'Er gaat niets boven echt bont' r verhuurd autobussen MfLöTV Zo'p schattig sieraad frü voor n heel klein prijsje... 49. 249.- DIT IS WERKELIJK VOORDELIG! VISNIEUWS EÜ9SÜ9EI f t£* termeulen óteentjeA keilen Met Andere Woorden termeulen Winst en verlies voor Havenloods in Londen 50 Beeldig geelgouden oorknopjes met een gediamanteerd facetje. wn lÉRLfiDD. LÉO!. termeulen een videorecorder huren meo verhuur bv meo verhuur bv DE 0 HAVENLOODS WEDSTRIJD - FORMULIERj Boekenmarkt - Schrijversmarkt j DE Q HAVENLOODS DONDERDAG 16 OKTOBER 198Ö #42-571 ROTTERDAM - Waarschijnlijk was bont één van de eerste kle- dingsmaterialen van de mens. Zelfs tegenwoordig zijn de pelzen van een dier een fraaie bescherming tegen kou en wind. Verschil lende diersoorten zijn door de eeuwen heen het slachtoffer gewor den van de ongebreidelde hebzucht van de mens. De mooie vach ten leverden immers veel geld op. Tegenwoordig zijn de meeste pelsdieren beschermd. De bontjassen die nu in de winkels liaeen Warm sneeuwpakje... Dit warme sneeuwpakje voor uw kleintjes om ze te beschermen tegen de komende kou. Daarom nu al zo voordelig. In rood, marine, beige of kobalt. Maten 74,80,86,92," Normaal 65,- Nu slechts „Zeehondenbont heb ik echter nooit verkocht", zegt John Verstraten, eigenaar van leer-en bonthuis Jonker Frans, in de gelijknamige straat. Twaalf jaar houdt hij zich nu al bezig met bont. Dit in navolging van zijn ouders die met hun 40 jaar er varing in de bontwereld gerust oude rotten in het vak mogen worden ge noemd. Verstraten: „Moeder is een fenomeen, ze springt nog vaak bij. De rest van de dag beheert ze modewin kel Pallast in de Jonker Fransstraat. „Ja, bont is iets bijzonders", aldus Slaghekstraat 36. Rotterdam Tei 82.78.00 Ze emigreerden nogal laat. Zij die hun land verlaten wanneer hun levensklok al in de middag slaat, gaan eigenlijk te laat. Ze slaagden desondanks. Na keihard werken, sparen en met verstand beleggen, is dat niet zo verwonderlijk, succes niet zo uitzonderlijk. Ze leven nu teruggetrokken in hun verstilde grote huis. Hun kinderen, veramerikaanst, getrouwd, gevestigd her en der en duizend mijlen ver. Ze zitten op hun privé-terras en roemen het uitzicht op de baai en op de bergen, glanzend in de zon Remember"zegt zij „how nasty" het in Holland misten kon? „Rather! And all that rain" zegt hij „But we have been in luck", wat jij? Maar na het middagmaal spelen ze samen scrabble... ...in hun moedertaal. Soms vallen d'ogen toe. Ze dommelen en dutten, moe van het woordjes-passen en dromen van lieve stapelwolken boven grasgezoomdeVinkcveensc plassen. Leen de Zwart zijn gemaakt van de pelzen van gefokte dieren. In onder andere Ca nada en de Verenigde Staten wordt nog op verschillende pelsdieren jacht gemaakt maar dat betreft hier diersoorten die in zeer grote getalen voorkomen en daardoor schade toebrengen aan de land bouwgronden. Een trieste uitwas is uiteraard de jacht op jonge zeehondjes, die nog steeds getolereerd wordt. Verstraten. Het vraagt speciale ken nis. Die kennis moet je weer op rus tige wijze overbrengen aan de klant. Je kunt niet verwachten dat ze één, twee, drie een beslissing nemen. Wij gunnen ze ook die tijd. Vooral in een tijd van economische recessie geven de mensen hun centjes niet zo gemakkelijk meer uit. Toch mag ik ondanks die problemen, niet moppe ren." Twintig bontsoorten heeft de heer Verstraten in zijn assortiment opge nomen zoals nerts, byzampersianer, verschillende vossen soorten. De prij zen van de mantels variëren van f 229,-, voor een geitekoppenjasje tot f 10.000,- voor een nertsmantel. „Moet je zien", zegt hij terwijl hij een voer een leek willekeurige jas pakt. Dit is een jas gemaakt van afval- stukken. Zijn die stukken groot dan is het produkt duurder dan wanneer de stukjes kleiner uitvallen. Bont van de kop is ook goedkoper. Verder is het belangrijk om te weten hoe de velletjes aan elkaar gestikt zijn. Een goede bontjas heeft inclusief de voe ring drie lagen. Ja, in de loop der ja ren is er verschuiving merkbaar. Vooral de huiden van dieren die om consumptieve doeleinden gedood worden gebruikt men. En htt kunst bont of het zogenaamde fabric furs is de laatste jaren sterk in kwaliteit ver beterd. Kijk, op een afstand van drie meter kunnen de meesten het ver schil tussen kunst en echt bont niet Mevrouw Verstraten toont één onderscheiden. Ik heb daar niet zo- de bontjassen. veel moeite mee. Kunstbont leeft niet. Want hoe je het ook wendt of keert er gaat niets boven echt bont." Omschrijving horizontaal: 1. in staat aan zijn geldelijke verplichtin gen te voldoen; 7. militair; 13. elk; 14. werkelijk; 15. oude vreemde munt (afk); 17. voorzetsel; 18. ter plaatse (aik); 19. laatstgenoemde (afk); 20. sport; 22. pers. vnw.; 23. lengtemaat (afk); 25. struisvogel; 27. kunstvoor werp; 28. slot; 31. klamp; 32. Engelse ontkenning; 33. Oosterlengte (afk); 34. hoeveelheid; 35. pers. vnw.; 37. eerwaarde heer (afk); 38. molentrech ter; 40. ingang; 41. tijdseenheid; 42. koordans; 43. uit Schotland afkom stig; 47. netwerk van lijnen; 51. voor zetsel; 52. bijvoorbeeld (afk); 53. noodsein; 55. tandeloos zoogdier; 56. bevel; 57. plaats in Gelderland; 59. muziekuitvoering; 62. drinkbeker; 63. bloem; 65. godsdienst (afk); 66. oude lengtemaat; 67. platte koek; 68. poste restante (afk); 69. bijwoord; 71. berg plaats; 72. soort onderwijs (afk); 73. rivier in Frankrijk; 75. eenmaal; 78. Eng. Ind. matroos; 79. hartverscheu rend. Omschrijving vertikaal: 1. slang; 2. vreemde munt; 3. verbod; 4. plaats in Gelderland; 5. neon (afk); 6. droe vig; 7. insekt; 8. uitroep; 9. gesteente; 10. gekheid; 11. namelijk (afk); 12. volksverhaal; 16. voertuig; 19. rivier in Frankrijk; 21. briefaanhef (afk); 22. bevel; 24. pers. vnw.; 26. militaire po litie (afk); 28. klein kind; 29. stapel; 30. meetlat; 33. voorzetsel; 36. karaat (afk); 39. strik; 40. alvorens; 43. deel van een bloem; 44. houtsoort; 45. voorzetsel; 46. vrouwelijk zoogdier; 48. zangnoot; 49. vlak; 50. verslag; 53. bijna; 54. deel van een schip; 58. wa ter in Friesland; 60. voegwoord; 61. reeds; 62. namelijk (afk); 64. oninge wijde; 67. sportief; 70. meisjesnaam; 71. vreemde munt; 73. stoomschip (afk); 74. achter; 76. rondhout; 77. Franse N.V. De oplossing van de nieuwe puzzel moet uiterlijk dinsdagmorgen 21 ok tober in ons bezit zijn. Inzenden aan; HL/HZ Puzzelredactie,Postbus 5204, 3008 AE Rotterdam. De winnars van de vorige puzzel zijn Mevr. van Dijk, van Bassenstraat 114, 3067 ND, R'dam, Ingrid Barzilay, Lindesingel 28, 3053 JH R'dam <-n C. Jonker gauw, Merellaan 76, 2902 JH Carel- Ie a/d IJssel. De oplossing van de vo rige puzzel Linkerdiagram Horizontaal; 1palet; 6. aak8. uk 10. en; 11. latijn; 14. il; 15. li; 16. pp; 18. gij; 20. uit;22. ruw;23.oot 24. eed; 26. ad; 28. dd; 29. om; 31. ja; 32. venijn; 34. he; 35. ka; 37. ptt; 39. pioen. Vertikaal: 2. aa; 3. last; 4. ek5. ru 7. in; 9. klip; 10. enig; 12. al; 13 jjl; 16. paria; 17. mi; 19. ijstijd; 20. uwe 21tod25. ex; 27. dove28. dank 30. me; 31. jij; 33. nato;34. hij; 36. ar;37. pi;38. te. Rechterdiagram Horizontaal: 1. patio; 6. bod; 8. cl; 10. sa; 11. alsem; 14. na; 15. si; 16.' as; 18. de; 20. sec.; 22. vol; 23 olm 24. aal; 26. ra; 28. vn; 29. lt31 zo 32. boter; 34. ne; 35. ma; 37. por; 39. assen. Vertikaal: 2. ab; 3. tors; 4. id; 5. cc; 7. ea; 9. lans; 10. smid; 12. la; 13. es; 16. alver; 17. we; 19. emmen20. sla; 21. col; 25. ai; 27. albe; 28. vorm; 30. tc; 31. ze; 33. tros; 34. na; 36. af;37. ps;38. re. Zeer voordelig... zijn deze damesnachthemden. U kunt kiezen uit diverse modellen en dessins. Maten 36 t/m 48. Van 19,95 voor Het voetbalteam van De Haven loods is afgelopen weekeinde naar Londen geweest om de krachten te meten met de Engelse vereni gingen Aldwich FC en London Transport. De eerste wedstrijd tegen Aldwich werd een „makkie" voor de Rot terdammers. De Engelsen konden alleen in het eerste half uur rede lijk weerstand bieden. Met inbreng van alle fysieke kracht, dat het Engelse voetbal eigen is, forceer den zij zelfs het eerste doelpunt van de wedstrijd (1-0). De voor sprong was echter van korte duur. Piet de Boer werd in stelling ge bracht en met een enorme kogel van minstens dertig meter werd het geljjk. Een paar minuten later was het dezelfde speler die de Londense keeper andermaal pas seerde (1-2). De druk op de Aldwich veste werd groter en groter. Het was uiteinde lijk Geert Rebbers die kort voor rust de voorsprong tot 3-1 kon vergroten. Na de pauze maakten de Rotterdamse „krantenjongens" het karwei af met nog vier tref fers van Piet de Boer en een goal van Anton van der Stelt. Het voet- De Havenloods en Aldwich FC. balteam van coach Aad Vink won deze wedstrijd met 2-8. De tweede wedstrijd tegen Lon don Transport stond in schril con trast met de eerste. De Londena- ren, gewaarschuwd door de af gang van hun stadgenoten, gooi den van het begin af de beuk er in. De verdediging van de Rotterdam mers kwam onder grote druk te staan en de mannen van Ton Fits en Frans du Pree moesten na een harde wedstrijd, capituleren. Het werd uiteindelijk 5-3-voor London Transport. Elegant solitair ringetje met flonkerend briljantje, naar keuze in wit- of 50 Wat denkt u van zo'n modem geelgouden chokertje, ook wel shorty genaamd! Nu in deze zeer speciale aanbieding naar keuze met bloedkoraal of granaat Official dealer van Omega - Pontiac - Union - Tissot - Wega-Cartierenz. 3. Karei Doormanstraat 380.010 -122181 Gezelligheid kent geen tijd... De tijd voor spelletjes breekt weer aan, zoals sjoelen met deze blankhouten sjoelbak van 38 x 180 cm met 32 stenen. degrund intercoiffure VOOR WEEK BEL NU DIREKT S Van Utrschtwag 8 Kr |\Pretorialaan 36-40 R< Schaar met verrassingen Tri-Flon Een tip, afkomstig van Ton Oogjen, een enthousiast motorcrosser. Nu zal men denken: motoren, wat heb ben die met vissen te maken. Wel, Ton is sinds kort ook bekeerd tot het hengelen en kwam op het idee om de werpmolen of reel te behandelen met Tri-Flon. Motorcrossers spuiten dat op de ketting van hun motor. Tri-Flon heeft de eigenschap vuilafstotend te zijn, waardoor bij het crossen de ketting niet onder de modder, zand of ander aanslipsel komt te zitten. Het middel bezit echter ook smeren de eigenschappen. Sedert drie maan den vis ik met een reel die met Tri- Flon is behandeld en ik kan niet anders zeggen dan dat het prima werkt. Het is verkrijgbaar in een spuitbus. Een klein laagje is genoeg om de draaiende en glijdende delen te behandelen. Dus niet meer van die dikke lagen vet, maar dunne goed smerende en overzichtelijke Tri-Flon. Verkrijgbaar in alle gerenommeerde „motorpaleizen". Het eerste wat opvalt bij déze schaar is een blikopener die maar al te vaak gemist wordt aan de waterkant. Naast dat zij natuurlijk gebruikt kan worden als schaar zjjn er nog een zevental mogelijkheden, zoals ontha- kingstang, draadtang (schaar) en nog vele andere mogelijkheden. De schaar is verkrijgbaar bij „De Papegaai", Vlaardingen. Hengels en kunstvliegen zelf bouwen en maken Voor de komende „donkere maan den" kan voor velen het zelf bouwen van een hengel of het maken van kunstvliegen een leuk tijdverdrijf zijn. De firma Interdyk B.V. geeft sinds geruime tijd twee boekjes over deze vorm van vrijetijdsbesteding uit. In de boekjes staan goede foto's en duidelijke omschrijvingen zodat het bouwen van een hengel of het maken van een kunstvlieg weinig of geen problemen oplevert. De werkjes zjjn verkrijgbaar bij de boekwinkel èn in sommige hengelsportzaken. Interdyk B.V., Amsterdam. Muts voor koude dagen Een degelijke en fraai uitgevoerde muts van kunststof is een prima uit komst voor de komende koude maanden. De twee oorwarmers kunnen boven op de muts vastge maakt worden. Verkrijgbaar bij Wout van Leeuwen, Vlaardingen. Een water om trots en zuinig op te zijn so3a-%vHrmts«38>JfiSE Wanneer men het kopje boven dit artikel leest zou men kunnen reage ren: „Dat moet toch met ieder water het geval zijn". Met betrekking tot de Nieuwkoopse Plassen is dat zeker zo. Zelden heb ik een water gezien dat zo schoon, helder en rijk aan water planten is. Afgelopen zondag heb ik een visdag meegemaakt van de vere niging „Kunst en Vliegwerk". Met een tiental gehuurde roeiboten (met elk ander type of soort is het overigens verboden op de plassen van bootverhuurder Groeneveld te vissen) kon een wateroppervlakte van meer dan 25 hectare worden afgevist. Voorkomende vissoorten fcijn blank voorn, ruisvoorn, baars, snoek, paling en graskarper. De graskarper is te vinden in drie afgesloten plassen. Er zjjn in totaal 7500 van deze schub bendragers door de heer Groeneveld uitgezet, waaronder zeer fraaie exem plaren. Sinds kort is er een vlieg- visscr - zjjn naam moet ik schuldig blijven - met de vliegenhengel aan het experimenteren om de graskarper te strikken. En niet zonder succes, heb ik vernomen. De heer Groene veld vertelde dat hij als aas stukjes schuimplastic gebruikte. Wilt u meer over deze methode of het schitteren de water weten, neem dan kontakt op met P.J. Groeneveld, Hollandse Kade 6, Noorden, telefoon (01724)- 8273. Nederl. Boekverkopers Bond - R'dam 18 oktober van 10 - 16.30 uur in De Doelen. Vul onderstaande regel aan tot een slagzin van maximaal 25 woorden. Lever zaterdag 18 oktober Uw formulier ter plaatse in en ding mee naar leuke boekenprijzen van deelnemende uit gevers. Een deskundige jury, o.l.v. de voorzitter der NBB - afd. Rotterdam maakt van tijd tot tijd de leukste en origineelste inzending bekend, waarna de uitreiking van de prijs plaats vindt. Mijn slagzin luidt: Een leven met boeken is Naam: Adres Woonplaats:

De Havenloods | 1980 | | pagina 5