WK wil in tweede klos zichzelf blijven, moor vreest spelverruwing I Gerard de Jonge :'0p gras spelen is een ramp' f DE ^HAVENLOODS 'Missen kampioenschap mag niet weer gebeuren' Ook in Maassluis wint softbal snel terrein 'Winnen is niet het doel, maar wel fijn' VDL: vier geschorste spelers SS r' tXSdi Verharde velden bij DWS Voor DWS kan het seizoen nu al niet meer stuk. Opgetogen meldt secretaresse Riene Könemann namelijk, dat het fiat van GS voor de aanleg van verharde velden in sportpark Thurlede bij de gemeente gearriveerd is. "Wij zullen daar om zo snel mogelijk met gemeentewerken contact opnemen om een planning te maken voor de werkzaamheden". Ook gelukkig is trainer Gerard de Jong: "Het is een ramp om op gras te trai nen en daarna de wedstrijden op een verhard veld te spelen. Dat geeft een flinke achterstand op clubs, die wel zelf een verhard terrein hebben. Boven dien zijn veel tactische oefeningen niet op gras uit te voeren. Voor dergelijke experimenten worden dan de wedstrijden gebruikt, hetgeen veelal ten koste van de prestaties gaat". De Jonge - drie maanden actief bij DWS en daarnaast ook trainer bij de afdeling Rotterdam -heeft ambitieuze plannen: "Om echt tot prestaties te komen, moet al bij de jeugd een junior naar senior soepel te laten bepaalde opbouw in de training verlopen. Vooral door de nu be zitten, die gericht is op datgene wat staande grote kloof willen jongeren bij de senioren gedoceerd wordt. Dat nogal eens de pijp aan Maarten is noodzakelijk om de overstap van geven". HANDBAL Vandaar, dat hij met een vijfjaren plan gekomen is. Meent De Jonge: "Om de jeugd bij de vereniging te houden is het nodig, dat er prestatie gericht gewerkt wordt. Vooral door de inschakeling van jeugdtrainers. Welnu, dat is bij DWS uitstekend geregeld". Verbazing is er bij hem over het grote verloop van talentvolle jeugdspelers: "Waarbij zeker niet altijd eerlijke praktijken worden toegepast. Zoiets klinkt, maar het is niet anders. Door mijn functie als trainer van de afdeling merk ik dat". Finale Binnen het DWS-kamp zijn- als het aan De Jonge ligt - in de komende maanden de nodige goede resultaten Gerard de Jonge (midden) laat zich omringen door de D WS-damesseiectie. te vieren. "Allereerst moet de dames- jeugd de eindronde bereiken van het nationaal kampioenschap. Dat is al meerdere keren gebeurd, maar de finale werd nooit bereikt. Het damesteam moet in de zaal (red. eerste klas afdeling) kampioen kun nen worden en de positie in de Overigens zal DWS zijn wedstrijden - in afwachting van het gereedkomen van de eigen verharde velden - spelen in het Vlaardingse Holy op het complex van De Hollandiaan. WIK'sAadMooij: Het werkterrein van WIK-trainer Aad Mooij werd onlangs uitgebreid. Nadat hij tot voor kort alleen de dames trainde, kwamen nu ook de heren onder zijn hoede. "Alleen de selec ties, hoor. Anders zouden de groepen te groot worden". Mooij, die binnen kort zijn D-dipIoma hoopt te halen, is met veel enthousiasme aan het werk gegaan. Hfj wil zijn vereniging aan de nodige kampioenschappen helpen: "Bij de dames moet dat in de eerste klas zaal mogelijk zijn. Ook op het veld mag het nodige succes verwacht worden". Hij baseert dat op het resultaat in het vorige seizeon. Het team bereikte toen een tweede plaats en kwam slechts één punt tekort voor promo tie. "En dat mag niet weer gebeuren". De herengroep groeit naar een een heid. Aad Mooij: "De opbouw gaat wat langzamer. Het is voor de ver eniging echter gewoon noodzakelijk, dat het herenteam hogerop komt". In de zaal spelen de Vlaardingers slechts in de tweede klas van de afde- - V. Aad Mooij ling. Vóór de veldcompetitie acteren ze een klas hoger. WIK's trainer benut de veldcompeti tie duidelijk als voor bereiding voor het zaalgebeuren. Dat beschouwt hij als het belangrijkste onderdeel van het handbal. Mooij mikt op succes. Het tweede team van MSV'71 (hier in duel met Alexandria'66) werd kam pioen. Naast dames binnenkort heren Softbal is in. Dat merkt ook het Maassluise MSV '71, waar duidelijk een groeiende belangstelling te con stateren valt. Elly Druijve, wedstrijd secretaresse en speelster in het eerste team, weet over die toenemende inte- Druijve bestrijdt, dat softbal uit- resse genoeg te vertellen: „Hoe is het sluitend bestemd is voor oudere da- softbal in Maassluis ontstaan? Eigen- mes en heren: „Nee, want er zijn veel lijk, zoals het bij veel andere honk- snelle acties te zien en ook tactisch balverenigingen ontstaan is. Namelijk vraagt het nog nodige inzicht om het van een groep dames, die bij het goed te spelen", honkbal betrokken is. Wij hebben een advertentie geplaatst. Dat lever- OmllOOg de voldoende dames en meisjes op om met één team competitie te gaan "Bij MSV'71 spelen voornamelijk vorderd. Wellicht zal de oprichting den ook de prestaties van de Maas- van dat Herenteam veel mensen ver bazen, maar ook landelijk gezien komt er steeds meer belangstelling voor dat softbal bij heren" slüise vereniging omhoog getild. 1 sport, die weinig blessures ver- eerste team toch weer degraderen, oorzaakt en conditioneel is er niet s een plaats in de midden- veel training nodig. Daarbij komt, dat moot zeker. Het tweede team, be de wedstrijden op doordeweekse langrijk voor de doorstroming, gaat Lukte het een jaar eerder net niet: het afgelopen seizoen pakte WK toch de titel en terecht. De Schiedamse ploeg probeert zoveel mogelijk het aanvallen de voetbal te propaganderen, dat lukt niet altijd, dat weet trainer Jaap Klepte als geen ander: „Daarom zie ik de toekomst zeker voor het afdelingsvoetbal met die spelverruwing somber in". De VVK-trainer laat zich ondanks deze ontwikkeling niet uit het veld slaan: „Wij zullen ook in die tweede klasse pro beren ons eigen spel te blijven spelen, aantrekkelijk voor het publiek en pret tig voor onze spelers en onze tegenstanders". Jaap Klepke kan dadelijk weer be- wedstrijden van zijn ploeg gezien: schikken over een aantal in het vorig „Ik moet konstateren, dat er genoeg seizoen geblesseerde spelers: „En dat talent aanwezig is om succes te gaan is natuurlijk belangrijk, omdat het boeken, uitgangspunt is om ons in die tweede „Door die blessures kregen andere makkelljk wordt:- "Het krachtsve* spelers de kans om zich waar te ma ken en dat is duidelijk gebeurd, waar door de konkurrentie in de selektie in het nieuwe seizoen groter is ge worden". WK ziet met vertrouwen de toekomst tegemoet. Saillante bij komstigheid: nadat de VVK-zieken- boeg aardig leeggelopen was, mocht Klepke er zelf in plaatsnemen, nadat hij begin augustus aan de meniscus geopereerd was. schil in die eerste klasse is niet groot. Veel zal afhangen van het geluk om een plaats in de top te bereiken. De DVO-trainer kijkt al reikhalzend uit naar de start van de competitie: „Ik heb een uitstekende indruk gekregen van DVO. Organisatorisch zit alles prima in elkaar en daarom vind ik het een uitdaging om bij deze klub te werken". SCHIEDAMS! BOTS De Schiedamse eersteklasser zag haar selektie niet veranderen: „Alleen is het te hopen, dat het doelpunten maken wat beter zal gaan. In het vo rig seizoen verliep dit erg moeilijk", zegt Teun Mastenbroek. Hij verwacht verbetering en baseert op het feit, dat er wat spelers uit de jeugd over zijn gekomen en mogelijk het team een impuls kan geven. GSS blijft overi gens, ondanks de vaak negatieve in stelling van de tegenstanders, het aan vallende voetbal spelen: „Wij hebben wel gemerkt, dat het erg moeilijk is om op die manier uit die eerste klasse te komen. In de oefenperiode spelen wij veel wedstrijden tegen KNVB- ploegen en dat vergaat GSS erg goed, omdat deze ploegen je echt laten voetballen". SVDPW DVO'32 Bij de Schiedamse eersteklasser is Sander van der Hoek weer terugge keerd. Meldt secretaris Van der Knaap: „Hij was al eerder trainer bij ons. Dat was vier jaar geleden, toen hij een periode afsloot van zes jaar. Voordien had hij bij ons gespeeld. Een onbekende is hij derhalve geens zins". Vervolgt Van der Knaap: „Resulta ten verwacht nog niet. Het belangrijk ste is weer, dat we ons handhaven". Van der Hoek kan rekenen op een aantal jeugdspelers. Zij zijn kandidaat voor een plaats in de selectie. „De tijd zal het leren, maar met die jeugd kan er aan een leuk team gewerkt worden, dat in een later stadium voor de nodige successen kan zorgen", al dus Van der Knaap. Wim Zeeman - ooit trainer bij DRZ werd trainer en elftalleider. Daarover secretaris Koos Klein: „Het is moei lijk een geschikte trainer te vinden. Bovendien kost een dergelijk iemand met diploma nog veel geld ook. De Boys-secretaris weet verder te ver tellen, dat de verwachtingen hoogge spannen zijn: „Ik verwacht, dat de ploeg in de top van de tweede klas kan meedraaien. Zeker nu de selectie is uitgebreid met de nodige jeugdspe lers". Aad van der Vlist DRZ DEMOS GTB AUTOSPORT Harry Doornbos: Energiebesparing is een populair on derwerp. Zeker als de autosport in het geding is. Het gaat aan de mensen die zelf achter het stuur van zo'n snelle bolide zitten, enigszins voorbij. Zij beleven plezier aan hun hobby en dat kost (net als vele andere liefheb berijen) geld. Vandaar, dat Vlaardin- ger Harry Doornbos (33) met de no dige esprit praat over de betrouw- baarheidsritten, die hij sinds ander half jaar rijdt. Hij is (nog) geen topper. Moet nog veel uitvinden, maar is wel met veel enthousiasme op weg. Eindelijk heeft "Vooraan Harry Doornbos en zijn kaartlezer Henk Meyering in de C-klas van de nationale competitie. hij nu ook een echte kaartlezer (dat is werkelijk een vak apart) gevonden. Daarmee stevent hij nu rechtstreeks af op het kampioenschap in de na tionale C-klas. Relativeert hij: „In principe rijden we niet om te winnen. We willen ontdekken wat de uitzet ters van een rit door ons uitgedacht hebben. Maar ja, als er uitzicht op de eerste plaats is, dan rij je er ook voor. Dan is winnen verschrikkelijk heer lijk". Doornbos knutselt al tien jaar aan al les wat zich op wielen voortbeweegd. Dat dat tenslotte resulteerde in rally rijden, laat zich door hem makkelijk verklaren. „Zandvoort is materiaal en materieel; de rijder komt op de derde plaats. Datzelfde geldt voor het cros sen. Bovendien geldt daar ook de fac tor: hoe lang blijft de auto heel. Wat wij doen is een pure karaktersport. Denken, weten, beslissen. Mogelijk fout rijden. Daar beslist niet de auto of het parkoers, maar de rijder en zijn kaartlezer". Ruim zesduizend kilometer per jaar laat Harry Doornbos en zijn maat Henk Meijering onder hun Mazda 13,00 doorglijden. Daar zijn dan de kilometers van en naar de startplaat sen niet bij meegerekend. Wanneer ze op 19 september de West-Nederland- rit winnend afsluiten, dan is de C- titel binnen. Voor hen een aardige contra-prestatie, van wat toch een telkens duurder wordende sport is. GTB als een kanshebber voor een toppositie in de tweede klasse: „Ik ben er zeker van, dat wij meer pun ten halen dan het afgelopen seizoen, toen wij op zestien bleven steken". De GTB-sekretaris verricht naast de verhoging van het prestatieniveau, ook verbetering van de sfeer. En dat is voor het leveren van prestaties ge woon noodzakelijk, ook al ziet Rien Hendriks, de akkommodatie-proble- men in Schiedam als een remmende faktor: „Maar daar moeten wij mee leven, al is onze hoop natuurlijk nog gevestigd op de Woudhoek". Rien Hendriks wil de positieve bedoelin gen van GTB onderstrepen door te zeggen: „In het nieuwe seizoen be ginnen wij met junioren-voetbal in onze vereniging en bouwen wij lang- i een latere toekomst." Aad van der Vlist gaat al zijn vierde seizoen beginnen bij Demos. „Er heerst een optimaal klimaat en daarin voel ik me wel thuis'is de eerste reaktie van de Demos-trainer. Presta tie en sfeer gaan bij de Schiedamse ploeg hand-in-hand„Waarbij wij het sportieve gedrag van onze spelers voorop stellen". Toch kijkt Van der Vlist verder dan de bereikte vierde plaats in het afge lopen seizoen: „Als het even kan pro beren wij in de buurt van de titel te komen en dat moet gezien de erva ring opgedaan in de afgelopen sei zoenen haalbaar zijn". VDL MSV71 Henk Steenbergen „Er moet in het nieuwe seizoen iets gebeuren", zegt Erik de Vries, trainer van de Maassluise omni-vereniging MSV. Een kampioenschap wil hij niet voorspellen: „Daarvoor ben je van te veel jaktoren apiankelijk, maar ik ge loof dat er bij MSV een verandering heeft plaats gevonden. Vorig seizoen waren de basis-spelers te zeker van een plaats in het eerste team en dat is in het nieuwe seizoen anders". Door de komst van een aantal spelers is de konkurrentie groter en dat kan het spelpeil alleen maar ten goede komen", is de reaktie van de MSV- trainer. Erik de Vries zag ook met de komst van een aantal A-junioren zijn selektie breder worden: „En deze prikkel had MSV nodig en daarom geloof ik in een goed resultaat". OLYMPUS S De bereikte derde plaats in het afge lopen seizoen moet in het nieuwe seizoen verbeterd worden: „Eigenlijk hadden wij in dat seizoen al het kam pioenschap moeten pakken, maar dat lukte niet. Het doel is nu om dat in het nieuwe seizoen te bereiken", zegt Aad van Hassel van Olympus. Door een zwaar oefenprogramma wil de Schiedamse trainer zijn ploeg op timaal aan de start krijgen: „Vorig seizoen zijn wij ook goed begonnen, maar later viel de vorm weg en dat kostte ons de titel", zegt Aad van Hassel. Daarom neemt hij geen blad voor de mond: „Het uitgangspunt is het kampioenschap". VDL is van de favorietenrol verlost. „En daar ben ik blij om, vorig sei zoen werden wij als kampioen getipt en dat legt toch wel ongewild een zware druk op je schouders", aldus Gerrit van Gijzen. VDL kreeg het nog knap lastig: „Mentaal was de ploeg al snel aangeslagen toen de resultaten uitbleven. De koncentratie was weg en dat kostte veel punten". VDL gaat met een viertal geschorste spelers aan het nieuwe seizoen beginnen: „En dat is natuurlijk geen gemakkelijke opgave, omdat de ploeg erg gevoelig is voor een goede kompetitiestart". DRZ is voor Harry van Haaren geen onbekende ploeg: „De laatste vier wedstrijden van het vorige seizoen heb ik van dichtbij meegemaakt, maar daar zijn niet zoveel konklu- sies aan te verbinden, omdat door het vertrek van een aantal spelers de selektie nu aan kracht heeft ver loren". De nieuwe DRZ-trainer hoopt, dat door de degradatie de mo tivatie niet is aangetast: „Dat moet in de eerste wedstrijden straks blij ken, maar ik heb er wel vertrouwen in. Zeker omdat er een aantal jeugd spelers zijn bijgekomen, die voor de nodige inspiratie kunnen zorgen", aldus van Haaren, die nog geen top prestaties van deze ploeg kan ver wachten: „Natuurlijk zullen wij proberen zo hoog mogelijk te ein digen, maar het programma is er duidelijk opgericht om het aan staande seizoen te gebruiken om iets op te bouwen". De Vlaardingse trainer weet dat het niet gemakke lijk zal worden,Het is altijd moei lijk uit die afdeling te komen en ze ker gezien de indeling met, voor mij, hoofdzakelijk onbekende ploegen". CI0N Bert van Hees steekt zijn mening niet onder stoelen of banken: „Die derde plaats in het afgelopen seizoen was voor mij een teleurstelling, daar kom ik rond voor uit Voor de CION-trainer is er maar één doel in het nieuwe seizoen: „Het kampioenschap behalen en promove ren naar de eerste klasse. ClON is er rijp voor". Bert van Hees liet zijn spe lers met trainingsopdrachten met va kantie gaan. De Vlaardingse ploeg liet het voorheen afweten op het karak ter: „Daar ontbrak het nodige aan. Al vrij snel in de wedstrijd werd een nederlaag geaccepteerd en daar heeft de tegenstander vaak gebruik van ge maakt", moppert Bert van Hees. Hij wilde vorig jaar geintroduceerde ver jonging doorzetten: „Dat moet toch zijn vruchten af gaan werpen en met de komst van enkele nieuwe spelers is de selektie duidelijk sterker ge worden". Harry van Haaren FCN'66 GSS Tweede voorzitter en de spreekbuis van GSS Mastenbroek verwacht veel van het nieuwe seizoen: „De op een haar na gemiste promotie in het vori ge seizoen willen wij nu wel behalen" is de veel zeggende uitspraak van de Schiedammer, waarmee de motivatie van de ploeg wel wordt onderstreept. Met een versterkte selectie begint FCN in de eerste klasse: „En niet zonder kansen", zegt elftalleider Martin Schaap, die de ploeg vorig seizoen naar een kampioenschap leidde: „Ik zal de laatste zijn om te zeggen dat wij opnieuw die titel pakken, maar gezien de instelling van de ploeg en de mensen die erbij zijn gekomen zie ik ons als een van de kanshebbers". Voor FCN was dat kampioenschap overigens geen verrassing: „Gezien de prestaties in de vorige seizoenen moest dat kampioenschap behaald worden en de ploeg heeft dit waar kunnen maken". Schaap vindt, dat zijn ploeg in een sterke afdeling is geplaatst: „Dat maakt het wel moeilijker, maar die situatie is nu eenmaal niet te veranderen. Wjj gaan uit om een zo'n goed mogelijk seizoen te maken", aldus Schaap.

De Havenloods | 1980 | | pagina 21