Jongeren Slachthuisbuurt willen clubhuis Leven zonder kalmeringsmiddelen Afsluiting Horreweg van korte duur vrijdag^ ORGELS ?i..f lMUZIEKADVISEURS RIJBEWIJS VERLENGEN SNELENGGED Begin oktober start medicijngroep SLAAPBANKEN 949." r,34:5019.75 295.- 1,1,11 11 zie onze advertentie elders in dit blad editiep SCHIEDAM HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1980 29e JAARGANG NO. 35 llllll IlllllIM ENFB tracht aandacht op polderweg te vestigen SCHIEDAM - De Harreweg, die van Schiedam naar Delft loopt, is vrijdagmiddag definitief afgesloten voor doorgaand verkeer. De slui ting duurde tot in de loop van maandag, toen het bord verwij derd werd. De Harreweg was reeds op zon- en Christelijke feestdagen gesloten voor autoverkeer, met uitzonde ring van bestemmingsverkeer dan. Fietsers maakten dan naar harte lust gebruik van de polderweg. In 1977 werd de Harreweg bij wijze van proef op zon- en feest dagen afgesloten door de provin cie ZuidHolland, op verzoek van de gemeente Schiedam en Delft. Het oranje verkeersbord dat de Harreweg afstoot werd op vrijdagmiddag onthuld. Maandag is het bord verwijderd. in 1978 vroegen deze gemeenten de afsluiting definitief te maken en ook door de week te laten gelden. In 1979 werd er een ambtelijke commissie ingesteld die een totaalplan moest opstellen voor de verkeersafwikkeling in het gebied. In 1980 is de commissie nog steeds niet aan het werk. Vrijdag S september 1980 was het geduld van de Eerste, enige, echte Fietsersbond (ENFB) op en beslo ten enkele leden de weg zelf maar af te sluiten. Hiertoe werd met een heuse mal (die herhaling van de actie moge lijk maakt) een oranje bord met in zwart de tekst „Doorgaand ver keer afgesloten" gefabriceerd. Het uiteindelijke resultaat leek bedrie- gelijk veel op een echt verkeers bord. De onthulling, die zonder veel pöespas verliep, kon meteen een test genoemd worden. De eerste auto die passeerde reed gewoon door, hetgeen de ENFB- leden ertoe bracht de volgende automobilist te gebaren dat er een bord stond. Deze stapte uit en ver ontschuldigde zich dat hij toch door zou rijden: de man moest bij de tweede boerderij langs de weg zijn en was zodoende geen doorgaand Verkeer. Toch zijn er enkele automobilisten omgekeerd om een andere route naar Delft te volgen. In ieder geval stond het bord er maandag nog zonder dat de politie iets van zich had laten horen. Geen reacties De smalle Harreweg met aan weerskanten sloten heeft door de weeks in de spitsuren veel meer verkeer te verwerken dan eigen lijk verantwoord is. De weg fun geert als sluipweg tussen Delft en Schiedam, terwiil ook veel fietsende forensen gebruik maken van de route. Op zondagen gaan vaak hele gezinnen op de fiets de polder in. De ENFB besloot door het plaat sen van een verkeersbord de aan dacht nog eens te vestigen op de problematiek. Tot nu toe is er nog geen reactie van wie dan ook gekomen, maar men verwacht in ieder geval een antwoord van Provinciale Staten. In Delft ging de afdeling van de ENFB wel accoord met de actie, maar aan die kant werd de weg niet afge sloten. SCHIEDAM - De jongeren van de Slachthuisbuurt zitten sinds juli van dit jaar geregeld om de tafel. Zij willen een eigen buurthuis hebben. Die wens bestaat al veel langer en in het verleden is die kenbaar gemaakt door op de muren in de Slachthuisbuurt ,,Wij willen een buurthuis", versierd met hakenkruizen, te kalken. Met die actie bereikten de jongeren hun doel echter niet. was. Maar 'toen de Kreek dicht ging, was er voor ons niets meer te doen. Er waren wel buurthuizen in andere wjjken, maar daar werd je geziekt of je werd er uit geslagen omdat je ie mand zag waar je ruzie mee had in het verleden, dan werd je nog eens extra afgetuigd. Maar voornamelijk omdat je niet in de buurt woonde werd je of er uit geslagen of er niet ingelaten. En toen pikten wij dat niet meer. We gingen relletjes veroorzaken, die tot Voor de vakantie zijn vijf jongeren, Koen, Kerstin, Peter, Ron en John, samen met een onderwijzeres uit de buurt naar de Stichting Maatschap pelijk Werk gegaan om eens te praten. Sindsdien zijn er vier verenigingen geweest waarbij Wim van Nieuwen- huizen (maatschappelijk werker), Kees van Mil (opbouwwerker) en Hans (jongerenwerker) bij betrpkken werden. Allereerst zette één van de vijf jonge- i een open brief op, waarin wordt gevolg hadden dat er gewonden vie- uitgelegd waarom er nodig een buurt- len en dat je de politie tegen je kreeg, huis moet komen. Ook het gedrag Zodoende gingen wjj uit verveling van de jeugd in de wijk wbrdt er in ons vertier zoeken in vernieling en verklaard. „Geachte lezers", luidt de geweld, waardoor we in de buurt niet brief, „Het is allemaal ongeveer twee- zo*n beste naam kregen. Het begon eneenhalf jaar geleden begonnen, met de renovatie, dat was voor ons toen wij zo'n beetje de leeftijd van 14, 15 jaar hadden bereikt. In die tijd gingen we naar de Kreek, één of ander buurthuis voor jongeren van West. Maar de Kreek ligt in het cen- f van de stad, dus je moest wel e, tijdje lopen om daar te komen. Iedereen weet, dat wanneer je de leeftijd van 14, 15 jaar bereikt, de muziek een verslaving begint te wor den, maar een betere verslaving dan drugs en alcohol. Voor ons begon een nieuw tijdperk toen we het steeds ge zelliger begonnen te vinden in de dis cotheek die in de Kreek genesteld de gelegenheid om ons te wreken op alles wat ons dwars zat. Toen ze be gonnen met de renovatie van de hui zen in de Slachthuisbuurt gingen wij de ruiten er alvast maar uitgooien en de deuren vernielen. Toen daar niets meer van over was, gingen we de poli tie uitdagen door middel van brand stichten en ruzie zoeken met on schuldige voorbijgangers, die niet wis ten waar het om ging, maar wel de dupe werden van onze verveling die inmiddels uitgebarsten was en steeds erger werd. Toen brandstichten niet meer zo'n belangstelling had, gingen wij barri cade's oprichten, daar gooiden we dan benzinebommen in. De politie kon dan weer eens komen, voor de derde keer die avond, maar ze kon den er niet meer door omdat de vlammen zo hoog waren dat je niet dichterbij kon komen dan twee me ter. Meestal bestond het materiaal voor het barricaderen van de weg uit deuren en andere houtmaterialen van de huizen die op dat moment gereno veerd werden. Meer hoef ik u niet te vertellen over deze vervelende dingen, want de rest is precies hetzelfde, daar bedoel ik mee wat er de verdere maanden ge beurde. Voor de kleuters is er wel wat te doen in onze buurt, maar wjj jongeren van inmiddels 16 tot 18 jaar kunnen toch niet op een speelpaardje gaan spelen of in een klimrek gaan hangen. Het enige wat wij hier nog GULBRANSEN ViSCOUNT De jongeren uit de Slachthuisbuurt proberen samen een buurthuis te realiseren. LET OP HET JUISTE ADRES rijbewijzen bemiddelingsbureau „Overschie" TELEFOON 371239 - PLASSINGEL 17 DAAR WORDT UW RIJBEWIJS VERLENGD. SCHIEDAM - Mevrouw W.A. Spijker, hoofdlcidstcr van de kleuterschool „De Harlekijn" viert deze maand haar 40-jarig ambtsjubileum. Ter gelegenheid hiervan wordt haar door het gemeentebestuur een receptie aange boden die morgenmiddag duurt van halfvijf tot zes Uur. Plaats van handeling is de recreatiezaal van het stadskantoor. kunnen doen is voetballen of tennis sen, maar dat gaat vervelen. Wjj wil len een buurthuis hier in de Slacht huisbuurt of heel dichtbijhet liefst voor ons alleen. Daar bedoel ik kin deren, tieners en de oudere generatie mee, want voor bejaarden is er hier ook niets aan. Nog even en deze buurt is uitgestorven oftewel dood. Daarom willen wij graag een clubhuisof buurt huis in onze buurt omdat wat er in het verleden is gebeurd niet weer te laten gebeuren," aldus de brief. Plannen Vol goede moed zijn de jongeren aan het plannen maken geslagen. Ze hoe ven niet zo'n luxueus buurthuis als wat in kunnen klungelen. Om de ou deren erbij te betrekken en de slechte naam die de jongeren hebben een beetje weg te werken is er contact ge legd met de Buurtgroep, die zich ove rigens ook al jaren beijvert om een eigen onderkomen te krijgen. De eer ste plannen zjjn langs gegaan bij de bewoners van de Slachthuisbuurt met een vragenlijst om te kijken wat de mensen precies willen. De jongeren hebben zelf ideeën om disco, bingo en kaartavonden te gaan houden wanneer er eenmaal een buurthuis is. In ieder geval is de jeugd één avond in de Kreek toegezegd. Er moet nog worden gepraat over wat er precies gaat gebeuren op die avond. Verder hebben de jongeren het oude slacht huis en een gebouwtje bij Vijfhuizen vlakbij het oude gemaal op het oog. Misschien kunnen ze een van de ruimtes krijgen voor zo lang. De In het verleden gevoerde acties, die meer het karakter van relletjes hadden, hebben niet meer opgeleverd dan een eigen ruimte in de één of andere gevangenis. De jongeren ho pen dat er nu serieus naar hen geluis terd gaat worden en dat niemand denkt dat het enthousiasme waarmee ze nu vergaderingen beleggen, een geintje van korte duur is. INDOORTENNIS BADMINTON TAFELTENNIS i lidmaatschap Overdag voor f.200.-. Btelswljk. Opgave en Informatie t <9 29 september 1980. *Anne-Marie de Lange en Bas Overbeeke, de oprichters van de Schiedamse Medicijngroep. SCHIEDAM - Ongeveer twee jaar geleden ontstond binnen het Werkersover- leg Oost van de Stichting Maatschappelijk Werk het plan een medicijngroep op te richten. Het doel van zo'n groep is mensen die rustgevende- of kalme rende middelen slikken, terwijl ze terdege beseffen dat het gebruik van die medicijnen hun eigenlijke problemen niet oplost, via gesprekken te helpen om te komen tot een leven zonder pillen of poeders. Nadat men er bij het Werkoverleg Oost zeker van was dat de behoefte aan een medicijngroep er inderdaad is begon men aan het voorbereidende werk. „We hebben contacten gelegd met een aantal reeds bestaande medi- cijngroepen", vertelt Bas Overbeeke die samen met Anne-Marie de Lange de groepen gaat leiden, „om aan de hand van hun reeds opgedane ervarin gen een zo goed mogelijk informatie te verkrijgen. Daarna zijn er een aan tal gesprekken geweest met mensen van de Gezinsverzorging en een huis arts over dit soort voorgeschreven middelen". „We hebben ook gesproken", vult Anne-Marie hem aan, „met Elly Lambooy, de schrijfster van het boek „Leven zonder kalmeringsmiddelen" die, als ex-gebruik ster, beter dan wie ook weet hoeveel moeilijkheden daardoor ontstaan. Nu zijn er natuur lijk mensen die echt niet zonder rust gevende medicijnen kunnen of ze maar voor korte tijd slikken. Voor die groepen is de medicijngroep dan ook niet bestemd. De bedoeling is juist de mensen die dikwijls al jaren lang slikken en daardoor steeds af hankelijker zijn geworden van hun medicijnen, mits ze dat zelf willen, te helpen om minder of helemaal niets meer in te nemen". Inmiddels hebben de eerste deelne mers voor de medicijngroep zich al aangemeld. „We nodigen ze dan eerst uit voor een gesprek waarin we vra gen wat men er van verwacht", ver telt Bas verder. „Het is namelijk niet zo dat wjj het voor ze kunnen doen. In eerste instantie moeten ze het echt zélf willen. Nou klinkt dat vrij simpel maar iemand die kalmerende middelen slikt is dikwijls wat afwezig en minder aktief zodat alleen al zo'n besluit een hele stap is". •laepbankstollon, enorme sortering. Ook alle BEKA banken uit voorreed te leveren. Vr. folder. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw, Qoudseslngel 66, R'dam, tel. 010-13.80.18 Begin oktober zal de medicijngroep gaan draaien. „Afgaande op de posi tieve resultaten elders in het land ver wachten we hier ook goed werk te kunnen verrichten", zegt Anne-Marie „We hopen trouwens wel dat zich nog een aantal personen melden die al helemaal zelfstandig met behulp van bijvoorbeeld het boek „Leven zonder kalmeringsmiddelen" hun me dicijn gebruik hebben gestopt of be perkt. Zij kunnen binnen de groep namelijk een enorme steun beteke nen voor de mensen die er nog aan moeten beginnen. Van zo iemand neemt men ook meer aan terwijl te gen niet gebruikers al snel wordt ge zegd .Jij kan dat nou wel zeggen maar je weet er in wezen niets van". Een gespreksgroep zal bestaan uit on geveer acht a tien personen. „Door praten met en luisteren naar elkaar gaan we dus op zoek naar de oorza ken die geleid hebben tot het gebruik van de kalmeringsmiddelen. In som mige gevallen blijkt die oorzaak al verdwenen, of men ziet in dat het probleem door het slikken feitelijk alleen maar naar de achtergrond is geschoven en ziet het nutteloze van i in", besluit Bas. medicijngroep tingen wenst kan zich in verbinding stellen met de Stichting Maatschap pelijk Werk, Broersveld 142, Schie dam, telefoon 731033 en vragen naar Anne-Marie de Lange of Bas Overbeeke. Sony soundsystem SPD 39-A o tunergedeelte met 4 golf- bereiken o 2x 25 Watt ver sterker (2x 15 Watt konti- nuvermogen) e cassette deck met dolby e direct drive platenspeler o 2 box en met 16 cm woofer en 6.5 em tweeter e rack met lade voor cassettes en platenvak o rookglasdeur Adviesprijs 1473^ Bij Vroom Dreesmann van 4049r-voor zowel rechts- als linkshandigen Herenpolo Van 100% acryl. Apart streepdessin in bordeaux, groen en marine. Maten 48 t/m 54 Van-26-QQ,, VOOr AA a Smith Corona portable schrijf* machine"Courier" Voor thuis en kantoor o extra brede A4-formaat wagen o zwart/rood lint. sten cilstand. steekwals o 3 regel afstanden. bladsteunen. radeertafel tabulator met 10 stops. In blauw of oranje uitvoering. Kompleet met draagkoffer. AdviesprijsBii Vroom Dreesmann,|ööc van.20(k-voor w Wm ning. Incl. hoes. Eetset Rom Tafel 150x80 cm met 2 banken. In blank grenen uit voering. Van-343r- Vendex slagboormachine VD1700 it op alle huif o 450 Watt vermogen o links-65 en rechts draaiend o 13 mm boorhouder varitoer schakelaar o regelbaar toerental van 0 tot 2000 tpm e dubbel geïsoleerd o 2 mechanische toerenscfiakelingen radio/tv ontstoord 1 jaar schriftelijke garantie. QOCm Van255r*-voor Awtre VROOMS DREESMANN ook geldig op de plaatselijke Koopavond80 A 3178

De Havenloods | 1980 | | pagina 1