DE (^HAVENLOODS Havenbedrijf zoekt 125 man personeel Schiedamse popgroepen vrijdag V» zalerdagvoordeel Vakantie voordeelt Mallorca en de Costa del Sol Schiedam weigert AVR bijdrage 720.- I SCHIEDAM grootscheepse wervingscampagne Maak kennis met de SVS SLAAPBANKEN Raadsvergaderingen om 11 uur stoppen J HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM editie p DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1980 29e JAARGANG NO. 32 "geen mens kan ze missen in Groot Rotterdam" uirJ.ii De belangstelling voor de dubbeldekker was behoorlijk groot. scheepsbouw verlaten, niet alleen door reorganisaties, maar ook oindat ze zekerheid voor de toekomst zoe ken. Dat vinden wij geen goede zaak". Over de doelgroepen van de wervings campagne vertelt Van Jaarsveld: „We mikken vooral op de arbeidsreserves. De arbeidsbureaus in de wijde omge ving worden regelmatig door ons be werkt". Het terrein van Havenbedrijf Vlaardingen Oost. Er is nog werk voor 125 man. door JOHN GEIJP VLAARDINGEN „Wij zijn ervan overtuigd dat bij een goede samenwerking tussen de verschillende scheepsbouwbedrijven zeker 20 a 30 duizend mensen in onze bedrijfstak aan de slag kunnen". Dit zijn de woorden van Ruud van Jaarsveld, hoofd personeels zaken bij Havenbedrijf Vlaardingen Oost, dat op het moment een grootscheepse campagne voert om zo'n 125 man personeel te werven. Als onderdeel van de campagne, waar een bedrag van honderden duizenden guldens mee gemoeid is, toerde een afvaardiging van H.V.O. afgelopen week met een dubbeldekker door de regio langs alle markten en winkelcentra, om vrouwen te attenderen op de mogelijkheden voor hun echtgenotes. grote bezwaren tegen de manier waarop scheepsbouwers de situatie in hun bedrijfstak afschilderen. „In de krant wordt de scheepsbouw, met na me de nieuwbouw en de reparatie, stuk geschreven. Ook scheepsbou wers laten zich regelmatig negatief uit over de huidige situatie. Dat is het stomste dat je kunt doen! Wij hebben aanwijzingen dat veel mensen de Erg veel resultaat heeft dit nog niet gehad". Helaas worden veel vakmen sen weggetrokken door de koppel bazen die, ondanks hun malafide praktijken, door de hulp van verschil lende werkgevers, nog steeds werk hebben", zo vertelt Van Jaarsveld. de arbeid", zoals het arbeidsbureau die hanteert, veel problemen op. Zo hoeft bijvoorbeeld iemand een aange boden baan niet te accepteren, wan neer hij te lang van zijn huis naar het werk moet reizen. Hij is van mening dat deze normen een veel te grote belemmering vormen bij het zoeken naar personeel. Volgens de heer Steehouwer van het arbeidsbureau Waterweg Noord is het geringe resultaat van het bewerken Het is geen alledaags verschijnsel dat een havenbedrijf verlegen zit om een dergelijk aantal werknemers. Ruud van Jaarsveld legt uit hoe de situatie bij H.V.O. is ontstaan: „Medio 1979 hebben we gekozen voor een ombui ging van het beleid. We zijn ons gaan richten op het vergroten van ons marktaandeel in drie sectoren, name lijk de scheepsreparatie, het onder houd en de montage van landinstal- laties (met name in de petrochemi sche industrie), en containerservices. We kwamen tot deze beslissing na een uitgebreid marktonderzoek. We gingen dus niet, zoals veel collega's in de scheepsbouw, schreeuwen dat het zo slecht gaat in onze bedrijfstak, maar we zijn doorgegaan". Van Jaarsveld is ervan overtuigd dat het uitgestippelde beleid succesvol zal zijn. „We zijn ervan overtuigd dat we door hard werken, door ons niets aan te trekken van de econo mische situatie en door zeer agressief de markt te bewerken, ons zeker kunnen stellen voor werkgelegenheid. Omzet Wij denken dat we een grotere omzet kunnen bereiken door meer perso neel aan te trekken. Wij verkopen in uren en wanneer je meer mensen hebt, krijg je meer geld in de porte- monnaie en zorg je voor meer werk gelegenheid". Het hoofd personeelszaken heeft De dubbeldekker met de dames die afgelopen week pamfletten verspreiden in winkelcentra en op markten. van de arbeidsbureaus niet aan deze normen te wijten. „Je kunt over die normen natuurlijk discussiëren, maar dat is een politieke zaak. Het punt is dat H.V.O. eisen stelt ten aanzien van ervaring en diploma's. Het is natuur lijk terecht dat zij dat doen, maar er waren eenvoudig te weinig mensen die aan die eisen konden voldoen. En waren de normen voor passende ar beid ruimer, dan hadden ze via ons misschien één of twee mensen meer gekregen". Image Met de wervingscampagne wil men ook voorkomen dat scheepsbouwers, die door een reorganisatie elders zon der werk zijn gekomen, een ander vak gaan kiezen. Van Jaarsveld: „We hebben met deze campagne, behalve het werven van personeel, ook nog een ander doel voor ogen. We willen het negatieve image dat de scheeps- bouwwereld de laatste jaren heeft gekregen, bestrijden. We willen reclame maken voor ons vak. We wil len de mensen in de metaal ervan overtuigen dat er nog voor jaren en jaren werk is en dat ze niet in een andere bedrijfstak moeten gaan wer ken. Het is doodzonde om een op leiding zo maar weg te gooien". Naast alle activiteiten om de onder bezetting bij H.V.O. op te heffen, is men ook bezig om binnen het bedrijf activiteiten van de grond te krijgen. „Bü veel bedrijven is het onderhou den van de factor arbeid een onder geschoven kind", vertel Van Jaars veld. „Wat dat betreft is de scheeps bouw een veel te conservatieve tak gebleven. De werknemers krijgen daar alleen maar te horen dat het schip op tijd klaar moet zijn. Wij stellen nog andere prioriteiten, name lijk sfeer, arbeidsomstandigheden, zekerheden voor de toekomst en een open en eerlijk beleid". „We hopen dat de wijze waarop wij de scheepsbouw, en met name de reparatie, in de regio verkopen, en het enthousiasme en de overtuiging die wij hebben ten aanzien van ons beleid, door onze collega's worden overgenomen. Misschien dat we in de toekomst eens om de tafel kunnen gaan zitten met als doel: continuïteit voor 20 30 duizend arbeidskrach ten in deze regio. We zijn ervan over tuigd dat het kan", aldus Ruud van Jaarsveld. Tegen alle eerder gemaakte afspraken In' SCHIEDAM - De gemeente Schiedam zal voorlopig niet voldoen aan de door het Openbaar Lichaam Rijnmond gevraagde 3,1 miljoen gulden. Dit bedrag zou betaald moeten worden omdat Schiedam aandeelhouder is van de N.V. Afvalverwerking Rijnmond (de AVR). Ondanks dat de gemeente aandeel houder is stort het haar afval niet bij de AVR, maar bij de VAM. Al in 1977 rezen er problemen over de vraag hoeveel Schiedam nu in de ver liezen van het afvalverwerkingsbedrijf bij zou moeten dragen. Aanvankelijk was dit een bedrag van twee miljoen gulden. Provincie, Rijnmondraad en gemeente Schiedam waren unaniem van mening dat Schiedam hier niet voor aansprakelijk hoefde te worden gesteld, omdat het geen afval stortte. Rijnmond ging er echter van uit dat de Provincie die twee miljoen wel zou betalen, dit gebeurde niet. Toen zo'n twee jaar later nog steeds nie mand betaald had, kwam Rijnmond weer bij de gemeente Schiedam uit. „Tegen alle eerder gemaakte afspra ken in", aldus ondermeer PvdA" woordvoerder Aad Wiegman. Hij had als suggestie een brief aan de Rijn mondraad te sturen, met daarin ver meld de eigenis die het besluit bij de Schiedamse raad heeft opgewekt. Voorts stelde hij voor te beraadslagen over het intrekken'van de in 1968 aan Rijnmond verstrekte bevoegdhe den. Wankel management Ook andere fracties lieten woorden van een dergelijke strekking horen. Hümans (D'66): „Pas krediet ver strekken als er duidelijkheid is over het beheer van de AVR", en CDA'er Van Lingen: „De verliezen zjjn ont staan door een wankel management en er staat ons nog meer te wachten. Ook het college was het, bjj monde van wethouder Scheeres, met de uit latingen van de raad eens. Eerst wil hij in ieder geval de besprekingen met Gedeputeerde Staten afwachten, die als het goed is vandaag zijn gevoerd. Veel heil verwachtte hij er maandag avond al niet van. Het intrekken van de bevoegdheden noemde de wet houder „een waardevolle suggestie". Een beslissing hierover werd niet ge nomen, wel zal de kredietaanvraag van ruim 3.1 miljoen nog even aange houden worden. Wethouder Scheeres; intrekken be voegdheden Rijnmondraad een waar devolle suggestie. SCHIEDAM - De Studenten Verenl- kan komen. Tevens kan kennis ge- maakt worden met de Delftse Rock 'n Roll groep Bouncin' Jewels. Zij treden namelijk op morgenavond. Om dit gestalte te kunnen geven wordt er vrijdag 22 augustus een kennismakingsavond georganiseerd, waarop iedereen vrijblijvend langs alaapbankstellen. enorme sortering. Ook alle BEKA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder Fabrlekstoonzalen Industriegebouw. Goudsesingel 66. R'dam, tel. 0l0-t3.80.t8 Minder inwoners SCHIEDAM - Het aantal inwoners van de stad Schiedam is in de maand juni weer afgenomen. Het vermin derde van 74.788 tot 74.726. Een verschil van 62 derhalve. In vergelijking met het begin van dit jaar is het aantal Schiedammers in- middel afgenomen met 169. De daling is vooral ontstaan doordat 267 mensen Schiedam verlieten. Daar stonden slechts 192 vestigingen in deze gemeente tegenover. Voor het eerst in Rotterdam: 100 stands, restaurantjes en o.a MASSADA, ROB DE NIJS, SNOOPY. DOLLY DOTS, RUDY WAIRATA, F1ËSTA TROPICAL, LOSALEGRES 21-22-23-24 Bug. TON MENKEN USHAL/Weena 12-24 uur, zondag 12-18 uur, toeg. f 6, kind, en 65+ f 3 SCHIEDAM - De Schiedamse ge- ëindigen. Mochten er dan nog meenteraad wil, naar ondermeer agendapunten resten, dan zouden Vlaardings voorbeeld, de raadsver- deze op de reservedag, de dinsdag- gaderingen om uiterlijk elf uur be- avond, behandeld moeten worden. SCHIEDAM - Een tiental Schiedamse popgroepen hebben aanstaande zaterdag weer de mogelijkheid zich een beetje in de kijker te spelen. Onder de naam Popbouwwerk wordt er in de Plantage een popfestival gehouden, dat duurt van 12 tot 11 uur 's avonds. Aanstaande zaterdag in de Plantage Naast de mogelijkheden tot sap pen en happen, zijn er ook stands van Wereldwinkel, De Trechter en het OJC. Vanzelfsprekend is ook het Schiedamse Popoverleg pre sent. Waarschijnlijk zijn er ook Popoverleggroeperingen uit andere gemeenten aanwezig. Is het voor hen niet mogelijk naar Schiedam te komen, dan zal er wel materiaal voor handen zijn, zodat de men sen kunnen weten wat er verder in het land met plaatselijke (begin nende) popgroepen gebeurt. Het was voor de organisatie niet mogelijk alle Schiedamse groepen een plaatsje op het Plantage podium te reserveren. Zij selecteer den zichzelf echter voor een deel uit, door zich niet tijdig aan te melden. Anderen (zoals de MP's) bedankten vrijwillig, omdat zij vorig jaar al op getreden hadden en nu nieuwe groepen een kans wensten te geven. Alle optredende groepen zitten ook in de organisa tie en zijn eveneens verantwoorde lijk voor het programmaboekje dat zaterdag in omloop is. Het programma ziet er als volgt uit (alle groepen treden ongeveer een uur op en van zes tot zeven uur is er pauze): 12 uur - Universe; 1 uur - Frizzle; 2 uur - Arie BV en Summerbreeze; 3 uur - Slaughterhouse 5 4 uur - Moonlight Quartet; 5 uur - Flashing White Boots; 6 uur - Pauze; 7 uur-Cihm Vydd; 8 uur Immer Gerade Aus Band; 9 uur Topanga Canyon Band; 10 uur - Flame; Filmviewer Goto A-201S Voor uw Super 8 filmmontage, o helder beeld matglas met fresnellensringen 14 x 10,5 cm merkinrichting, kader en scherpstelling o aan sluitingsmogelijkheden voor o.a. reinigings kop. feller of geluid. Adviesprijs 14*- Bij l Vroom Dreesmann van 12S< Tijdschriftencasset- temap Kunststof in diverse kleuren, A4 formaat 210x297 mm Vanfk&O" voor 5.50 Appelflappen Heerlijk voor bij de koffie. Een smakelijk extraatje! 5 Stuks. I af Van 5^ voor H.x5 Vendex slagboormachine. Vermogen 400 Watt o 13 mm boor^- houder o draairichting zowel naar links als rechts traploos regelbaar toerental van 0 - 2550 toeren per minuut «dubbel geisoleerd passend vooralle hulpstuk ken van Vendex. AEG en Boschr Dekbedovertrek Met instopstrook en sloop. 100% Katoen. Diverse dessins. Sfeervolle kleuren. 135 x 200 cm. nr Van 2*- voor 25: Herenpantalon Trevira/ wol 55%/ 45%. Perfekte pas vorm. In o a. blauw, zwart en grijs. Alle maten. Van 60< voor 5U." Italiaans stijlmeubel Sfeervol noten/antiek finish stijlmeubeltje. Leuk in gang of woonkamer. Afm. B 52 x D 40 x H 85 cm. Met twee deuren en lade. VROOMS DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond so 1 week Costa de'So' s3P ffl p.p. volpension nu v.a. m p.p. In deze prijzen is alles inbegrepen, van vliegreis en transfers tot en met de brandstoftoeslag! Haal de speciale folder bij ons reisburo en profiteer van deze speciale zonnige aanbieding in komfortabele méérsterrenhotels. 1 week Mallorca volpension nu v.a. 2 weken Mallorca volpension nu v.a. p.p. 1 week Costa del Sol volpension nu v.a. 2 weken Costa del Sol QQQ volpension nu v.a. p.p. Vertrek Mallorca iedere woensdag en iedere zondag vanaf 20 aug. t/m 26 okt. Vertrek Costa del Sol iedere zaterdag vanaf 23 aug. t/m 18 okt. Het reisburo van Vroom Dreesmann (ook geopend op koopavonden en zaterdags) Deze reizen worden op initiatief van Vroom Dreesmann georganiseerd en uitgevoerd door Marysol volgens de voorwaarden uit /VrfiSflM het zomerprogramma 80 en de XHltXlTt algemene voorwaarden der ANVR.

De Havenloods | 1980 | | pagina 1