DERAG LUPKER WINT CONCOURS 'VROEG IN DE MORGEN' Werkloosheid stijgt onrustbarend woonmarkt brienenoord Positie kleding ^Monique Zomerkamp voor scholieren Gemeente en BVSZ vinden elkaar OPLAGE 287.115 135085 132170 132489 Térmeulen Térmeulen v op° Nieuwe expositie in Lide wijde Bijeenkomst NWS Vreselijk mooie stad toto toeubeteh halen ev\ werkelijk wtoder behalen Bus 38 niet naar Emmaplein 'Van Dattem' inQT? térmeulen m DE Q HAVENLOODS DONDERDAG 22 JANUARI 1981 4-579 Ontwikkeling zet zich voort <5>-- SCHBEDAM - De werkloosheid in dit gewest is in de maand december, vooral bij de mannen, onrustbarend gestegen. Een bij de mannen geregistreerd werk loosheidpercentage van 4,1 procent is ongekend hoog. In die maand steeg het aantal werklozen met 222; van 3403 naar 3625. weg-Noord zal de- ongunstige ont wikkeling op de arbeidersmarkt in ieder geval de eerste maanden van dit jaar de boventoon blijven voeren. In 1980 werden door het arbeidsbu reau 10.325 werkzoekenden inge schreven (in 1979: 9000). Slechts 8.945 werkzoekenden konden wor den uitgeschreven (in 1979: 8875). De verhouding tussen inschrijvingen en uitschrijvingen is in 1980 derhalve beduidend slechter dan in vorige ja ren. De afgelopen jaren is er op de ar beidsmarkt wel het een en ander ver anderd. In 1970 stond er tegenover een arbeidersaanbod van 400 een vraag naar 3500. Tien jaar later is de zaak totaal omgedraaid; een aanbod van 3050 tegenover een vraag van 1000. naar Dr. Kuijperkade 6 Maassluis Tel. 01899-20621 Passage 232 Waddinxvecn Tel. 01828- 5427. nog altijd een aanmerkelijke grotere vraag naar personeel dan het aanbod er van (652 tegen 413). Directeur Van Lent stelt in zijn slot beschouwing dat er gelukkig nog wel geconstateerd kan worden dat er een relatief goede doorstroming op de ar beidsmarkt is; 60 procent van de in geschrevenen is binnen drie maanden weer aan de slag. Tegelijkertijd dient echter wel ver- melo te worden, zo stelt de directeur van het arbeidsbureau, dat het voor de „overblijvers" (jeugdigen, oude ren, vrouwen, buitenlanders en onge schoolden) steeds moeilijker wordt een werkkring te bemachtigen. Hij wijt dit aan „de structuele aspecten van hun werkloosheid". De Nederlandse Christen-Studenten Vereniging (NCSV) verzorgt dit jaar weer zo'n zeventig kampen en pro jecten voor middelbare scholieren. Een greep uit de mogelijkheden: waterkampen, expressieprojecten en werk- en vakantiekampen in binnen- en buitenland. Speciale aandacht verdienen de themakampen. Hierin wordt geduren de een week aandacht besteed aan één onderwerp, zoals wonen, natuur, energie en de schoolverlatersproble- matiek. In de paasvakantie worden er boven dien bijspijkerkampen gehouden. Deelnemers worden geholpen met de vakken waarmee ze op school pro blemen hebben. In alle kampen staat het samen bezig zijn centraal: volleyen, boodschappen doen, koken en het maken en spelen van een spel. De leiding bestaat uit studenten aan HBO-opleidingen en universiteiten. Meer informatie over de activiteiten van de NCSV is te vinden in de kampkrant „Pit '81", waarin alle kampen en projecten staan vermeld. Deze krant is aan te vragen bij de NCSV, Woudschoten, 3707 HX Zeist, telefoonnummer 03439- 233. vervolg voorpagin Terwijl het projectteam zich met deze taken bezighoudt, moet volgens het voorstel van Armand een „sec tie" van ambtenaren en bestuurs- DE HAVENLOODS Uitgave: Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B V. Directie: J.P. Eillebrecht Chef-redactie: K M. Frische Kantoor Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam Postadres: uitsluitend postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. Bijkantoren: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010 -35.29.11 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel. 01807 - 16899. Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon hoven, Groot Ammers, Langerak, Vlist, Lopik, Polsbroek, Nieuw poort. Voorduo's, personeelsadvertenties en administratie kantoor Prins Hendrikkade 14,3071 KB Rotter dam, tel. Mocht u een krant eens niet niet óp tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot óns lezersservice (van 8.30 tot 17.00 uur) DE Q HAVENLOODS Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122, 3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010- 352911 Redactie: M. Ames, tel. 352466 Medewerker editie S'dam J. Bunte, privé 010- 707062 Sportredactie: G. Verver, privé 01899-17787 leden van de bewonersvereniging de plannen voor de nieuwbouw op het G.T.B.-terrein gaan voorbereiden. In de zomer van dit jaar moeten de re sultaten van het projectteam en d de sectie naast elkaar gelegd, verge leken en bijgesteld worden. Dan kan n bouwplan gemaakt gaan wor den, waarbij de toekomstige bewo ners mogen gaan meepraten. Problemen Toch kan de juichende stemming van de leden van het projectteam. de eerste stappen naar een meer ontspannen samenwerking niet weg- :n, dat er nog heel wat onopge loste problemen liggen. Zo is er een besluit van Burgemeester en Wethou ders voor een leerlingbouwplaats ach- de Willem Brouwerschool. De be wonersvereniging, die overigens niets tegen leerlingenbouwplaatsen heeft, vindt de uitgekozen plek bijzonder ongunstig. Mogelijkheden voor de uitbreiding van de gymzaal van de Brouwerschool tot een minisportzaal worden er door gedwarsboomd. Het feit dat de leerlingenbouwplaats is gepland zonder het projectteam erbij te betrekken werkt bovendien nogal frustrerend voor de bewonersvereni ging en de gemeente-ambtenaren. Dan is er de kwestie van het onder zoek naar gif in de bodem van het G.T.B.-terrein. Bij een eerder onder zoek zijn geringe concentraties d? schadelijke stoffen tolueen benzeen aangetroffen. Half januari 1981 zouden de „eindcijfers" van een nader onderzoek bekend zijn, maar daar begint men nu pas aan. De gevolgen van eventuele verwijde ring van gif voor de huren van de nieuwbouw zijn nog helemaal niet duidelijk. Wethouder Zijdeveld heeft slechts gezegd, dat het „schoonma ken" van de grond waarschijnlijk geen invloed heeft op de huren van de geplande nieuwbouw. Wellicht kunnen de meer naar elkaar toegegroeide bewonersvereniging en gemeente-ambtenaren deze en andere problemen samen goed het hoofd bieden. „In het afgelopen jaar moest de gemeente kennelijk wennen aan het idee ons als gelijkwaardige ge sprekspartner te zien. De ambte naren kwamen naar Zuid zonder dat ze wisten wat ze wilden, terwijl wij dat allang wisten. We hebben dan ook van 't begin af aan onze we en eisen op tafel gelegd, maai zijn nooit aangenomen. Voor ons hangt het jaar werken aan elkaar van kleine overwinningen, hoewel de vergaderingen vaak ver zandden in knokpartijen om niets. Uiteindelijk is het advies van bureau ARO een bevestiging van ons gelijk geworden", besluiten de leden van bewonersvereniging triomfantelijk Daar kan je mee over straat... Gedistingeerde attaché cases in een ledernerven motief. Voor zien van 2 cijfersloten, geheel gevoerd, 3 vakken voor korres- pondentie en 2 steekvakken. In zwart, donkerbruin of cognac. Maat 42 x 30 x 8 cm. Van 69,- Maat 46 x 34 x 10 cm van 79,- voor 49 SCHIEDAM - Dr. C. Ie Pair, adjunct- directeur van de stichting FOM zal a.s. voor de wetenschappelijke kring te Schiedam en Vlaardingen een spreekbeurt houden over sociale as pecten en procestijd. De lezing wordt gehouden in de aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112. Aanvang 20.00 uur. Ongekend laag geprijsd! Nu echt suede-lederen heren laarzen. Voor een te gekke prijs. Grote partij in de maten 40-42- 43-44. In zwart NU SLECHTS 29?? Ruim 12 jaar uw vertrouwen waard. Boezemweg 136-138 Rotterdam Telefoon 010-140619 Freericksplaats 9 Rotterdam- Hillegersberg Telefoon 010-187700 SCHIEDAM - De onlangs geopende Galerie l.idewijs is aan zijn tweede expositie toe. Sinds gisteren is in de galerie, gevestigd aan de Hoog straat 164a werk te zien van de Haarlemse kunstciiaar Oscar Verpoor ten. Het betreft Uier een verkooptentoonstelling. In het Amsterdamse Kromhoutmuseum (gebaseerd op de oude cénci- linder Kromhout-scheepsmotor waar veel vissersschepen mee waren uitgerust) is een permanente tentoonstelling, met ondermeer door Verpoorten vervaardigde ertsen. De Schiedamse expositie bestaat onder andere uit impressies van een seheepssloop. een Wieringeraak en vijftien etsen uit de Kromhout serie, waaronder de voorgloeibol, de luelitstartaap. de verstuiver en de koel- waterpomp. Galerie l.idewijde is van woensdag tot en met vrijdag geopend van 11.00 tot 18.00 uur op donderdag tot 21.00 uur) en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Het werk van Oscar Verpoorten is nog te zien tot 21 februari. Hoochie Coochie Band in 'De Goudsbloem' SCHIEDAM - In café "De Gouds bloem", St. Anna Zusterstraat 30, treed donderdagavond 22 januari de Hoochie Coochie Band op. Deze blues-formatie had onlangs een suc cesvol optreden in sociëteit QT? De groep bestaat al sinds 1971, maar is sinds die tijd verschillende keren van samenstelling veranderd. In 1976 bracht zij haar eerste en tevens laatste) elpee uit. De Hoochie Coochie Band bestaat uit Ronald Bol (bas), Fred van Willigen (gitaar), Willem van Duimen (gitaar en zang), Ruud van Imgen (piano) en Bert Post (slagwerk). De Vlaardings/Maassluizer formatie "Spectrum" treedt op 29 januari in "De Goudsbloem" op. De leden heb ben met de "spectrale rock" die de band maakt al menige zaal "plat" gekregen. Beide optredens beginnen omstreeks 21.30 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - De plaatselijke afde ling van de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden (NWS) orga niseert op donderdagavond 29 janua ri een bijeenkomst in de grofe zaal van het dienstencentrum De Vier Molens, Nieuwe Damlaan 766. Gedurende deze bijeenkomst, die om acht uur begint, zal een kort verslag worden gedaan over de onlangs ge houden tentoonstelling. Mevrouw A. van Deth uit Gouda zal vervolgens een lezing houden. Zij Stelt tevens een aantal spullen ten toon. De Rotte aan schoonmaakbeurt toe ROTTEDAM - Onder goede weer omstandigheden werd zondag een nationaal hengelconcours in de Rotte gehouden. Ruim 130 deel nemers waren van heinde en verre r Rotterdam gekomen om zich de prijzen te hengelen op dit door hengelsportvereniging „Vroeg de morgen" georganiseerde con cours. Om 09.00 uur gaf voorzitter Hans Verhaal van „Vroeg in de morgen" het beginsignaal, de deelnemers had den drie uur oe tijd om zoveel moge lijk vis op het droge te brengen. Hal verwege de wedstrijd was het Huub van Zetten die goed geconcentreerd de ene maatvoorn na de andere in zijn net kon doen belanden. In het laatste gedeelte van de wed strijd was de vis vöor Huub niet meer te vangen, wat wel het geval was voor Henny Lupker. Hij presteerde om vlak voor het eindsignaal enkele fraaie brasems te verschalken waaron der een exemplaar van ruim 1000 gram. Vervuiling n de Door de hagel en sneeuwbuien laatste weken is het water van ae Rotte redelijk helder en wat men dan op de bodem ziet is ongelooflijk! Oude fietsen, brommers, kinderwa gens, ledikanten enzovoort. Toch wel zonde om het water waar Rotterdam zijn naam aan heeft te danken zo te vervuilen. De visstand is overigens vrij goed Uitslag Na het eindsignaal begaven de deel nemers zich naar café Van Vliet wjar de prijzen werden uitgereikt. 1. H Lupker jr. (4380 gram), 2. H. van Zetten (3575 gram), 3. H. Rom-, bouts (2525 gram), 4. C. Dijkstra (7.475 gram), 5. A. van Velzen (2000 gram), 6. F. Houting (2000 gram), 7. R. Martijn (1975 gram), 8. D. Slikke- veer (1850 gram), 9. T. Verlaat (1725 gram), 10. S. Lagerwaard (1700 gram). Door Pierre Bronsgeesl STADSKRONIEK- SCHIEDAM Als Van Gewest tot Gewest van verleden week woensdag de Schiedam mers iets geleerd heeft, dan is het wel dit: TV is een bedrieglijk me dium. Het redactieteam toonde een korte reportage over de inventa risatie, die de Historische Vereniging van het plaatselijk huizenbezit gemaakt heeft. De kijker kreeg een indruk v.an onze goede stad: wat een sfeer, hoe geestig spiegelde zich de grachtenwand in het water van de Lange Haven. Veel monumentale panden waren ontworpen door de Italiaanse bouwmeester Jan Giu- dici, vertelde de omroeper er bij. En wij kregen de daklijst te zien van de Beurs en de monumentale hoofdingang van het Stedelijk Museum. Je zou zo een paar dagen uittrekken om al dat unieke ste- deschoon te gaan bekijken. Want de camera dwaalde niet over de puinvelden van de Hoofdstraat of de winderige binnenstadsvlakte. Een schrijnend kijkje op het steeds verder vervallende Wees huis, waarvan nu zelfs Jan en Kaat zijn verwijderd, ontbrak. Wel zagen wij een breed glimla chende wethouder Zijdeveld zijn ingenomenheid met het boekwerk betuigen, waarin de Historische Vereniging Schiedam foto's heeft bijeengebracht van alle aardige panden in onze stad. Zijdeveld was van plan, beloofde hij, een exemplaar van dit boek in zijn bureaula te leggen. Dat is nu juist het probleem. De bureauladen van Schiedams be- stuurderen liggen vol met aanma ningen en smeekbeden om het unieke van de stad niet te vernie tigen. Ze zijn allen eenmaal met belangstelling gelezen, de opstel lers werden afgescheept met vrien delijke woorden en vervolgens be sloot de gemeenteraad tot de vol gende operatie kaalslag, want oude rotzooi moet je opruimen. Het hele Noorderkwartier, de buurt tussen de Schie en de Noordvest, viel zo aan de slopers hamer ten offer. Op die manier is bijna alles wat aan Schiedams jeneververleden herinnerde, ver dwenen. Zelfs het laatste stukje Brandersbuurt moest plaats ma ken voor een plomverloren neerge kwakte brandweerkazerne en als een stel jongeren de Mouterij op de Sint Anna Zusterstraat niet min of meer hadden gekraakt, was ook dit gebouw allang neergehaald. Op zijn best had de gemeente het interieur uitgebroken om er een soort garage van te maken, terwijl dat interieur met zijn droogzol ders en zijn trappetjes nu juist het unieke van het gebouw uitmaakte. En Zijdeveld gaat nu dat boek met die honderden foto's in een bureaula leggen. Alles blijft dus bij het oude. Zo lang dat boek niet open bij hem op tafel ligt, zal Schiedam verder worden beroofd van alles wat het tot een aardige stad maakt. Wie het niet gelooft, moet maar eens gaan kijken naar de treurige wijze waarop men dat tweehonderd jaar oude weeshuis op de Lange Ach terweg laat vervallen. Han van der Horst IJsselmondselaan175 Rotterdam Tel. 010-50 74 44 Geopend: maandag.t/m donderdag 9-17.30. vrijdag en zaterdag 9-17 uur. Koopavond: vrijdag van 19-21 uur. SCHIEDAM - Buslijn 38 zal met ingang van 2 februari, wanneer alle bussen van de Singel worden geweerd, niet naar het Emma plein rijden. Hier was aanvankelijk wel sprake van. Het eindpunt in Schiedam wordt het Stationsplein. De route van buslijn 38 gaat er als volgt uitzien: Crooswijk Paradijslijn- Rusthoflaan- Linker Rottekade- Jonker Frans straat- Admiraal de Ruyterweg- Hof plein- Centraal Station- Beukelsweg- Aelbrechtsplein- Horvathweg- Spaan- sewég- ZONF.GRENS- Franselaan- Lorentzplein- Stationsplein. (Heen en terug). SCHIEDAM - In sociëteit QT? treedt zateragavond de Haarlemmer formatie „Van Dattum" op. Deze groep, die al menig succesvol optre den achter de rug heeft, speelt En gelstalige rock. Het optreden begint om 22.00 uur. De toegang voor niet- leden bedraagt f 5,-. Voor de helft van de prijs! Pantylette met een beduidend slankmakend effekt. Het voor pand bestaat uit 2 lagen polya mide stretch. In huidkleurof wit. Maten B-cup 75 t/m 95 en C-cup 75t/m 100. Normaal 28,50

De Havenloods | 1981 | | pagina 3