NLOODS A Jazz-room in QT officieel open i Honderd jaar Christelijk Onderwijs editiep SCHIEDAM 'Protesteren tegen stijging gostarieven' Boemerang weer uit de lucht termeulen Minder inwoners „Heeft iemand zin om te spelen, dan gaat hij spelen" Spreekuur SLAAPBANKEN Praatgroep Sint 22 november in Schiedam Oppascentrale van start Vendomatic centrifuge 7992 Marokkaanse handgeknoopte tapijten Moonboots HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 BOTTERDAM. DONDERDAG 6 NOVEMBER 1980 29e JAARGANG NO. 43 TEL. 010-132170 5 dagen per week van 8.30 tot 17.00 uur VOORDEEL-DUBBELDUO indien opgegeven voor ma. 17.00 uur SCHIEDAM—Het is aanstaande zondag exact een eeuw geleden dat de Vereniging voor Christe lijk Onderwijs bij Koninklijk Besluit werd goedgekeurd. Een heuglijk feit dat ondermeer wordt gevierd door middel van een receptie in het Novotel. Onlangs is ook een historisch over zicht verschenen. De voorzitter van de schoolvereniging, de heer Snoep bekijkt in zijn voorwoord de vorige eeuw en de huidige situ atie. "Het Christelijk onderwijs geeft een antwoord op de 19e- eeuwse vraag hoe de ouders ernst kunnen maken met de naleving van de doopbelofte om hun kin deren in de Christelijke leer te doen eti te helpen onderwijzen. Maar het geeft ook een antwoord op de 20e-eeuwse vraag hoe de kennis van Gods woord kan worden doorgegeven aan komende situa- Maar in de terugblik ligt volgens hem de bemoediging dat honderd jaar lang de vereniging als een instrument in de hand van God heeft mogen werken. "Dat geeft ons dan moed en vertrouwen om voort te gaan, met dankbaarheid voor het verleden, met hoop voor de toekomst." SCHIEDAM - De al geruime tijd gesloten dancing Granada krijgt een geheel andere bestemming. Het pand aan de Broersvesl 119-121 wordt verbouwd tot chinees res taurant. De hiervoor door de heer Hu Yung Yang aangevraagde bouwvergunning is inmiddels verleend. SCHIEDAM - De gemeente Schie dam moet in navolging van het Gro ningse college van B en W protesteren tegen de doorgaande stijging van de aardgastarieven. Dat laat de BVSZ (bewonersvereniging Schiedam-Zuid) weten in het vorige week verschenen verenigingsblad. Zij vindt Ijet onaanvaardbaar, ,,dat de al sterk toegenomen woonlasten nog eens met 300 gulden per jaar stijgen door een verdere verhoging van de aardgasprijs." De BVSZ is al geruime tijd op dit front actief. ,,Met succes voerden wij vorig jaar actie om de stijging van de Gemeente-tarieven binnen de perken te houden. Afremming van de verho ging van de aardgasprijzen Ligt in het verlengde hiervan", motiveert de be wonersvereniging het verzoek aan het gemeentebestuur de Groningse uitla tingen te ondersteunen. SCHIEDAM Radio Boemerang, de populaire Schiedamse illegale radio amateur, heeft afgelopen zondag op nieuw bezoek gehad van recherche en radio controle dienst van de PTT. In het pand waar om vijf uur 's mid dags een inval werd gedaan was op dat moment niemand van het Boe merang-Team aanwezig, zodat geen proces-verbaal kon worden opge maakt. Zender en afspeel-apparatuur werden echter wel in beslag geno men. Het was pas de vierde keer dat Boemerang uitzond na de vorige ac tie tegen het station. Het team vraagt zich af „waarom zondag weer alleen Radio Boemerang uit de ether werd gehaald". Dit betekent dat er de eerste weken weer geen muziek op de 98Mhz FM te horen zal zijn. De actie tegen de Schiedamse radio-amateur zal geen gevolgen hebben voor het jaarfeest dat Boemerang^ op zaterdag 15 no vember organiseerd. Overdag speelt de jeugd-Rijnmondband in de bin nenstad en 's avonds is er een groot feest in Sitton Partyhouse, Hoog straat 99. Op dit feest, ter gelegenheid van.het Lekker warm... Goedzittende herenhandschoe nen die geheel gevoerd zijn met acryl bont. In medium of large. Kleuren: zwart, grijs of bruin. Van 12,95 voor Kwart bleef weg SCHIEDAM - Een kwart van de leer lingen, die zich aangemeld hadden voor het schooldamtoernooi is zonder bericht weggebleven. Een te leurstelling voor de organiserende sportraad en de damvereniging Schie dam. Niettemin zetten zich toch bijna hon derdzestig jeugdige dammers achter de borden. De kampioenen werden M.Boshuizen (lager onderwijs) en André van der Wilt (voortgezet on derwijs). De overige groepswinnaars werden: M. van der Lee, O.Kondu, P.Pastor, R.Baert, R.Palsrok, J.E.Ste- gink, M.Boon, C.Koppenhagen, M. van der Schee, J.Bos, S.Blankendaal, B.Goudriaan en D. de Buck. SCHIEDAM - Het aantal inwoners in onze stad is in september met 16 mensen afgenomen. Dit was aan verschillende oorzaken te wijten. Zo vertrokken er uit onze stad 20 mensen nier dan er zich ves tigden. Hier tegenover stond een ge boorteoverschot van 4. Het sterftecij fer lag deze maand iets hoger dan de maand ervoor. Eindseptember woon den er 74.604 mensen in Schiedam. Vergeleken met het begin van dit jaar is de Schiedamse bevolking afgeno men met bijna 200 inwoners. SCHIEDAM - "Jazzbandjes in donkere, rokerige kelderruimtes, zoals dat in de jaren twintig in New Orleans gebeurde, zo'n onge dwongen vrije sfeer probeer ik hier in m'n Jazz-room ook te reali seren. Mensen die lekker naar live-jazz komen luisteren, of zichzelf helemaal uit kunnen leven met hun eigen instrumenten in een session. In zijn zelf ingerichte Jazz-room in het gebouw van QT in de Nieuwstraat weet Rob van Klaarwater al precies hoe het in de toe komst allemaal moet gaan lopen. De "kelderruimte" op de eerste verdieping is "jazzy" aangekleed; platenhoezen aan de muur, laag hangende lampen en donkerbruine muren. Gisteravond (woensdag) trad er voor de eerste maal een band op. Hot Club Rotterdam. Rob, vin Klaarwater ergerde zich al geruime tijd aan de onbenutte ruimte naast de QT-bar. Als penningmeester van de sociëteit had hij binnen het bèstuur een beter gebruik ervan al eens aangekaart. ,.lk wilde iets met die ruimte doen. Het heeft altijd al in m'n achterhoofd gespeeld op een be paalde manier met jazz-muziek bezig te zijn." Geleidelijk begonnen zijn ideeën vas tere vormen aan te nemen. Hij polste het QT-bestuur (waar hij inmiddels uit vertrokken is) en kreeg vrij spel. Hij mocht de kamer in gaan richten als jazz-room. Na zo'n anderhalve maand bezig te zijn geweest met de aankleding ervan, opende hij vier we ken geleden. „Ik rekende er op dat het via mond-op-mond reclame wel vol zou lopen. Dat viel iets tegen. Woensdag dan voor het eerst een live optreden". De voorgaande woensdag avonden waren er gemiddeld zo'n dertig bezoekers. Rob vertrouwde er op dat er bij de officiële openings avond toch minimaal honderd men sen Nieuwstraat 12 zouden weten te vinden. De Jazz-room is noodgedwon gen alleen op woensdagavond ge opend. Het gebouw van QT is alle andere avonden van de week reeds uitbesteed. Naast zijn eigen 'room' heeft Rob op de woensdagavond ook de beschikking over het QT-pand er naast. Op het podium aldaar treden de groepen op. Rotterdam In het vervolg kunnen mensen uit de ze regio die jazz willen horen in Schie dam terecht, aldus Rob van Klaar water. „Mensen uit Schiedam en Vlaardingen moesten, als ze een beet' je jazz wilden horen, naar Rotterdam toe. Naar Harbour Jazzclub, of de Jazzbunker. Het is goed dat er hier nu ook iets is". Elke week zal er live- jazz te horen zijn, zo garandeert hij. "Ik wil een hoop verschillende soor ten muziek door elkaar gaan doen. Dan weer een pianist, de volgende keer wat dixieland. Het hangt er na- Zo snel mogelijk zal er ook een eigen huisorkest moeten komen. Die kan dan optreden wanneer een band niet kan komen of als een penibele finan ciële situatie dit noodzakelijk maakt. Rob heeft voorlopig alles zelf be taald. Door middel van entreegelden en de baropbrengst moet de zaak draaiende gehouden worden. Subsi- ReSDOhS die hoeft hij niet zo nodig; "Dat wil ik niet, dan moetje iedere stap die je doet verantwoorden. Ik verdien niets,, maar zolang het me niet teveel kost is het niet erg. Jazzmuziek zou overi- Rob van Klaarwater in zijn zelf ingerichte Jazz gens wel subsidie moeten krijgen. Fanfare krijgt het in Schiedam, en de popmuziek, maar de jazz niet." De nodige respons heeft Rob reeds gekregen. „Laatst belde mijnheer De Graaf op, die had 3000 jazz-platen thuis liggen. Waarvan zelfs 78-toeren exemplaren uit 1915. Die zijn ner gens meer te krijgen. Een groot deel ervan ga ik dus opnemen, want als je je publiek zoiets kunt bieden." Erg belangrijk voor hem is de sfeer in de Jazz-room. „Heeft iemand zin om te spelen, dan gaat ie spelen. Het is niet de bedoeling dat de band speelt en het publiek aan de bar iets staat te drinken." Iemand die zeker regelma tig naar de piano zal lopen is de broer van Rob, die samen met zus Klaar water op de woensdagavonden bij springt. „Kijk dat is nou de losse sfeer die ik bedoel. Iemand die van achter de bar opeens het podium op. komt lopen. Laat de mensen die sfeer eerst maar eens proeven, en als ze het gezellig vinden komen ze toch wel terug." Burgemeester koopt eerste zegels SCHIEDAM - Evenals het vorige jaar zal burgemeester Te Loo het startsein geven voor de verkoop van de kinder zegels. Hij zal daarbij worden geassi steerd door enkele kinderen die het boek van het kind zullen uitbeelden. Dit gebeurt dinsdag 11 november om 8.30 uur. De nieuwe kinderpostzegels zijn vanaf die dag weer op een aantal plaatsen te koop, in ieder geval aan de loketten van de PTT. De nieuwe serie zegels staat in het teken van de kinderfantasie. Vier be kende illustrators (Annct Kossen, Li- dia Postma, Tom Eyzenbach en Peter Vos) hebben op dit thema elk een zegel ontworpen. De opbrengst van de kinderpostze gelactie komt jaarlijks ten goede aan projecten en voorzieningen voor li chamelijk, geestelijk en sociaal gehan- SCHIEDAM De huurcommissie voor het ressort Schiedam houdt spreekuur elke donderdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur in de recrea tiezaal van het Stadskantoor, Emma- slraat. Belanghebbenden kunnen echter ook terecht op de voorlrihtingsspreek- uren van het ressort Rotterdam, da gelijks van 8.30 tot 12.00 uur in het gebouw van de Huurcommissie aan de Baan 16 te Rotterdam, of telefo nisch dagelijks van 14.00 tot 16.00 119250. Kozijnen hardhout, aluminium, kunststof isola tieglas - 30 pet subsidie. IN EEN DAG COMPLEET GEMAAKT SCHIEDAM Het Rotterdams Ka merensemble verzorgt zondagmiddag 9 november een concert in het Stede lijk Museum. Onder leiding van Lex Oosthoek zullen 30 strijkers concer teren. Samen met de hoofdleraar aan het Haags conservatorium, Jacques Holtman, vertolken zij het vioolcon cert in A van Mozart. De drie verdere composities zijn serenades voor strijkers van Elgar, Berkeley en op speciaal verzoek Ts.jaikowsky. deze laatstgenoemde serenade behoort tot Tsjaikowsky's meest succesvolle werken. Vanaf half drie viool muziek in de aula van het museum, Hoogstraat 112. slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BE KA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam.tel.010-13.80.18 SCHIEDAM - De plaatselijke afde ling van het Humanistisch Verbond organiseert vanaf 11 november een praatgroep, waarin de eigen ervarin gen van de deelnemers centraal staan. De groep komt bijeen in een zaaltje van de Thurledeflat. Het begint steeds om 13.30 uur tot 16.00 uur. De negen bijeenkomsten zullen f 50,- kosten. Data van de bijeenkomsten zijn 11, 18 en 25 november, 2, 9 en 16 december, 13, 20 en 27 januari, 3 februari en 3 of 10 maart de „fol low up". Opgaven telefonisch of schriftelijk b(j P. Tijsen, Nieuwe Damlaan 539, tele foon 703811. éénjarig bestaan, wordt opgetreden door twee bandparodisten en Cor- rie Konings. Kaartjes (leden een gul den, niet-leden vijf gulden) zijn ver krijgbaar bij dansschool Sitton, Lange Haven 121 (na 18.00 uur) en de Firma Hakkert, Hoogstraat 163 (behalve op dinsdag). SCHIEDAM Sint Nicolaas zet za terdag 22 november om 12.45 bij de Proveniersbrug aan de 's-Gravelandse- weg voet op Schiedamse bodem. Nadat hij in zijn koets is gestapt zal Sint Nicolaas beginnen aan zijn rond je Schiedam. De volgende route zal worden aangehouden: 's-Gravelandseweg, Huis te Riviere- weg, Singel. B.K.O.Taan, Lorentz- laan van Swindenstraat, van Swin- densingel. Lange Singelstraat, Singel, Huis te Riviereweg. Broersvest, Bo- terstraat, Kreupelstraat, Lange Kerk straat waarna hij om ongeveer 14.00 uur aankomt op het'stadhuis. Hier zal hij worden toegesproken door de Burgemeester. Ca. 14.45 vertrekt de stoet naar het Passagetheater, waar de Sint zich dan zal ontfermen over de Schiedamse kinderen. SCHIEDAM - De Hulpbrug over de Schie is in de toekomst open gesteld voor alle verkeer, behalve voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen in westelijke rich ting gedurende spitsuren, van 7.00 - 9.00 uur en van 16.00- 18.00 uur. Momenteel is dc Hulpbrug in westelijke richting, dus van de Ovcrschicscweg naar industriegebied 's- Gravelandscpoldcr, nog gesloten verklaard voor alle verkeer behal ve voetgangers. In oostelijke richting is de Hulpbrug open voor alle verkeer. SCHIEDAM Wie wil niet eens ge zellig naar de bioscoop? Wie wil niet eens wat langer op een feestje blij ven? Wie wil er niet eens samen een weekendje tussen uit? Maar wie kan ook niet altijd zo maar een betrouw bare oppas voor de kinderen vinden? Om voor deze vragen een oplossing te vinden gaat de Stichting Samenle vingsopbouw Schiedam-Noord een oppascentrale starten. Een aantal jon geren van 15 jaar en ouder zjn al be reid gevonden voor drie gulden per uur op kleine kinderen te passen. Mensen die gebruik willen gaan ma ken van de diensten van de centrale (uitsluitend zjj die in Schiedam- Noord wonen) kunnen contact opne men met de SSSN, wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein, telefoon 702207 of 701043. Als men voorde eerste maal gebruik wil maken van de diensten van de oppascentrale moet enige dagen van te voren gebeld wor den, zodat eerst kennis gemaakt kan worden. Ook kunnen zonodig een aantal zaken doorgenomen worden. TURNEN - De gymnastiekvereniging Alliantie heeft op zaterdag 8 november vaardighcidsprucven voor jongens en meisjes van zeven tot dertien jaar. In dc turnzaal Mgr. Nolcnslaan wordt om half tien begonnen. In dc turnzaal Mgr. Gchrclsschool zijn op maandag 10 novem ber vanaf zeven uur onderlinge wedstrij den voor meisjes van veertien tot zestien jaar, aspirant-heren, heren en dames. Stijl New Orleans SCHIEDAM - Omdat er in New Orleans in de twintiger jaren weinig Nederlands werd gesproken is de aankleding van Rob Klaarwa ter 's Jazz-room ook wat Ameri kaans. Iets dat derhalve ook op de prijslijst is terug te zien, al dient er bij voorkeur wel in het Nederlands betaald te worden. Want wat is er zoal te koop in de Jazz-room: Beer (bottles). Limonades, Wine (a glass). Sherry and Soup (one plate). Overigens, de soep is van Schiedamse kwaliteit. Sterke 2800 toeren machine Extra veilig door dubbele dekselvergrendeling. Kema Keur. Aansluitwaarde 300 Watt. Appeltaart Voor 6 royale pun ten. Ca. 800 gram van^ AC voor *#.TJ Damesbreeches Helanca kwaliteit. Zeer elastisch Prima pasvorm. Licht/beige. Maten 40 t/m 50 Zuiver scheerwol met IWS wolzegel, Gewicht 4.2 kg. per m? 22.500 knopen per m?Vroom Dreesmann garantielabei. 300x200 cm. /M van 4250^ voor 1125 - 250x200 cm van 4025^ voor 925 - 240x170cm. T van JJBOr voor 710.- 200x140 cm coc J \J j van voor 5Z5.' y 11 f'é V Schaarlamp *3 Metaal Flexibele arm reikt tot 80 cm. Kompleet met snoer en schakelaar. Diverse kleuren. Van 47r50 voor 32.50 Set stapelladen Wit in grijze of brui ne cassette. Afm.: H27xB29xD39 cm. Solide PU materiaal. Heerlijk warm door de isolerende binnen- schoen. Gripvaste zool met extra isolerende luchtkamers. In mari ne/wit. bleu/wit. wit/bleu met opdruk. Marine zool. 'Maten 35/36 t/m 45/46. E A Van .42,50 voor VROOMS DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond bo a 4i50

De Havenloods | 1980 | | pagina 1