DE Él HAVENLOODS mw Toonkunst Schiedam viert eeuwfeest Knotwilgers weer van start BON SCHIEDAM SLAAPKAMERS Schooltuinen op oude vuilstortplaats? Vendomatic klokradio Grenen buffetkast HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. I editie P DONDERDAG 27 NOVEMBER 1980 29e JAARGANG NO. 46 advertentie Wethouder zaagt eerste tak SCHIEDAM - De Schiedamse knotwilgers zijn zaterdag 22 november van start gegaan met hun knotwerk in de Kethelse polder. Wethouder Zijdeveld was daarbij om door middel van het knotten van een wilgje de actie van start te laten gaan. Wethouder Zijdeveld, binnenkort opnieuw met gemeenteraad knot- Een voorman van de knotwilg- groep had daarvoor een tak aan een miniscuul boompje uitgeko zen, om het een beetje gemakke lijker te maken. Sommige van de knotters waren alvast begonnen, zodat de wethouder niet echt de eerste was. Dit deerde niet, met veel gekraak kwamen verschillen de takken naar beneden. Men schatte dat er ongeveer 40 men sen waren, velen had men al een keer eerder gezien met knotten. Veel nieuwkomers waren er dus niet. Bij boerderij Lansbergen stonden niet zoveel bomen maar dat ze aan onderhoud toe waren kon zelfs een leek zien. Een andere (grotere) groep was, voordat wet-' houder Zijdeveld gearriveerd was, al naar de Joppelaan gegaan. De hilariteit was groot toen de wethouder het eerste takje door had gezaagd. Hijzelf moest ook erg lachen. ,,Het is best leuk als je zo bezig bent. Je zou alle wethou ders en gemeenteraadsleden in hun etenspauze een halfuurtje hierheen moeten sturen, dat zou ze goed doen". De tweede tak, die aanmerkelijk dikker was, ging wat moeilijker. Nadat hij etterlijke malen de zaag op en neer had ge haald ondervond hij dat het niet meer zo makkelijk ging als bij het eerste takje. Hij maakte het wel af maar het kostte hem veel moei te. Andere meer bedreven knot ters zaagden naar lieve lust. Enke le knotters die wat moeite hadden kregen even een spoedcursus. Een vader kwam zich trots aan melden met zijn drie zoons, en ge vieren kregen zij snel een taak toe bedeeld. Jur van de Veen en zijn groep vrij willigers kan best nog wat hulp ge bruiken bfj het knotten. Voorlo pig zijn ze nog bezig op de Joppe laan waar de meeste bomen staan. De Joppelaan ligt achter de oude kerk van Kethel. Elke zaterdag om ongeveer 10 uur begint het. TALLISCKA 3peclallt»ltan Raataurant an Plxxarla Romantisch tafelen met uniek HONGAARS ZIGEUNERORKEST o.l.v. Jaroka Sandor bekend van t.v. WIJ TRACTEREN Bent u in november of december jarig, of jarig geweest? Dan bent u onze gast. U dineert als een vorst op onze kosten. U komt met min. 4 personen, kiest uit onze menu's en rekent één menu minder af. Legiti matie meenemen. Bovendien nog een leuke verrassing. Nieuwe Binnenweg 152 (Bij Matheneeserlaan) Schoolbasketball SCHIEDAM In de Margriethal wordt op maandag 22, dinsdag 23 en woensdag 24 december het jaarlijkse schoolbasketballtoernooi gehouden. Met assistentie van de basketballver eniging is de tota't leiding weer in handen van de sportraad. Het toer nooi telt vier leeftijdsgroepen: 12/13 jaar, 14/15 jaar en 18 jaar en ouder. SCHIEDAM - „C'est Ie ton qui fait Ia musique (Het is de toon die de muziek maakt). De repetities zijn altijd een bron van vTeugde. Het is een gezellige drukte bij ons koor, er gebeuren weieens rare dingen met zangstemmen maar dat draagt altijd bij tot de gezellige sfeer die er hangt. Het is zo vervelend dat de mensen altijd zo'n drempelvrees hebben om bij een koor te komen. Er zijn een heleboel mannen en wouwen die met de gedachte lopen om zich bij een koor aan te sluiten maar ze durven het gewoon niet aan. Het is zo jammer want we hebben juist zo'n behoefte aan verjonging. Onze maatschappij tot be vordering der toonkunst heeft hoofdzakelijk oudere leden in het koor zitten, en dat vinden we jammer. Het hoeven ook geen al te jonge mensen te zijn, maar mensen van middelbare leeftijd zouden heel welkom zijn". Mevrouw van Haselen en mevrouw Kamstra-Glasz zijn beiden actief in de jubilerende Maatschappij tot be vordering der Toonkunst maar men mag ook gewoon Toonkunst Schie dam zeggen. De folder van de Maatschappij zegt dat er rond die naam misschien een „geur van pluche en motteballën hangt", maar dit is van geen kant waar bezweren de dames. De Toon kunst is erg levendig Het is een for^j se, bloeiende boom, die met zijn tak ken alle delen van ons land door dringt", zo staat er verderop in de folder beschreven. De Schiedamse afdeling bestaat 100 jaar. „Dat wil niet zeggen dat het koor dus precies 100 jaar bestaat, maar meer de Maatschappij tot be vordering van de Toonkunst. Die Maatschappij doet allerlei dingen die enigszins met toonkunst te maken hebben, wij hebben ons daar een eeuw geleden bij aangesloten als Schiedamse afdeling. Het koor be staat korter, zeg maar een goede 14 jaar. Het is misschien allemaal een beetje verwarrend, maar het is niet anders. Ons koor bestaat uit 75 man nelijke en vrouwelijke leden, waarvan er sommigen al een hele tijd mee doen. Ons koor telt 25 leden. Elk jaar hebben we twee uitvoeringen in de Grote Kerk te Schiedam samen met het Gewestelijk orkest Zuid- Holland. Ons koor staat onder de begaafde lei ding van Edwin Wolf, de kinderen worden begeleid door „moeder" Stigt Hans en Jo Mulder. Verder zijn er ook nog vrienden van het koor die alles van ons volgen en tevens contri- bulant zijn". De Maatschappij tot bevordering der Toonkunst geeft vanwege hun 100- jarig bestaan een feestje in het stede lijk Museum op de Hoogstraat. We gens plaatsgebrek kunnen alleen de leden en contribulanten aanwezig zijn. Zij zullen daar ieder voor zich iets doen, maar natuurlijk brengt het koor ook iets ten gehore. Voor de repetities heeft het koor elke dinsdag Gymnastieklokaal maandag in gebruik SCHIEDAM - Het gymnastieklokaal aan het Faasenplein gaat met in gang van 1 december door een aantal scholieren in Schiedam Noord ge bruikt worden. Hieraan voorafgaand wordt het lokaal morgen (vrijdag) officieel ge opend door de wethouder van Vor ming en Recreatie, Herman Post hoorn. Hjj zal de sleutel overhan digd krijgen van ir. De Block, direc teur Gemeentewerken. Dit gebeurt in de nabijgelegen school De Woud- hoek aan het Faassenplein. De bouw van een gymnastieklokaal was noodzakelijk omdat de in de omgeving van het Faasenplein ge bouwde scholen (Woudhoek en No tenkraker) een dergelijke faciliteit ontbeerden. Het lokaal is neergezet als semi-per- manente bouw. Wat zoveel wil zeg gen als dat de fundering van beton is en de bovenbouw van hout. De reden hiervan is ondermeer dat in de toe komst elders in Schiedam Noord een groot scholencomplex annex sport zaal zal worden gebouwd. Het gymnastieklokaal bevat een zaal van 21 bij 12 meter, twee kleedka mers met douche- en toiletruimte en een c.v. ruimte en leiderskamer. Bo vendien heeft de zaal een verende sportvloer. Het koor van de jubilerende Maatschappij tot bevordering van de Toon kunst. Op de tweede rij van boven is ook ex-burgemeester Roelfsema te vinden. de beschikking over het gebouw van ven vormt geen werkers, geen liefde- de Christelijke Sociale belangen aan volle beoefenaars der muziek, maar de Lange Haven. veelal eigenwijze en moeilijk bevre- „De stem van iemand is erg belang- digbare luisteraars, criticasters, bet rijk, daarom luisteren we altijd eerst weters en domoren" naar iemand als men zich bij ons aan Wie de schoen past trekt hem aan. wü sluiten. Maar ik kan u verzekeren Degene die geïnteresseerd zijn in het dat de mensen die bij het koor zitten koor kunnen contact opnemen met allemaal een fijne zangstem bezitten, mevrouw Kamstra-Glasz, Stadhou- Maar zoals ik al gezegd heb is er nog derslaan 70, 3116 HS in Schiedam, steeds plaats voor fijne jonge of mid- telefoon 2b 89H delbare zangstemmen". Betweters In de folder van de Toonkunst Schie dam stond al wat voor soort mensen op zoiets afkomen: Het muziekle- Degene die liever hun kind naar het koor sturen, moeten dan contact op nemen met mevrouw Stigt Hans. Van haar is alleen het telefoonnummer bekend en het feit dat ze in Schie dam woont. Haar nummer is 26 55 17. SCHIEDAM - Het Gemeentebestuur van Schiedam heeft zich in een brief gericht tot de Gemeentebesturen van Delft en Maasland over de toenemen de „cross-activiteiten" op het dijk- lichaam van de geprojecteerde Rijks weg 19. De surveillerende politie heeft ont- CrossenopRW 19 dekt dat niet alleen Schiedammers massaal gebruik maken van het ter rein maar ook Delftenaren en Maas- landers. Schiedam heeft in de brief aan de beide andere gemeentes ge vraagd om aandacht te besteden aan het illegaal crossen van personen uit bovengenoemde steden. wandmeubelan. bankstellen, slaapbanken enz. Uit voorraad te laveren. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 SCHIEDAM - Ze worden steeds meer gevonden. Plaatsen waar de bo dem in al dan niet ernstige mate ver vuild blijkt te zijn doordat er jaren terug een vuilstortplaats lag. Steeds meer gaat men daarom op die plek ken waar vroegere vuilstortplaatsen waren, de bodem controleren voor men er iets gaat bouwen of planten. Eén terrein in Schiedam waarop dit bijvoorbeeld van toepassing is, is het stuk land tussen de 's Gravenlandse- weg en de Nieuwpoortweg, waar de gemeente een nieuw schooltuincom plex wil aanleggen'voor de kinderen uit Oost. Nu is er volgens de leer krachten in het Oosten van Schiedam inderdaad dringend behoefte aan schoolwerktuinen en daar lijkt het gekozen stuk grond uitermate ge schikt voor, ware het niet, dat juist hier een voormalige stortplaats was. Een reden bij de verantwoordelijke mensen om eens te informeren of bodemonderzoek vooraf hier geen eerste vereiste is. „We zijn er haast zeker van dat die grond in orde is, want er werd alleen huisvuil gestort", vertelde de heer Zaalberg van de Gemeentelijke Plantsoendienst enige weken geleden. „Toch wordt er momenteel een bodemonderzoek verricht door een overheidsinstantie, mede omdat de commissie van onderwijs daar op heeft aangedron gen". Dat onderzoek lijkt niet overbodig, wanneer men oudere Schiedammers hoort vertellen dat er op de voormali ge stortplaats vrij kon worden gestort en dat deze mogelijkheid onder ande re druk werd benut door de in de buurt liggende melkzuurfabriek. Een week na het verkrijgen van de eerste informatie vroegen we de heer Zaalberg of er al iets naders bekend was over het bodemonderzoek. „Het onderzoek is klaar en de rapporten zijn er, maar ze gaan eerst naar de burgemeester en wethouders voor er over gepubliceerd kan worden. Eigen lijk verwachten we dat alles best rond kan zijn voor de subsidie voor het schoolwerktuincomplex in Oost vol gende week wordt behandeld in de gemeenteraad", aldus de heer Zaal berg. Nu werd er de desbetreffende dag heel wat besloten in de raad, maar over de subsidie-aanvraag voor de schoolwerktuinen werd geen woord gerept". Navraag bij de heer Zaalberg leerde ons, dat hem onbekend was waarom het punt van de gemeenteraads-agen- da werd geschrapt. Ook de afdeling van het stadskantoor die de agenda opstelt, weet van niets. Men kan zelfs niet zeggen, op wiens verzoek het punt is geschrapt. Een telefoontje naar de verantwoor delijke wethouder Zijderveld levert andere informatie op: „De gemeente vindt het wenselijk dat er eerst een bodemonderzoek wordt gedaan, voordat op het terrein schooltuinen worden aangelegd. Dat onderzoek moet nog plaatsvinden en daarom is het punt van de agenda afgevoerd. Wie het onderzoek gaat doen, weten we nog niet. Wat we nu onderzoeken is, wat de gemeentereiniging zelf in het verleden op die plek heeft ge stort". GROOTSTE PAARDENSPORT TENTOONSTELLING IN NEDERLAND met o.a.: Royal Military Police (The Redcops) De bereden brigade van de Politie Rotterdam De intocht van Sint Nicolaas Manege-demonstraties Het kleinste paard ter wereld Gratis paardrijles Gedurende deze dagen zijn er 700 paarden in beweging. Ahoy-complex Toegangsprijs: 7.50 p.p. kinderen t/m 14 jaar 4.50 p.p. Openingstijden: dagelijks van 11.00-17.00 uur 's avonds van 19.00-22.00 uur zondag 30 nov. van 11.00-17.00 Tegen inlevering van deze bon ontvangt u I 12.50 KORTING I op de toegangsprijs U aangeboden door: E DE HAVENLOODS S Geldig van 28 nov. t/m 3 dec. 1980 Draaifauteuil'Match" Komfortabele lederen draaifauteuil. Uitstekend zitkomfort. Rug en armleuningen ook gestoffeerd met kwaliteitsleer Van 895:- voor Olivetti Lettera 50 De ideale portable snel verwisselbare lintcassette hoofdletters dmv. zakkend iment regelafstanden k papiersteun stevige kunststof draagkap Adviesprijs 407.- Bij Vroom Dreesmann Van259? voor 99Ó- r JmMt Wm Nylon dames paraplu Type "Pencil" Houten stok en zwart gelakt frame. Vele fraaie najaars dessins. Relax-babysitter Sterke plastic kon- stuktie. Verstelbaar. Diverse kleuren. Dekje in bijpassend dessin. Vanj6&^ voor "IT. Dames- en kinder- dusters Stretch badstof Overslagmodel Damesmaten S-M-L. X|5," Kindermaten Vanaf 3Q« Globe Scherp gedetail leerd. Met verlichting. Diameter 25 cm. 26.50 Dachstein berg-wandel schoenen Van zacht en sterk Analin-leder en gevoerd met Velours leer Anatonisch gevormd voetbed en antislip Van 152^0 1QO- voor IW Wm Boodschappen wagen Grote wielen. Licht- lopend. Grote af neembare tas van 43x19x36 H cm. In diverse kleuren. Van BTrSO" voor £9. Zaanse klok afmetingen 62x26 cm wortelnoten- of eiken kast 8 dagen uurwerk klok slaat op hele en halve uren massief koperen gewichten en ornamenten 0 12 maanden schriftelijke garantie Vanvoor I Klassieke kussens Met brokaat en van gesmookt velours Herenhoed Het sportieve mo del in fijnrib cordu roy. Kies uit de ak- tuele kleuren groen, marine, bruin en beige. Maten 54 t/m 59 voor 10- Nappa leren hand schoenen Met crochet souf- Ries uit tal van flé's en imitatie sfeervolle kleuren, vachtvoering. Ver- Van J26r- voor OA. krijgbaar in bruin en zwart. Maten M-L-XL. 29- Kompleet met ingebouwde cassetterecorder. Weksignaal door zoemer, radio of recorder. Vijfmaal repeterend wekmechanisme. aid. Keukenmeubelen Extra bergruimte in uw keuken, Massief grenen uitvoering. Afmetingen: H185xB80xD45 cm De bovenkast is 28 cm. diep. Van voor 779. VROOMS» DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond«LA 4167

De Havenloods | 1980 | | pagina 1