Holy zoekt revanche voor onrechtvaardig verlies .Agenda SRIKE mm DE HAVENLOODS Steeds meer wandelaars in avondvierdaagse 11?5 termeulen ZWEMVIERDAAGSE NAAR NIEUW RECORD? termeulen SVV wint Bijloo-trofee termeulen termeulen i i WTERWB Zal wethouder Bot zwemmen? Dubbel-derby tegen Groenoord Schiedam zoekt zijn kampioenen JUBILARISSEN Penningmeester Nico B. terug DONDERDAG 19 JUNI 1980 25-579 Sportradaktia D« Havanloodi. k Hoogstraat 122. Vlaardingon CKC Maassluis, dat in 1977 een rldduur-record korfbal vestigde door een etmaal onafgebroken te spelen, is dat record kwijt. Op zondag fl juni verbeterde de Udense korfbalvere niging Sirene het met een uu Maassluise delgetie was naar Brabant getogen en overhandigde aan de Si rene-voorzitter een bos bloemen en aan de spelers en speelsters CKC's jubileumstickcr. vergadering Het Maassluise VDL heeft op maan dag 23 juni de algemene ledenverga dering. Op de agenda van deze bijeen komst, die om acht uur begint, staat de herbenoeming van voorzitter John Duyn, een contributie-verhoging en bestuursverkiezingen (aftredend en niet herkiesbaar: mevrouw T.S. van Arkelen-Bode en de heren J. Knete- man en C.A. Koudijzer). rommelmarkt Na afloop van de op zondag 22 juni re spelen honkbalderby tussen Groenoord en Vlaardingen/Holy organiseert de evenementencommis sie van de laatste vereniging een bar becue bestemd voor de leden van bei de clubs. Tevens is er tijdens het week einde een rommelmarkt. Bovendien wordt op zondag 17 augustus een gecombineerde Holy-Oroenoord familiedag gehou den. Misschien is het een ondeugende gedachte, maar zouden Holy en Groenoord nu werkelijk op een fusie Makkelijk mee te nemen... naar strand, bos en camping, zo'n fijne koeltas. Om altijd en overal uw dranken en etenswaren lekker koel te houden. U neemt 'm mee u met extra voordeel elementen 60 Sportraad Maassluis MAASSLUIS - De eerstvolgende ver gadering van de Maassluise Sport- en Recreatieraad is op dinsdag 24 juni in het stadhuis Koningshoek. De aanvang is 19.30 uur. Tweeduizend deelnemers verwacht VLAARDINGEN - De Vlaardingse Zwemclub - voor de vijfde keer orga nisator van de zwemvierdaagse - ver wacht volgende week een recorddeel- e van meer dan tweeduizen zwemmers. De vierdaagse start op maandag 23 juni in het buitenbassin van het Kol- pabad en duurt tot donderdag 26 ju- Wethouder Cees Bot - vorig jaar nog niet bij machte de vierdaagse zwem mend te openen - zal VZC's lustrum zwemvierdaagse waarschijnlijk met een duik in het water openen. Ook in 1979 gaf de sportwethouder het startschot. Wel bleef hij op het droge, omdat hij niet kon zwemmen. Hij beloofde toen direct les te gaan nemen. Dat is gebeurd en verwacht wordt, dat de wethouder maandag om 18 uur in zwemtenue op de rand van het buitenbad zal verschijnen om via een koene duik als eerste te water te gaan. ni. Vrijdag 27 juni is een inhaalavond voor de zwemmers, die op één van de voorgaande avonden verstek heb ben laten gaan. Van maandag tot en met donderdag is de starttijd tussen 18 en 21 uur. Op vrijdag slechts tus sen 18 en 19.30 uur. VZC's organisatie heeft zich ingesteld op een massale deelname. Volgens voorzitter Jan Edelijn zit er nog steeds een onstuimige groei in de vierdaagse-cijfers. Stelt hij: „Vorig jaar telden we ruim driehonderd mensen meer dan in 1978. Wanneer die tendens zich dit jaar weer voort zet (en waarom niet?) kan het streef getal makkelijk gehaald worden. Te meer omdat we bij de publiciteits campagne dit jaar voor het eerst ook de scholten betrokken hebben." Inmiddels zijn in de voorverkoop al meer dan duizend kaarten verkocht, meldt de zwemclub. Traditioneel zwemmen de deelne mers aan de vierdaagse per avond tien baantjes van vijftig meter. Kinderen tot ongeveer tien jaar mogen 250 meter afleggen. Wordt er voor het eerst deelgenomen dan ligt aan de finish (uiteraard na rassing. Deelnemerskaarten zijn al vanaf 9 juni in de voorverkoop verkijgbaar bij het VVV-kantoor, Visbank en bij de kas sa's van het Kolpa- en Holy4iad. De kosten zijn zes gulden. Op maandag 23 en dinsdag 24 juni is de laatste aanmeldingsmogelijkheid in de hal van het Kolpabad. van de*' vier avonden) de bronzen medaille. Werd er al eerder meegedaan, dan is er een zilveren medaille en wie het trio volmaakt mag een gouden plak gaan afhalen. Voor de echte volhou ders is er de medaille met het cijfer vier of vijf (het aantal keren, dat ge zwommen is). Ook zorgt VZC voor prijzen voor de oudste en jongste zwemmer. De grootste groep (in school- of clubverband) krijgt een wisselbeker. Voor iedere deelnemer is er als persoonlijk aandenken een ver- Lveel activiteiten J Net als voorgaande jaren organiseert VCZ rond het vierdaagse-gebeuren weer talloze andere activiteiten. Het programma maandag IS uur officiële opening door wethouder Cees Bot en om 20.15 uur een ballonnenwedstrijd. Tevens is er het tamboerkorps Li berie. dinsdag: een demonstratie van de Vlaardingse jeugdbrandweer. Voor de muziek wordt een draaiorgel ingezet, woensdag: demonstraties van de gymnastiekvereniging 1.TV en de mo delbootclub Vlaardingen donderdag: een demonstratie van sportschool Tino H oogend ijk en mu ziek van de „Jonge Pijpers". Ook zijn er iedere avond kermis attracties en een rad van avontuur Scheidsrechter negeerde afspraak VLAARDINGEN - Wat kon de honkballers van Vlaardingen/Holy zondag in de laatste inning eigenlijk nog gebeuren? Opponent Geldrop, zo leek het, was finaal knock-out. Holy had een 3-0 voorsprong en pitcher Jan Lugthart had de Brabanders al twee nullen bezorgd. De formatie van coach Dick Lamet zou zich met de in het verschiet liggende zege uit de degradatiezone verwijderen. Het mocht niet zo zijn. Voordat de laatste zuiderling naar de dug-out ge zonden werd, verzamelden de Gel- dropse slagploeg alsnog vier punten. Eenstemmig en verontwaardigd priemden de beschuldigende Vlaar dingse vingers in de richting van de arbiter. Hy zou de tevoren gemaakte afspraak niet nagekomen zijn en had door GERARD S. VERVER Black Lions en Vlaardingen/Holy hebben beiden zes punten, Groen oord vier. Voor Dick Lamet zjjn de twee par tijen tegen Groenoord sleutelwed strijden. Zegt hij: „De laatste weken er een duidelijke verbetering van kwam te zitten. Drie Brabanders zjjn, maar dat incident met die hadden intussen de thuisplaat be- scheidsrechters haalde een forse reikt. Voor Holy een dramatische streep door de rekening", ontwikkeling. Lamet en zjjn mannen waren des duivels. Geldrop) de winst toch naar de ande re party gaat." Al met al meent Dick Lamet, dat zijn ploeg („met wat meer fortuin") een goede middenmoter kan zijn. Tegen het al evenzeer voor de punten strij dende Groenoord, zal Holy-om een meer riante positie te bereiken - zich geen misstap kunnen veroorloven. „We moeten in de komende wed strijden keihard de punten pakken" aldus Lamet. „En reken maar dat de ploeg tegen Groenoord tot het uiters te geladen is om te winnen. Al was het alleen maar om zich te revanche ren voor die onrechtvaardige neder laag tegen Geldrop". Het is de opwindende aanloop naar de in de komende dagen te spelen dubbel-derby tegen Groenoord (zon dag om 14.30 uur en woensdag om 19.30 uur). De Schiedamse Vlaardin- Hard werken Holy, dat werd vorig seizoen al zon- Dick lam ZkiïZ aanset°°"d- TC' hn VTi' wedstrijden zijn fouten gemaakt. Ge- At Aft» van hard werken Paar heb- beurde dat dan m w* er met zjjn IZr nu Z "15 nT Z tCgen- allen hard aa" werken om herhaling maar als de goden de ploeg dan met te voorkomen. Wel, dan is het sneu lint ol'ZZ gez,n. Zl,n' resultecr' om juist in wedstrijden, waarin aan- i'A Z" ma"f-e seizoenstart getoond werd, dat we foutloos kun- 'iï L'tTr7:,%,ZJZZtt. f v.*»- langrijke spelers door blessures ten missen. Zo ook werper Bas van Hees, die tijdens de voorbereiding op de competitie weer last kreeg van een oude, maar nu blijkt, wat verwaar loosde peesblessure. Hij is sinds kort onder behandeling van een Delftse fysiotherapeut, die een speciale the rapie heeft ontwikkeld voor peesbles- sures. Op die manier hoop ik loper Alro/Jeka en zondag tegen Open huis/ receptie bij CKC Maassluis MAASSLUIS - Naast de vele sportieve en recreatieve activitei ten, die door de actieve jubileum commissie van het vijftigjarige CKC Maassluis worden georgani seerd, is er op zaterdag 20 juni een receptie. Na het officiële gedeelte begint om 21.30 uur een „open huis", dat eindigt om 24 uur. Neem mee op vakantie... Leuk tricot meisjesnachthemd met ronde hals. Het nachthemd heeft een gestreept lijfje en effen mouwen. In rood en marine. Maten 104t/m 164. Van 15,95 voor SCHIEDAM - De gemeente en de sportraad willen de plaatselijke kam pioenen weer gaan huldigen. Een da tum is nog niet bekend, maar wel worden de verenigingen verzocht om zo snel mogelijk hun candidaten op te geven. Voor de huldiging komen in aanmerking senioren van zowel de team- als de individuele sporten. Om sportmensen uit de individuele groep die in een bepaalde tak van sport kampioen zijn geworden, voor de huldiging te kunnen uitnodigen, vraagt de sportraad aan iedereen, hiervoor in aanmerking denkt te komen, zich te melden op het bu reau van de raad, Emmastraat 1, Schiedam. Verzocht wordt daarbij de volgende gegevens bij te sluiten: tak van sport, eventuele klasse waarin kampioenschap is behaald en even tuele promotie, bovendien foto's of andere publicaties rond dit kampioenschap. i^.ju uur;, ue acnieaamse viaarain- gers hebben de punten overigens nog °P temg ,C harder nodig, dan Holy. De stand Sport- en speldag in bad Groenoord SCHIEDAM - In bad Groenoord zal op zaterdag 21 juni een grote sport en speldag worden georganiseerd. De leiding berust bij een team recre atie-sportleiders. Overigens blijven de normale toegangsprijzen van kracht. De bezoekers kunnen geheel vrijblij vend aan de spel- en sportonderdelen deelnemen. Het programma: van half tien tot drie uur is er doorlopend een puzzel- tocht; recreatie-activiteiten beginnen telkens om 1113 en 15 uur; waterspelen zijn er tussen 11 en 12 en tussen 13.30 en 16 uur. In de ochtenduren is er tevens een spelenkermis; in de middag diverse volks-en vermakelijkheidsspelen. SCHIEDAM - SVV, dat in de finale poules strafschoppen nodig had om de eindstrijd te bereiken, is de nieuwe zaalvoetbalkampioen van Schiedam. Door met 6-2 ruim afstand te nemen van mede-finalist DHS namen zij de Jan Bijloo-trofee over van Martinit, die het toernooi tweemaal achtereen gewonnen had en nu in de voorronde struikelde. digde de beslissende wedstrijd tegen PPSC dat ook al met 5-3 van Demos had gewonnen, onbeslist (2-2). De Harga-voetballers namen daarna de strafschoppen beter. Uit de tweede poule kwam DHS in de eindstrijd door overwinningen op Excelsior'20 (5-4) en SEC (3-2). Om de derde en vierde plaatsen speelden Excelsior'20 (dankzij een beter doelsaldo dan SFC) en PPSC. De laatste won met 5-2 aan de aanroenh Inmiddels heeft Lamet haast gezet achter het opleiden van een tweede pitcher: „En Jan Lugthart heeft zich ontwikkeld tot een voortreffelijk werper." Toch weet de Delftse coach, dat niet alleen blessures zijn ploeg parten hebben gespeeld. „Natuurlijk niet, want we mogen ook best de hand in eigen boezem steken. In een aantal In een veelheid aan kleuren en dessins- Prachtige aanbieding wandvinyl op textiel, strikt eerste keus, in diverse kleuren en dessins; o.a. granol, linnenstruktuur, matting, marmer enz. Breedte: 130 cm. Nu voor een kwart van de normale prijs. Van 12,95 Ook in Maassluis MAASLUIS - Ruim drieduizend wandelaars - driehonderd meer dan in 1979 - liepen vorige week de avond vierdaagse. Dat de onstruimige groei van deze jaarlijkse happening echter niet model staat voor de wandelani- mo in de overige weken van het jaar, schetst Carel de Man, bestuurslid van het organiserende en dit jaar vijfen twintigjarige VTM. „Tien procent van de bevolking heeft ditmaal meegedaan. Een prachtige score. Maar ons ledental is de afgelopen twee jaar niettemin iets teruggelo pen". Vergrijzing is écn van de oorzaken. „Ouderen melden zich op zeker mo ment af en aanvulling door jongeren komt sporadisch voor. Dc camping speelt ons daarbij danig parten. Veel marsen worden namelijk op zaterdag gelopen en dan zjjn veel jeugdigen met hun ouders al naar de caravan". VTM heeft niettemin nog steeds een uiterst actieve jeugdgroep: „Met een eigen jeugdleider". De Man cs hebben twee jaar geleden het bestuurlijke estafettestokje over genomen. Slechts kort hebben ze zich laten leiden door de routine van hun voorgangers. Daarna hebben ze hun eigen beleid uitgestippeld. „Zo hebben we voor de vierdaagse een nieuw systeem ontwikkeld. Met suc ces, vinden we. Vanuit de Wandel kring Rotterdam is er al belangstel ling getoond en het ziet er naar uit, dat de andere vereniging het binnen kort gaat overnemen". Naast de vierdaagse heeft VTM zelf nog een ander groot evenement: de Verto-mars. „Verder gaan we in het voor- en najaar om de viertien dagen naar een wandelmars in de directe omgeving. Er zijn voldoende moge lijkheden". hebben om de kaspositie gezond te houden wordt er veel extra werk verzet om via neven-inkomsten de kas te spekken. Carel de Man: „Als we naar een wandelmars gaan, dan moeten we een bus huren. Dat valt uit de contributie alleen niet te beta len. Daarom halen we oud-papier op. Voor de opslag hebben we nog een pandje, maar dat moeten we binnen kort inleveren; Het moet gesloopt worden. Voor ons is het echter een ramp, want zonder dat pandje ver zeilt een voornaam deel van onze in komsten op straat". Een serie verhalen over sport vereniging, die dit jaar een jubi- leuip te vieren hebben. middels om bemiddelen gevraagd. Nog zonder resultaat. De Man: „We gillen al een half jaar om ruimte. De tijd begint nu echt te dringen". Mocht de gemeente en de sportraad niet direct een geschikt geschenk we ten voor deze vijfentwintigjarige vereniging: met een oud pandje zul- De wandelclub heeft de sportraad in- len ze dik tevreden zjjn. Vlaardingen wandelde massaal Gratis VTM's leden variëren in leeftijd van zes tot zeventig jaar. Nieuwe leden krijgen van ons altijd gratis de kans om sfeer te proeven, voordat we ze inschrijven. Sommigen hebben in het begin wat moeite, klagen over ver moeidheiilmaar dat gaat wel over. Uiteindelijk is het tempo - tien kilo- I TM-bcstuiirslid en jeugdleider (l. Vennik (56) voltooide vorige week zijn vijfentwintigste vierdaagse. Reden voor burgemeester Van Es om hij het eind punt, de Olympiahal, in de bloemen te zetten. Verto-wandelmars MAASSLUIS Door de wandelver eniging VTM wordt op zaterdag 21 juni de Verto-mars georganiseerd. Het startpunt is de Margriet-turnzaal aan de mgr. Beckerslaan. De afstanden zijn 40 en 50 km, waar voor men tussen 8 en 9 uur kan ver trekken, plus 5,10,15 en 25 km met als starttijd tussen tien en twee uur. Het inschrijfgeld is f 3,50. Informatie C. de Man, tel. 01899- 16212. A SPORT voor donderdag 19 t/m woensdag 24 Juni HONKBAL: zondag Schiedam Harga 14 uur Schiedam-Eurostars, Vlaardingen Zwa luwenlaan 14.30 uur Groenoord-Vlaar- dingen/Holy, Spljkenisse 14.30 uur SC Botlek-MSV'71woensdag Vlaardin gen Zwaluwenlaan 19.30 Vlaardingen/ HOly-Groenoord, Rotterdam 19.30 uur Eurostars-Schiedam. SOFTBAL: vrijdag Maassluis Kooilaan 19.30 uur MSV'71-Botlek 2(d), Vlaar dingen Zwaluwenlaan 19.30 uur Vlaar din gen/Holy-L odewijk 3 (d). 19.30 uur Holv/Groenoord-Eurostars 2 (h), Gouda 19.30 uur Gouda-Schiedam(h); maan dag Schiedam Harga 19 uur Schiedam- Sparta 2 <d), Spijkenisse 19.30 uur Botlek-Spirit (d): woensdag Schiedam Har- gal aan 19.30 uur Spirit-Compri (h). WIELRENNEN: zondag circuit Bharro- port vanaf 10 uur clubwedstrijden met de rennersclubs De Coureur, Harga en Schie dam; woensdag Vlaardingen George Stephenson weg vanaf 19 uur a daagse. TOERFIETSEN: maandag, dinsdag en woensdag Maassluis Electraweg 18.30 tot 19.30uur fietsvierdaagse. CRICKET: Zondag Den Haag 11 uur HCC 2-Excelsior'20, Schiedam Harga 11 Uur Hermes DVS HCC 1. VLAARDINGEN- De voormalige penningmeester van de voetbalvere niging De Hollandiaan, de 21-jarige Nico B, die in maart met veertigdui zend gulden uit de clubkas van de voetbalvereniging aan de haal ging, is achterhaald Nadat hij tussen november 1979 en maart 1980 de bankrekeningen van De Hollandiaan had leeggehaald, is B naar Spanje gevlucht, waar hij in korte tijd het geld heeft opgemaakt. Terug in Nederland heeft hij zich zelf bjj de politie gemeld, is verhoord en is daarna in afwachting van zijn proces, op vrije voeten gesteld. Van het verduisterde geld is niets meer over. U kunt zich laten zien... in dit stoere pilotenshirt. In wit, helblauw en in beige. Maten 37 t/m 45. d Van 10,95 Testo in de prijzen MAASSLUIS/VLA AR DINGEN - In samenwerking met de turnvereniging Advendo organiseerde de kring Maas mond van de KNCG wedstrijden in de Maassluise Olympiahal. Daaraan werd deelgenomen door zevenhon derd jongeren uit de leeftijdsgroep tien tot dertien. De Vlaardingse gymnastiekvereni ging Testo was vertegenwoordigd door zestien van haar leden. Deze deden op alle toestellen derdegraads oefeningen. Geturnd werd op toestellen: brug ongelijk, ringen, evenwichtsbalk, lange mat en bok. Bij de meisjes veroverden Testo- leden een tweede en derde prijs. t wet Hoewel VTW een kleine vereniging is (veertig leden) en slechts wei nig financiële middelen nodig lijkt te Henny Kuyten trainer SCHIEDAM Olympus S (voorheen WF) heeft zijn traiuersstaf uitgebreid tot drie man. Naast hoofdtrainer Aad van Hassel en Martin van Deventer is nu ook Henny Kuiten aangetrokken. l l.l/f IdXGI A Massaal meld- nemers en bleef daarmee het grootste den ook de Vlaardingse wandelaars startbureau in de Rijnmond. Tradi zich weer voor de vierdaagse. De tiegetrouw kregen de wandelaars op Vlaardingse Politic-Sportvereniging, de laatste avond weer de gebruikelij- die het gebeuren al sinds jaar en dag ke bloemen en defileerden ze langs organiseert, telde ruim 6700 deel- het stadhuis op de Markt t

De Havenloods | 1980 | | pagina 9