om mee te doen. Waarschijnlijk gingen die mésen liever naar de camping of zo. In ieder geval bleven uiteinde lijk alleen de popgroepen over en daardoor ontstond Binnenstads pop-dag. Later is het straattheater er nog bijgekomen". Opgeruimd staat netjes... Bijzonder praktisch gereedschaps rek, om al uw gereedschap over zichtelijk en netjes op te bergen. Bestaande uit 4 geperforeerde platen (tot. opp. 120x60 cm.), 24 gereed schapklemmen en 8 grote haken. Van 14,75 De Sprouts zijn onstaan uit een sessie en draaien al weer een tijdje mee in het Vlaardingse popgebeuren. Ze spelen voornamelijk eigen repertoire, bestaand uit blues- en rockmuziek. Als alles naar wens verloopt zullen de volgende vier mensen zaterdagmiddag het podium betreden: Ton (basgitaar), WiUem (gitaar), John (gitaar) en Sjaak Een groep die zaterdag voor het eerst optreedt is Red Roosters. Niet afgaan is dan ook het motto, al hopen ze natuurlijk op een juichen- de menigte die niet genoeg kan krij gen van hun muziek. The Red Roosters bestaan zes maan den en hebben nog geen eigen mu ziek op het repertoire staan Wat ze wel spelen is muziek van onder andere Chuck Berry, Rolling Stones en Police Er is ondertussen wel veel geoefend. De jongens hebben name lijk wekelijks de beschikking over een gymzaal van scholengemeenschap Westland-Zuid The Red Roosters bestaan uit Jan Ketting, gitaar en zang; Erik van Wijk, gitaar en zang; Gilbert Silvius, basgitaar en zang; Maarten Jan van der Marei, drums en Hans van Straten, zang pn gitaar IS WERKEIUK V00RDEUG! EEN WASAUTOMAAT HUREN MF per V per week. •VOLLEDIGE VOLAUTOMAAT MET CENTRIFUGEGANG •KlOOIT REPARATIEKOSTEN GEEN DURE AANSCHAF BEL NU DIRECT VOOR NADERE INLICHTINGEN gemiddelde huurprijs over 5 jaar VERHUUR VAN KLEU minimale huurperiode 6 maanden !?JjofT1firEV'^'E' VIDEORE CORDERS, WASDROGERS, Vraag voor kortere huur de speciale DIEPVRIEZERS ENZ. tarieven. MEO VERHUUR B.V. v. Utrechtweg 8, Kr. a/d IJssel 01807-10200. ^Pretorialaan 36-40 Rotterdam 010-846471. meo verhuur bv U trekt 'm aan., als u onder de douche vandaan komt of 's ochtends wanneer u uit bed stapt Deze makkelijk zittende damesduster in een mo dern model, heeft een ca- puchon en aansluitende mouw manchetten In bordeaux en bruin Maten 36 t/m Van 89,95

De Havenloods | 1980 | | pagina 7