NLOODS Intrekken bevoegdheden Rijnmond aangehouden \iend6rad° Deining om CDA- publicatie Schepen uit Verre Landen geeft bijzondere enveloppe uit r\ MeöeR erc pepzeR Spreekuur van burgemeester SLAAPKAMERS Betaling A VR-verliezen Raad tegen bouw kerncentrales Eén jaar Radio Boemerang Film in Stedelijk Ontdek het unieke Vendorado-vakantiebungalowpark Loohorst, HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. I editie P SCHIEDAM DONDERDAG 30 OKTOBER 1980 29e JAARGANG NO. 42 TEL. 010 -132170 5 dagen per week van 8.30 tot 17.00 uur VOORDEEL-DUBBELDUO indien opgegeven voor ma. 17.00 uur ROTTERDAM De stichting „Schepen uit Verre Landen", een Rotterdams initiatief om een unie ke verzameling authentieke vaar tuigen uit alle delen van de wereld naar Nederland te halen, heeft een zeer bijzondere enveloppe uitgege- De uitgave staat in het teken van het eenjarig bestaan van de Stich ting op 10 oktober jongstleden, hetgeen ook met een datumstem pel speciaal wordt vermeld. Blik vanger op de enveloppe is de fe- loek, het uit Egypte afkomstige vlaggeschip van de Stichting. Ooit vervoerden meer dan 5000 van de ze karakteristieke zeilvaartuigen hun vrachten over de Nijl. Nu zijn er nog geen honderd van over. Eén er van is in het bezit van de Stich ting „Schepen uit Verre Landen". In de enveleoppe zit een kaart niet nadere bijzonderheden over de La tijnzeiler. Op deze kaart staat on der meer de duimafdruk van de Egyptische schipper waarmee de koopovereenkomst bekrachtigd werd De beeltenis van de feloek toont het schip onder vol zeil op de Nieuwe Maas tijdens de manifesta tie Rotterdam Maritiem '80. Er naast staan nog zes uit de collectie afkomstige vaartuigen getekend. Behalve het datumstempel draagt de enveloppe een bijzonder stem pel van de stichting „Schepen uit Verre Landen". EUROPAZEGEL De ter nagedachtenis van konin gin YVilhelmina uitgegeven Euro pazegel completeert het bijzonde re beeld van deze enveloppe. De stichting „Schepen uit Verre Lan den" hoopt met de verkoop van deze uitgave ter gelegenheid van haar eenjarig bestaan haar batig saldo dusdanig te kunnen opvijze len dat volop kan worden doorge- f 3,50 over te maken op giroreke ning 1879090 ten name van de gStëa penningmeester van de stichting „diepen uit Verre Landen" te Amstelveen onder vermelding van BE (Bijzondere Enveloppe). Wil men twee of riteerdere envelop pen bestellen dan dient men voor de letters BE het gewenste aantal te zetten. Dit aantal uiteraard ver menigvuldigt met f 3 „50. M.et de verzending van de enveloppe wordt na 15 november aanstaande begon- it U «fTT l)eze bijzondere enveloppe wordt door de Stichting uitgegeven. Naast de postzegel komen nog datitinsteippel en het speciale stempel van de Stichting. gaan met de uitbreiding van haar collectie. Op het verlanglijstje staat onder meer een schitterende veertig meter lange Arabische dhow. Onderhandelingen over de aankoop verkeren in een vergevor derd stadium. De enveloppe is te bestellen door Lezers van De Havenloods en Het Zuiden kunnen met ingang van 17 november aanstaande bij onze kantoren aan Westblaak 155 en Dordtselaan 139 enveloppen ko pen. De enveloppen zijn daarnaast verkrijgbaar bij het VW-kantoor op het Stadhuisplein en E3 Mari tiem, Schiedamsedijk 71 te Rot terdam. toor lari- L OOSTERSE TAPIJTEN Naast De Doelen, onder City Parking, dus geen parkeerprobleem. IN VERBAND NIET DE OPENING GEVEN WIJ 20% korting op onze laag geprijsde Oosterse tapijten, aanbieding geldt tot en met 22 november WEENA 178. TEL. 010- 135515 R'DAM, staande dinsdag 4 november weke lijks van 9.00 tot 10.00 uu spreekuur houden in zijn Igamer i het Stadskantoor. De burgemeester zal zich dan ech- de etage, de wethouders behoren. Iedereen die burgemeester Te Loo wenst te spreken kan zich op diè tijd melden bij de bode op de zes- wandm*ub«l«n, banktuiltn, slaapbanken anz. Uit voorraad ta lavaran. Nergens zo n kaua. Fabrtakatoonzaiao Industriegebouw, Qoudaaalngal M, R'dam. Tal. 010-12.84.61 SCHIEDAM - De in 1968 aan Rijnmond overgedragen bevoegdheden met betrekking tot de AVR zullen nog niet worden ingetrokken. College en raadsleden waren aanvankelijk wel van plan dit „bewijs van onvrede" maandagavond definitief te maken, maar besloten werd nog even de afloop van een oncjerzoek van een lid van Gede puteerde Staten af te wachten. joen guldén) b(j de gemeente Schie dam. De gemeenteraad besloot in augustus het4 totale aandeel van 3,1 miljoen aan te houden. Tijdens het daarop volgende overleg tussen portefeuillehouders van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, het dagelijks bestuur van Rijnmond en het Schiedamse col lege van B W werd besloten dat een gedeputeerde een onderzoek naar een andere oplossing in zou stellen. Hier bij zou toegezegd zijn dat zolang deze poging niet was afgerond er in de Rijnmondraad geen voorstel tot dek king van het omstreden bedrag zou worden gedaan. De gedeputeerde is momenteel nog met zijn onderzoek bezig maar toch stond er op de agenda van de Rijnmondraad een voorstel van het Openbaar Lichaam Rijnmond Vorige week beslöot het college van burgemeester en wethouders de be voegdheden van Rijnmond in te trek ken. Dit punt werd vervolgens ook op de raadsagenda van maandagavond j.I. geplaatst. Directe aanleiding hiertoe was de on enigheid tussen Schiedam en Rijn mond over meebetaling in de verlie zen van Afval Verwerking Rijnmond. Reeds in 1977 werd besloten dat Schiedam hier in slechts beperkte mate hoefde mee te betalen. Een be drag van 2 miljoen gulden werd toen kwijtgescholden. Dit omdat Schiedam weliswaar aandeelhouder van de AVR is, maar haar vuil bij de Drentse VAM stort. Enige maanden geleden verscheen er echter alsnog een rekening (door ren te inmiddels opgelopen tot 2,5 mil- Maat vol Op dat moment was de maat voor het Schiedamse college vol. Zij brach ten het voorstel tot intrekking van de bevoegdheden op de raadsagenda. Dit was voor het Openbaar Lichaam Rijnmond (na een aantal telefoontje*) echter al aanleiding het punt weer van de agenda te schrappen, waarna wethouder Schèeres maandagavond in de Schiedamse raad eveneens voor stelde het voorstel even aan te hou den. Wethouder Scheeres motiverend: „We kunnen de gedeputeerde maar beter niet in de weg lopen. Onze in tentie blijft ongewijzigd, daarom het voorstel niet terugnemen, maar aan houden." Dit stuitte aanvankelijk op protest uit de raad. CDA'er Van Lingen: „In de brief aan Rijnmond hebben we ze beticht van onbehoorlijk bestuur. Deze lijn is nu door te trekken. We vallen in ons eigen zwaard door toen geen beroep aan te tekenen. Daarom stel ik voor het besluit nu te nemen, de kans bestaat dat het in november weer wel op de agenda van Rijnmond staat." Ook uit de PvdA hoek waren geluiden in die 'richting te horen. Wethouder Scheeres nogmaals: „Ik acht de kans dat de 2 miljoen alsnog langs de deur van Schiedam gaat piet groot tneer, maar we moeten de' in druk vermijden dat we weinig ver wachtingen van het werk van de ge deputeerde hebben. Daarom stel ik voor zijn werk af te wachten." Onduidelijkheid vervolgens over de vraag „aanhouden of uitvoeren". Het was tenslotte burgemeester Te Loo die duidelijkheid bracht: „Voor we een nummertje paniekvoetbal weg gaan geven: het is duidelijk wat de raad wil. Laten we het dan gewoon aanhouden tot de voigende vergade ring." En burgervaders' wil geschied de. Wethouder Scheeres acht de kans dat Schie dam de twee miljoen niet hoeft te betalen niet groot meer. SCHIEDAM De gemeenteraad heeft zich uitgesproken tegen het ka binetsvoorstel tot de bouw van nog eens drie kerncentrales. Zijdeed dit naar aanleiding van een door de gemeente Stavoren ingedien de motie met betrekking tot de bouw hiervan. De motie verscheen op de lijst van mededelingen en ingekomen stukken, en B en W wilden het stuk eigenlijk voor kennisgeving aanne men. „Omdat", aldus burgemeester Te Loo, „het effect van adhesiebe tuigingen vaak averechts is". Veruit de meeste gemeentes zouden een der gelijke motie namelijk voor kennis geving aannemen. Dan zou de indruk kunnen ontstaan dat veel gemeentes het kernenergievraagstuk niet interes seert. Op verzoek van de PvdA en CPN- fractie („Niet louter in belang van ge meenten in directe omgeving zoals Stavoren. Een typisch voorstel om te ondersteunen") orri zich toch tegen de bouw van kerncentrales uit te spreken, liet het merendeel van het college het oorspronkelijke plan na een korte schorsing toch vallen. De fracties van CDA en WD stem den tegen de uitspraak. TALLISCKA Specialiteiten Restaurant en Pizzeria HONGAARS ZIGEUNERORKEST o.l.v. Jaroka Sandor bekend van t.v. WIJ TRACTEREN Bent u in oktober of povember jarig of jarig geweest? Dan bent u onze gast. U dineert als een vorst op onze kosten. U komt met min. 4 personen, kiest uit onze menu's en rekent één menu minder af. Legiti matie meenemen. Bovendien nog een leuke verrassing. Nieuwe Binnenweg 152 (Bij Mathene8serlaan) Telefoon 010-361152 Alle dagen geopend vanaf 12.00 uur SCHIEDAM - De plaatselijke, ille gale radio-amateur Radio Boeme- ang herdenkt binnenkort het feit lat een jaar geleden de uitzendin- ;en gestart werden. 3p zaterdagavond 15 november vordt dit jubileum gevierd in het ;ebouw van dansschool Sitton op le Schiedamse Hoogstraat (tegen- iver het museum). 3p deze avond'zal worden opge reden door ondermeer twee landparodisten en Corrie Ko- lings. Boemerang ging een maand ;eleden nog enige tijd uit de lucht, ladat zij door politie en PTT „uit- epeild" waren. Binnen twee we- ,en konden de uitzendingen chter hervat worden. .eden van de Boemerangfanclub >etalen voor de feestavond een .ulden entree. Niet-leden betalen ijf gulden. COSMOS Voor uw gordijnen en tapijten uniek in Rotterdam OPENT A.S. VRIJDAG 31 OKTOBER in filiaal aan de Coolsingel 60A. Coolsingel 60A. R'dam. SCHIEDAM - In de aula van het Stedelijk Museum wordt zondagmid dag de film „Dreams that money can buy" vertoond. Deze film werd van 1944/46 gemaakt door Hans Richter. Het verhaal gaat over een dichter, die zijn dromen probeert te verkopen om zijn geldtekort op te heffen. In een hiervoor speciaal ingerichte praktijk ruimte ontvangt hij zijn „klanten". De toegang is vrij, aanvang 15 uur. Religieus slachten op zondag SCHIEDAM Fracties van plaatselijke politieke partijen mogen naar eigen goeddunken perspublicaties de deur uit doen gaan en hoeven daarvoor zeker geen toestemming van het college van B. W. te hebben. Dat was het antwoord van burge meester Te Loo op, in het gemeente lijke vragenhalfuurtje gestelde vragen, van PvdA'er Hans Konings. Deze rea geerde op een vorige week versche nen perspublicatie van de CDA-frac- tie met betrekking tot „rituele slach tingen" die zondag 19 oktober plaatsvonden het het Schiedamse slachthuis. Het CDA was met name verbaasd dat „juist de zondag werd gebruikt om dit onderdeel van een niet-Christe- lijke geloofsbeweging te effectue ren." Konings won vervolgens infor matie in over de Islam en trachtte maandagavond duidelijk te maken „dat het CDA zjch deze pijnlijke misser had kunne/i besparen". Een stuk godsdienstige geschiedenis vulde een deel van zijn betoog; Abraham Hans KoningsCDA had zich deze pijnlijke misser kunnen besparen. die geen kinderen kon krijgen en ver volgens bad dat als hij een zoon kreeg hij deze op 18-jarige leeftijd zou offe ren. Ismael werd vervolgens geboren, groeide voorspoedig op en vlak voor dat hij geofferd zou w'orden kwamen er enkele engeltjes met de medede ling dat het niet meer behoefde. Eni ge schapen konden toen gedag zeggen tegen hun groene weide. En dit feit v/ordt nu jaarlijks door zo'n 750.000 Moslims op aarde herdacht. Dit jaar viel .deze gebeurtenis op een zondag. Het doel van Konings (een reactie van het CDA) werd vervolgens be reikt. De woordvoerder van de chris ten-democraten, Siem Rosman noem de het vragenhalfuurtje eigenlijk een ongeschikte gelegenheid om op de woorden van Konings in te gaan. „Er is weinig ruimte voor een debat, is eigenlijk ook onnodig. Als men maar wil lezen wat er staat. Het ri tueel slachten willen wij niemand ontzeggen die dit als een geloofs beleving aanvaarden." Hij zei voorts donderdag in de commissie ABZ na der op de, weliswaar aan B. en W. gestelde vragen van Konings („Is het niet teleurstellend tegenstellingen te suggereren tussen het Christelijk en Islamitisch deel van de bevolking en de ene geloofsbeleving hoger te waarderen dan de ander?") in te gaan. Ook burgemeester Te Loo geeft don derdagavond een uiteenzetting over het besluit het slachthuis voor ge noemde gelegenheid open te stellen. De complimenten voor het besluit heeft hij al binnen van Herman Noor- degraaf (PPR). „We zijn op weg naar een multi-radicale samenleving. Hier in moet het mogelijk zijn je gods dienst te beleven. Het gaat hier bo vendien om één van de meest centra le feesten van de Islam. De mogelijk heid is dan ook terecht geschapen dit dit mogelijk te maken." Union Safari fiets Met basta-slot en 1 jaar gratis verzekering tegen diefstal en total-loss'' schade. metallic bruine uit voering met 3 SA-versnellingsnaaf grote 28 wielen. Verchroomd!,^ knijpremmen, standaard, pomp jasbeschermer en verlichting Union-adviesprijs 535- Bij V&D van AQQr voor Scotch Ferric cassettes Ruisarme, ijzer oxide cassettes. Voor alle recorders. 3 stuks C90 of 4 stuks C60 Onderblouse 100% katoen. Fan tasie gebreid Met korte mouw. Wit. Maten 40 t/m 50. «50 Chinon 30 R XL geluidscamera lichtsterk 1,2/7-21 mm. ob jectief direkte geluids opname 3x motorzoom automa tisch TTL belichtingssysteem door de lens tegenlichtkorrektie auto- matische overvloeiers automati sche scherpstelling bij snelopname batterij en filter-indicatie vlinderopening 220 opklapbare handgreep, opsteekmicrofoon en oortelefoon EA A Van-659- voor wTT" Bijpassende tas 40.- Damespyama Van 100% dons- zacht katoen. Fla nel. In rose en bheu. Maten 40 t/m 50. Van 49- voor 17r Herenshirt Van 100% katoen. Ruim gesneden model. Mouwlengté §5 cm. Vele uni- kleuren Maten 37 t/m 44 Van ^=«0. voor A Loupeiamp Buro- of hobbylamp Wendbaar in alle richtingen en instelbaar op elke hoogte. (Nieuw; de veren hiervoor zitten in de arm) Lengte 130 cm. Ronde fluorescentiebuis 22 W. Schakelaar en tafelklem. Kleur; bruin. AAP Van 269 - voor ÊatmWm? VROOMS DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 80 vakanties. Haa Loohorst b sterren bungalowpark

De Havenloods | 1980 | | pagina 1