VENLOODS Minister Ginjaar komt, praten over Tankercleaning iw? Informatiebus politie trekt veel publiek Vakantie voordeel* Mallorca en de Costa del Sol ,72a-, Nu genieten van volpension nu v.a.5 V«"p.p de volle zon! SCHIEDAM B en W: geen initiatieven voor vrijwilligerscentrole Feike Asma Schoonmaakbedrijf vindt verhuizing te duur Speelinstuif in Koningshof SLAAPBANKEN 'Optreden tegen leegstand' Monique wint dagje Duindigt 125.- Nu 99.- HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159ROTTERDAM editie p DONDERDAG 24 JULI 1980 29e JAARGANG NO. 28 "geen mens kan ze missen in Groot Rotterdam" VLAARDINGEN-Een dag lang stond aan het Veerplein de poli- tie-informatiebus van het Ministe rie van Binnelandse zaken. De bus reist door heel het land en wordt steeds bemand door leden van het plaatselijke politiekorps. Af gelopen vrijdag was Vlaardingen aan de beurt en kon de bevol king eens geheel vrijblijvend ken nismaken met het dagelijks werk van de plaatselijke dienaren en dienaressen der wet. Door jong en oud werd zo druk van die gelegenheid gebruik gemaakt, dat er soms kleine voetgangers opstoppingen in de smalle bus ontstonden. Hij toonde vooral grote belang stelling voor de informatie over alcohol en verkeer. Zo was onder andere het gereedschap voor de bekende blaastest tentoongesteld, wat voor Vlaardingen's eerste burger aanleiding was om zich als overtuigd blauwe-knoper enkele zeer kritische opmerkingen aan het adres van alcoholgebruikers te laten ontvallen. Hij kreeg van de politie een boekje met recepten Belangstellenden voor een baan bij de politie konden eveneens voor informatie in de bus terecht. Er bleken in Vlaardingen nog wel wat adspirant-agenten te wonen. Burgemeester Kieboom bracht afgelopen vrijdag een bezoekje ai de politie-informatiebus op het Veerplein. SCHIEDAM - Het college van B en W zal geen initiatieven ontwikkellen om de komst van een vrijwilligerscentrale te verspoedigen. Het zal de besluit vorming over het in juni ingediende inititatiefvoorstel afwachten en zelf niet met een verbeterde versie komen. In juni vergaderde de Schiedamse ge meenteraad al langdurig over het door CDA-raadslid Els Hellwig ingediende, en door PPR, D'66, VVD en CDA ondersteunde initiatiefvoorstel. Toen staakten de stemmen bij 17 om 17. Het gehele college, met uitzondering van CDA-wethouder Riet Taverne, stemde toen tegen het voorstel. Het staken van de stemmen had tot gevolg dat er in de eerstvolgende raads vergadering, in augustus, opnieuw over gestemd moet worden. Mocht het voorstel dan aangenomen worden, dan zal wel haast gemaakt dienen te worden met de uitvoering er van. Immers, het ministerie van CRM, dat 50 procent van de subsidiëring voor zijn rekening zou nemen, heeft nog slechts tot het eind van het jaar dit geld voor de gemeente Schiedam beschikbaar. Mochten er echter een groot aantal gemeenten wel bijzonder voorvarend met hun plannen voor een vrijwilligerscentrale te werk gaan, dan bestaat de mogelijkheid dat Schiedam al voor het eind van dit jaar naar de rijksbijdrage kan fluiten. MAASSLUIS - In de serie zomer avondconcerten 1980 zal organist Feike Asma op zaterdag 26 juli een concert verzorgen op het Garrelsor- gel van de Grote Kerk. Aanvang 20.15 uur. Het programma is als volgt samengesteld Choralvorspiele Toccata und Fuge in d-moll van J.S. Bach Suite Avan Frantisec Tuma Scherzo Symphonique van Alexandre Guilmant Eerste Symphonic in d-mineur van Louis Vierne. Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar op de concertavond in de kerk, die open is vanaf 19.30 uur. Bovendien op vrij dag bij de informatiebalie van het stadhuis Koningshoek. Toegang f5,- kinderen tot 12 jaar en houders van een CJP of Pas 65 betalen slechts f 3,50. SCHIEDAM - De minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, dr. L. Ginjaar, brengt op 18 september een bezoek aan Schiedam. Hij zal hier, vergezeld door provinciaal gedeputeerde J. Hoek van Dijke, komen praten over de al jaren slepende problemen rond het schoonmaakbedrijf Tankercleaning, en een mogelijk vertrek van het bedrijf uit Schiedam-Zuid De directie van Tankercleaning heeft al een aantal malen betoogd niet on welwillend tegenover een verhuizing te staan. Punt hie-bij is echter wel dat zij zeggen zelf niet op kunnen draaien voor de financiële conse quenties die aan een vertrek uit Zuid gekoppeld zijn. Een verhuizing dient dan ook door het Rijk bekostigd te worden, zo stelt de directie. Gebeurt dit niet, maar wordt Tankercleaning wel gedwongen Schiedam-Zuid te verlaten, dan betekent dit naar alle waarschijnlijkheid het einde voor het schoonmaakbedrijf. De financiën zullen derhalve ongetwijfeld de voor naamste gesprekspunten vormen tus sen Tankercleaning en minister Gin jaar. Diverse betrokken partijen (Provin cie, gemeente Schiedam en Rotter dam, gemeentelijk havenbedrijf Rot terdam, milieubeheer Rijnmond, het ministerie en natuurlijk het schoon maakbedrijf zelf) zijn al eens rond de tafel gaan zitten en hebben inmiddels een mogelijke nieuwe locatie voor het bedrijf gevonden. Het gaat hier om een plaats naast het schoonmaak bedrijf van Verolme. Uitvoering Omdat de uitvoering van deze plan nen nog wel even op zich zal laten, zal Tankercleaning gedurende de pe riode dat het nog in Schiedam zit, toch aan een aantal eisen moeten gaan voldoen. Gedeputeerde Staten willen binnenkort namelijk toch een beslissing gaan nemen over de al jaren in behandeling liggende aanvraag voor een hinderwetvergunning. Mocht GS deze vergunning geven. MAASSLUIS Gelukkig heeft de afdeling Jeugdzaken van de gemeente wederom een speelinstuif georgani seerd. Maandag 28 juli om 10 uur gaat deze in het Ontmoetingscentrum Koningshof, Uiverlaan 20, van start. Het festijn is bedoeld voor kinderen van vijf tot en met dertien jaar. De kinderen kunnen dagelijks deelnemen aan diverse activiteiten, de instuif duurt tot en met vrijdag 8 augustus. De speelinstuif wordt dit jaar voor de twaalfde keer gehouden. Coördinator Ruud Kats heeft ditmaal 46 vrijwilli ge medewerkers kunnen recruteren Nieuwe activiteiten zijn beeldhou wen, houtbranden, pottendraaien, re liëfkrassen, maskers en poppenkast poppen maken en stenen verven Twee medewerkers van de Rotter damse Dansacademie komen les ge ven in volksdansen. De Maassluise Vrijwillige Brandweer zorgt vrijdag 2 augustus voor een spuitfestival Het slotprogramma op vrijdagmiddag 8 augustus wordt verzorgd door Peter Crooney met zijn jeugdrevue „Hocus Pocus" Kinderen die hun kunsten zich altijd geweldig willen vertonen kunnen hieraan zelf op het festijn meewerken. Zij moeten zich wel van te voren opgeven. Dat kan gebeuren Kinderen kunnen van 10 tot 16 uur op woensdag 30 juli a.s. tussen 12 en in het centrum terecht, behalve op 14 uur bij Christine Boeringa, Nanda zaterdag en zondag. De toegangs- Leenders of Jan Paul Woudstra in prijs is f 1,50 (brood meenemen) en Koningshof op de slotmiddag f 2,50. dan zal Tankercleaning in ieder geval in het bezit van een dampvemieti- gingsinstallatie moeten zijn. Deze bij zonder kostbare installatie zou dan te zijner tijd mee kunnen verhuizen naar de Rotterdamse haven. Maar ook de aanschaf hiervan kan het bedrijf niet zelf bekostigen. Of er een voor alle partijen redelijke oplos sing in het verschiet ligt, weet Tankercleaning-directeur Klaver niet te zeggen. „Over de kosten heb ik officieel nog niets gehoord. Ik ben ook net terug van vakantie, dus U be grijpt dat ik verder weinig commen taar kan geven." Het bezoek van minister Ginjaar is een direct gevolg van een gesprek tus sen een delegatie van de bewoners- vereniging Schiedam-Zuid (BVSZ) en de minister. Armand van Puyveide was toen één van de vertegenwoor digers van de BVSZ, Hij: „Nadat we de bezwaren tegen het bedrijf (dat heel dicht tegen de woonwijk aan ligt -red) aan hem kenbaar hadden ge maakt, zeiden we tegen de minister „kom zelf eens kijken, dan kunt u zich overtuigen". Hij heeft die uit spraak blijkbaar heel serieus geno men." In gebouw BVSZ „Het leuke is dat het gesprek plaats gaat vinden in het gebouw van de BVSZ in de Zwartewaalsestraat.daar stellen we ons veel van voor, dat be grijp je wel." Op deze openbare bijeenkomst zullen naast de heren Ginjaar en Hoek van Dijke, onder andere ook een aantal wethouders uit de betrokken ge meentes aanwezig zijn. Van Puyveide toont zich er geen voorstander van de toewijzing van een hinderwetvergunning af te laten hangen van de aanschaf van een dampvernietigingsinstallatie. Hij ziet meer in een vastgestelde termijn, waarbinnen de werkzaamheden van het schoonmaakbedrijf gestaakt moé ten zijn. Dit dan omdat anders het vertrek van Tankercleaning minder urgent lijkt te zijn geworden en er bovendien problemen zouden kun nen ontstaan over de verplaatsing van de bijzonder kostbare installatie. John Bunte Het schoonmaakbedrijf Tankercleaning; minister Ginjaar komt er voor naar Schiedam en gaat praten in het gebouw van de B VSZ. slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66. R'dam, tel. 010-13.60.18 SCHIEDAM - Er moet actief opge treden worden tegen „maatschappe lijk onaanvaardbare leegstand". Dat is wat de gemeentelijke vorderings commissie in haar eerste vergadering heeft besloten. Dit zal met name ge beuren wanneer huiseigenaren weige ren deze woonruimte te gebruiken of te laten gebruiken, „voor het doel waarvoor zij geschapen is". De commissie, waarvan PvdA'raads- lid Hans van Kleef voorzitter is ge worden, is van mening dat leegstand van woonruimte tot een zo kort mo gelijke periode beperkt dient te blij ven. Dit vooral omdat kortstondige leegstand de woningnood „op be hoorlijke spectaculaire wijze" zou verlichten. Indien noodzakelijk zal de commis sie het college van B en W adviseren de woonruimte te vorderen. Zij zal dit doen ondanks de huidige wet telijke beperkingen tot vordering. De commissie kijkt met ongeduld uit naar de behandeling en aanvaarding door het parlement van de te ver wachten leegstandwet. Deze wet zal, aldus de vorderings commissie, „nog betere instrumen ten verschaffen in de strijd tegen de maatschappelijk onaanvaardbare leegstand." Naast Van Kleef heeft de heer Hel der als secretaris zitting in de com missie. Er zitten in totaal vijf men sen in; drie raadsleden, één uit huurderskringen, en een verhuurder. Daarnaast zijn er ook vjjf plaatsver vangende leden. De prijsvraag die wij twee weken geleden uitschreven in ver band mt de premiëre van de film „The Black Stallion", is gewonnen door Monique Peeters (23) uit Rotterdam. Zij wordt vandaag - 23 juli - met haar vriend Herman getrakteerd op een dagje Duindigt. Een JDag(je) van het Paard" wc! te verstaan. Uit de stapel inzendingen die de redactie van De Havenloods en Het Zuiden ontvingen, werden eerst de goede oplossingen van de prijsvraag geselecteerd (Walter Farley schreef het boek „The Black Stallion" en de tegenspeler van Kelly Reno is' Mickey Roo- ney). Vervolgens was de slagzin van doorslaggevende betekenis. Monique kwam.als winnares uit de bus. Haar slagzin „The Black Stallion, een film voor jond en oud, die laat zien hoe een dier de mens vertrouwt" met versterker Tuner-aansluiting. Handige perspex stofkap Kompleet met 2 luidsprekers Van 139r- voor Kanvas koffertjes Voor school en vrije tijd. Gevoerd en met leer afgezet. 48x34x14 cm 26.- 43x30x12 cm 24.- 38x26x10 cm VanZ&tt nn voor 22." Autoradio/cassette- speler Stereo. 2x 7 Watt. MG/FM ontvangst Kompleet met 2 bolluidsprekers Van-189r- Praktica cameraset Uw komplete foto-uitrusting! 1. Praktica Super TL 3 spiegelreflex Jena T2,8/50 mm 1-1/500 B Snelfilm inleg. 2. Pentor 2,8/28 mm groothoek- objektief 3. Pentor 2,8/135 mm tele-objektief 4. Plus combitas voor 139.- Vendex huishoud plastic Eigentijds bruin 3 jaar garantie. Emmer 11 liter. Afwasbak 0 34 cm Van4£r- vooraf, (ook los verkrijg- Lakensets 100% katoen. Bedr. laken uni sloop. Blue, rose en groen. 240x260 2 Si 44.- 180x250 2 Sl. 34.- 150x250 1 sl VanZJ^BO, 24.- Black 8t Decker heggeschaar DMJ451 a dubbelwerkend/tegensnijdend mes a meslengte 330 mm dubbel geïsoleerd radio/TV ontstoord Adviesprijs 158.- VROOIVm DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 80 A 2209 wintel 1 - voor u. -baar) W66k I nmmeFto. \rar»roi> Maitnrra H«t rnishura van Vroom Dreesmann 1 week |2weken volpension nu v.a.9 Ve p.p. volpension nu v.a.B feaV» p.p. In deze prijzen is èlles inbegrepen, van vliegreis en transfers tot en met de brandstoftoeslag! Haal de speciale folder bij ons reisburo en profiteer van deze speciale zonnige aanbieding in komfortabele méèrsterrenhotels. Vertrek Mallorca iedere zondag vanaf 17 augustus. Vertrek Costa del Sol iedere zaterdag vanaf 16 augustus. Het reisburo van Vroom Dreesmann (ook geopend op koopavonden en zaterdags) Deze reizen worden op initiatief van Vroom Dreesmann georganiseerd en uitgevoerd door Marysol volgens de voorwaarden uit 1gfTuI') het zomerprograrhma '80 en de algemene voorwaarden der ANVR

De Havenloods | 1980 | | pagina 1