HAVENLOODS Bestuur van bewoners vereniging afgetreden Verbranding bleef achterwege VROOM DREESM ANN -SCHDLEN- KRANT SCHIEDAM Zomertrip Zweden Dansavond voor alleenstaanden termeulen iterker in *85 Loket langer geopend Meer jazz SLAAPKAMERS Plotselinge actie van overheid verrast zeilplankvereniging Bingo-avond Exposities Minder inwoners Bruynzeel vouwdeuren 125.- Vendomatic zwakstroomdeken 112.50 Badkamerkast 139.- HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. editie p DONDERDAG 8 JANUARI 1981 30e JAARGANG NO. 1 15 januari aandacht voor het ONDERWIJS SCHIEDAM - De traditionele kerstboomverbrandingen behoren tot het verleden. Het was dit jaar voor het eerst dat brandweerman nen hun „behoefte om vuurtje te stoken" moesten bedwingen en gezien de positieve ervaring zal het waarschijnlijk ook niet voor het laatst zijn. De directie van de VROM besloot hier enige tijd geleden toe. De laatste jaren was het aantal be schikbare bomen enorm afgeno men. Wat eens een grootse happe- ning was waar duizenden mensen De traditionele kerstboomverbranding behoort (voorlopig?) tot het verleden. naar kwamen kijken, veranderde in een zielige vertoning waarbij enkele brandweerlieden wanhopig trachtten het kleine stapeltje bo men brandend te houden. Ook uit menselijk oogpunt was het besluit een goede zaak. Omdat er geen algemene verbranding was hoefden er oog geen kwartjes voor de bomen uitbetaald te worden. Wat weer tot gevolg had dat er geen kinderen achternagezeten werden door groepen die hen de boom afhandig probeerden te ma ken. Vrijwel alle bomen zijn in middels door de vuilnisdienst op gehaald. TALLISCKA Spaclelltolten Raotaurant an Plztorla Romantisch tafelen met uniek N0NQAAR8 ZIGEUNERORKEST o.l.v. Jaroka Sandor bekend van t.v. WIJ TRACTEREN Bent u in januari jarig of jarig ga weert? Dan bent u onze gast. U dineert ale een vorst op onze koaten. U komt met min. 4 personen, kiest uit onze menu's en rekent één menu minder af. Legiti matie meenemen. Bovendien nog een leuke verrassing. Nieuwe Binnenweg 182 (Bij Mathenesserlaan) Telefoon 010-381182 Alle dagen geopend vanaf 12.00 uur' padvinders) van de Scoutinggroep Burgemeester van Haaren houden begin autustus een zomertrektocht door Zweden. Samen met een Zweedse Rowan- groep zullen zij daar de natuur ver kennen. Voor deze trip zijn nog en kele plaatsen beschikbaar. Ook kun nen nieuwe leden geplaatst worden. Voor inlichtingen kunt u zich wen den tot N.N. Adriaanse, Franselaan 162, 3028 AJ Rotterdam, teL 151426 Voor de ouders en familie van al haar leden houdt de Scoutinggroep 16 ja nuari a.s. een ouderavond. Er is gele genheid te praten met het leiders team of het bestuur. De avond begint om 20.00 uur en zal gehouden wor den in zaal Irene. Nieuwe Haven 155 Schiedam. Voor meer informatie kan men bellen of schrijven naar bo venstaand adres. SCHIEDAM - De afdeling Schiedam van het Nederlands Instituut voor Volksont wikkeling en Natuurvriendenwerk organi seert op 11 januari een verlate nieuw jaarsbijeenkomst die van 11 uur 's mor gens tot 4 uur 's middags zal duren. De bijeenkomst zal plaats vinden in het voormalige AJC-gebouw aan de Stadhouderslaan 119. SCHIEDAM - Met medewerking van een groot orkest is er voor alleen staanden de mogelijkheid in de Blauwe Brug op 24 januari een dansje te wagen. De avond begint om 20.00 uur en de toegangsprijs is f 5,-. De Blauwe Brug staat op het Bachplein 590 en is mak kelijk te bereiken met bus 52 en 53. Voor autobezitters is er voldoende parkeerruimte aanwezig. Wie nog niet alles weet kan meer informatie ver krijgen via de volgende telefoonnum mers: 707338 en 809465. Ze blijven in de mode... die heerlijk warme Shetland pullovers. In vele kleuren. Van 100% zuivere shetlandwol. Met ronde- of V-hals. Maten 36 t/m 46. Voor zuiver scheerwol SCHIEDAM - „Als er een opbouwwerker in Zuid komt, dan moet dat Armand van Puyveld zijn. De tweeduizend liandtekeningen die voor hem zijn opgehaald zijn wat dat betreft duidelijk. Hij is de man die door de wijk gewenst is." Aldus sprak de toenmalig voor zitter Koos van der keur van de bewonersvereniging Schiedam- Zuid (BVSZ) in een interview in De Havenloods van 7 augustus 1980. Inmiddels is er het een en ander veranderd. Vorige week stapte het dagelijks bestuur van de bewonersvereniging (Koos van der Keur incluis op. De reden; „manipulaties" van Armand van Puyvelde, die volgens het ex-bestuur zeker geen opbouwwerker mag worden.' Voorzitter Koos van der Keur, pen- Momenteel weigerén de drie afgetre- ningmeester Anton Konings en secre- den bestuursleden ieder commen- tarisen redacteur van het ven blad Jan Joore brachten vori„- hun besluit in de openbaarheid. Hier stukje „opbouwgeschiedenis" door te ging een aantal weken van „wanhopig lichten. Al zo'n twee jaar maakt de naar een oplossing zoeken" vooraf. BVSZ zich sterk voor de komst van Het dagelijks bestuur eiste dat Van een opbouwwerker. Zuid kreeg ook Puyvelde zijn bestuurswerkzaamhe- de toezegging als eerste een opbouw den en zijn activiteiten binnen diver- werker te krijgen. Armand van Puy- se werkgroepen stop zou zetten, velde werd toen al naar voren ge- Daarnaast zou hij ook zekecgeen op- schoven. Hij werd echter door ge bouwwerker mogen worden. Van meente en het werkgeversinstituut Puyvelde was allen tot het eerste be- voor het opbouwwerk „niet capabel reid, waarna het drietal besloot af te geacht". De bewonersvereniging hield treden. Van der Keur en Joore zeg- het echter op Van Puyvelde s hd- den eveneens hun lidmaatschap van maatschap van de CPN de reden was. de bewonersvereniging op. Het toenmalig raadslid Eef Collé Afweging IIjkaaraÉP Koos vafi der Keur tijdens de huldi ging van het 1500-ste lid van de ver eniging op 18 oktober 1980: „De ge meente gaf er de voorkeur aan met de vuile praktijken van de SSWO mee te doen, om zodoende „berufsverbot' verdonkeremanend toe te passen". Bij die gelegenheid verklaarde hij de functie die een opbouwwerker in Zuid zou moeten vervullen; het op bouwen van de wijk en het werken aan de realisatie van een aantal voor de wijk hoogstnoodzakelijke voorzie ningen. Inmiddels is Armand van Puyvelde al aangesteld als opbouwwerker in Rot terdam, maar stelde onlangs nog een *De scheuring binnen het bestuur van Rechts Koos van der Keur en Anton dergelijke functie in Zuid nog steeds te ambiëren. De toezegging dat er een opbouwwerker in Zuid aange steld kan worden is er intussen ook. Blijft de vraag of Van Puyvelde nu ook werkelijk aangesteld gaat worden Waarbij de tweeduizend handteke- SCHIEDAM - Over gocdi gesproken; op de Theo Thijssenschool aan het Edisonplein brandden gedurende het gehele weekend alle lichten. Zelfs J~ de BVSZ. Links Armand van Puyvelde Konings. ningen van de bewoners en de eis van het afgetreden dagelijks bestuur afge wogen mogen worden. De SSWO die bij deze afweging een zeer belangrij- Schieland-directeur benoemd SCHIEDAM- Naar alle waarschijnlijk heid wordt dr. ir. F. Sonneveld in januari tot algemeen directeur van het Schieland ziekenhuis benoemd. Officieel zal de heer Sonneveld met ingang van 1 april in het algemeen be stuur van Schieland plaatsnemen. De heer Sonneveld heeft na zijn studie onder andere gewerkt bij de stichting bodemkartering, de Nederlandse Hei demaatschappij en de bouwdivisie van OC.EM. Op het ogenblik is de heer Sonneveld tijdelijk algemeen di recteur van het psychiatrisch zieken huis Dennenoord in Zuidlaren. Het Schieland is na de fusie de naam van het Gemeente- en N°letzieken- huis. SCHIEDAM - In verband met werk zaamheden zijn de kaartjesautomaten op Station Nieuwland tot en met 31 januari buiten dienst. SCHIEDAM - Er blijven pogingen gewaagd worden de jazz-muziek in Schiedam wat leven in te blazen. Enige maanden geleden opende Rob van Klaarwater een jazz-room in gebouw QT. De belangstelling viel tegen en de jazz room is in middels verhuisd. Het jongerencafé De Goudsbloem heeft (na van eigenaar te zijn ver anderd) de maandagavond uitge roepen tot jazz-avond. Toegang L>lijft gratis. SCHIEDAM- De directeur van het post kantoor Schiedam, de heer A.c. van Broek hoven heeft zijn 25-jarig ambtsjubileum bereikt. Ter gelegenheid hiervan werd van middag (donderdag) een receptie gehou den in de Walvisclizalen v Gedurende die periode zijn de ope ningstijden van het loket gewijzigd. Van maandag tot en met zaterdag is het loket van 6.30 tot 21.30 bemand. Op zondag van 7.30 tot 22.30 uur. Buiten deze tijden zijn de reizigers voor kaartverkoop aangewezen op de het Novotel. conducteur of de strippenkaart. wandmaubelen, bankstellen, slaapbanken enz. Uit voorraad te laveren. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 'Ze zien ons als een soort Hells Angels' MAASSLUIS - Meer dan zes maan den zijn de door de Zeilplank- en Re creatievereniging Delfland bij de plas sen in de Oranjepolder geplaatste op stallen door zowel grondbezitter Maassluis als door grondgebruiker Rotterdam (lees: Hoek van Holland) lankmoedig getolereerd. Na enige kritische kanttekeningen in de Maas- sluise gemeenteraad en veel heisa in de Hoekse deelgemeenteraad is „Delfland" nu gesommeerd de zon der vergunning geplaatste bouwsels weg te halen. „Van politieke zijde wordt de zaak ineens op scherp gesteld", vindt Delf land-voorzitter Bart Sio. „In de ogen van de overheid zijn we nu een soort Hells Angels. Dat zijn we natuurlijk niet en dat hebben we ook nooit Mgn|pGn willen zijn". Maassluise gemeentebestuur een lu dieke demonstratie gehouden. Het was een particuliere actie. Sio: „Als bestuur kunnen we aan zoiets niet meewerken, zolang we trachten een dialoog met de gemeente aan te gaan. Maar hartverwarmend was het wel". Delfland heeft het college van B&W inmiddels om een onderhoud ge vraagd. Vooral om uit te leggen, hoe alles in zijn werk gegaan is. „Zo werd in de Hoekse deelgemeenteraad on langs beweerd, dat we alles zomaar stiekem hadden neergezet. Dat is na tuurlijk onzin. Wat we gebouwd heb ben, heeft iedereen altijd kunnen zien. We hebben er nooit geheimzin nig over gedaan", voert Sio aan. Om te laten blijken, dat zij het met de beslissing van de plaatselijke over- heid niet eens zijn, heeft een dertigtal Daarna zijn we leden van de zeilplankvereniging tij dens de nieuwjaarsreceptie van het Maar officiële wegen zijn echter bewandeld. Bart Sio: ,,!n het nimmer oewanaeui. oari oio. „in «n voorjaar hebben we toestemming ge kregen om een keetwagen te plaatsen Jaarna zijn we in ons enthousiasme >erder gegaan, terwijl de overheid er 'erder geen problemen over maakte. door GERARD S. VERVER Nu is men plotseling op de harde toer gegaan, terwijl ze voor hetzelfde geld al in het begin van vorig jaar hadden kunnen ingrijpen. Het Maassluise college üjkt (onder druk van de gemeenteraad) niet van zins op dit moment water bij de wijn te doen. Zegt wethouder Koos Smit: „Als we Delfland zijn gang laten gaan wat we dan zeggen tegen andere vere nigingen, die zonder vergunning gaan bouwen. De raad en het college staan wat dat betreft op één lijn: Delfland zal zijn gebouwen moeten weghalen'. Smit herhaalt nog eens, dat de plaat sen niet zomaar vrijgegeven kunnen worden voor recreatieve doeleinden. De moeilijke constructie rond de eigendoms- en gebruiksrechten zijn daar debet aan. Tevens moet de oor spronkelijk stedelijke bestemming omgezet worden in een recreatieve. „Slechts via een zorgvuldig beleid is een verantwoordelijke beslissing over De Zeilplankvereniging verwacht niet dat de gemeente grof geweld zal ge bruiken om de opstallen te verwijde ren. „We willen best meewerken om een oplossing te vinden. Vandaar dat we eerst met het gemeentebestuur willen praten", is de reactie van Bart Sio. „In de loodsen liggen zo'n zestig boten. Die zijn veelal van mensen, die op flats wonen en daar hun boot niet makkelijk kwijt kunnen. De gemeen- Zowel de gemeente als de Zeilplank vereniging vraagt begrip. Bart Sio: „We vragen om een stuk redelijkheid van de overheid. Wanner we gedwon gen zouden zijn het plassengebied te verlaten, dan zou dat wel eens het ein de van onze vereniging kunnen bete kenen". De stem van de overheid in casu wet houder Koos Smit: „We nemen het de club, zoals ze zich manifesteert, kwalijk, dat ze zich zo manifesteren" SCHIEDAM- De caranvalsvereniging De Rietzeilers houdt op donderdag 8 januari voor het eerst dit jaar een bingo-avond. Ook deze keer zijn weer prachtige prijzen te winnen. Onder de hoofdprijzen zijn een dames- en herenrijwiel en een t.v. De opbrengsten zijn voor de gandi- capten in de Gemeente Schiedam be stemd. De bingo vindt plaats in het Irenegebouw aan de Nieuwe Haven 155. Kinderen beneden 16 jaar heb ben alleen toegang onder begeleiding. De zaal is geopend om 19.30 uur, maar om 20.00 uur wordt pas het eerste nummer afgeroepen. SCHIEDAM - Het Stedelijk Museum heeft weer enkele interessante ten toonstellingen onder de pannen. Kunstwerken van Eugene Brands, Ans Hey en J.C. van Schagen zijn in de verschillende zalen te bewonde ren. In een ander gedeelte van het muse um stelt de Historische Vereniging Schiedam het Bouwkundig bezit van de stad Schiedam ten toon. De schil deringen, tekeningen, beelden, litho's grafieken en de verzameling van de Historische Vereniging kunnen nog bekeken worden tot 26 januari. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Het bleef betrekkelijk rustig rond de jaarwisseling. Al zal een groot aantal bewoners van het Dr Wibautplein het daar niet mee eens zijn. Een zestal ruiten onder de brie venbussen ging aan diggelen. Als klap op de vuurpijl mocht er bij ijzerwa renhandel Engering op vrijdag 2 janu ari een geheel nieuwe etalageruit ingezet worden. Van de daders ont breekt ieder spoor. SCHIEDAM - De dalende lijn van het inwonersaantal van de laatste jaren in Schiedam zet zich ook in november voort. Het aantal inwoners is met 135 afge nomen.. Er vertrokken 357 mensen waar tegenover zich 224 vestigden in Schiedam. Het aantal geboortes lag in november lager dan de sterfge vallen. Er stierven 62 mensen terwijl er 60 nieuwe stadsgenoten bijkwa men. Het opvallendste van alles was het aantal scheidingen in die maand. Met 13 gevallen was dit het laagst gereigstreerde aantal van het jaar. Met 37 huwelijken werd een redelijk gemiddelde behaald. ruimtescheppers! krgsvast oppervlak ongevoelig voor vocht magnetische sluiting op de gewenste lengte in te korten makkelijk te plaatsen duidelijke instrukties e in drie houtdessins teak, eiken en palissander afm.: 90x212 cm Herensportslip Van 100% katoen. Prima pasvorm. Kies uit een groot assortiment uni- kleuren. Maten S, M. L 4.25 Vitrage Van 100% polyester. Fantasiedessin. In beige/wit. Breedte 150 cm. Per meter De veilige elektrische onderdeken voor een komfortable nacht rust. Kema Keur. 2-persoons 1#hO, 130x175 cm. l"fT« Damespullover bi t ia wool, ge mouw. Vele kleuren o.a. off- white, khaki, zacht geel. bleu, rood enz. Maten S, M, L Minimum/maxi mum thermometer Geeft óók de hoogste en laagste temperatuur aan van de voorbije periode |2b5Q van krasvast kunststof o waterdampbestendig in wit met bruine knoppen o in zowel links-als rechtsdraaiende uitvoeringen VROOMS DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond80 A 4256

De Havenloods | 1981 | | pagina 1