HAVENLOODS 'DUBBELFUNCTIE ARTS VEENWEG ONGEWENST' Storingen niet van de lucht Van Puyvelde opbouw werker in Rotterdam Vakantie voordeel: Mallorca en de Costa del Sol 570.- 785.-, termeulen Inspectie Volksgezondheid Desondanks geen maatregelen SLAAPBANKEN Wie durft? Centrifuge Vendomatic7993 189.- Philips stereo HCFi cassettedeck N5151 5Stapeldozen 33.50 tf#ww - HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. I editie p SCHIEDAM DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1980 29e JAARGANG NO. 30 "geen metis kan ze missen in Groot Rotterdam" Radio Controle Dienst onderzoekt klachten *i'cn "2 7 Mc bakkiedat aan de voorschriften voldoet, veroorzaakt geen storing. VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Sinds iedere Nederlander de ether in mag met een zogenaamd "27 MC bakkie" krijgt de PTT regelmatig te maken met klachten over storing van de televisie-ontvangst. Toch worden die storingen niet veroorzaakt door zendamateurs die zich aan de wettelijke voorschriften houden. Steeds meer komt het voor dat 27 Mc-ers een versterker aanschaffen. Het komt omdat er zoveel in het "bakkie" gepraat wordt, dat men elkaar in de weg zit. Met zo'n ver sterker probeert men boven de anderen uit te komen en dat veroorzaakt volgens de Radio Controle Dienst van de PTT regelmatig storingen op radio en televisie. Gebruik van een versterker is dan ook tegen de voorschriften. Die storing kan op verschillende Inrichting (CAI) inwerken, maar manieren veroorzaakt worden. ook direct op een televisietoestel. Fen versterkt "bakkie" kan op de "Dat komt doordat een televisie antenne van de Centrale Antenne toestel een open geheel is, het is niet hoogfrekwent afgeschermd" zegt de heer Logt van de Schie- damse CAI. Veel klachten die de PTT ontvangt, komen voor bij het gebruik van een eigen antenne. Daarnaast hebben ook gebrui kers van een Gemeenschappe lijke Antenne Inrichting, zoals die bijvoorbeeld vaak in flatge bouwen voorkomt, volgens de PTT veel last van versterkte Mc-zenders. In Vlaardingen is tot nu toe slechts één klacht ontvangen, maar bij het Schiedamse CAI be drijf regent het klachten over storingen op radio en televisie. "Dat komt niet alleen door ver sterkte Mc-ers, maar vooral door illegale zendamateurs die via de FM reclame en muziek uitzenden" zegt de heer Logt. "Op de radio kan zo'n zender een FM kanaal dat door Hilversum wordt uitge zonden, bijvoorbeeld Hilversum drie, helemaal wegdrukken en ook op de televisie kun je er last van hebben. We hebben regelmatig klachten en de Radio-Controle Dienst heeft de zaak nu in on derzoek. Het is toch te gek dat onze abonné's hun programma niet ongestoord kunnen ontvan gen en met een particuliere antenne heeft men er nog meer last van. We zouden graag willen dat de politie en de PTT hier een flinke actie tegen ondernemen." Inmiddels heeft het tweede kamerlid Van der Sande aan de betreffende staatssecretaris ge vraagd, waarom de politie en de PTT-opsporingsdienst nog geen stappen hebben ondernomen tegen de Schiedamse "etherpira ten", temeer omdat volgens het kamerlid bekend is van waaruit de gewraakte programma's wor den uitgezonden. Verkoop van faillissement spa rtijen I tegels en plavuizen. Door opkoop verkregen partij verschillende tegels en plavuizen. 9 welke verkocht worden met grote I I kortingen zoals: Kerkdriel plavuis. leverbaar in kleuren. 17x17 cm. van I 120.- nu p.m.2 voor 69.50 (Ie soort). IRugamiek plavuis, in div. kleuren. a 21 21 cm van 110.-nu p.m.2 voor I 59.50 (1e soort) Grote sortering wandtegels. effen en met dekor R 15 x IS cm p.st. van 95 ct. nu 2S ct. I IDit zijn slechts enkele voorbeelden uit i de grote kollektie. Wees1 U wordt ingepakt... Door deze ideale vouwkoffer met soepel lopende ritssluiting, gemaakt van zware canvas. De koffer heeft een geplastificeerde dus waterdichte binnenzijde. Maten 45,5 x 30,5 x 14 cm. In rood schots ruitdessin.^ Van 13,95 voor 2 STUKS VOOR 17,51 ROTTERDAM - 'Schandalig en onaanvaardbaar', zo kwalificeerde de dochter van een inmiddels overleden patiënt van de verpleegin richting 'Veenweg' de reacties van verscheidene instanties die mo menteel een onderzoek instellen naar de zware beschuldigingen die door twee ex-medewerkers van dit verpleegtehuis zijn geuit aan het adres van leiding en medische staf. Een in de kliniek werkzame arts werd door haar beschuldigd van moord. Andere getuigen spraken van een wantoestand in de verpleeginrichting en in tal van gevallen van medisch on zorgvuldig handelen. Zo had Tessa van der Burgh een leerling-ziekenver- zorgster die van 1973 tot 1976 in de kliniek werkzaam was met eigen ogen gezien dat een bejaarde de tanden uit de mond werd geslagen. Mannelijke patiënten werden volgens haar sexueel opgehitst. Naar aanleiding van publicaties in De Havenloods werd in opdracht van toenmalig wethouder van Volksge zondheid van Rotterdam mevrouw E.M.A. Schmitz een onafhankelijke commissie in het leven geroepen om de organisatorische situatie aan de 'Veenweg' te onderzoeken. In de commissie hadden zitting dr. M. van Welsum (algemeen directeur van de Dienst der gemeentelijke verpleegin richtingen te Rotterdam), mevrouw C. van der Zwet (hoofdverpleegkun dige en hoofd opleiding van de ge meentelijke verpleeginrichting aan de Pascalweg) en men koos als voorzit ter drs. R.G. Challik (organisatie-ad viseur van het adviesbureau van de Bunt uit Amsterdam). In het rapport kwam het drietal tot een belangrijke conclusie: Er zou aan de Veenweg een volledige reorganisatie moeten worden doorgevoerd en de inrichting zou niet meer voldoen aan de eisen Melaatsen Het sluiten van de kliniek werd niet geëist. Wel zou nieuwbouw een deel van de problemen kunnen wegnemen. Wanneer het nieuwe gebouw er zal staan is echter niet bekend. Vervan ging van de staf zou tot de eventuele mogelijkheden kunnen behoren, be vestigt dr. Van Welsum desgevraagd. Zoals in het rapport staat, onderkent hij het gebrek aan communicatie tus sen leiding en personeel. Toch meent hij de kwestie een wat rooskleuriger gezicht te moeten geven. Van Wel sum: 'U moet niet vergeten dat het personeel in een dergelijke kliniek voor een verschrikkelijk zware taak staat. Ik vind het bijzonder onrede lijk dat de personeelsleden van de kliniek aan de 'Veenweg' nu als me laatsen worden behandeld'. Geen mishandelingen Hoewel de commissie zich slechts over de organisatorische kant van de zaak mocht buigen, kwam men tot een duidelijke uitspraak over een punt dat eigenlijk buiten de opdracht Door JAAP DEYBEL en KAREL FRISCHE viel. 'Er zouden geen mishandelingen hebben plaatsgevonden'. Hoe men tot deze conclusie kwam blijft voor alsnog onduidelijk. Volgens Van Wel sum heeft het drietal gesprekken ge voerd met ex-medewerkers die derge lijke misstanden hadden geconsta teerd. Het lijkt erop dat deze verkla ringen niet relevant werden geacht. Wanneer dr. Van Welsum met deze conclusie geconfronteerd wordt is zijn enige commentaar: 'Een derge lijke discussie is zinloos'. Over het eventueel schorsen van de arts, hangende het onderzoek dat door de Inspectie van Volksgezondheid voor Zuid-Holland wordt uitgevoerd naar het eventueel onzorgvuldig medisch handelen, wil hij geen mening geven. 'Dat is een zaak van de Inspectie. Zij hebben daar kennelijk geen aan leiding toe gezien', aldus Van Welsum. De inspecteur van de Geestelijke Volksgezondheid voor Zuid-Holland dr. Mets vindt het eveneens niet no dig de arts direkt te schorsen. Deson danks noemde hij het ongewenst dat een arts naast haar drukke huisartsen praktijk de zorg heeft over de 150 Mevrouw De Waard - van Gulik patiënten die in de kliniek aan de Veenweg verblijven. Kliek weg Mevrouw de Waard-van Gulik die in deze krant verklaarde, dat haar moe der in de bewuste verpleeginrichting werd vermoord gaat net zo lang door totdat de onderste steen boven is. Zij weet zich gesterkt door een groot aantal medestanders. Mensen wier ouders slecht zouden zijn behandeld. Volgens haar moeten zowel de arts als de leiding van de kliniek zo snel mogelijk verdwijnen. Zij zegt: 'Ik ben van plan naar de rechter te stappen, die kliek moet weg'. Zjj sprak hierover reeds met wethou der Schmitz, dr. Van Welsum en de Inspecteur van de Volksgezondheid voor Zuid-Holland dr. Buysert. Erg bevredigend verliepen die gesprekken niet. 'Ze dekken elkaar, let maar op deze zaak proberen ze in de doofpot te stoppen. Het onderzoek van Volksgezondheid duurt veel te lang. En ik kan u verzekeren dat we niet van plan zijn langer te wachten'. Zü bestrijdt de opvatting dat de commis sie van drie die kort geleden haar rap port presenteerde een onafhankelijk karakter zou hebben. Zij wijst daar bij op de functies die twee van de commissieleden vervullen. Honderd Ook kan zij zich niet verenigen met de wijze waarop een deel van het on derzoek is verricht. Alleen de kinde ren van patiënten die in de periode 1979/1980 in de kliniek zijn ver pleegd of stierven hebben een enquête-formulier ontvangen. Terwijl de klachten die nu geuit worden ook betrekking hebben op voorvallen die jaren geleden hebben plaatsgevonden. Zij trekt de slechte voorzieningen in het huis, in het rapport gesteld als één van de hoofdoorzaken van de slechte gang van zaken in twijfel. De Waard-van Gulik: 'Mijn oma woonde in een klein oud huisje. Toch werd ze honderd. Die leeftijd kunnen de mensen aan de Veenweg ook berei ken, als ze maar niet worden platge- spoten'. INDOORTENNIS BADMINTON TAFELTENNIS iccommodatle: Klappol tel. 05200- 20404. 7 SCHIEDAM - Armand van Puyvelde de k dam-Zuid treedt per I augustus bij de gemeente Rotterdam in dienst als op bouwwerker voor een gedeelte van de Alexanderpolder. Dit wil echter niet zeggen dat hij een wordt problematisch, en daar wil ik dergelijke functie niet in Zuid zal het voorlopig even bij laten', gaan bekleden. Van Puyvelde: 'Dat Schiedam-Zuid zit al jaren te sprin gen om een opbouwwerker. Diverse toezeggingen werden er ook reeds gedaan door de gemèente en de Stichting Opbouwwerk. Inmiddels hebben alleen de wijken West en Oost een opbouwwerker toegewezen gekregen. Wethouder Posthoorn heeft aan de bewonersvereniging van Schiedam-Zuid (de BVSZ) toegezegd da£ Zuid nog dit jaar een opbouw- :b mogelijkheden 140, of f. 175,- werker zal krijgen. BVSZ-voorzitter Koos van der Keur: 'Eens kijken of Posthoorn 't waar kan maken. Als er volgende maand nog geen bericht is, dan zullen wij maar weer eens een briefje schrijven. Waarbij we er wel op aan zullen blij ven dringen, dat als er een opbouw werker komt, dat dan Armand van Puyvelde moet zijn. De tweeduizend handtekeningen die voor hem zijn opgehaald zijn wat dat betreft duide lijk. Hij is de man die door de wijk gewenst is'. De benoeming van Van Puyvelde is al eerder aan de orde geweest, maar kon niet doorgaan omdat hij 'niet capabel genoeg' was. Velen denken hier anders over. De echte reden zou de politieke kleur van Van Puyvelde zijn: hij isCPN'er. Armand van Puyvelde, wat moede loos geworden door de voortdurende onzekerheid over zijn aanstelling in Zuid, besloot het eens ergens anders te gaan proberen. Een maand nadat hij solliciteerde was hü aangenomen. 'In Rotterdam kan het dus allemaal wel moeiteloos. De Stichting Op bouwwerk Schiedam gaat nu natuur lijk wel op zijn gezicht, en ook de ge meente, want die heeft 't gedekt. slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam, tel. 010-13.80.18 SCHIEDAM Theater De Teer- stoof is zaterdag 13 september ge reserveerd voor amateur-artiesten uit Schiedam en omgeving. Het aanwezige publiek maakt uit welk optreden het meest in de smaak is gevallen. De persoon of groep, die als beste wordt aangewezen, ont vangt de Teerstoof Trofee als wisselprijs. Wie meent in staat te zijn een theaterpubliek te interesseren wordt uitgenodigd om op deze zaterdag een optreden te verzor gen. Er wordt hierbij gedacht aan alle mogelijke theatervormen zoals cabaret, toneel, zang, muziek, pantomime en dans. Maar ook goochelaars, slangenbezweerders, kunstfluiters en conferenciers zjjn welkom. De voorwaarden tot deelname luiden; enige ervaring in het optre den voor anderen, zelf voor bege leiding zorgen (piano en geluids apparatuur aanwezig), niet jonger dan 16 jaar, minimum aan decors, maximaal 25 minuten, deelnemen aan de voorselectie. Opgave tot en met zaterdag 23 augustus via telefoonnummer 018034551 en schriftelijk naar de Teerstoof, t.a.v. J. van der Meer, Nieuwstraat 12 Schiedam. Het festival is overigens niet bedoeld als een ta lentenjacht, maar vooral als uitingsmogelijkheid voor amateur. Sterke 2800 toeren machine. Solide R V S. trommel en beyeiligd deksel. Geschikt voor 3 kg. droog wasgoed. Voorzien van Kema Keur! Van.209^ voor Keukenklok Fraai keramiek. Kwarts (batterij) uurwerk. Diverse kleuren. 12 maan den schriftelijke ga rantie. Va voor J7. Vlooienband Voor hond en kat. Werkt 12 weken en u merkt 't direkt! M0.- Kwaliteitsdeck voor perfekte opname en weergave Dolby ruisonder- drukkingssysteem met twee duidelijke opneemsterktemeters bandtelwerk diverse aansluitingsmogelijkheden Philips adviesprijs 375 - Nü bij Vroom Dreesmann ra ju r» vanji29f- voor Mm* Tm* Vitrages 100% polyester in wit en ivoir. Rafel- vrij in te korten 220x300 cm. Van j66< voor 55.- 190x200 cm. m Van üö-WTvoor oD.' 160x200 cm. Van^5^voor JU.' der borstzak. Ruiten of strepen in diverse kleuren. Van 2b* voor 17- Van hard plastic voor het stofvrij opbergen van dia's. Universele magazijnen voor vele diaprojektoren. Keuze uit twee sets: 5x2x50 dia's van^TrSO-voor 5x2x36 dia's van voor*0«" Glasloze diaraampjes (Gepe) 24x36 per 100 stuks Van voor 6. VROOMS DREESMANN 80 A 3173 ook geldig op de plaatselijke koopavond In deze prijzen is alles inbegrepen, van vliegreis en transfers tot en met de brandstoftoeslag! Haal de speciale folder bij ons reisburo en profiteer van deze speciale zonnige aanbieding in komfortabele méérsterrenhotels. 1 week Mallorca volpension nu v.a 2 weken Mallorca *7Jf\ volpension nu v.a. f p.p. p.p. 1 week Costa del Sol volpension nu v.a. Vertrek Mallorca iedere woensdag en iedere p.p. zondag vanaf 20 aug. 2 weken Costa del Sol QQQ Vertrek Costa del Sol volpension nu v.a. 27 Z70.- p.p. Z2L iedere zaterdag vanaf 23 aug. t/m 18 okt. Het reisburo van Vroom Dreesmann (ook geopend op koopavonden en zaterdags) Deze reizen worden op initiatief van Vroom georganiseerd en uitgevoerd door Marysol volgens de voorwaarden uit het zomerprogramma '80 en de algemene voorwaarden der ANVR.

De Havenloods | 1980 | | pagina 1