MULTIBONT m iV Kansen op vrijwilligers- centrale verkeken MULTIBONT Agenda Schiedam KAN MULTI8WJc_ Dansschool Studio Swing Standpunten onveranderd Eerste paal arbeidsbureau dinsdag de grond in OPLAGE 287.115 135085 132170 132489 termeulen Nog Buitenlandse vrouwen nodig thuis Nederlands leren Eerste jubileum standwerkersconcours Vijftig jaar bij één baas termeulen KAKEL DOORMANSTRAAT 358 JONKER FRANSSTRAAT 128A oLV termeulen DE ©HAVENLOODS DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1980 j4.58o SCHIEDAM - Er komt voorlopig geen vrijwilligerscentrale in Schiedam. Maandagavond staakten de stemmen over het door CDA, VVD, D'66en PPR ingediende initiatiefvoorstel opnieuw bij de stand 17-17, een zelfde uitslag als twee maanden geleden, met als gevolg dat het voorstel werd verworpen. Het initiatiefvoorstel was voor de va kantie ingediend door de vier partij en om de kansen op een vrijwilligers centrale niet geheel te doen verlopen. Immers, zou er niet voor het eind van dit jaar een uitgewerkt plan bij het ministerie van CRM liggen, dan zou de kans op subsidie verkeken zijn. In de raadsvergadering van voor de vakantie stemde de gehele PvdA plus CPN'er Eef Collé tegen. Met name omdat de vrees bestond dat de komst van een vrijwilligerscentrale zou re sulteren in een verschuiving van be taald naar onbetaald werk Donderdagavond om half twaalf gleed er bij de initiatiefneemster van het voorstel Els Hellwig (CDA) een tussenvoorstel van de PvdA in de bus, welke in zijn geheel in het initiatief voorstel overgenomen zou moeten worden. Het plan van de socialisten ging in de richting van een vacature- Starre houding Hellwig: „Het blijkt dat een inhou delijke discussie met de PvdA on mogelijk is. Het voelt ook helemaal niets voor een compromis. Hun star re houding blijkt hier weer uit. 't Is duidelijk dat de PvdA Schiedam, ik zeg met nadruk Schiedam, tegen is op principiële gronden". Hiermee doelde zij dp het voorlopige verkiezingsprogram van de landelijke PvdA, die wel hun voorkeur voor een dergelijke centrale uitspreken. De Schiedam-afdeling zal hier direct te gen ageren, zo lieten de socialisten Hellwig echter horen. PvdA-woordvoerder Lou van der Stel refereerde in zijn betoog onder ande re aan een artikel in deze krant, waar in twijfels werden gezet bij de mede deling van Hellwig, twee maanden ge leden, dat haar voorstel op dat mo ment aangenomen moest worden om dat anders de kans op subsidie verke ken zou zijn. Een verhaal dat zij te horen had gekregen van een CRM- woordvoerder. Tegen deze krant ont kende dezelfde man dit en zei zelfs Els Hellwig niet aan de lijn gehad te hebben. Els Hellwig zei in haar antwoord zich te distanciëren van de uitspraken in De Havenloods en voorts maar liever tot de stemming over wenste te gaan. Van der Stel: „Mevrouw Hellwig gaat nergens op in, maar dat hoeft voor mij ook niet". Vervolgens kon gestemd worden, met de bekende uitslag. Weliswaar is Eef Collé inmiddels vervangen door Ulfert Bruseker, maar verschil maak te dat maandagavond niet. Opnieuw dus 17 om 17 en kon bur- gemeeester Te Loo zeggen: ,JDan raadplegen wij Artikel 58 van de ge meentewet, tweede lid en daarin staat dat het voorstel niet wordt ge acht te zijn aangenomen". Els Hellwig: inhoudelijke discussie met PvdA onmogelijk. SCHIEDAM - Dinsdag 26 augustus zal de eerste paal geslagen wor den voor het nieuwe gewestelijk arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Dit werk wordt verricht door de heer Harberts, de oud-di recteur van het arbeidsbureau. Harberts heeft zich gedurende de periode dat hij directeur was (tot voor twee jaar geleden, voor hij met pensioen ging) regelmatig ingezet voor een nieuw gebouw. Re den waarom hij de eerste paal mag slaan. Het gebouw, aan de Laan van Bol'es nabij het huidige noodonderko- men, krijgt meerdere lagen. Er komt in ieder geval een eerste verdie ping en een halve tweede. De mogelijkheid wordt open gehouden om in de toekomst deze tweede etage uit te breiden. De bouwkosten liggen rond de 2,4 miljoen gulden. Als alles volgens schema verloopt zal het pand na 14 maanden opgeleverd kunnen wor den. De eerste paal gaat om drie uur 's middags de grond in. Aansluitend vindt er een informele bijeenkomst in het huidige arbeidsbureau plaats. Het huidige onderkomen van het gewestelijk arbeidsbureau, dinsdagmiddag gaat de eerste paal de grond in voor het nieuwe gebouw. DE HAVENLOODS Uitgave: Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B V Directie: J.P. Eillebrecht Chef-redactie: K.M. Frische Kantoor Westblaak 155-159 3012 KJ Rotterdam Postadres: uitsluitend postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. Bijkantoren: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010 -35.29.11 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel.01807- 16899. Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis- wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon hoven, Groot Ammers, Langerak, Vlist, Lopik, Polsbroek, Nieuw- poort. Voor duo's, personeelsadvertenties en administratie kantoor Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotter dam, tel. Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice nummer: (van 8.30 tot 17.00 uur) DE ©HAVENLOODS Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122, 3131 BP; Postbus 306, 3130 AH. Vlaardingen Tel. 010- 352911 Redactie: Y. Hontelé, privé 010- 262716 M. Ames. Medewerker editie S'dam J. Bunte, privé 010- 707062 Sportredactie: G. Verver, privé 01899-17787 Laat uw kinderen goed gekleed gaan... in deze lekker warme Shetland look pullovers voor jongens en meisjes. Uitgevoerd met een zadelnaad in de schouders. Van 90/10 acryl- polyamide kwaliteit; dus goed wasbaar en krimpvrij. In marine, gemêleerd grijs en gèmêleerd bleu. Maten: 104 t/m 164. Van 17,95 voor vrijwi/lgers SCHIEDAM - De ABC cursus „De Bever" start op 3 september weer met het geven van taallessen aan bui tenlanders. Om alles in goede banen te kunnen leiden zijn echter nog wat Nederlandse vrijwilligsters of vrijwil ligers nodig. In Schiedam wonen met name veel buitenlandse vrouwen die in een geisoleerde positie verkeren. Door hun cultuur zijn ze erg aan huis ge bonden, zodat zij moeilijk in contact konien met Nederlanders. Taalpro blemen verergeren dit vaak nog. Omdat het erg moeilijk is deze vtou- wen (ondermeer omdat er verschil lende nationaliteiten zijn) in cursus verband de Nederlandse taal bij te brengen, worden zjj thuis bezocht. Daarom ook is een groot aantal vrij willigsters noodzakelijk Een bepaalde opleiding voor het les geven is niet noodzakelijk. De bui tenlandse vrouwen leren lezen en schrijven en krijgen sociale informa tie. Vooraf krijgen de vrijwilligsters een korte training, met daarop vol gend een voortdurende begeleiding. Geïnteresseerden worden voor een voorbespreking op 27 augustus om 8 uur 's avonds in gebouw „De Bever" in de Van Beverenstraat verwacht. (732949), Heieen Povel (263910) en Joop van de Enden (708467). Een binnenkort te verwachten subsi die van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen zal tot uitbreiding van de „Bever" activiteiten kunnen leiden. Alfabetiseringscursussen aan veeal Turkse mannen en vrouwen zullen dan aanzienlijk worden uit gebreid al blijven de initiatiefnemers afhankelijk van het vrijwilligersaan- bod. Stedelijk Museum ier - Expositie Cc Grote Kerk I tot 21.00 uur C Plantage 10 tot 23.00 ui Bad Groenoord Maandag 25 tot en met vrijdag 29 augustus - Zwemvierdaagse. SCHIEDAM - Het Schiedamse standwerkersconcours wordt vrijdag 29 augus tus voor de vijfde maal in successie gehouden. De winnaar van dit concours wordt afgevaardigd naar het begin september te houden Nationale Standwer kersconcours. De stand wei Kers proberen hun waren tijdens de centrum-weekmarkt te slij ten. De prijsuitreiking vindt plaats om 15.45 uur op het Hema-ptein. Wethouder Scheeres zal ondermeer een, door de VVV beschikbaar gestel de, prijs uitreiken aan de jongste deelnemer. De overige prijzen zijn be schikbaar gesteld door de Openbare Nutsbedrijven Schiedam. De deelnemers aan het concours zijn: J. Coppel (groenteschaaf), J. Huizing (koffiefilter), M. Brouwer (pennen), S. Keysers (speelgoed), P. Vroegop SCHIEDAM - De heer J.R. van der Velden heeft maandagmorgen uit handen van burgemeester Te Loo de zilveren ere-medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau ontvangen. De heer Van der Velden, wonend in de IJsselmondesestraat 27, kreeg deze onderscheiding naar aanleiding van zijn 50jarig be- drijfsjubileum bij Van der Meer Schoep in Rotterdam. Niet zomaar iets. Hij zal hoogst waarschijnlijk een van de laatste zijn, die aan een dergelijk gigan tisch jubileum is gekomen Nieuw alarmnummer brandweer SCHIEDAM - De Schiedamse brand weer heeft een nieuw alarmnummer. Het is 735544 en komt in de plaats van 264848. Voorlopig zijn beide nummers te gebruiken bij brandalarm, maar omdat binnen niet al te lange tijd de telefooncentrale van de PTT wordt omgeschakeld wat de nummers be treft die met 26 beginnen, is nu reeds een nieuw nummer voor alarm aan de Schiedamse brandweer gegeven. Het andere telefoonnummer van de brandweer, die dus niet voor brand alarm geldt, blijft ongewijzigd: 260128. Voor de halve prijs... Vlotte suèdelederen sacha's met een leuk opengewerkt front en een fijne pasvorm. In blauw, rood of zwart. Maten 30 t/m 41 Van 29,95 Bijeenkomst jongeren RIJNMOND - De Werkende Jonge ren CNV hebben op 3, 4 en 5 september een bijeenkomst voor jongeren tot 28 jaar georganiseerd. Onderwerp is „arbeidsvoorwaarden beleid 1981". Een CNV-bestuurder zal praten over de invulling, het hoe en waarom van een arbeidsvoorwaar denbeleid en over loonmaatregels. Verder wordt de videofilm "Geschorst" gedraaid, die dit jaar door werkende jongeren is gemaakt. De bijeenkomst wordt gehouden in het Reigersnest te Westmaas (onder Rotterdam). Iedereen is welkom. Voor opgave en verder informatie: Werkende Jongeren CNV, Postbus 15633, 20502 BP Den Haag, tele foon 070-88.47.02. GEVESTIGD SINDS 1929 NEDERLANDS GROOTSTE BONTMAGAZIJN ROTTERDAM TEL 010-127546 'TT-'i nin \iQrvm ka-, n.ifiimr n- r m - a qjö ...ir Vrijdag lot 2\ uur Vestigingen in Amsterdartv Arnhem. Eindhoven. Leeuwarden Roitprd.iri (fotovloeistof), R. Raad (planten), mevrouw Katuin (sjaalclips), H. Hui zing (tafelzeil), S. Veltman (garneer- mes), en F. van Biessum (autopoets). In verband met het te houden stand werkersconcours zal de Lange Kerk straat vanaf de kruising Kreupel- straat/Lange Kerkstraat tot aan het Oude Kerkhof en de Gedempte Baan- sloot vanaf het St. Janshof voor alle verkeer worden afgesloten. Ditzelfde geldt ook voor het rijwiel pad tussen het Broersveld en de Broersvest. Voor de vijfde maai in successie wordt in de Schiedamse binnenstad het standwerkersconcours gehouden. DE SLEUTEL TOT UW DANSPLEZIER i\T>4 Inschrijvingen geopend: Elke dag, behalve zondag van 14.00 tot 21.00 uur. Willem Pijperstraat 3, Schiedam, tel 713071 Dam 12, Schiedam, tel 736518 Natuurlijk zijn wij erkend door de Nationale Dansleren Associatie STADSKRONIEK- SCHIEDAM Eindelijk een echt stadhuis Het Stadskantoor wordt in afschuwelijkheid alleen geëvenaard door mouterij De Koning, dat witte aan de achterzijde met zwarte alg begroeide stinkende betonblok op de Noordvestsingel. Samen met dit bouwwerk heeft dat het Schiedams silhouet voorgoed verziekt. Maar dat Stadskantoor staat er. Je kunt er weinig meer tegen doen, hoogstens géén straten noemen naar de gemeentebestuurders, die ooit tot de bouw besloten hebben. En verder maken, wat er van te maken valt. Verleden week heeft de gemeente plannen gepubliceerd voor het zoge naamde Stadserf. Dat wordt een reeks bouwwerken rond het stads kantoor, waarin plaats is voor enkele honderden woningen, representatieve voorzieningen van de gemeente en in stellingen als de Openbare Biblio theek. De plannen zien er leuk uit. Het feit, dat Schiedams gemeentebestuur niet langer gevestigd is in een Stadhuis, in een kantoor geeft goed de diepere kloof aan, die gaapt tussen de burgerij en haar overheden. Men probeert weliswaar met inspraakpro cedures en onduidelijke stencils de gewone mensen bij het beleid te be trekken', maar in de praktijk komt daar toch weinig van terecht. De af stand tussen burger en bestuur is nog nooit zo groot geweest. Vroeger stonden burgemeester, wet houders en gemeenteraadsleden véél dichter bij de Schiedammers dan nu. Dat deze mensen zich allereerst als hoogwaardigheidsbekleders be schouwden en dat iedereen dit nor maal vond, hangt samen met de geest van die andere, oude tijd. We komen tegenwoordig niet zo gemakkelijk onder de indruk van het gezag, maar we kunnen' er in de praktijk ■einig tegen ondernemen, even wei nig en in sommige gevallen zelfs minder dan onze gehoorzamer voor- Daarom is het goed, dat de nieuwe plannen het eenzame, koude stads kantoor in het middelpunt plaatsen van stedelijke activiteiten. Wie een boek wil lenen, moet er straks zijn, de ontvangsten van de gemeente kunnen er plaats vinden, er komt eindelijk een echte raadszaal, hope lijk met goede faciliteiten voor het publiek. En er zou ook ruimte moe ten worden gereserveerd voor een echt gemeentelijk informatiecen trum, waar je onder het genot van een kopje koffie precies kunt zien, wat de bestuurders allemaal van plan zijn, waar je de knipselkrant kunt vinden en waar activiteiten worden ondernomen om de burger te betrek ken bij het wel en wee van de stad. Interessante lezingen bijvoorbeeld, vertoning van Jan Schapers' film over Schiedam in de jaren zestig, activitei ten van de historische vereniging en het NIVON. Zo kan het Stadskantoor dan een écht Stadhuis worden, net als het vorige, dat een centrale plaats in neemt in de stad. Het zijn goede plannen en ik hoop, dat niemand het in zijn hoofd haalt de vooruitgang met rare bezwaarschriften aan de kroon terug te werpen. Er wordt al genoeg tegengehouden in Schiedam. HAN VAN DER HORST. Paritylette met ritssluiting- Een zeer voordelige panty lette met optimale korrektie. Uitge voerd in twee lagen polyamide en het buik/maaggedeelte in drie lagen. Met brede schouderban den en gevoerd kruisje. In huid kleur. Maten A 75 t/m 95, B 75 t/m 100, C 80 t/m 105. D 80 t/m 105. Van 37,50 yuawt?»»»)! fitf, >«-

De Havenloods | 1980 | | pagina 3