lVENLOODS Bewonersvereniging doet opbouwend voorstel HOPPE 14?s Nog steeds onduidelijkheid over hotel aan Westvest SCHIEDAM 'Maak Schiedam hoofdstad' SLAAPKAMERS Groeton verder als stichting Onderzoek GTV-terrein vertraagd De revue moet terugkeren Wij mhsmv 'h drinkbaar 1981 dranken Chinon SP-330 geluidsprojektor Vendex slagboormachine VD1550 Vendor synthetisch kwaliteits dekbed HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. I editie p DONDERDAG 22 JANUARI 1981 30e JAARGANG NO. 3 TEL. 010-132170 5 dagen per week van 8.30 tot 17.00 uur VOORDEËL-DUBBELDUO indien opgegeven voor ma. 17.00 uur v •*- - X -, - Het pand aan de Westvest 48-50. dat waarschijnlijk een hotel zal worden. SCHIEDAM Er heerst nog steeds onduidelijkheid over het nieuwe hotelpand dat binnenkort waarschijnlijk gerealiseerd gaat worden aan de Westvest 48-50. De nieuwe eigenaar van het pand is nog steeds niet bekend. Een woordvoerster van het accoun tantsbureau van de heer Van Bergen had wel over het hotel gelezen maar trok verder alle han den van het project af. Ook over de capaciteit is op dit moment nog niets bekend. Novotel, dat zelf met een uit breiding bezig is, weet niets af van het nieuwe hotel. De heer Van het Hooft, werkzaam bij het Novotel, kon alleen vertellen dat wanneer het nieuwe hotel er zou komen het van geen enkele invloed zou zijn op het klanten bestand, van het Novotel. "Wij vrezen geen enkele concur rentie van het hotel. De ligging van ons hotel aan de Rijksweg is te gunstig, daar kan geen enkel an der hotel in Schiedam tegen op." De heer Zijlnians van het Rijnmondhotel vond het wel inte ressant dat er iets nieuws kwam voor de opvang van mensen in Schiedam. "Hr is een duidelijke markt in het gebied voor uitbrei ding van hotelruimte. Ik ben niet bang dat mjjn klanten weglopen. In de loop van de jaren hebben wij een redelijk vaste klantenkring op gebouwd. Zelfs toen het Novotel er kwam zijn ze gewoon blijven komen. Geruchten dat Rijnmond zelf de eigenaar van het nieuwe hotel zal worden, kan de heer Zijlmans niet bevestigen, ilij zegt dat vooral nu de plannen in het begin stadium verkeren het niet slim van de eigenaar zou zijn om nu al naar buiten te komen met concrete plannen. "Als ik de eigenaar van het hotel zou zijn zou ik zeker wachten met het wereldkundig maken van mijn plannen. Je moet altijd zoveel mogelijk voorkomen dat je de concurrentie wakker schudt." De onröerendgoed maatschappij voelt er nog steeds weinig voor om de naam van de geïnteresseerde koper te onthullen. Over de doelgroep wordt voorlopig ook nog in het duister getast. Wordt Schiedam hoofdstad van Rijnmond.' SCHIEDAM - Er zijn sprekende argumenten Schiedam aan te Wijzen als de hoofdstad van de nieuwe provincie Rijnmond. Dit stelt het gemeentebestuur in haar reactie op het concept ontwerp van de Wet Splitsing Zuid-Holland. Een aantal zaken zou bij de aanwijzing van een hoofdstad in het voordeel van Schiedam zijn. Te noemen zijn: de centrale ligging: de gunstige be reikbaarheid per spoor en over de weg en de aanwezigheid bij het station van een groot kantoren- gebouw met alle benodigde faci liteiten. De aanwijzing van Schiedam boven bijvoorbeeld Rotterdam zou bovendien als voordeel heb ben dat de provincie Rijnmond het dreigende gevaar ontloopt ge- indentifieeerd te worden met de stad Rotterdam. Daarnaast stelt het gemeentebestuur dat de provincie, zetelend in het ruim 700 jaar oude Schiedam in ieder geval een geheel eigen plaats in het bestuurstelsel inneemt. wandmeubelen. bankstelten, slaapbanken enz. Uit voorraad te leveren. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonralen Industriegebouw, Goudsesingel 68, R'dam. Tel. 010-12.64.61 10 februari en 10 maart a.s zie de advertentie in dit blad! bruklshuis sonia Rotterdam Dordrecht Gouda SCHIEDAM - Toneelgroep Groeton is met ingang van het begin van dit jaar ontbonden en gaat verder in de Stichting Apollo Toneel. De reden hiervan is de onhoudbaar geworden persoonlijke financiële ver antwoordelijkheid voor de bestuursle den van Groeton. Bij de laatste pro ducties is gebleken dat in de begroting een groot bedrag aan te betalen BTW moest worden opgenomen. Met name op diverse materialen en verleende diensten. De hieruit voortvloeiende, steeds groter wordende, begrotingste korten waren aanleiding in een stich ting op te gaan. Waarbij de hieruit voortvloeiende persoonlijke verant woordelijkheid is verdwenen. Het secretariaat van de Stichting Apollo Toneel is gevestigd aan het lleyermansplein 246. SCHIEDAM - De stadsvemieuwyig tn Schiedam Zuid gaat niet over rozen. Gemeenteambtenaren, bewoners- en middenstandsver enigingen, die samen in het „projectteam" de plannen moeten voorbereiden, zitten opgescheept met een beperkte opdracht. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft in zijn ijver om zo snel mogelijk nieuwe woningen neer te kunnen zetten het werk gebied beperkt tot het G.T.B.-terrein, omsloten door de Hoofd straat, de Hagastraat, de Dwarsstraat en de Willem Brouwerstraat. Op zich vihdt de Bewonersvereniging Schiedam Zuid (BVSZ) het snel bouwen van woningen een nobel streven en gezien het feit dat het G.T.B.-terrein nauwelijks bebouwd is, zou er ook snel gewerkt kunnen worden. Niettemin zijn zowel de leden van de bewonersvereniging als de betrokken gemeente-ambtenaren er na een jaar praten van overtuig, dat beter een opdracht voor het hele gebied (ruwweg tussen de Hoofdstraat, de Willemskade, de Groenelaan en de Rijnstraat gelegen) uitgevaardigd had kunnen worden. Inmiddels heeft het projectteam wingsgcbicd. De conclusies die door advies gevraagd aan hel bureau ARO, het bureau zijn getrokken bcvcs- dat deskundig is op stadsvemieu- tigen dat de opdracht te beperkt door MILJA DE ZWART is. Dinsdagavond 13 januari werd liet advies besproken tijdens een vergadering in het voormalige hoofd kantoor van de G.T.B. Hoewel de ruimte in het vcriatcn, koude ge bouw op het G.T.B.-terrein tot werk lust zou moeten inspireren, werd cr tijdens de projecttcamvergadcring „op eieren gelopen". Bcwonersver- cniging (met als belangrijkste woord voerder Armand van l'uyvclde) en gemeente praatten voortdurend langs elkaar heen en vlogen elkaar gere geld in de haren. De vertegenwoordiger van de mid denstandsvereniging, de heer Bijtel, deed zo af en toe een vredestichten de poging, die hem niet in dank af genomen werd. Toch vonden gemeente en bewoners- vereniging elkaar dinsdagavond laat en werden cr spijkers met koppen geslagen. Armand's plan Armand van Puyvelde mag zich beroemen op het dóen van een voor stel waarmee iedereen het eens kon zijn. In Armand's plan vöor de te volgen werkwijze zijn de taken in tweeën gesplitst. Het projectteam zal zich gaan bezighouden met het be kritiseren en aanvullen van de nota over het standsvemieuwingsgebied. De genieentenota werd gemaakt voor het ministerie van Ruimtelijke Or dening om in aanmerking te komen voor extra geld in de vorm van de zogenaamde Interim Saldoregeling. Het (i. T.B.-lerrein in Sehicdam-Zuid. omdat de bewonersvereniging haarmen en wat er gedaan moet worden ningen, sportgelegenheden, parkeer- werken met zo'n masterplan, anders commentaar al op papier heeft staan. Daarna moet het projectteam een „masterplan" voor heel Zuid gaan om de wijk leefbaar te houden. „Wanneer de gemeente niet bij tijds een uitspraak doet over bij garages, het behoud van de winkel- is het dweilen met de kraan open", functie van de Groenelaan en derge lijke, komen die zaken ook nooit WÊ zie verder pag 3. TALLISCKA Romantisch tafelen met uniek HGMQAAR8 ZIGEUNERORKEST o.l.v. Jaroka Sandor bekend van t v WIJ TRACTEREN Bant u in januari jarig of jarig geneest? Dan bent u onze gast U dineert als een vorst op onze kosten U komt met min. 4 personen, kiest uit onze menu's en rekent één menu minder af. Legiti matie meenemen. Bovendien nog een leuke verrassing Nieuwe Binnenweg 182 (BIJ Mathenesserlaan) Telefoon010-381182 Alle dagen geopend vanaf 12.00 uur' ONS duikt in verleden SCHIEDAM De in november gestelde termijn dat binnen twee maanden een aanvullend onderzoek naar de mogelijke aanwezigheid van gif in de bo dem van het voormalig GTB-terrein verricht zou zijn, blijkt niet te zijn ge haald Eind vorige week is van de Openbare Dwarsstraat verschenen. Mede aan Nutsbedrijven een historische be- de hand hiervan gaan een dezer dagen schrijving van het terrer ■<-» kan aan de de boórwerkzaainheden Sportraadsectie over enquête lerlei zaaltjes verspreid over de stad. De ook tot deze sectie behorende schiet- en ondcrwatersportvereniging hebben zich over dit punt van het on derzoek niet uitgesproken, omdat zij met hun activiteiten te plaatsgebon- den zijn. De sectie praafoverde con clusies van de enquête op woensdag 4 februari in het stadhuis Grote Deze clubs maken nu gebruik van al- Markt (20 uur). SCHIEDAM - Uit een door sectie an de sportraad gehouden enquête blijkt, dat de voorkeur van de denk sportverenigingen uitgaat naar een vaste, ruime zaalaccommodatie, zoals die bestaat in Amsterdam, Utrecht en Groningen. Als alles voorspoedig verloopt, de eerste onderzoekresultater februari bekend zijn. Uit de terreinbeschrijving worden afgeleid dat met name di productieprocessen (de bron van mo gelijke verontreinigingen) zich in het verleden in het middengedeelte van het terrein hebben afgespeeld. Met de Inspecteur van Volksgezond heid en Milieuhygiëne is nu afgespro ken dat op regelmatige afstanden een groot aantal boringen (tot twee meter diepte) verricht zal gaan wor den. daarnaast wordt door de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond een aantal bodemmonsters genomen en verricht het een diepteboring tot 18 meter. Nadat de resultaten van het aanvul lend bodemonderzoek bekend zijn, zal bekeken worden of cr.nog een af rondend onderzoek plaats moet vin- liter GEW'6 VAN 2ZTAH28 0ANUAW Chinon zoomobjektief f 1:3/15.5-30 mm. 12 Volt 100 Watt spiegelhalogeen- lamp getransistoriseerde versterker automatische opname-sterkteregeling sound-onsound mogelijkheid ingebouwde 5 Watt luidspreker automatische filminleg kompleet met rrtikrofoon, lamp en 180 meter spoel 3 jaar schriftelijke garantie 399.- Van459r- voor 4 Parker floating ball De ideale kombi- natie van balpen en vulpen J] 5Q Lakens en slopen Wit. 100% Strijkvrij katoen 240x260-3?-- 28- 200x250.26-r 23.- 180x250-24-5919.- 150x250465916.50 Slopen-J45 9.50 sterke 400 Watt motor o 13 mm boorhouder o links en rechtsdraaiend o regelbaar toerental van 0-2550 tpm radio-tv ontstoord dubbel geïsoleerd passend vooralle hulpstukken van Vendex. Bosch en AEG 1 jaar schriftelijke garantie Van .199:- voor I# Tm Audio Sonic stereo cassettedeck Frontloader VU- meters. 3 standen tapeschakelaar. 2 mikrofooningangen hoofdtelefoonaan sluiting. Adviesprijs lOO. voor Dames pullover Acryl/katoenen velours. V-hals. Streepdessin. Kleurkombinaties o a. khaki-wit, mari ne wit enz. Maten S,M L. Van voor Lekker licht, toch heerlijk warm. Non-allergisch. Nü 2 dagen extra voordelig! 2-persoons 200x200 cm Van 4597- voor aflg 1-persoons 135x200 cm. Van -89:- voor MWm VROOMS DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond6QA4271 éttnÈmm

De Havenloods | 1981 | | pagina 1