Hulpverlening via de 27 MC mm- Pop-Overleg kraakte Gusto-hal ROVER voorziet chaos op Stationsplein Lee Towers in Arcade asatBiBiea—mbksssmb S**» „Een poes kan erg belangrijk zijn voor iemand" Ze zijn er weer Rolschootsbaan voor Oost? SLAAPKAMERS Kinderboeken 165.° *De kleine Gusto-Hal, zaterdagmiddag gekraakt door leden van Schiedamse popgroepen c SCHIEDAM - Treffender kon het eigenlijk niet geillustreerd worden. Zaterdag 27 september; landelijke actiedag van de diverse Pop-over leg groeperingen. Zo ook in Schie dam, waar een kleinere hal op het Gusto-terrein "geleend" wordt. Een optreden van de meidenpunk band The Crumpets. Na vijf nunv mers en diverse communicatie stoornissen onderling (drumster die een nummer nooit eerder ge hoord leek te hebben): "Ajuu.dat was het." Toen de verbazing weer wat gezakt was, "En daarom heb ben we dus repetitie-ruimte nodig" verduidelijkte de blonde zangeres. Erg druk was het overigens niet in de Gusto-hal, slechts wat vertegen woordigers van de Schiedamse 'popsien' met daarnaast nog een spaarzame geihteresseerde. Via stencils werd duidelijk gemaakt wat nu de bedoeling van de kraak - actie was; de moedeloosheid bij hun symphatisanten. het aanschouwen van de vele leeg staande gebouwen. Een oplossing die zij nu aandragen is het gebrui ken van de grote Gusto-hal; een gebouw dat een goede kans maakt beschermd monument te worden. Hie zouden regelmatig popmani festaties gehouden kunnen wor den, ook Rijnmondband en OBK zouden het als oefenruimte kun nen gebruiken. Enige maanden geleden bezocht een delegatie van het Schiedamse Pop-Overleg een vergadering van de gemeenteraad, waar toen een aantal handtekeningen overhan digd werden. Dit resulteerde enige tijd later in de gemeentelijke toe zegging dat popgroepen gebruik konden gaan niaken van de boven verdieping van de St. Joris Doele. Niet toereikend echter voor het grote aantal Schiedamse groepen. Waar nog bij kwam dat de Joris Doele in het verleden al door bands als repetitieruimte is ge bruikt, zodat van een nieuwe, ver beterde situatie eigenlijk geen sprake was. SCHIEDAM - De stichting Reizigers Openbaar VERvoer (ROVER) voorziet binnenkort een chaotische situatie op het Stationsplein. Dit dan na de afslui ting voor zwaar verkeer van de Singel en tijdens de herinrichting ervan. Vol gens ROVER is het Stationsplein op deze veranderingen totaal niet berekend. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders signaleert het de problemen die zullen ontstaan en komt bovendien met een achttal maat regelen ter voorkoming ervan. Na het afsluiten van de Singel gaan de bussen over de 's Gravenlandseweg en de Horvathweg naar het Stations plein toe rijden. Door de gemeente is veel gedaan om de consequenties van deze omweg tot een minimum te beperken. Zo worden de verkeers lichten op Plein 1940-45 door de bussen beihvloedbaar gemaakt en wordt er op de Horvathweg een bus baan aangelegd. Volgens ROVER is er echter niet aan gedacht wat er nu gebeurt als de bussen eenmaal het Stationsplein hebben bereikt. „Om bij de haltes te komen en het plein weer te verlaten moeten de bussen eerst de PKO-laan op, terwijl ze daar helemaal niet behoeven te zijn. Dit zal leiden tot vertraging van de bussen, frustratie voor de chauf feur en passagiers en hinder voor overstekende voetgangers, fietsers en overig verkeer", zo meent ROVER. Gevaar zou er ook ontstaan voor de overstekende bus/treingebruikers. Vlak voor de stationsingang zal zich een aanzienlijke verkeersstroom ont wikkelen. Dit omdat het Stations plein veelvuldiger gebruikt gaat wor den door automobilisten die na het verkeersluw maken van de Singel van af de Horvathweg, via het Stations plein op de PKO-laan moeten komen. Om deze problemen op te lossen heeft ROVER een achttal maatrege len aan b en w voorgesteld, waaron der het opheffen van het eenrich tingsverkeer op de oostzijde van het plein waardoor alleen bestemmings verkeer op het plein wordt toegela ten. Daarnaast het aanleggen van ver keersvrije fiets- en voetgangersroute^ en het opnieuw inrichten van de bus haltes, zodat de bussen direct de Horvathweg op en af kunnen rijden. SCHIEDAM Sinds een tweetal maanden werken in Schiedam- Zuid een aantal 27-MC'ers samen in een telefonische hulpdienst. Op 15 september werd in Rotterdam een burgerband hulpdiensten (BBHD) opgericht, terwijl de afdeling Schiedam hiervan afgelopen dinsdag haar oprichtingsbijeenkomst beleefde. Hulpdiensten opge zet door mensen die al vele jaren in de zendwereld actief zijn. Men sen ook die niet zo blij zijn met de wildgroei op de kanalen (,,'t zooitje dat het nu is"), waarbij het bestaan als een noodkanaal (9) allang niet meer als noodzakelijk gezien wordt; vrijwel iedereen gebruikt het. De heer Van der Wal is coördinator van de hulpdienst in Zuid. Hij licht toe waar nu de taken van een derge lijke hulpdienst 'iggen.„De hulp dienst is er in de eerste plaats voor het opsporen van vermiste kinderen. Daarbuiten kunnen we eventueel hulp verlenen aan bejaarde mensen of gehandicapten. Bijvoorbeeld in de winter als het flink gevroren heeft en het voor hen geen doen is zich op straat te begeven om in hun dagelijk se behoeften te voorzien". In zo'n geval kan dan de hulpdienst in werking treden. Een 27-MC'er die dit gehoord heeft belt de coördinator op, die aan de bak gaat en kijkt wie er boodschappen wil doen. Inmiddels werken 14 amateurs in Zuid mee bin nen de hulpdienst en het oprichten er van blijkt geen overbodige luxe te zijn geweest. Bij de BBHD (die afgelopen dinsdag werd opgericht) spelen ook andere zaken mee. Secretaris Kok: „We krij gen nu elke maand een vergadering. Het is erg belangrijk dat je elkaar re gelmatig ziet. Er zijn veel stations die elkaar helemaal niet kennen. Je bent enorm anoniem bezig in zo'n grote stad. Kom je bijvoorbeeld in Nunspeet of zo, dan kent iedereen el kaar". Weer schoon Wanneer de 27MC'ers elkaar wat beter kennen, dan wordt het ook eenvoudiger op elkaar een beroep te doen in geval van hulpverlening. Vol gens Kok bestaat met'bjjeenkomsten ook de mogelijkheid wat begeleiding te geven, wat dan tot gevolg zou heb ben dat het noodkanaaltje 9 weer schoon wordt. Dan zullen de mensen die zich momenteel nog niet hier aan houden ^chter wel p bijeenkom sten moeten verschijnen, iets dat dinsdagavond nog niet het geval was. Slechts zo'n dertig mensen (veelal ook ouderen die al een aantal jaren actief zijn) waren naar de oprich tingsvergadering van de BBHD afde ling Schiedam toegekomen. Niet veel als men na gaat dat er in Schiedam zo'n 750 zenders zijn, waarbij achter iedere zender nog een hele familie schuil gaat. Efficiënt Via zo'n grote groep mensen zou een efficiënt opsporingssysteem mogelijk moeten zijn. Iets dat ook de heer Kok gelooft; „Een poes kan erg be langrijk zijn voor iemand. Als je dan zoiets hoort, dan is het toch een klei ne moeite om even te kijken. Of als je je huissleutel vergeten bent, dan vraag je toch even (dan wel via het bakkie in de auto - red.) wie er een loper voor je heeft?" 27-MC'ers die zin hebben mee te gaan draaien binnen de BBHD kun nen waarschijnlijk bet beste via de bak in contact komen met de initia tiefnemers ervan. Mobiele hulpverleners op de 2 7MC. Om aan te geven wat voor een se rieuze zaak hulpverlening via de band waarvan wordt verwacht dat mobiele kan zijn, hier een lijst met spullen hulpverleners (auto's dus) die bij zich Dinsdag om twaalf uur was het zo ver'. Hele horden scholiertjes die zo snel mogelijk door hun voor raad kinderpostzegels en/of kaarten trachtten te komen. Het is al vele jaren de gewoonte dat de bestellijsten op woensdag aan de kinderen worden uitge deeld. Minister Pais (weliswaar heel indirect) maakte dit onmo gelijk. Omdat een groot deel de onderwijswereld het niet is met zijn bezuinigingsplannen werd woensdag I oktober voor hen de actiedag, en Den Haag de plaats van handeling. Voor veel scholiertjes kans op een vrije dag derhalve. Vorig jaar leverde de verkoop van kinderpostzegels zo'n dertien miljoen gulden op. Een aanzien lijk deel van het geld dat dit jaar opgehaald zal worden zal weer haar bestemming in het buiten land krijgen (o.a. het Sahel-pro- ject). In ons eigen land zal veel geld beschikbaar gesteld worden voor gehandicapte kinderen, die op die manier de mogelijkheid hebben thuis gehouden te worden in plaats van in een verpleeginrich ting. Het motto voor dit jaar is „Kind en Boek". Laat ze niet staan als ze bij u voor de deur verschijnen. Feestavond ouders geestelijk gehandicapten SCHIEDAM - Lee Towers, Lobo, Continental Blue; zie hier wat artiesten, die vrijdag 3 oktober te zien zullen zijn in gebouw Arcade, Lange Haven 71. Zij treden op tijdens de feestavond georganiseerd door de afdeling van Schiedam van de Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicapten (VOGG). De avond wordt georganiseerd voor de Schiedamse wethouder van, on- allen die op de een of andere manier dermeer, Volksgezondheid, mevrouw betrokken zijn bij de zorg voor gecs- Taverne. telijk gehandicapten in de meest Kaartjes drie gulden (inclusief twee ruime zin van het woord. De feest- consuptiebonnen) zijn verkrijgbaar avond is uiteraard ook bestemd voor bij de volgende voorverkoopadressen: de eeesteljJk gehandicapten zelf. Mevrouw A. Zandstra, Ijsselmondese- <\\C^ l0^öe - MO01 SCHIEDAM - In een gesprek dat de Commissie Welzijn Jeugd en Jongeren onlangs heeft gehouden met de jeugd in Schiedam-Oost zijn een aantal za ken naar voren gekomen. Zo zal de commissie het college van B W in overweging geven tegen eigenaren van loslopende honden strenger op te treden en bij ontwer pen van speelmogelijkheden maatre- Als eerste aanzet in afwachting van definitieve voorzieningen in Oost zal het college worden voorgesteld met simpele middelen verharde terreinen te maken als rolschaatsbaan. Met definitieve voorzieningen wordt dan gedacht aan de bouw van een gymnas tieklokaal aan de Lange Singelstraat, de bouw van een sportzaal aan de Eahrenheitstraat, herinrichting van het plantsoen aan het Marconiplein, aanvulling speelvoorzieningen op het Van 't Hofplein, aanleg schooltuinen etc. Voor de toekomst blijft de commissie Welzijn Jeugd en Jongeren zoeken naar mogelijkheden om de jeugd in de gelegenheid te stellen met hen in contact te treden. wandmoubolen, bankstellen, slaapbanken enz. Uit voorraad te leveren. Nergens zo'n keus. Fabrlekstoonzslen Industriegebouw, Goudsetlngel 60, R dam Tol. 010-12.84.81 BAR-DANCING-DISKOTHEEK JACKY—0 Schiedamse Vest 44, Geopend van woensdag tot zon dagavond. Populaire prijzen. SCHIEDAM - Er komt geen voetbal en crosstcrrcin tussen de Hoofdstraat, de Rijnstraat en de Havcndijk. Burgemeester en wethouders van Schie dam besloten vorige week het verzoek hiertoe van de stuurgroep Kluphuiswerk Schiedam Zuid af te wijzen. VLAARDINGEN/SCHIEDAM/ MAASSLUIS - De zevenen twintigste Kinderboekenweek wordt gehouden van I tot en met 10 oktober 1980. Ter gelegenheid organiseert een aantal boekhande laren, in samenwerking met De Havenloods en met de gemeente lijke bibliotheken, een wedstrijd voor jonge lezertjes, waarmee i heleboel leuke kinderboeken winnen zijn. Voor informatie over de kinderboekenweek, de Gouden Griffel, de wedstrijd en een aantal besprekingen van kinderboeken: zie de kinderboekenpagina in deze krant. Loden winterjas Van wol/polyester. Het klassieke model! Vier zakken en half plaid gevoerd. In lodengroen. Maten 48 t/m 56. Van T95/= voor Lakenflanel Van 100% katoen. Dons-zacht. Diverse uni pastelkleuren. 240 cm. 13-60-11.- 180 cm. 44-9.75 150 cm. Van-ör- vooro. p.m. Draaimop Voor probleemloos dweilen. Met emmer en uitwring- mogelijkheid.Q Van-Ut1 voor V." Texas Instruments 58c en 59 Texas Instruments 58c. Programmeerbare weten schappelijke rekenmachine maximaal 480 stap pen of 60 geheugens 72 labels. 7 branching instrukties e 25 stan daard programma s in module o NIEUW! Nü met permanent geheugen' Adviesprijs 395 - Nü van-33^ voor 299.- Texas Instruments 59 Program meerbaar met magnéetkaartjes Max. 960 stappen of 100 geheu gens Adviesprijs 999 - Nü van^B^ voor 539- Vendomatic hair- styler 7983 2 Snelheden. Temperatuur bevei liging. 400 Watt Kompleet met 4 hulpstukken. Van^26J0 Narva mistlampen set Inklusief schake laar en halogeen gloeilampen. Geel of wit glas. Ook als verstralers. Van Abr voor 39.50 Vendomatic stereo radio recorder PRC 1 Afm.: B36.5xH20xD9 cm FM en MG. Twee inge bouwde luidsprekers en twee mikrofoons. Aparte volumeregelaars voor linker-en rechterkanaal. Lichtnet en batterijen. Van.249r- voor m.- VROOMS DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 80 A 3181 ii iu nMi

De Havenloods | 1980 | | pagina 1