SPORT TSB's Dick Hoogenboom: 'Derby's komen het voetbal vaak ten goede' de^havenmxïds Asvion wil hoog eindigen en zo naar overgangsklas m 'Alsjeblieft dit jaar weer geen tweede plaats' Selectie WF danig verzwakt Wedsfrijdprogramma FC Vlaardingen en SVV LoesSchaap au bi] KVK Excelsior M: eerste stabiliseren, daarna terug Even leek TSB in het vorige seizoen bezig aan een stunt. Nadat het enkele ke ren de titel net had gemist, stelde Dick Hoogenboom orde op zaken en greep een seizoen eerder de titel in de vierde klasse. Vorig seizoen lonkte de Shell- ploeg opnieuw naar de titel en lang zag het ernaar uit, dat TSB weer een kam pioenschap kon vieren. Echter de 'sleutelwedstrijd' tegen De Zwerver werd met duidelijke cijfers verloren. 'Daarna geloofde de ploeg niet meer in succes, de motivatie vloeide weg en de strijd was gestreden', relativeert Dick Hoogen boom achteraf. Voor TSB was dat debuut in de derde klasse een grote inspan ning, echter zonder een prijs. Dick Hoogenboom verwacht daarvan dadelijk geen terugslag: 'Wij hebben ook veel geleerd en dat gaan wij in het nieuwe sei zoen zeker in praktijk brengen'. Dick Hoogenboom mocht achteraf natuurlijk niet ontevreden zijn met het uiteindelijk resultaat: 'Als debu tant hebben wij een goed figuur ge slagen in die derde klasse, daarom verwacht ik ook in het komende sei zoen een plaats in de top, de ploeg bezit voldoende kwaliteit om dat waar te maken'. Hoogenboom zag wel enkele vaste basisspelers vertrek ken: Wim Stoevelaar (naar Zwalu wen), Peter Stoevelaar (naar VFC) en Hans van Bommel (naar Nieuwen- hoom). Zij zullen niet zo snel verge ten zijn: 'Maar de selctie kan dit ver lies wel verwerken, daarvan ben ik overtuigd'. Met Vlaardingen en PPSC zal het voor TSB een inspannend seizoen worden: 'Derby's en semi-derby's spreken mij altijd wel aan, het geeft een bepaalde sfeer, die het voetbal vaak ten goede kan komen', zegt Dick Hoogenboom tenslotte. HOEKSE BOYS Cor van Rooij weet dat hij het moeilijk beter kan doen dan zijn voorganger bij Hoekse Boys: „Als de ploeg een tweede plaats weghaalt, schept dat verwachtingen in het nieuwe seizoen. Zeker met een nieuwe trainer". Toch is Cor van Rooij blij met de Hoekse Boys: „Ik heb al gemerkt, dat er voldoende talent aanwezig is om opnieuw een rol van betekenis in die vierde klasse te kunnen spelen. Temeer daar de selectie niet veranderd is". Satelliet kan in het nieuwe seizoen weer beschikken over Dick van de Eist: „En dat is vooral in het begin van de kompetitie erg belangrijk, hij is een belangrijke schakel in de ploeg", zegt Schiedon, die met ple zier aan zijn tweede seizoen begint bij dé Vlaardingse vereniging. HVO Wim van Tricht heeft zijn hoop gevestigd op de jeugd: „Ik heb de O C<?r van Rooij De indeling is voor Cor van Rooij niet venassend: „Veel oude beken den en leuk worden natuurlijk de ontmoetingen tegen mijn oude club MVV". De Hoekse Boys-trainer ver wacht veel van het nieuwe seizoen: „De juiste instelling is bij Hoekse Boys en dat moet de basis zijn voor het succes". SATELLIET Rob Schiedon maakt er geen geheim van, dat het doel van het nieuwe seizoen zal zijn om de titel te pak ken. „Het kampioenschap moet ge haald worden, de ploeg is er duidelijk aan toe", is het zelfverzekerde com mentaar van Satelliet's trainer. De Vlaardingse ploeg was in het vorig seizoen lang in de race voor de titel. „Maar in de beslissende wedstrijden werd er verloren en dat mag dadelijk niet opnieuw gebeuren", zegt Rob Schiedon. Zijn team werd geplaatst in een Haagse afdeling: „En dat vind ik geen nadeel. Belangrijker voor de ploeg is het hoe wij de eerste wed- O Wim van Trigt verjonging vorig seizoen ingezet en ik hoop, dat zich dat in het nieuwe sei zoen verder zal ontwikkelen". De Vlaardingse ploeg bereikte vorig sei zoen een verdienstelijke derde plaats. „En vanuit die positie moeten wij in het nieuwe seizoen gaan werken", zegt de HVO-trainer, die zorgelijk naar de indeling kijkt: „Het zal een zware kompetitie worden, zeker tegen de ploegen van de eilanden". Wim van Tricht zag één van zijn steunpilaren uit het elftal, Pim van Rij uit zijn selectie vertrekken: „HÜ is gestopt. Een begrijpelijke beslis sing na zoveel jaren aktief te zijn geweest in de voetbalsport, maar toch zal het moeilijk zijn een ver vanger te vinden voor hem". Als belangrijkste taak ziet Wim van Tricht, om de routine en de jeugd tot eenheid te maken. VLAARDINGEN Uiteindelijk was trainer Joop Molen dijk wel tevreden met de derde plaats in het vorig seizoen: „Dat was het hoogst haalbare. Dit jaar zijn wij uit op de titel", is het veelzeggende kom- mentaar van de Vlaardingen-trainer. Molendijk weet ook, dat zijn ploeg vorig seizoen moeilijk kon doelpun ten: „Dat was vaak een probleem, maar wij hopen op betere tijden". Een belangrijke kern verloor Vlaar dingen door het vertrek van Cees Bouman (naar Zwart Wit'28) en Jan van der Mark en Ger Karnaat (beide gestopt): „De selectie zal zich hierop moeten instellen. Met de ambities die wij hebben in het nieuwe seizoen, zal elke speler zich waar moeten ma ken", zegt Joop Molendijk tenslotte. Over een kampioenschap praten in de voorbereiding op het nieuwe sei zoen vindt Herman Wink verspilde tijd: „Elke ploeg gaat natuurlijk van start om te proberen zo hoog moge lijk te eindigen, ook wij zijn dat van plan, maar belangrijker vind ik, dat de ploeg aan het voetbal vreugde beleeft, dan komen de prestaties van zelf wel", aldus Herman Wink, die niets kan merken, dat de ploeg aan geslagen is van die degradatie: „Ik trof een positief ingestelde selectie aan en dat zegt al genoeg". ZWALUWEN Is de rust bij Zwaluwen terugge keerd? Spelers, trainer en bestuur bevonden zich in het afgelopen sei zoen vaak niet op dezelfde lijn. André Corvplyn wil duidelijk afstand nemen van deze problemen: „De sportieve prestaties staan voor mü voorop met daaraan vastgekoppeld een goede sfeer, ik weet ook dat het geen gemakkelijk seizoen wordt, een aantal spelers die vertrokken zijnbe paalden toch wel het elftal". De nieuwe trainer bij de Vlaardingse zaterdagamateur weet ook dat er veel punten behaald moeten worden om zich te handhaven: „De krachtsver houdingen in die eerste klasse zijn erg klein. Dat is vorig seizoen ook aangetoond", zegt Corvelijn, die Zwaluwen in het laatste gedeelte van kompetitie nauwkeurig heeft ge volgd: „De ploeg speelde nogal wis selvallig en wat mij ook opviel, dat er vaak maar met twee spitsen werd gespeeld. Misschien was dat noodge dwongen, maar ik probeer toch nog meer op die aanval te spelen". Zwaluwen, dat uiteindelijk een zeker niet onverdienstelijke middenmoot- positie veroverde, zag naast een aantal vertrekkende spelers ook een groot aantal spelers komen. Opval lendste namen daarvan zijn Wim Stoevelaar (van TSB), Wout van Vuu- ren en Dick Verburg (van Excelcior Maassluis) en Jan van Tillart (van de Hollandiaan): „Of deze spelers in de selectie worden opgenomen moeten zij waarmaken", zegt André Corve lijn. lijk te handhaven". De PPSC-trainer weet ook dat hij de beschikking krijgt over een jonge ploeg: „En daar mee kan je niet direct uitgaan op suc ces, daarvoor is tijd nodig". Lobman, die bij PPSC zijn vuurdoop ondergaat als zelfstandig trainer is bij de aanloop naar het nieuwe seizoen bezig het juiste consept uit, te stippelen: „Te meer daar de tegen standers voor mij allemaal onbekende ploegen zijn. Na de aanpassing moet er gemikt worden op het bereiken van een zo goed mogelijke positie". EXCELSIOR M Fer Groeneweg, Excelsior's nieuwe trainer, weet zich geplaatst voor een moeilijke opgave: de Maassluise ploeg mag niet verder afglijden. „In drie jaar tijd is het bergafwaarts gegaan van de eerste naar de derde klasse, deze teruggang moet tot staan gebracht .worden en dat is niet makkelijk", zegt de oudvoetballer van Excelsior, die deze degradaties van dichtbij heeft meegemaakt. Daarom vraagt hij zich af: „Hoe zal deze ontwikkeling op de spelers doorwerken? Toch zag ik een op gaande lijn, die zich al openbaarde in het laatste gedeelte van de vorige kompetitie en die lijn moet worden vastgehouden Groeneweg, die niet opziet tegen zijn taak bij Excelsior: „Zeker niet, ik bekijk de situatie nuchter en wij moeten op handhaven mikken en daarna proberen weer terug te komen geweest was. De ploeg bezit voldoen de talent om in de top mee te draaien". Teun Groeneveld HBSS HBSS-trainer Leo van Graafeiland wil zo snel mogelijk het matige vorige seizoen vergeten: „En dat moet ge beuren met prestaties in het nieuwe seizoen". HBSS weet dat er nu meer verwacht wordt: „Het resultaat van het vorig seizoen viel mij eigenlijk wel tegen, daarom verwacht ik nu zeker een plaats in de middenmoot". Leo van Graafeiland baseert dit op het feit, dat hij aan het werk gaat met een jonge ploeg: „En dat team is in ontwikkeling. De aanzet daarvoor is al in het vorige seizoen gegeven, de resultaten moeten nu langzaam ko men". Voor HBSS zijn de resultaten in het begin van het seizoen erg be langrijk: „Dat kan de ploeg mogelijk naar een goede klassering dragen", aldus de HBSS-trainer. MAASDIJK Ferry Groeneweg MVV'27 PPSC Arnold Lobman, de nieuwe trainer wil eerst terrein verkennen: „Na die degradatie moet ik afwachten hoe de ploeg dit verwerkt heeft, daarom in de opdracht om ons rede- Teun Groeneveld kan nog weinig van zijn nieuwe ploeg zeggen: „De echte kennismaking heeft plaatsgevonden in de voorbereiding voor het nieuwe seizoen, waarbij de jeugd de kans heeft gekregen om zich waar te ma ken". MVV zal moeten proberen zich uit de grauwe middenmoot van de vierde klasse te werken: „Dat is in derdaad de bedoeling. Ik heb ook de indruk gekregen, dat die lage klas sering in het vorige seizoen niet nodig Wat kan een trainer nog meer langen dan een kampioenschap zijn eerste seizoen by een vereniging. Nol Olsthoorn overkwam dat bij Maasdijk: „Maar nu wordt er nog meer van je verwacht en dat maakt het toch wel moeilijk. Het zal daar om in die derde klasse niet gemakke lijk worden". Olsthoorn zag zyn se lectie niet veranderen: „En dat biedt mogelijkhedenmet een mogelijke in passing van de jeugd, om de succes sen verder uit te bouwen". Die derde klas laat o'ok veel onbekende ploegen zien voor Maasdijk: „Wy zullen daarop eerst moeten instellen. Daar om verwacht ik in het begin van de kompetitie geen opmerkelijke resul taten. Nol Olsthoorn weet ook, dat het krachtsverschil in die derde klas vaajr erg klein is: „Elk verliespunt kan je later opbreken. Het is daarom be langrijk in het begin van de kompe titie al de basis te leggen voor het verdere verloop van het seizoen". Succes-trainer Paul van Waas: Succes wil hogerop, weg uit de eer ste klas van de afdeling Rotterdam. De Schiedamse korfballers presteren iedere competitie redelijk, maar strandden telkens ergens in de sub top van het klassement. Die ban moet eindelijk eens doorbroken wor den, vindt trainer Paul van Waas, die aan zijn tweede Succes-jaar begonnen is. In zijn eerste ambtsperiode heeft hij zijn ogen en oren goed de kost ge geven. Zijn analyse is niet zomaar in één regel samen te vatten. Interessan ter is zijn conclusie, „want", zo meent hij, „deze ploeg heeft zonder twijfel de kwaliteit om zich uit de eerste klas te werken". Van Waas durft het aan te stellen, dat hij - meer nog dan vorig jaar („iedere trainer mikt immers op de titel") - in de richting van het kampioenschap gaat koersen. „Alsjeblieft ditmaal weer geen tweede plaats", verzucht hij. „Die zyn er in het recente verle den al genoeg bereikt". Zyn formatie is hard toe aan een veradering van omgeving. Vindt hij: „Zij spelen al te lang in de eerste klas. Zij kennen hun tegenstanders langzamerhand van haver tot gort. Dat heeft zyn nade len. Ik durf te wedden, dat ze zo naar de districtsklas zouden doorlopen, KORFBAL wanneer ze één competitie tegen vol komen vreemde eersteklassers van hetzelfde allooi als de Rotterdamse mochten spelen. Zo zyn er in de hui dige afdeling ploegen, waarvan ze Hans van Zelm is voorzichtig. Op het moment, dat we met hem spraken was zijn aanstelling name lijk nog niet rond. „Ik moet met het bestuur nog een aantal zaken bespreken. Dan pas beslissen we of we met elkaar verder gaan". Als de Schiedamse trainer toch af stand van die problemen neemt, zeg; hij: „Mijn verwachtingen zijn, zowel voor de zaal als het veld, niet hooggespannen. Een aantal spelers en speelsters zijn vertrokken en dat heeft de selectie danig verzwakt". Niet degraderen is het oogmerk van Van Zelm. „Ik ben met een opbouw bezig. De jeugd wordt ingepast en dat heeft tijd nodig". Hij legt het accent niet op het buitenhandbal, „want resultaten in de zaal prevale ren bij mü". DSS'26 DSS kijkt met gemengde gevoelens terug op het seizoen 1979. Naast de problemen rond het betrekken van een nieuw veld, werd al snel duide lijk, dat een degradatie haast niet meer te ontlopen was: „Ik zal moe ten zorgen, dat het zelfvertrouwen weer terug komt. Ik geloof, dat dat de belangrijkste opdracht wordt". Arnold Lobman woensdag 3 september: VVV - SVV FC Vlaardingen vrl) zondag 14 september: SVV - Volendam Amersfoort - FC Vlaardingen zondag 21 september: De Graafschap - SVV FC Vlaardingen - Vitesse zondag 28 september: SVV - Haarlem Telstar - FC Vlaardingen zondag 5 oktober: FC Amsterdam - SVV FC Vlaardingen - Den Bosch zondag 12 oktober: FC Vlaardingen - Heracles Helmond Sport - SVV zondag 19 oktober: SVV - Heracles Eindhoven FC Vlaardingen zondag 26 oktober: DS'79 - SVV FC Vlaardingen - Helmond S zondag 2 november: SVV - SC Cambuur Heerenveen - FC Vlaardingen zondag 30 november: FC Vlaardingen - VVV Amersfoort - SVV Volendam - FC Vlaardingen SVV - Vitesse Haarlem - FC Vlaardingen SVV - Den Bosch zondag 11 januari: Amsterdam - FC Vlaardingen SVV - Eindhoven zondag 18 januari: FC Vlaardingen - Haarlem Den Bosch - SVV zondag 8 februari: Heracles - FC Vlaardingen SVV - Helmond Sport zondag 15 september: FC Vlaardingen - DS'79 Heerenveen - SVV zondag 22 februari: De Graafschap - FC Vlaardingen SVV - Telstar zondag 1 maart: Cambuur - FC Vlaardingen SVV - Veendam zondag 8 maart: Fortuna S - FC Vlaardingen SVV vrij QJaap Snoek gespannen toekijkend. HONKBAL - Addy Brinkman (Vlaar dingcn/Holy), Hans van der Reep roen Touw (beiden Schiedam) zijn gesclec teerd voor de trainingen van de rayon- en juniorcntcams. Bakens zijn verzet Nee, in het Asvion-clubblad konden we niet gelezen hebben, dat de Schie damse hockeyers waren doorgedrongen tot de rangen van de hoogst spelende clubs in de Rijnmond. De anderen zijn Victoria, Leonidas en Rotterdam. „Maar met die klassering zullen we zelf niet gaan adverteren", reageert be stuurslid Henk van de Wetering. Niettemin is het juist: Asvion werd één van de toonaangevende hockeyclubs in deze regio. De tot voor kort door inter nationaal Hans Kruize getrainde formatie was - nadat ze al jarenlang kandi daat waren voor promotie - eindelijk doorgestroomd. „En terecht", vindt Van de Wetering. „We eindigden telkens hoog in de tweede klas, maar misten door botte pech of omdat juist bü ons in de afdeling een echt sterk team was ge plaatst in de titel. Nu bracht de ver sterkte promotie de doorbraak". De Schiedammers hebben hun tech nische zaakjes onmiddellük serieuzer aangepakt. „Noem het maar gerust professioneler. Vroeger domineerde duidelijk het hockey-is-leuker-maar- na-de-wedstrijd-mag-de-borrel-niet- verschalen. Dat thema is niet over boord gezet, maar met het aantrak- A1 in de aanloop naar ae competitie heeft de Asvion-selectie de harde hand van hun „nieuwe meester" ge voeld. Duidelyk was, dat de Capclse oefenmeester meer het accent op de conditie gooide, dan Kruize ooit ge daan had. Dat bij de HCKZ-speler de techniek de boventoon voerde, is nog te verklaren ook, aldus Van de Wetering: „Hü is een begaafd speler, maar had geen trainersdiploma's. Kruize werd by zyn club en bij de nationale selectie zelf volgepompt met allerlei technische foefjes, die hy op onze spelers trachtte over te brengen. Conditioneel waren ze nauwelijks bezig. En toch kwam de ploeg in de competitie amper adem te kort. Dat wyst op een grote disci pline binnen de groepvoor de con ditie zorgden ze zelf'. Sterke hand Snoek is een trainer met een li- diploma. „Hij heeft zijn taak ambi tieus aangepakt. De spelers voelen nu, dat er iets van hen verlangd wordt. Hij is de sterke hand", weet Henk van de Wetering, „liet gaat te ver om te zeggen, dat ze zo'n aan pak in het verleden gemist hebben. Maar nu die er wel is, kan je gerust O Jaap Snoek regelend.... verwachten, dat de resultaten beter zullen worden. De sfeer is uitstekend en in dat kader verwacht ik, dat het team zich zal spiegelen aan de inzet van hun trainer". Asvion gaat boordevol goede voor nemens aan de slag in de eerste klas. Aan het einde van het seizoen immers wacht weer een versterkte promotie en ook daar wil de Snoek- bij zyn. Van de Wetering: „De vier hoogst geklasseerden promoveren naar de overgangsklas. De nummers vyf tot en met negen blyven in de eerste klas, maar spelen dan wel in een wat gedevalueerde afdeling. Wij willen by de eerste vier komen. We hebben, dacht ik, voldoehde po tentieel om dat te klaren". Veel zal er in het elftal van Asvion niet wijzigen. Het promotie-team bleef in tact. Een versterking zal ze ker de van Groninger Studenten af komstige Ron van Humbracht zyn. Deze knaap is geselecteerd voor het Nederlands team voor jeugdspelers tot en met drieëntwintig jaar. Paul nooit hebben kunnen winnen. Dat blijft ze achtervolgen. Zo'n tegen stander heeft bij het begin van een wedstryd al direct een psychologische voorsprong". Stabiliteit ln het verlengde van het voorgaande merkt Van Waas tevens op, dat Succes-ploeg de laatste jaren nauwe lijks gewijzigd is. „Die stabiliteit kan op zeker moment ook in het nadeel werken. Ze zijn zo op elkaar inge speeld, dat iedere wijziging in de op stelling onmiddellijk onzekerheid oproept. Ook al is de invaller van het zelfde niveau als de man of vrouw, die er dan niet bij is". „Er viel en valt nog veel werk te ver richten", meldt Van Waas tydens het gesprek. Zoals? „Wat my opvalt is, dat er zo slordig met de energie om gesprongen wordt. Dat is niet alleen by Succes. Ook andere clubs kennen dat euvel. Beter zou het zyn om de krachten meer over een wedstryd te verdelen". Verder constateert hy, dat het ook nogal eens incidentele factoren zyn, die een rol spelen. „Zo is dit jaar de plaatsing van twee zaterdagclubs in onze afdeling ongunstig. We hebben enkele spelers, die door hun werk niet op zaterdag kunnen spelen. Dan valt de vaste groep weer even uit elkaar". Toch zal het Succes-twaalftal moeten gaan wennen aan veranderingen. Van Waas immers zinspeelt op veijonging. „Dat hoeft dit jaar nog niet. Ik heb de tijd, maar we moeten wel aan de toekomst denken. Gelukkig biedt Succes - wat verjonging betreft vrij veel mogelykheden. Nu al heb ik een vrij brede selectie". Die breedte laat zich vertalen in een kerngroep van tweeëntwintig spelers. Dat wordt vóór het begin van de competitie teruggebracht tot zestien en zorgt voor de broodnodige concurrentie. Alleen het beste is ditmaal goed ge noeg voor Succes, want vereniging en trainer hebben een vastomlijnd doel: promotie naar het district. Nog steeds begrijpt Loes Schaap niet, waarom het DWS-bestuur besloot het contact met haar niet voort te zetten. „Met mij snappen veel ande re mensen dat niet. Voor mjj is het een hele teleurstelling. Met de pres taties van het damesteam ging het namelijk uitstekend en de sfeer was ook goed. Alleen vond het bestuur, dat ik niet paste in de nieuwe struc tuur". Als speelster bij UVG heeft ze haar sporen in het handbal ruimschoots verdiend. De ervaringen by DWS hebben haar lange tyd in de ban ge houden en ze baalde van het vereni gingsleven: „Maar dat ongenoegen is langzaam verdwenen. Toen daarna HVK me vroeg by hen te komen trainen, had ik daar geen lange be denktijd voor nodig". De HVK-damesselectie stond volle dig achter Loes Schaap's candida- tuur. Zo was er geen vuiltje aan de lucht en ze kon naar Kethel. „Met veel plezier ben ik met de trainin gen begonnen". En haar verwach tingen? „De HVK-dames waren altyd moeilyk te verslaan. Ze speelden immer met veel inzet en dat moet zo blijven. Alleen heb ik geen grote se lectie, maar een flinke groep jeugd spelers solliciteert nu al naar een plaats in het eerste team. Dat is een goede ontwikkeling". Kortom, aan Loes Schaap zal het niet liggen om op succes te gaan jagen in het komende seizoen.

De Havenloods | 1980 | | pagina 25