Wij blijven zo goedkoop en goed mogelijk bouwen Zaterdag start eerste catamaran race 1?5 rnhMmÉ DE (^HAVENLOODS V1SL00DS iwm- mm Directeur PJ.van der Giessen: Leren bewegen met Franki Anderson Térmeulen Térmeulen Hulp voor fietsstand Van Hoek van Holland naar Scheveningen en terug Postzegels verkeer en vervoer Térmeulen IVANGEN' Térmeulen DONDERDAG 17 JULI 1980 29-574 KRIMPEN AAN DEN IJSSEL - Naar aanleiding van het jaar verslag over 1979 van Van der Giessen-de Noord, belegde de directie van deze scheepswerf een persconferentie. Naast di recteur de heer P.J. van der Giessen zaten achter de tafel de heren S.L.F.M. de Jonge, direc teur financiële zaken, ir. C.J. van Heel, directeur productie en de heer F. Streefkerk, secreta ris. De heer Van der Giessen lichtte enige punten over het jaarverslag toe. In de eerste plaats waarom het tijd stip van publicatie van de jaarcijfers 3 maanden later was dan gebruike lijk. Hierop zei hij: „Op 1 mei jl. gaven wij hierover het navolgende persbericht uit: De resultaten van Van der Giessen-de Noord NV over het jaar 1979 zullen helaas met een vertraging van enkele weken worden gepubliceerd, omdat de afwikkeling van bepaalde financiële maatregelen van de overheid om technische rede nen niet geheel tijdig tot stand kon komen". „Vrij vertaald betekende dit dat wij intern wel tijdig gereed waren met de concept jaarcijfers, doch hierin een paar elementen waren opgenomen waarvan de schriftelijke goedkeuring van de overheid nog niet was ontvan gen. Ik doel op het overpompen van de b.a.gJ.'s (bijzondere achtergestel de lening) in bagl-bewjjzen èn de verwerking van de f. 20 miljoen spe ciale steun. In het kader van de verdere uitwer king van de steunmaatregelen wenste de overheid het totale pakket af te ronden en niet een ad hoe besluit over onderdelen te nemen. Het is begrijpelijk dat dit meer tijd nam, te meer daar de financieringslasten waarvoor wij in komende jaren staan, nl. naast de reeds bestaande achter gestelde leningen, de nu op te nemen rond f 95 miljoen aan investeringsle ningen, een herziening van het aflos singsplan op de in 1978 opgenomen lening ad f 60 miljoen noodzakelijk maakten. Uiteindelijk is eind juni de brief van de minister van econ. onveranderd ongunstige situatie spre- zaken ontvangen en zijn de maatrege- ken". len in ons verslag verwerkt," aldus de heer Van der Giessen. COÜCUrreiltie Depressie Van der Giessen is van oordeel dat sinds juli het dieptepunt van de de pressie in de scheepsbouw gepasseerd is. Dit meten zij af aan het aantal bin nenkomende aanvragen in het type middelgrote schip )van ca. 10.000 - 80.000 ton) dat in de laatste drie kwart jaar is toegenomen, evenals het aantal bestellingen, internationaal ge- De heer Van der Giessen: „In dit ver band wijs ik op de door ons ont vangen opdracht van de Nedlloyd groep voor de levering van 2 speciale produktentankers van ca. 38.000 ton met levering midden en eind 1982. Hierdoor is onze orderpositie - inter nationaal gezien - goed. Ook de prijzen zijn aangetrokken t.o.v. het dieptepunt medio 1979. Afgezien van vraag en aanbod spelen voor de prijsvorming een aantal externe fac toren voor ons een rol, zoals de valu taverhoudingen t.o.v. de gulden. Wat dit laatste betreft mogen wij van een Om de concurrentiepositie te verbe teren zal Van der Giessen het investe ringsplan uitvoeren, alsmede dat van de sociale paragraaf - verbeteren van het rendement per manuur. Naast maatregelen op organisatorisch gebied speelt' hier ook de beloning voor de arbeid een grote rol. Zorge lijk blijft het tekort aan arbeidskrach ten, ondanks alle pogingen die in het werk worden gesteld om mensen in dienst aan te nemen. Per heden wordt een tekort van ongeveer 200 man in de scheepsbouwsector gecon stateerd. Deze mensen zijn nodig voor de verdere opbouw van het per soneelsbestand van de marinebouw- afdeling. Stand investeringen In Alblasserdam en in Krimpen zijn een vergroting van de lasvoorbewer- kingsloods onderhanden, die in het najaar gereed komen. Een nieuw cen traal magazijn op de locatie te Krim pen is dezer dagen aanbesteed. Hier na volgt nog een nieuw was-kleedlo- kaal met kantine. Het belangrijkste is de bouw van de nieuwe overdekte helling van de bouwloods. Een gebouw van 264 m lang, 97 m breed en 52 m hoog. De grondwerkzaamheden, het verleggen van de toegangweg, het nieuwe par keerterrein, verleggen van de water- kerende dijk en ophogen van het toe komstig werfterrein is in volle gang. Het uitbesteden van het gebouw staat voor de deur. In september/oktober zal de eerste paal geslagen worden en men verwacht dat de bouw van deze gigantische loods eind 1982 ge reed zal zijn. Als resultaat van het complex maat regelen zoals in het beleidsplan aan gegeven, hoopt men een besparing op de scheepskostprijs te kunnen berei ken van ca. 20 pet. Rendabel De heer Van der Giessen: „Bij meer genormaliseerde internationale verhoudingen moet het mogelijk zijn dat ons scheepsbouwbedrijf weer ren dabel wordt. Wij hebben hierin alle vertrouwen, vooral als het tekort aan arbeidskrachten in eigen dienst kan worden ingelopen. Behalve de P.J. van der Giessen scheepsbouw zijn er de reparatie afdeling, die quitte wist te spelen, de marine afdeling waar intussen aan het casco van het tweede polyester mijnenbestrijdingsvaartuig is begon nen, het contract voor het 5e en 6e schip zal nog dit jaar worden gete kend. De oplevering van het eerste schip zal in 1982 zijn. De dochter Nederlandse Kunstof Industrie in Dongen, die met hoogwaardige pro- dukten op de internationele markt opereert, behaalde in het afgelopen jaar een -redelijke winst. De serie internationale luchthavens werd recentelijk voortgezet met de opdracht voor de Shanghi luchthaven van Singapore. De vooruitzichten voor 1980 doen hier een redelijke winst verwachten. Vanzelfsprekend verwacht men, als de overdekte bouwloods eind 1982 in gebruik kan worden genomen, hiervan positieve effecten. Elders dit blad besteden wij aandacht a het jaarverslag. KD Zo zal de gigantische loods er uit gaan zien ca. f 85 miljoen). Volgende week workshop ROTTERDAM - Janet en Richard Blake, Amerikanen en oprichters van de theatergroep „Quicksilver Theater Company", hebben besloten om Rot terdam als basis te kiezen voor hun kunstvormen. Behalve een eigen show met ingrediënten als zang, dans, mi me, die komend najaar wordt ge bracht, wil het tweetal ook een aan tal workshops organiseren. Workshops waaraan behalve zij ook een ieder die daar prijs op stelt aan kan deelnemen. De eerste van zo'n workshop zal volgende week plaats vinden in het gebouw van de stich ting Musische Vorming, Calandstraat 7 te Rotterdam. den via Janet en Richard Blake, Ru- broekstraat 42b, Rotterdam, tele foon 010 - 148968. Aangezien men voor de workshops maar 15 mensen kan plaatsen, kunnen volgende week nog drie mensen deelnemen. Het is echter de bedoeling om bij meer aanmeldingen er nog een week extra aan vast te plakken. Al uw huisvuil... kunt u kwijt in deze royale bo demloze vuilniszakhouder met stankafsluiter. Geschikt voor Komo huisvuilzakken. In beige/ bruin. Van 29,95 19.951 Komo huisvuilzakken voor 2,95. De workshop duurt een week, van 21 juli tot en met 25 juli, en zal worden gegeven door de Engelse mejuffrouw Franki Anderson. Franki geeft in haar geboorteland lessen in beweging, dans, acrobatiek en „clowning". Ze is ook een van de weinige mime-speel- sters die regelmatig in Engeland op de TV te zien zijn Onder de titel „Movement workshop" zal Franki Anderson volgende week haar bewegingslessen in Rotterdam gaan geven. Volgens Janet en Richard Blake heeft de inhoud van Franki's workshop voornamelijk te maken met het ,je bewust worden van je doen en laten". Zij zijn van mening dat het lichaam een grote rol speelt bij de communicatie van mensen en dat het ook een rol speelt bij de wijze waarop men met elkaar omgaat. Op dit moment hebben zich al 12 mensen, waaronder een huisvrouw, een secretaresse en een bibliothekaris voor de komende workshop aange meld. Uit de aanmeldingen blijkt dat iedereen er aan mee kan doen. De kos ten van deelneming komen op f.150,- per persoon. Aanmelding kangeschie- Tretford... Coupons oerdegelijk Tretford ta pijt, nu door kleine schoonheids foutjes voor minder dan de helft van de prijs. Verkrijgbaar in een groot assortiment kleuren o.a. ivoor, bruin, beige enz. 200 cm. breed. Per meter van 80,- ROTTERDAM - Op de stand van De Havenloods en Het Zuiden, te vinden op Jeugdland in Ahoy', zal de firma Arends uit Rotterdam bijspringen als er iets kapot gaat aan de fietsen. Ie dereen weet natuurlijk dat er op de stand van De Havenloods en Het Zuiden heel hard op de home-trai ners wordt gereden en dat de snel- sten mooie prijzen kunnen winnen. HOEK VAN HOLLAND - In het kader van de manifestatie Rotterdam Thuishaven wordt zaterdag 19 juli aanstaande voor de eerste keer de ca tamaranrace Hoek van Holland-Sche- veningen-Hoek van Holland gevaren. De catamarans die deelnemen aan dit gebeuren behoren tot de catagorie open zeilboten. Ze zullen derhalve worden bemand door een, twee of meerdere personen. De start van de race vindt zaterdag morgen om 10.00 uur plaats voor het clubgebouw van de Hoekse Wa tersportvereniging aan de Rechte- straat 3 te Hoek van Holland. Deze vereniging organiseert het evenement ook. De lengte van het traject dat de cata- Op 26 augustus 1980 geeft de PTT een serie van drie bijzondere postze gels uit, die de aandacht vestigen op het weg- en railvervoer en de binnen scheepvaart. De ontwerpen werden verzorgd door Ben Bos te Vreeland. Op de zegel van 50 cent, die aan het wegvervoer gewijd is, zijn vracht auto's bij een overslagbedrijf te zien. De zegel is uitgevoerd in de kleuren bruin, blauw, grijs-zwart en oranje. De zegel van 60 cent, met de kleuren bruin, blauw en zwart is aan het rail- vervoer toebedacht en vertoont een twee-assige silowagen van het type Uces. De binnenscheepvaart tenslot te, krijgt een zegel van 80 cent in de kleuren groen, blauw, grijs en waarop een binnenvaartschip te zien is. Met de uitgifte van deze zegels wil PTT de belangrijke functie van het goederenvervoer onderstrepen en tot uitdrukking laten komen dat Neder land in het internationale transport een grote rol speelt. iiaMb M.hLI Aan nieuw behang toe Neem eens iets anders. Bijvoor beeld wandvinyl. U kunt nu pro fiteren van deze zeer voordelige aanbieding; Wandvinyl op rollen van 10 meter lengte en 50 cm breed. Keuze uit een groot aantal dessins. De verkoop hier van geldt alléén op vrijdag en 'Jjft marans zeilende moeten afleggen is hemelsbreed circa 30 kilometer (15 km heen en 15 km terug). Staat er een stevige en goede bries dan moe ten de deelnemers er rekening mee houden dat het traject langer wordt gemaakt met behulp van een boei (of boeien) die bijvoorbeeld voor Scheve ningen een eind in zee wordt gelegd. De boten keren in ieder geval voor de pier te Scheveningen. De organisato ren van de race verwachten dat er meer dan 100 catamarans mee zullen zeilen. Gisteren waren in ieder geval meer dan 90 inschrijvingen binnenge komen. Inschrijvingen kan nog tot zaterdagmorgen 9 uur op de start plaats aan de Rechtestraat. De toe schouwers behoeven zich ook na de start, wanneer de boten uit het zicht verdwenen zijn, niet te vervelen. Di verse artiesten zoals Champagne, Os car Harris en Ronnie Tober zullen na melijk zaterdag tussen 1200 en 1700 uur optreden. Mocht men nog meer informatie wil len hebben over het komende zeilge- beuren in Hoek van Holland dan kan men de watersportvereniging bellen. Het telefoonnummer is 01747-3914. Dergelijke hoogstandjeszal men vellicht aanstaande zaterdag ook in Hoek van Holland kunnen bewonderen, wanneer de catamarans van start gaan die deelnemen aan de eerste Hoek van Holland-Scheveningen-Hoek van Holland Beter vissen meer vangen opgetekend door PIERRE BRONSGEEST Vismes '...m-iXbgw. Dit is de titel van het bock geschre ven door Jan Schreiner, het behan deld het vissen in Nederland in al zijn vormen. Het 500 pagina's tellende boek is voorzien van vele goede foto's en illustraties. Het boek werd uitgebracht door uitgeverij Interdiik Een mes wat al enige tijd in omloop is maar opvalt door zijn kwaliteit en het handig^ slijpsteentje dat op de houder is gemonteerd. Het mes is verkrijgbaar in drie maten. DuBa hengelsport. Waadpak en vistrui Onlangs werd door Lavis een nieuw waadpak op de markt gebracht. Het is een pak, zonder draagriemen. De armen kunnen dus vrij bewegen. Dit komt doordat het waadpak ze nauw om het lichaam sluit. Het gemaakt van neopreen wat zeer sterk is en de warmte goed vasthoudt. De vistrui op de foto is ook nieuw. Hij is gemaakt van vijftig procent wol en vijftig procent nylon. Het is een trui die niet kriebelt. Op de schou ders en ellebogen zijn speciale stuk ken gezet tegen het slijten. Lode- wijkx hengelsport. Wout van Leeuwen HULPTRAINER VOOR SPARTA - Jan Kroeze heeft een één-jarige con tract getekent als hulptrainer bij Sparta. Kroeze neemt de plaats in van Hans Eijkenbroek. PAS OP VOOR SCHARENSLIJ PER - De Rotterdamse politie waarschuwd voor een scharenslijper die voor zijn werkzaamheden ex treem hoge prijzen rekent. Hij zou het voornamelijk voorzien hebben op de bejaarden. Snoezig... Uw kleine in zo'n grappige box- overgooier. Gemaakt van een lekker zachte kwaliteit frotté- stretch. Afgewerkt met kon trasterende randjes en met ver schillende leuke applikaties. Maten 50/56, 62/68 of 74/80. In diverse kleuren. Van 12,50 voor

De Havenloods | 1980 | | pagina 13