Uitvinders tevreden met resultaten 165* eulen vloerbedekking euromotel Beurs trekt veel bezoekers ternfeulen ternfeulen Sint Nicolaas schrijft... Fotografen exposeren Tips tegen bevriezen leiding 55,- 85, ƒ125,- ƒ145,- 150,- ƒ160,- 198, zaterdag 29 november van 11 tot is VUegveïdweg 61, R'dam DE DjJ HAVENLOODS DUNULKUACj 2/ iNOVtMbt-K 19ÖO 4ÖÓÜ6 De "Midtiperjoratoris een zeer elegante vondst van de lieer van der Linden. Voor verzamelaars zon zon apparaat onontbeerlijk zijn. Als de gaatjesmaker in de handel komt zal hij zo'n f 25,-gaan kosten, terwijl de be staande perforators voor multomappen f250,- kosten. De "Handyped" van meneer Goedkoop uit Wassenaar is niet bedacht om sneller te kunnen fietsen, maar om minder vermoeid te raken. Volgens de uit vinder is het enige gevaar van de fiets dat voorbijgangers zodanig afgeleid ra ken van het overige verkeer dat ze nog net op tijd bomen en andere obstakels kunnen te vermijdeih De eerste nationale uitvindersbeurs, die op vrijdag 21 en zaterdag 22 no vember in de Beurs te Rotterdam ge houden werd, is een geslaagd evene ment geworden. De organisator, het uitvinderscentriim ID/NL, kon meer dan 2S00 bezoekers tellen. De uitvinders zelf waren zeer tevre den over het bereikte resultaat. Velen hebben zakelijke contacten kunnen leggen met vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, terwijl producten die al klaar waren voor de verkoop (de "Icekiller", een soort aanstekei waarmee een autosleuteltje verwarmd kan worden, en de "Snelfilter" voor zeer fluks koffiezetten) letterlijk over de toonbank vlogen. Hans Kamphuis, waarnemend direc teur van het pasopgerichte uitvinders- centrum Nederland ID/NL, heeft geen wanklanken kunnen vernemen van uitvinderszijde. Integendeel, het centrum werd overstelpt met reacties van uitvinders 'die om hulp bij het verwerkeliiken van hun idee vroegen. ID/NL zai na deze succesvolle actie zich gaan bezighouden met het bege leiden van uitvinders en het beoorde len van hun vondsten. Men hoopt zo waardevolle ideeën in productie te kunnen gaan brengen. Wie informatie wil hebben over ID/NL kan op werk dagen van tien tot vier terecht op de Westersingel 19 te Rotterdam, tele foon 010-362166. In het najaar '81 zal in ieder geval de tweede nationale uitvindersbeurs georganiseerd worden. waar haal je luchtig meubi natuurlijk bij... Die zit goed... opblaasstoel kleintjes. Verschillende uitvoe ringen en kleuren. Van 4,50 Tafeltennistoernooi scholieren Maasdijk MAASDIJK - Leerlingen vanaf de derde klas van de scholen voor lager onderwijs kunnen op maandag 29 en dinsdag 30 december weer deelne men aan het door de Naaldwijkse Leo Verduyn in het gips aan de kant Routinier Verduyn was niet gepas seerd maar moest met een blessure aan de kant blijven. Zeven dagen eer der had hij in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Rozenburg zjjn elie- pijp gebroken. Het was negen jaar geleden dat Verduyn door een bles sure verstek moest laten gaan NBK in Lijnbaanhal VLAARDINGEN - Eén van de voi ronden van het Nederlands Basisscho len Kampioenschap Tafeltennis wordt op zaterdag 13 december in de turnzaal van het Lijnbaancomplex gehouden. Daar begint het, door de jeugdafde ling van de tafeltennisvereniging Radio Molenaar georganiseerde, toer nooi om 14 uur. De deelnemende scholen zijn De Schutse uit Maasland Wevershoek uit Maassluis en de Vlaardingse dr. A. Kuyperschool, Kraanvogelschool en Roncallischool. De persoonlijke en teamwedstrijden worden gespeeld in de gymnastiek zaal van de Prinses Beatrixschool aan de Naaldwijkse Doortogestraat. Van wege de afstand tussen Maasdijk en Naaldwijk proberen de organisatoren de Maasdjjkse deelnemers zoveel mo gelijk op dezelfde dag te laten spelen. Voor individuelen is het inschrijfgeld f 2,50 en voor teams (maximaal drie jongens en drie meisjesteams per school) drie gulden. De wisseltrofees zijn nu in het bezit van de Maasdijkse school De Wegwijzer (bij de meisjes) en de Naaldwijkse De Koningshof- school (voor jongens). De inschrijving voor het toernooi sluit op donderdag 4 december. Inlichtingen bij iedere Maasdjjkse basisschool en bij Ruud Gram, Nachtegaalstraat 6 Naaldwijk tel. 01740-26513. Reddend zwemmen VLAARDINGEN - De Vlaardingse Reddingsbrigade startte op dinsdag 25 november een cursus reddend zwemmen. Deze zwemtraining voor de oudere jeugd en volwassenen is in het Kolpabad. De thcorieinstructie begint telkens om acht uur in het clublokaal van de VRB in de voormalige fiet- senkelder onder het badpaviljoen. De cursus leidt op voor het brevet A, dat onontbeerlijk is voor duikers of zwemmers, die strandwacht willen worden. Voor meer informa tie kan men terecht bij de heer H. Paalvast, tel. 354180. waar vindt ie zoveel kleur voorj weinig geld? natuurlijk bij Sint staat er gekleurd op... met zo'n geschenk van zoveel kleurige viltstiften. Schaakdiploma's SCHIEDAM - Vierentwintig jeugd leden van de schaakvereniging Schie dam behaalden een schaakdiploma. Het verst is gevorderd Cees Gunne- wegh: hij slaagde voor jiet konings diploma. Het niiendiplor om. Mie In •I Woerdenfc liegt, l>ick 11 Naruin, Ri l-.ric de l-'ey t Jubgebouw Prestatieloop WESTLAND - Door de atletiekver eniging Olympus'70 wordt op zater dag 29 november weer de traditione le Van Eyk en Bruggelinkloop ge houden. Het is een prestatieloop over vier afstanden: de 2 km. gezinsloop, 5 1/2, 9,2 km en de halve marathon (21,1 km). De inschrijving (vanaf 12 uur) kleed gelegenheid en cantine zijn in gebouw Irene in Ter Heijde. De start en finish is bij de zuidelijke strand opgang op tweehonderd meter van het inschrijfpunt. Het deelnamegeld is resp. f 2,50 (gezinsloop), f 3,50 en f 7,- (halve marathon). Voor in lichtingen kan men terecht bij Jan Kempe tel. 01748- 7037 en Peter Kortekaas tel. 01740- 28856. STADSKRONIEK- SCHIEDAM Van Sint Nicolaas ontvingen wij de volgende brief met het dringend advies deze in zijn geheel te publiceren. Anders wisten wij wel, wat er van kwam. De Havenloods wijkt nooit voor zulke druk, maar vijandschap van de Sint zou ons te zwaar vallen. „Het is, heer de kroniekschrijver, altijd weer de vraag, hoe de in tocht van Mijn Persoon in de stad Schiedam zal zijn. Word ik elders met olifanten en praalwagens inge haald, is het paard voorzien van een zilveren bit en tracteert men de gehele gemeente, bij U voel Ik Mij altijd rafelig. Ik moet in een aggenebbisbuurt - men vergeve mij de aan een en ander geloof ont leende uitdrukking - te paard stijgen om met een miserabel gevolg de weg naar het stadhuis af te leggen. Hier prijs Ik zoals dat behoort het karakter van de middenstand en laat Mij feteren door de Hoogmogende Heren. Ik heb er nutientallen zien komen en gaan. De een roert de mond beter dan de ander, maar in principe blijft alles hetzelfde. Op een ding na. Naarmate de wel vaart in de stad stijgt en Sint Nico laas de dure cadeaus nauwelijks meer door de schoorsteen krijgt, wordt Zjjn intocht schrieler. Dit schrijnt des te meer, nu Uw buur- volk Mijn Romeinse collega met honderdduizenden tegelijk inhaalt en dat terwijl Woytila toch nooit cadeautjes meebrengt, maar' wel akelige voorschriften met betrek- Sint Nicolaas zou het niet dul den, als men met hele voetbalvel den tegelijk „amo te" kwam roe pen, want dit Lantijnse ,,Ik houd van U" roept men niet, men fluis tert het tegen slechts één mensen kind tegelijk. En wanneer de kin dertjes dit tegen Sint Nicolaas riepen, hij zou zeker eventjes brommen. Laat staan, wanneer de volwassenen het doen. Maar dit terzijde. De Duitsters overdrijven, ook wat die twintig miljoen mark betreft, maar de zuinigheid van de Schiedammers is het andere uiterste. Meneer de kroniekschrijver, klaag Ik daarmede U aan en 't getal uwer lezers? Allerminst. De bijdra ge van de gewone Schiedammers aan het succes van Ons Mooie Werk is ieder jaar weer fenome naal. Dan kan er geen stuiver af. Sint j Nicolaas wil alleen van de kinder tjes water en brood voor het paard. Van U, HH middenstanders Hoogstraatexploitanten wordt een andere bijdrage verwacht. Aanstaande zaterdag zal Ik aan zienlijk tot de drukte in Uw win kelstraten bijdragen. U hebt even wel niets gedaan om Mijn intocht tot het grootse gebeuren te ma ken, waar een stad van vjjfen- zeventigduizend inwoners recht op heeft. Dat ik met goed fatsoen de stad kan binnentrekken, is ei genlijk te danken aan de gulheid van de Heren op het Stadskan toor, waarvan een tot Mij zei, toen ik aanbood dan maar weg te blij ven: „Wie tref je dan? De kinde- Toen Hij dat hoorde, boog Sint Nicolaas beschaamd het hoofd en Hij begreep, dat Hij te ver was ge gaan en hoe driftig zelfs een be schaamd mens kan worden door de kortzichtigheid van een stelle tje stomme kruideniers. Schrijft Sint Nicolaas dit weloverwogen op? Ja Sint Nicolaas schrijft dit weloverwogen op. En het schip met cadeautjes komt dit jaar ook ergens anders vandaan. SINT NICOLAAS ROTTERDAM - De Engelse groep „Bauhaus" komt op zaterdag 29 no vember naar Hal 4 aan de Honinger- dijk 245c. De groep bracht dit jaar de elpee „in the Flat Field" uit, waarna oen single verscheen met een nummer over de Duitse schrijver Ber- told Brecht (Telegram Sam). Er staat nog een single op stapel. Op het podium schijnt de groep een „hor rorachtige" sfeer op te roepen. Voor een tientje toegang kan iedereen ko men griezelen. Het optreden begint om negen uur, de zaal gaat om half negen open. Er is geen voorverkoop. Hal 4 is te bereiken met tramlijn 1 eindpunt Kralingen. MAASSLUIS - De Amateurfotogra- fenclub Foto Workshop Maassluis opent op vrijdag 28 november a s. haar jaarlijkse tentoonstelling voor het publick. De expositie wordt gehouden in het clubgebouw aan de Noordvliet 147a! Momenteel telt de club 30'actieve leden, die wat betreft de techniek van de fotografie in drie groepen te "n: nl. beginners, gevorder- van deze groepen. Door het bekijken en het bekritiseren van eikaars foto's en foto's van prominente amateur fotografen kunnen de clubleden feich verdiepen in deze moderne vorm van expressie. den e 11 groep i totografie e alle >0 hei st De expositie is geopend op vrijdag 1 19-22 uur, zaterdag I 1-1 8 uur en ndag 1 1-18 uur. Een van de cluble- n exposeert tevens enkele oude nera's uit zijn eigen collectie, aroiülcr een houten camera uit het r 1900. Toegang gratis. SCHIEDAM - De openbare nutsbe drijven geven de bewoners enkele nuttige tips om de waterleiding te be schermen tegen de plotseling inval lende koude. Ten eerste: hoe kan men controleren of de hoofdkraan goed sluit? Als u nu de kraan dichtdraait en het aftap- kraantje opent mag er uit dit aftap kraantje geen water spuiten. Vanzelfsprekend moet u er voor zor gen dat de hoofdkraan en watermeter (als u die heeft) goed bereikbaar blij ven, u kunt ze het beste met lappen omwikkelen. Deze lappen moeten echter wel droog zijn en het liefst van wol. Bij hele strenge vorst moet de hoofdkraan extra worden toegedekt. Mocht u enkele dagen van huis gaan dan is het raadzaam de waterleiding af te tappen. Ook wordt aftappen aangeraden als het huis 's nachts on verwarmd blijft. Voor verdere informatie kan men de ifdeling Voorlichting van de Open bare Nutsbedrijven opbellen num mer 62.22.22, of schrijven naar de van Heekstraat 15 in Schiedam. i waar maak je makkelijk een keuze natuurlijk bij. Ze blijven in de mode... Die heerlijk warme Shetland pullovers. In vele kleuren. Van 100% zuivere shetlandwol. Met ronde- of V-hals. Maten 36 t/m 46. Van 25.- voor matste aanbieding egens annulering order hotelaccommodatie minder dan de halve prijs. (Hel tapijt jsniet versneden.) r-j" »«ci tcr^neaer Imertest zuiver scheerwol tapijt voor zwaar intensief gebruik. 400 cm breed, in berber/beiei gem., van/ 219,-, nu per strekkende meter !i£^lonaparle zuiver wollen zwaar bouclé lapijt. 400 cm breed, van 279 - nu Der strekkende meter P" Enkele kamers zu.ver wol gebloemd tapijt. 4t.(,cm breed, van 349.-. nu perstrekkende Cottm^ zwaar katoenen tapijt in 6 kleuren w'1-camel en bruin, opdubbele jute rug 4,Wem breed. 249.-. pe,s./ekkeüfc Bergos zwaar grof wollen noppentapijt op 4(ii)™hUteHUê' 'n,de nieuws,e projekttinten, meter Va" f 375,_'nu per ^kkende Des^ zuiver scheerwol tapijt, 2 cm hoge pool, 400cm breed. ,n berber/linde gem. en licht beige, van 425.-. nu perstrekkende metér InHchtineen en stat**,-

De Havenloods | 1980 | | pagina 7