HAVENLOODS 'Vind je het gek dat bijna niemand meer komt?' BONAPARTE Gymlokaal in gebruik Sloop acht huizen in Oost voorlopig van de baan WitteBouwmarkt Niéuws SLAAPBANKEN Geringe belangstelling voor soosavonden SVS Strooiers gereed Nog geen knallen Voorzitter huurcommissie Totale opheffingsuitverkoop HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM editie p SCHIEDAM DONDERDAG 4 DECEMBER 1980 29e JAARGANG NO. 47 TEL. 010-132170 5 dagen per week van 8.30 tot 17.00 uur VOORDEEL-DUBBELDUO indien opgegeven voor ma. 17.00 uur SCHIEDAM - Na een lange periode van voorbereidingen en plannen maken, werd vorige week vrijdag 2S november hel gymnastiekzaal bo rende bij de scholen ..de Notenkraker'' en de „Woudhoek". geopend door wethouder Posthoorn. Geholpen door een aantal scholiertjes opende wethouder Herman Posthoorn vrijdag het gymlokaal aan het Faassenplein. Vooral leraren, leraressen en ou ders zijn blij dat eindelijk dit gym nastieklokaal in gebniik genomen kan worden. In 1977 was er al be sloten dat er óp het f aassenplein een lokaal voorde beide scholen moest komen. De eerste tekening die gemaakt was werd afgekeurd zodat er een nieuwe moest ko men. Deze tekening nam ook weer de nodige tijd in beslag, zodat met de feitelijke bouw pas begin 1980 is begonnen. De zaal is met de allernieuwste snufjes op gymnastiekgebied uit gerust. Alle toestellen zijn in een mum van tijd op te zetten,en weg te bergen. Hierdoor wordt een hoop tijd gewonnen die voor de wekelijkse gymnastiek gebruikt kan worden. ..Vroeger moesten de kinderen el ke keer naar het Bachplein. Dat ging allemaal van de gymnastiekles af, een les die ze zo erg hard nodig hebben. We zijn heel blij met, dit lokaal, waar je binnen drie stap pen zit", vertelde een ouder. Het gebouw is semi-permanent wat zoveel wil zeggen.dat het ver plaatsbaar is, als dat eventueel no dig mocht zijn. De kosten voor dit project bedroegen ongeveer t. 830.000,-. Hen gigantisch be drag vond ook wethouder Post hoorn. Hij betreurde de lange peri ode voordat het gebouw er stond. Wel prees hij de werknemenrs en het bouwbedrijf voor hun relatief snel geleverde werk. Uiteindelijk stond het gymonderkomen er in 6 maanden. ..Het is niet waar dat het woord semi-permanente betekent dat als het permanente gymnastieklokaal elders in Noord wordt gebouwd, dit gebouw zal worden afgebro ken. Voordat daar is begonnen inet de bouw zijn er al ettelijke ja ren over heen gegaan. In die tijd zal het lokaal zich wel onmisbaar hebben gemaakt voor dit gedeelte van Schiedam-noord", aldus wet houder Posthoorn. 's Avonds kunnen gymnastiek-en andere verenigingen gebniik gaan maken van het lokaal. Er wordt aan gewerkt om het lokaal zo op timaal mogelijk te gaan benutten. 2SEE SCHIEDAM Het is vrijdagavond 28 november. Leden van de Studenten Vereniging Schiedam hebben in hun ruimte van socië teit QT? zo juist Sint Nicolaas gevierd. Aan een tafeltje in de ver der lege ruimte spelen twee studenten een spelletje schaak. Aan de bar zitten negen jongens en een meisje. Achter de bar bedienen een mannelijk en een vrouwelijk lid van de vereniging de kleine groep aanwezigen. De „barkeeper" draagt een rode eigentijdse overall. SVS staat op de achterkant van het olijke kledingstuk. Vol enthou siasme begroet hij een nieuwe bezoeker. „Als je bouwkunde gaat doen, krijg je een pilsje van me", roept hij hem toe. Vorig jaar november startte een en thousiaste groep jongeren een vere niging voor Schiedamse studenten. Zij waren het zat om naar Rotter dam of Delft te moeten „treinen of fietsen", wanneer zij 's avonds iets wilden beleven. Zij zagen het schijn baar niet zitten om hun vermaak te zoeken in Schiedamse café's en disco theken. De opzet was verder dat jongeren die aan de universiteit stu deerden of een HBO-opleiding volg den, ervaringen over de verschillen de studierichtingen konden uitwisse len. Op die manier zouden zij elkaar ook, kunnen bijstaan bij de studie. door JOHN GEIJP den bij de gemeente het zakkendra gershuisje. Op dit verzoek werd niet ingegaan. Blij verrast was de studen tenclub toen zij plotseling op de vrij dagavond. over de sociëteitsruimte van OT? kon beschikken. Niets stond uitvoering van de grootse plannen nu nog in de weg. 'Hardstikke druk' Na ongeveer één jaar SVS lijkt de be langstelling voor een studentenvere niging niet zo groot te zijn, als was verwacht. Op de Sinterklaasavond waren zo'n twaalf mensen aanwezig. „Dat is voor ons doen hardstikke druk", vertelt één van de bestuursle den. Een bezoeker beaamt dat. „Ik kom hier altijd om een uur of elf half twaalf binnen. Er zijn dan meest al vijf of zes mensen aanwezig. Lo gisch dat je dan ook weer snel weg gaat". Een andere (mbo)-student mengt zich ook in het gesprek. „Ik ben hier nu een hele tijd niet geweest, maar ik wilde wel weer eens een kijkje gaan nemen. Maar het is weer hetzelfde liedje. Er wordt alleen maar over stu die gepraat. Ze willen alleen maar hun student zijn bevestigd zien. Je wordt er gewoon niet goed van. Vind je het gek dat hier bijna niemand meer komt". Ondanks dat de avonden matig be zocht worden, heeft de SVS in totaal toch al ruim dertig leden aan zich we ten te binden. Zij bezoeken de bij eenkomsten echter nauwelijks, „liet probleem is echter dat haast niemand bereid is zich ergens voor in te zet ten", zegt het bestuurslid. „Alles draait hier om een paar mensen, die alles moeten regelen". Wellicht zou de belangstelling groter de SVS een open ver eniging zou worden. Op het moment mogen alleen zij die een opleiding aan de universiteit of hoger beroeps onderwijs volgen, lid worden. Het bestuurslid: „Sommige avonden die we aankondigen zijn ook voor niet- leden toegankelijk. Zij moeten dan f 2,50 betalen. Maar de gewone soos avonden willen we besloten houden. Gewoon gezellig studenten onder elkaar". Ruimte Het Popoverleg Schiedanj zoekt al geruime tijd een onderkomen. Hans van Rij, aangesloten bij het overleg, zou het wel zien zitten om in de ruimte van QT? regelmatig optredens van Schiedamse groepen te organise ren. „Het punt is dat we geen geld hebben om een dergelijke ruimte te bekostigen", zegt hij, „maar op zich zouden we voor die ruimte best inte resse hebben". De'SVS is echter van mening datje op die manier niet vee! meer publiek zou trekken. „Wat maakt het nou uit of hier alleen studentërt komen of al leen mensen die van popmuziek hou den?" vraagt het bestuurslid zich af. „Stel dat je er ieder jaar tien mensen bij krijgt, dan word je uiteindelijk toch een grote vereniging". *llet pand waarin de S VS haar avonden houdt. samen met de aanwezigheid van een groot aantal stripboeken, deze avond tot een aantrekkelijk geheel maken. Wellicht is er voor de wat minder en thousiaste bezoekers wat meer aan leiding tot het onderschrijven van zijn optimisme na de volgende SVS- avond, die geheel in het teken van Niet-leden betalen voor deze avond Walt Disney zal staan. Enkele korte f 2,50 entree. Aanvang 20.00 uur filmpjes en een hoofdfilm, moeten precies. SCHIEDAM - Stichting Open Huis orga niseert op 25 en 26 december aanstaande- een Kerst-lnn in het diensten centrum de 4 Molens. Hiervoor zijn nog vele vrijwilligers nodig. De mensen die zin hebben om te helpen moeten van 13.00- 17.00 beschikbaar zijn. Mevrouw A. van de Zee telefoon 702798 kan belangstellenden verder helpen. SCHIEDAM Is de gladheid nabij? Dat is een vraag die op dit moment onbeantwoord blijft. Het VROM- bedrijf heeft in ieder geval al de nodige maatregelen genomen. Voor het personeel is van 1 december 1980 tot 15 maart 1981 een wacht dienst rooster samengesteld. De dienst doende mensen worden na de eerste melding van gladheid door het perso neel van het Bewakingscentrum van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam opgeroepen. Spoedig daarna dan rij den de strooiwagens uit. De rijwielpaden worden bij de eerste uitruk gelijktijdig behandeld. "Omdat na het strooien de rijwielpaden niet zo intensief bereden worden duurt het inwerken van het zout langer. Het lijkt alsof er niet gestrooid is, maar dit is beslist wel het geval!", meent de VROM. Volgens de Algemene Politieverorde ning Artikel 87 moeten bewoners bij voorkomende gladheid de stoep of het gedeelte voor de woning zelf be strijden. Het VROM-bedrijf stelt in beperkte mate ptrooizout beschik baar; f.2,50 per zak van 10 kilo en f.6.- voor een zak van 25 kilo. Voor verdere informatie en inlichtin gen kan een ieder terecht bij de hoofd afdeling van de VROM, Open bare Nutsbedrijven Schiedam, Van Heekstraat 15, telefoon 622222. Spelregeltest SCHIEDAM In het clubgebouw J van Excelsior 20 startte gisteren de jaarlijkse spelregelwedstrijden van de 1 Schiedamse Scheidsrechters - vereni- ging. Om ook -de verenigingen met een 7 kleine jeugdafdeling de kans te geven j om mee te doen, wordt er voor het j eerst gewerkt met teams van vier ju nioren. Er melden zich 32 viertallen, die vier voorronden nodig maakten: op woensdag 3 december, maandag 15 december (met Olympus, WK en SEC), dinsdag 13 janiarie (met HBSS Demos en SVDPW) en don derdag 22 janiarie (met Schiedam, SVV en eventueel FCN 66). De fi nale is op dinsdag 10 februari. SCHIEDAM - De Stichting Ziekenomroep Schiedam zit dringend verlegen om enkele nieuwe medewerkers. De behoefte bestaat met name voor het klassieke programma en een te vormen Ouiz groep. Geïnteresseerden kunnen con tact opnemen met Els de Vaal tel. 733387 of langs komen bij de studio aan de Korte SCHIEDAM - Voor de formaliteit: Het afsteken van vuurwerk is alleen toegestaan op Oudejaarsnacht van 23.00 tot 1.30 uur. Buiten deze periode is het verboden vuurwerk 'ook maar bij je te hebben. Dit zijn enkele regels uit de Algeme ne Politie Verordening. De verkoop van vuurwerk is gebonden aan een vergunning van burgemeester en wet houders en mag slechts gebeuren in de periode van 27 tot en met 31 de cember. Eerder verkopen is niet toe gestaan. In deze periode mag men wel vuurwerk bij zich hebben, maar dan alleen om het na de aankoop naar huis te brengen. Alleen aan personen van zestien jaar en ouder mag vuurwerk verkocht worden. Deze leeftijdsgrens geldt niet voor het lichte vuurwerk zoals won- derkaarsen, kamervuurwerk en klap- pertjes. Het gemeerttebestuur adviseert een iéder om zoveel mogelijk ramen en deugen aan straatzijde, vooral die toe gang geven tot kelderruimten, trap penhuizen en liftenhallen,gesloten te houden. SCHIEDAM In de Magnalia-Deikerk vindt 17 december aanstaande een ad- ventzangavond plaats. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is vrij. Inlich tingen zijn te verkrijgen bij C. van Duiven- bode, Van llogendorpstraat 32, telefoon ,71.50.58. SCHIEDAM - De heer J.C.P. de Boer is benoemd tot voorzitter van de huurcommissies in de ressorten Rot terdam, Schiedam en Brielle. De huurcommissies doen uitspraken over geschillen tussen huurders en ver huurders over de huurprijs en bijko mende kosten. De Boer (34) is de opvolger van de verschillende part-time voorzitters die tot voor kort per ressort func tioneerden. Hij is bij Koninklijk Be sluit voor een periode van zes jaar benoemd. Bij problemen en vragen kan men zich het beste wenden tot het secre tariaat van de huurcommissie. Baan 16-18-20, Rotterdam, telefoon 010- 119250, of Ro/.ehof 33 Dordrecht, telefoon 078-133751. Verbeteren fundering lijkt kosten waard SCHIEDAM - De sloop van acht woningen in Schiedam-Oost (Franklinstraat en Van Leeuwenhoekstraat) is voorlopig even van de baan. Eigenaar van de huizen, de SSSW (Stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorporaties) gaat in ieder geval eerst een aanvullend funderingsonderzoek laten verrichten waarvan de resultaten voor maart '81 verwacht worden. De SSSW heeft de laatste jaren het grotere onderhoud van de woningen in Oost steeds achterwege gelaten, zii schortte dit steeds op om clan uit eindelijk tol een algehele renovatie van de wijk te komen. In 1979 werd er door de afdeling Geotechniek van de gemeente Rotterdam een onder zoek verricht, waarbij zij tot de con clusie kwamen dat zeker acht pan den beter gesloopt konden worden, lp het advies werd tevens een indi catie gegeven van de kosten voor verbetering van de fundering bij de met sloop bedreigde panden. Voor drie aaneenliggende woningen in de I ranklinstraat bijvoorbeeld zou dat in totaal op zo'n 30.000 gulden komen. I nige tijd geleden werden de bewo ners van Oost met de toekomstplan nen voor hun hui/en geconfronteerd. Direct (en ook indirect) betrokken bewoners voelden helemaal niets voor sloop. De kosten van de funde ring waren volgens hen een gewaar borgd voortbestaan van zo'n twintig, dertig jaar zeker- waard. Afgelopen maandag was er in het wijkgebouw in Oost een bijeenkomst van bewoners en een vertegenwoordiger van dè SSSW, hoofd technische dienst - de heer Hoek. Laatstgenoemde ging overstag voor de bezwaren van de.be woners en zei toe dat vooralsnog van sloop zou worden afgezien. Binnenkort gaat nu een tweede grond (funderings) onderzoek plaats vin den. SSSW-Directeur Cï.,Prins over de, reden hiervan: „De bedoeling is dat we de toen gegeven adviezen gaan actualiseren. Wat is er in die tiid ge beurd? Is de situatie van de funde ringen stabiel gebleven? Maar vooral; wat is de huidige indicatie van de kosten?" Op het moment dat deze gegevens bekend zijn, kan bij het ministerie van Volkshuisvesting aangeklopt wor den voor financiering. De maandag avond gedane toezeggingen zijn daar om wel heel voorlopig. Prins: „Bin nen de bestaande regeling kunnen we bij het ministerie terecht. Die zullen we dan echter wel moeten overtui gen van de noodzaak. Wij zijn net als de bewoners helemaal geen voorstan der vgn slopen" Mocht het ministerie (ondermeer naar aanleiding van het tweede onderzoek) een renovatie met verbe tering van de fundering niet zoveel geld meer waard vinden, dan zullen de acht huizen waarschijnlijk alsnog gesloopt moeten worden. Directeur Prins nog éénmaal: „Het leeuwen deel van de (305, red.) wohingen in Oost is zo'n renovatie zeker wel waard, maar er zitten helaas een paar rotte peren n de schaal". slaapbankstellen, enorme sortering. Ook alle BEKA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabriekstoonzalen Industriegebouw. Goudsesingel 66, R'dam.tel.010-13.80.18 van Stadhuisplein 45 Rotterdam Wij verkopen leeg tegen vooroorlogse prijzen kostuumsv.a. 75.- overhemdenv.a. 10.- pantalonsv.a. 15.- jeansv.a. 10.- leerv.a. 100.- pullsv.a. 5.- Met toestemming K.v.K. van 26 .11 t/m 31.12.80 Maak ook gebruik van de koopavonden Een stunt uit verkoop nog nooit vertoond Herenpyama Van komfortabel tricot. 67/33% katoen/viscose. Kies uit de kleuren bruin/cognac, marine/blue. rood/zwart en kobalt/marine Maten S. M. L. EL Jacquard damast tafelkleden 100% katoen. Feest dagen-wit. 136x280 cm 26- 136x220 cm 21- 136x160 cm Bijpassende servet ten 43x43 cm 1.75 Polaroid SX-70 met flits 2x10 direkt klaar 8x8 cm. fotos. Briljante kleuren. Kompleet met flits- blok voor 10 flitsen. Foto-garantie! $ï§-. 39.75 Oberland sneeuwkettingen Veilig naar de wintersport' speciaal gehard edelstaal goede grip op sneeuw en ijs verpakt in handige opbergkoffer kompleet met montagebeugel J Leverbaar voor vrijwel alle bandenmaten. Geiteharen sokken De echte Noorse. Prima pasvorm. Schoenmaten 35 t/m 46. Alle maten 3.75 Ventilatorkachel Moderne vormge vingpraktische snoeropberging. Oververhittingsbe- veihging. 4-standen schakelaar. Regel bare thermostaat 2000 Watt Doe-het-Zelf" Verona-tapijt Sterke antistatische bouclé van 100% polyamide. Voorzien van foamrug. Makkelijk zelf te leggen. In vijf sfeervolle kleuren. 400 cm breed per strekkende meter (excl. leg loon VROOMS DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1980 | | pagina 1