NLOODS lestienhoven nog steeds speelbal van de golven Rolstoeltreinen naar Arnhem De wind wint Visserijmuseum in teken van Katwijk WÊM EURO Onzekerheid duurt voort Langendam SLAAPBANKEN £0LLANDB£ Werkgroep van start OP DE SPACETOWER -X' i GRATIS OP DE j SPACETOWER Hordeurmet aluminium stootplaat Crown radiorecorder CSC 810 50.- IGes uiteen grote koilekt ie T-shirts HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. editie p SCHIEDAM DONDERDAG 26 JUNI 1980 29e JAARGANG NO. 24 "geen mens kan ze missen in Groot Rotterdam" Eén van de speciale rolstoeltreinen, die gehandicapten t' Arnhem vervoeren. Ter gelegenheid van de Olympische hem naar de locaties waar de wed spelen voor Gehandicapten rijden de strijden plaats vinden, zorgt het Rode Nederlandse Spoorwegen tot en met Kruis. 5 juli met speciaal „uitgebroken" Voor de goede gang van zaken is het treinen van en naar Arnhem. Gronin- wel nodig dat rolstoelreizigers zich gen, Roosendaal, Maastricht, Rotter- van tevoren telefonisch melden. Het dam CS en Alkmaar zijn de stations telefoonnummer (030 - 353768), de van waaruit 's ochtends de rolstoel- complete dienstregeling en de voor treinen naar Arnhem en 's avonds delige reismogelijkheden, staan alle- weer terug rijden. maal in een folder die op de stations gereed ligt. De voordelige reismogelijkheden Op belangrijke tussen gelegen gelden voor iedereen, dus ook in de stations wordt gestopt en is er gele- normale treinen. Op vertoon van het genheid tot in- en uitrijden. Daartoe enkele reiskaartje naar Arnhem en is hulp aanwezig. Voor het gratis het entreebewijs voor de Paralympics transport vanaf het station in Arn- van die dag, reist men gratis terug. Recreatie stond voorop bij de Provinciale Fietsdag, maar: SCHIEDAM - Constant een gure, harde wind en vooral in de ocht enduren plensbuien; zie hier de weerselementen die er voor zorgden dat de Provinciale Fietsdag, die dit jaar voor het eerst in Zuid-Holland werd gehouden, gewoon niet dat succes kón brengen waar de organisa toren zo op gehoopt hadden. Toch spreekt Aad van der Zalm, districtsvertegenwoordiger van de organiserende Nederlandse Rij wiel Toer Unie, niet van een mis lukking. In de gehele provincie zjjn er toch nog zo'n 940 deel nemers genoteerd, waarvan er ruim tachtig uit Schiedam ver trokken. Aad: „We hadden op het dubbele gerekend, en als je diep in mijn hart kijkt zelfs wel op het driedubbele. Maar gezien het weer is het aantal nog bevredigend te noemen." Er bestond op tien plaatsen in Zuid-Holland de mogelijkheid te starten. Tien clubhuizen van toer- verenigingen waren voor dit doel bemand. De te rijden afstand kon groter worden naarmate meer clubhuizen in het traject werden opgenomen. Dat er toch veelal toerrijders (niet te verwarren met Tourrijders, want die zijn er sinds vandaag ook weer) de beroerde weerselementen trotseerden blijkt uit de gekozen De discussie over Zestienhoven is weer helemaal open. Het onlangs openbaar gamaakte Structuurschema Burgerluchtvaartterreinen heeft veel, nét tot rust gekomen stof weer doen opwaaien. Krantenberichten hebben .gesuggereerd dat Zestienhoven - voorlopig - mag blijven en zelfs meer goederen en passagiers zal gaan verwerken. De onzekerheid blijft groot, al za.' de situatie - in afwachting van een definitief be- sluit —voorlopig nog wel onveranderd I blijven. I Het Structuurschema Burgerlucht- I vaartterreinen heeft al veel reacties losgeweekt. Bijna ontelbaar gewor den instanties die bij de besluitvor ming over Zestienhoven betrokken (willen) zijn, hebben de voor- en nadelen van het instant houden van de Rotterdamse luchthaven nóg maar eens op papier gezet. Ook wordt van diverse kanten scherpe kritiek gele verd op het structuurschema van staatssecretaris Smit-Kroes en de haren, dat té veel waarde zou hech ten aan de luchtvaart, cn zaken als woningbouw en geluidshinder on dergeschikt zou vinden. Alternatieven Iedereen is het erover eens dat de huidige situatie niet ideaal is. Men is druk op zoek naar alternatieven, waarbij eigen belang voorop lijkt te staan. B W van Rotterdam pleiten in een schriftelijk commentaar op het Structuurschema Burgerluchtvaart terreinen voor verplaatsing van de luchthaven Zestienhoven, opdat op het huidige terrein plaats vrijkomt voor 11.550 woningen. De Commissie Geluidshinder Zestien- hoven stelt dat handhaving van het vliegveld en zeker verdere uitbreiding van vliegbewegingen in welke vorm dan ook voor vele omwonenden een niet te aanvaarden geluidsoverlast zal betekenen. De Stichting Centraal Comité Anti-Bulderbaan neemt een nóg radicaler standpunt in: „Er die nen zo spoedig mogelijk maatregelen tot sluiting te worden getroffen", zo luidt de eindconclusie van een schriftelijke reactie. Het structuurschema noemt diverse alternatieve mogelijkheden, die echter geen van alle op korte termijn kunnen wórden gerealiseerd. Ophef fing van een tweede nationale lucht haven (bijvoorbeeld in de Marker waard) lijkt de meest ideale en minst bekritiseerde oplossing. Ook wordt overwogen om de functie van Zes tienhoven te integreren met die van Schiphol, maar hierdoor zou de uit wijkmogelijkheid van grote interna tionale vluchten komen te vervallen. Handhaving van de huidige situatie wordt - in tegenstelling tot enige tijd geleden - ook tot de reële moge lijkheden gerekend. Een belangrijk aspect is natuurlijk de werkgelegenheid. Momenteel biedt Zestienhoven ongeveer 850 hoog waardige arbeidsplaatsen. Een aantal dat bij benutting van de maximale capaciteit als omschreven in het ffe Structuurschema Burgerluchtvaart terreinen zou kunnen oplopen tot rond 2000. In_d_it licht gezien is de recente vergunningaanvraag van Rot terdam Airlines van groot belang. Deze luchtvaartmaatschappij wil dolgraag haar diensten uitbreiden, maar stelt vanzelfsprekend wél de eis dat Zestienhoven een zekere toe komst krijgt. B W van Rotterdam zijn zich ervan bewust dat het functioneren van Zestienhoven aanmerkelijke soci aal-economische voordelen biedt. „Voor een gebied als Rotterdam en omgeving", zo stelt het bestuurs college, ,,zijn frequente en uitge breide luchtverbindingen van groot belang." B W denken met name aan tijdwinst voor zakenreizigers en het belang van luchtgoederenvervoer voor de - nog steeds - grootste havenstad ter wereld. Niettemin achten B W de woningbouw in en rond het centrum van Rotterdam be langrijker: „De locatie Zestienhoven ligt binnen de gemeentegrenzen inge klemd tussen twee stadsdelen op redelijke afstand van het stadscen trum. De locatie bezit uitstekende kenmerken als toekomstig woonge bied wat betreft inrichtingsmogelijk heden, aansluiting op het bestaande voorzieningspakket en aansluiting op het bestaande openbaar vervoernet en wegennet." Geluidshinder Het mag duidelijk zjjn dat de Com missie geluidshinder Zestienhoven zich verzet tegen uitbreiding van de Rotterdamse luchthaven. Hoewel in Zie verder pag. 3 SCHIEDAM - Naar aanleiding van de ex positie „Vanuit Turkije en Marokko", wordt in het Schiedamse Stedelijk Museum op dinsdag I juli de film .Alle Turken heten Ali" In deze film gaat de Duitse cineast in op de discriminatie van Turkse gast arbeiders in zijn land. De film begint om 20.00 uur. SCHIEDAM - Bas van Bochove (49) is be noemd tot tweede voorlichtingsambtenaar van de gemeente Schiedam. Hij gaat in deze functie samenwerken met de huidige voorlichter Dolf Buschkcns. Van Bochove, die op 1 augustus in dienst treedt, is geen onbekende in Schiedam. Hij is al lange tijd werkzaam in de plaatselijke journalistiek, waarvan de laatste jaren als redacteur van het dagblad Het Vrije Volk. Juwelier HorloqerV STEEDS IETS VOORDELIGER. Stad hou dersweg 105 j Rotterdam Tel 010 653400 j/A VLAARD1NGENIn het Visserij museum is tot 31 oktober een tentoonstelling te zien onder de titel: „De schuiten van Katwijk, 1860- 1910". Zestig schilderijen van de amateur Gijs van Duyvenbode en een aantal waterverftekeningen van de zeevisser Leen van der Plas Jac.zn., die de schilder tot zijn werk hebben geihspireerdtonen het beeld van Katwijk in die jaren. Eind 1800 werd het beeld van deze visserplaats nog vrijwel geheel be paald door de karakteristieke bom schuiten en het visserijbedrijf. Dat beeld herleeft op deze expositie. Van der Plas was zijn leven lang zee visser van beroep. Zijn rijke ervarin gen heeft hij in een serie artikelen treffend beschreven. Daarnaast maak te Van der Plas scheepsmodellen, wa terverftekeningen, voorzien van aan tekeningen over schepen, bemanning en historische gebeurtenissen. Deze waardevolle informatiebron gaf de schilder Van Djlyvenbode aanlei ding tientallen van die tekeningen te reproduceren. Aldus is het mu seum opnieuw een kleurrijk beeld ontstaan van Katwijk in vroeger tijd. Openingstijden: dagelijks van 10 tot 17 uur, zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. De bomschuit ATV 72, de vleet inhalendolieverfschilderij nbode achter zijn schildersezel. slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam, tel. 010-13.80.18 Is uw bad beschadigd of verweerd? terwijl uw oude bad gewoon op zijn plaats blijft. Dus zonder hak- of breekwerk! Ook is het mogelijk een supermodern bad in te bouwen. Ongelooflijk resultaat! SCHIEDAM De werkgroep woon- wagencentum Koekoekslaan heeft z'n eerste vergadering achter de rug. De Vereniging Ruimtelijke Ordening e.o. Kethel neemt nog altijd niet deel aan de activiteiten van de werkgroep. Iets dat B en W van Schiedam zeggen te betreuren. De werkgroep zal met behulp van ontwerpen van de dienst Gemeente werken en de dienst Woningbeheer proberen tot een zodanige inpassing van het centrum in de wijk te komen dat ze goed bij elkaar aansluiten en passen. De benadering biedt aan alle betrok ken groeperingen de gelegenheid kennis te nemen van de mogelijkhe den deze doelstelling te realiseren. B en W zeggen het niet uitgesloten te achten dat op grond van de resul taten van de werkgroep uitgevoerde besluiten de bezwaren tegen de plannen weg zullen nemen. afstanden of meer. De 32 kilome ter werd vanuit het meest gereden. Dit was ook een afstand die bij uitstek geschikt was voor gezins- tochten. Zoals Aad van der Zalm het zich ook helemaal voorge steld had. Maar ook zijn eigen vrouw en kinderen weigerden met dat weer op de fiets te stappen. Prive-race De deelnemers waren allen zeer te spreken over de uitgezette routes. Alle trajecten waren ruim van te voren al verscheidene malen door mensen van toerverenigingen doorgefietst. De Toer Unie richt zich by uit stek op mensen die rustig willen fietsen, rustig om zich heen kun nen kijken en af en toe eens even stoppen. Aad hierover: „Er zjjn er altijd wel, ook zaterdag weer een paar, die gaan zitten jagen, er een privé-race van maken. Maar op die manier kun je niet meer genieten van wat er om je heen te zien is. Je moet recreëren!" Volgend jaar zal er naar alle waar schijnlijkheid weer een Provin ciale Fietsdag gehouden worden. Slechter als dit jaar kan het weer haast niet zijn. Een geruststellende gedachte bij het op poten zetten van de volgende fietsdag. MAASSLUIS - Het Open Jongeren Cen trum Ozobleu, President Steynstraat 2, sluit niet in de zomermaanden. De ope ningstijden worden echter wel aangepast. Vrijdagavond en zaterdagavond blijft Ozo bleu geopend en wel van 19.30 tot 01 uur. De Havenloods biedt zijn lezers een unieke gelegenheid om een gratis bezoek te brengen aan de Euromast Spacetower. De normale toegangsprijs van een bezoek aan de Euromast en de Spacetower bedraagt f 9,- p.p. Bij inlevering van onderstaande, bon krijgt u het bezoek aan de Spacetower gratis en betaalt u slechts f 6,- p.p. Kinderen t/m 14 jaar betalen f 3,- i.p.v. f 5,-. ^Openingstijd: van 9.00 tot 22.00^y Deze bon ii geldig voor max. 4 J perionan. I Aantal volwastenen Aantal kinderen I Aangeboden door: I DE HAVENLOODS Geldig t/m 30 september 1980. Eenvoudig zelf te monteren Ook het inkorten van de profielen voor kleinere deurmaten is eenvoudig. Frame van geannodiseerd alumini um. Roest-en krimpvrij. Bestand tegen alle weersinvloeden. Gelast nylon horregaas. Afm. 215x90 cm. Kompleet DHZ-pakket met accessoires en handleiding ©4nT Viskoffer Ruimte voor alle visspulletjes. Met twee ladèn Oplaadbare zak lantaarn In elk stopkontakt op te laden. Klein genoeg voor elk damestasje en auto kastje. mm pa Veel licht TI.9U 3 funkties (FM-stereo. veldsterkte en op name nivo) 2 ingebouwde condensator micro foons totaal muziekver- mogen 6.4 Watt. Afmetingen: 229.- 405x225x115 mm Schlemper mini gazonmaaier Snijbreedte 25 cm. Snijhoogte verstel baar en messenbalk Herenjack Prettig zittend zomerjack van Chintzkwaliteit. In diverse kleuren Met de vakantie in zicht is dit een geweld ige kans om uw garderobe aan te vullen. Verkrijgbaar in alle modellen o.a halters, baretta's enz. In aktuele modekleuren. Alle maten. Per stuk O» VROOMS DREESMANN ook geldig o-j de plaatselijke koopavond80 a 2i88j

De Havenloods | 1980 | | pagina 1