'JE MOET TOCH EEN PAPIERTJE HEBBEN' DIT IS GEEN UITVERKOPEN! ff» Sandra (15): SCHOLENKRAMT f Schiedammers exposeren in Bremen Termeulen Jan Simons raadslid Activiteiten in de Kreek termeulen Vergaderen met bal en bingo na Termeulen Planten als geneeskruiden érmeulen MULTIBONT DE HAVENLOODS DONDERDAG 1 5 JANUARI 1981 #3-583 Zes vragen aan Rene. Leo. Martin, Brigitte, Ria en Jacqueline, allen in klas 3 van een school voor L.E.A.O. Lager Economisch en Administratief Onderwijs gevestigd in Rotterdam. Waarom heb je deze school gekozen? Martin: Omdat ik de kantoor richting in wou. Leo: Omdat ik geen andere kon volgen, want daar bleef ik zitten. Ria: Omdat ie piet ie L.E.A.O.- diploma bijna altijd werk vindt. Je kunt naar een winkel of kantoor. René: De hoofdonderwijzer van de lagere school zei, dat deze school het meest geschikt voor mij was. Heb je het op school naar je zin en hoe en-aar je de school? Brigitte: Soms vind ik het wel leuk, maar meestal is het maar gestoord hier. Martin: Je moet wel naar school, anders bereik je later Jacqueline: Ovej; het algemeen heb ik het op school wel naar m'n zin, maar ik baal ook wel veel. Leo: Ja ik heb het hier wel naar m'n zin. Het is in je eigen belang. Hoe is het contact met je klas genoten en leraren Ria: Het contact is met de leer lingen wel goed. Met sommige leraren heb ik geen goed con tact, met andere wel. Brigitte: Het ligt eraan of ik ze mag of niet. Leo: Met de klasgenoten goed, bij de leraren ligt het eraan wie het is. Martin en René: Het contact met klasgenoten en leraren is goed. Worden er veel buitenschoolse activiteiten gehouden? Zoals werkweek, excursies, klasse avonden. En wat vind je daar van? Jacqueline: Er worden veel te weinig activiteiten gehouden. Werkweken komen ook t t de 4 jaar v Ex ei sies hebèen we haast nog niet gehad. René: Niet zo veel, maar als er iets gegeven wordt, is het altijd wel leuk. Brigitte: Nou, het gaat. Een werkweek in de 2e en 3e klas. Geen excursies. Drie a vier disco's (dat moet het tenminste voorstellen). Martin: Er worden disco's ge houden en ook worden er werkweken gehouden. En dat vind ik wel leuk. Leo: Ik vind alles, wat op school gedaan wordt erg leuk, dus van mij mogen ze het meer doen. Hoeveel tijd besteed je aan je huiswerk. En is dat voldoende Leo: Het ligt er aan voor welk vak en wat voor dag het is. Martin: Ik besteed iedere dag I uur aan m'n huiswerk en dat is voldoende. Brigitte: Ik ben ongeveer drie kwartier met mijn huiswerk bezig. Ria: Ik besteed ongeveer 1 uur aan m'n huiswerk, volgens mij is dat wel genoeg. René: Ik doe 1 uur per dag over m'n huiswerk. Dat vind ik wel voldoende. Kun je iets vertellen over de begeleiding op school? Samen stelling keuzepakketten, be roeps- en studievoorlichting, huiswerk. Leo: Ik vind het nu erg weinig en ik hoop dat het volgend jaar beter wordt. Martin: Je wordt hier goed in gelicht. We hebben dia's gehad en veel informatie. Brigitte: Je wolrdt hier wel goed voorgelicht, maar ik vind dat ze met maatschappijleer ook wat meer moéten voorbe reiden op de 4e klas. Jacqueline: De begeleiding vind ik wel goed. Het keuzepakket is goed uitgelegd. Fr is nog niet veel over beroepsvoorlichting gesproken. Ik vind dat we van sommige leraren veel huiswerk krijgen. René: Het gaat best. Ik vind dat je goed wordt ingelicht. Zes vragen werden gesteld aan: Roger 16 jaar, klas 4. Sandra 15, klas 3, Maja 16, klas 5 en Walter 16, klas 4. Allen zijn leerlingen van een categoriaal Gymnasium te Rotterdam. Waarom heb je deze schoolop leiding gekozen? Roger: Ik wil later graag verder studeren en ik had gehoord, het zo'n goede school was. Sandra: Omdat ze op de lagere school zeiden, dat ik er ge schikt voor was. Walter: Op de iagere school kreeg ik als advies V.W.O. VIJFTIEN leerlingen Uit het,voortgezet onderwijs beantwoorden zes vragen over hun school, de leraren, huiswerk en de contacten en activiteiten op hun school. Vijftien vaak verschillende meningen uitgesproken door jongens en meisjes die er voor het overgrote deel geen prijs op stellen dat hun naam volledig werd genoemd. Ze vonden hun mening meer dan voldoende. Neem bijvoorbeeld Brigitte. Zij antwoordde op ,,Heb je het naar je zin?" met „Soms wel leuk. maar meestal is het maar gestoord hier". Zo'n antwoord vraagt toch om anonimiteit! Door Wil Baghuis Hoewel men niij geen gymna sium-type vond, ben ik toch naar deze school gegaan. Heb je het op scliool naar je zin en lioe ervaar je de school? Sandra: Ik lieb het wei naar m'n zin, maar ervaar de school als iets wat moet, want ie moet toch een papiertje hebben. Roger: Ja, ik heb het heel erg.,1 naar m'n zin. De sfeer op school is goed. Het is een klei ne school. Het volgen van deze opleiding gaat echter wel eens met spanningen gepaard. Maja: Ja. ik vind het gezellig op school. Maar ik krijg weleens de indruk,- dat andere er een beetje buiten staan. He( is een beetje ouderwetse school. Walter: Goed, natuurlijk niet met allemaal. Contact met lera ren kan beter, er wordt niet ge noeg naar meningen van leerlin gen geluisterd. Buiten school heb ik ook veel contact met medescholieren. Maja: Met de klasgenoten heel goed. Met sommige leraren ook wel. Buiten de school heb ik veel contact met klasgenoten. Sandra: Het contact is prima, alleen kan ik sommige klasge noten niet uitstaan. Met de le raren gaat het wel. ik vind de meesten wei zielig. Roger: Contact met klasgeno ten kan gewoon niet beter. Heel goed. Met m'n leraren praat ik buiten schooltijd ook graag. Worden er veel buitenschoolse aktiviteiten gehouden? Zoals werkweek, excursies, klasse- avonden, enz. Et i wat vind je daar van Maja: Ik ben nog 'nooit op werkweek geweest met deze school. We hebben ook geen projektweek. Dat zouden ze moeten doen. Wat de leerlin genbond doet vind ik wel leuk. Sandra. Er wordt niet veel gedaan, dat vind ik wel jam mer. In de le en 2e klas heb je nóg wel klasseavonden, maar in de hogere klassen krijg je bepaalde groepen, dus is dat veel moeilijker. Roger: Ja er wordt veel gedaan door de leerlingenbond. Cultu rele dagen, discussie-avonden, bondsavonden, filmavonden. Walter: Nee, je moet wachten tot de zesde klas voor een soort werkweek naar Rome. Klasse avonden worden door de leer lingen georganiseerd. De,leer lingenbond doet wel erg veel. Hoeveel tijd besteed je aan je huiswerk en dat voldoende Sandra: Vroeger gemiddeld 3 kwartier, dat was tot dit jaar voldoende, nu niet meer. Walter: Hangt ervan af. Gemid deld één uur of meer. Dat isj voldoende. Maja: Voor een proefwerk zit ik wel een hele middag te leren. Normaal werk ik ongeveer 2 uur aan m'n huiswerk. Ik vind mezelf te onregelmatig leren. Roger: De eerste drie jaar heb ik teveel tijd voor m'n huis werk uitgetrokken, toen ben ik een beetje over m'n toeren ge raakt. Nadat ik was blijven zitten kwapi ik tot inkeer. Ik vind dat er naast inspanning ook gezonde ontsanning moet zijn. Kun je iets vertellen over de be geleiding op school? Samenstel ling van keuzepakketten, be- rocpsvoorliehting, huiswerk. Walter: De begeleiding begint pas in de 4de, waar dit jaar de beroepskeuze wel goed behan deld wordt, in tegenstelling tot vorige jaren, (andere decaan) Sandra: Waardeloos in de eerste drie klassen, maar ik geloof dat het nu wel beter- wordt. Maja: Je moet alles zelf uitvis sen. De persoon van de decaan is erg belangrijk. Roger: In de eerste klas krijg jé studie-uren. Hulp bij het huiswerk is slecht geregeld. Vooral in de eerste klas is dat belangrijk, omdat je je dan nog zo druk zit te maken over je manier van leren. In de vierde klas hebben we een de caan, die erg goed is. Bij een scholengemeenschap voor M.A.V.O., H.A.V.O. en V.W.O., werden de zes vragen gesteld aan: Inge, 15 jaar klas 3 V.W.O., Michael en Yvonne allebei 15 jaar klas 3 H.A.V.O. en Linda, 16 jaar klas 4, Leo, 15 jaar klas 3, allebei M.A.V.O. Waarom heb je deze school opleiding gekozen Inge: Omdat me dit een leuke school leek. Ik ben ook nog bij andere scholen gaan kijken. Ik had ook het advies van mijn onderwijzer gekregen voor V.W.O. Michael: Ik had het advies op de lagere school gekregen. Maar dan moest ik wel hard stude- Yvonne: Omdat het gewoon niet anders kon. Linda: Ik werd voor de M.A.V.O. goed geacht. En ik vind dat tenminste beter dan huishoudschool. Leo: Men vond dat ik geschikt was voor de M.A.V.O. Heb je het qp school naar je zin. Hoe ervaar je de school? Leo: De school ervaar ik als niet leuk en niet vervelend, het zit er net tussenin. Linda: Ik heb het niet zo erg naar m'n zin. omdat ik de school niet gezellig vind. Yvonne: Ju. ik /.ie hét als iets wat moet. Als een baan. Inge: Ja, hardstikke leuk. Fijne klas. Heel gezellig. De eerste twee dagen verdwaal ie zowat in het gebouw. Nu vind ik het logisch opgebouwd en niet zo groot meer. Michael: Ik vind de lokalen niet zo gezellig. Maar ik vóel me er wel thuis, Hoe is het contact met jc klas genoten en leraren0 Michael: In de eerste klas was het niet zo goed. Toen kende ik maar één meisje. Nu is alles goed. Na schooltijd heb ik ook nog veel contact met m'n klas genoten. We gaan vaak geza menlijk naar Feyenoord. Met de leraren heb ik soms .wel en soms geen goed contact. Leo: Met de klasgenoten is het contact uitstekend. Maar met de leraren is het een beetje ho peloos, vooral met de leraar Duits. Yvonne: Zeer goed met de leer lingen en gezellig met de jonge re leraren, met de oudere wei nig contact. Inge: lk heb een fijne klas. Met de meeste leraren heb ik goed contact, ik vind ze best aardig. Buiten schooltijd weinig con tact, want de meesten wonen buiten Rotterdam. Linda: Ik kan met m'n klasge noten en leraren goed opschie- Worden er'veel buitenschoolse aktiviteiten gehouden? Zoals werkweek, excursies, klasse avonden en dergelijke? En wat vind je daarvan Yvonne: Ja, goed georganiseer de fantasievolle aktiviteiten. Michael: Ja, voetballen, tafel tennis, badminton, fotoclub. We hebben werkweken en themaweken, dan gaan we naar musea, het strand of de ijsbaan. We hebben ook disco op school en filmavonden. Ik vind het wel goed zo. Inge: Ja, er wordt veel aan sport gedaan. Volleybal, bridge, jazzgymnastiek. Zelf zit ik op de fotoclub. Derde klas- sers kunnen op ski-vakantie. In onze klas worden wel eens wat veel klasse-avonden gehouden. Hoeveel tijd besteed je aan je huiswerk? En is dat voldoende Linda: lk besteed ongeveer twee uur aan mijn huiswerk, dat is voldoende. Leo. Per dag wel twee of drie uur. De cijfers liegen er niet out,, dus voor mij is dat wel vol doende. Michael: Fen half uur per dag. Dat was niet voldoende. Nu twee uur. Inge: Eén a anderhalf uur per dag. Dat is eigenlijk niet vol doende. Kun jc iets vertellen over de begeleiding op schoon Samen stelling keuzepakkettenstudie- en beroepsvoorlichting en huis werk' Michael: lk vind de begeleiding niet zo goed. lk heb tot nu toe alleen maar straf gehad van de decaan. In de derde begin je pas je keuzepakket samen te stellen. Inge: In de brugklas krijg je studie-uren, dan leer je een beetje hoe je je huiswerk moet maken. Wanneer je moeilijkhe den hebt met je studie moetje een afspraak maken met de decaan. De keuzepakketten zijn bij ons nog niet aan de orde geweest. Yvonne: Aangezien wij voor iedere opleiding (V.W.O.- H.A.V.O. en M.A.V.O.) een goede decaan hebben, die wer kelijk alles voor je uitzoekt, is de begeleiding uitstekend. Linda: Ik zou meer voorlich ting willen hebben over het maken van uittreksels van boe ken. En de luistertoetsen wor den niet voldoende geoefend. Enorm in prijs verlaagd... Grote sortering boxpakjes in ver schillende kleuren en dessins. Keuze uit drukknoop- en ritsslui ting. Kleuren: bruin, rood, kobalt, geel en bleu. Maten 74-80-86. Normaal 13,50 SCHIEDAM - Van negen Schiedamse kunstenaars is in de periode van 10 januari tot en met 29 maart recent werk te zien in de bekende galerie „Bottcherstrasse" te Bremen. Tijdens deze tentoonstelling, die in twee opeenvolgende perioden plaats vindt, wordt werk van de volgende SCHIEDAM- Er is dan uiteindelijk toch in de opvolging van het (ex ge meenteraadslid Jo Ouwens voorzien. Jan Simons verklaarde zich bereid de opengevallen plaats binnen de PvdA- fractie in te nemen. Aanvankelijk kwam Arie Zwambom als eerste in aanmerking. Door te drukke werkzaamheden zijnerzijds, viel hij af, waarna de heer N. Booij de aangewezen persoon leek. Ook hij moest voor de eer bedanken, waarna men uiteindelijk bij Jan Simons te recht kwam. iavond (donder- in liet Stedelijk Museum door Drs. Van der l-'eijst kan door omstandigheden geen doorgang vinden. kunstenaars geëxposeerd: CeesBouw, Ton van Gelder, Inge van Haastert, Sjef Henderickx, Ad van Itterloo, Ge rard van Soest, Marjo van Soest, Al- bert Verkade en Diet Wiegman. Als tegenprestatie is voor de tweede helft van 1981 een tentoonstelling van Bremense kunstenaars in het Schiedamse museum gepland. SCHIEDAM - De Nederlandse Chris telijke Vrouwenbond houdt op 21 januari aanstaande om acht uur 's avonds haar maandvergadering in ge bouw De Rank, Schiedamseweg 122. Als spreker wordt de heer J. Boer uitgenodigd. Hij zal een lezing hou den over „Planten als geneeskruiden" Geïnteresseerden worden verzocht het liedboek mee te nemen. 40 gulden in prijs verlaagd! Dit ideale buro met bladmaat 100 x 45 cm is te verkrijgen in grenen folie met twee laden en aflegruimte. Ongemonteerd. Normaal 119,80# SLECHTS BUROSTOELEN VANAF 64 SCHIEDAM - Ter gelegenheid van het ft dat de Schiedamse beeldhouwer Piet v: Stuivenberg op 10 januari tachtig jaar geworden, toont het Stedelijk Museum de hal de beelhouwerken die het museu van hem in,bezit heeft. SCHIEDAM - De oudercommissie van Schiedamse Technische School, Nolenslaan 3, houdt Vanavond (don derdag 15 januari) haar jaarvergade ring. Na afloop wordt er, vanaf 20.1 5 uur, een bingo-dansant gehouden met aantrekkelijke prijzen waaraan muzi kaal medewerking wordt verleend door het Schiedamse trio Mustang. XXL PANTY. Met ei i per- fekte pas- vorm en ruim tussenstuk. 20 dernier. Maat 44 t/m 52. In middengrijs, camel of misty. Normaal 3,95 SLECHTS 1?5 NIEUWE AVE RPMOLEN De firma „Kenzo b.v. Schakespeare" brengt eind deze maand een nieuwe serie werpmolens op de markt onder de naam Sigma-2500. De serie be staat uit zes types. Nieuw aan deze molen is de slip, die achter op het huis gemonteert, zeet gemakkelijk bedient kan worden. De slip is in te stellen van l t/m 10. De lichte types zijn voorzien van twee kogellagers, de twee zwaarste van drie kogella gers. Deze laatsten zijn geschikt voor het vissen op zee. De molen is verkrijgbaar met vinger pick-up (de 2500-180) en met beugel (de 2500-080). De afgebeelde molen is de Sigma 2500-070. Nadere infor matie over deze nieuwe werpmolens bij de .hengelsportwinkelier of bij Kenzo b.v. Postbus 23, 1394 ZG Nederhorst den Berg. FISHING. FLOATBOX Een prachtige doos om dobbers in te bewaren en te vervoeren is de float- box. De floatbox is vervaardigd van plastic en gelet op de afmetingen, 33x10 cm, geschikt voor vrijwel iedere dobber. Aan de binnenzijde van de doos kunnen de bijgeleverde zes stukjes foam naar keuze worden ingeplakt. In deze strippen foam zijn uitsparingen gemaakt waar de dob bers tussen worden geplaatst. De doos is verkrijgbaar bij Wout van Leeuwen. Vlaardingen. SCHIEDAM - Clubhuis de Kreek, Lange Haven 92, gaat voor jongeren en kinderen van de lagere school een vacantie organiseren. Om dit te kun nen bekostigen, zal er de komende maanden een groot aantal activiteiten georganiseerd worden. Aanstaande zaterdag staat er al een disco voor kinderen van de vijfde en zesde klas lagere school op het pro gramma. Het duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Entree f 1,-. Het ligt in de bedoeling in de vakan tie gedurende een week met de kin deren naar een vakantiehuis in Drenthe te gaan en er met de jonge ren met de tent op uit te trekken door Nederland, België en Frankrijk. Superlaag afgeprijsd... Grote hoeveelheid breigaren iri 12 kleuren. Geschikt voor pen 3,5. Van 80/20 acryl/wol. 50 gram per slechts 90ct I geschikt voorde fiABl Cj machine 6 paar breinaalden (nr 3-3,5 4-4,5-5-6 in koker van 12,95 voor 5,90 ÜÜ3 Gevestigd sinds 1929 Gespreide betaling mogelijk! ^DE GROOTSTE KOLLEKTIE VOOR DE LAAGSTE PRIJZEN Rotterdam Karei Doormanstraat 358 lel. 010-1 27546 Ma. 13-18 uur. Di. 1/m za. 9-1 8 uur. Rotterdam Jonker Franssfraat 1 28a tel. 010-1 38065 Ma. 13-18 uur. Di. t/m za. 9-18 uur. Vestigingen in Amsterdam, Arnhem, Eindhoven, Leeuwarden, Rotterdam (2).

De Havenloods | 1981 | | pagina 7