ZEKER EEN OPEL ZIJDEVELD ZIET GEEN VERTRAGING BINNENSTADSBOUW COEBERGH Politie houdt kinderen onterecht vast Nü 2 Wickes doe-het-zelf supermarkten in Rotterdam (Witte Bouwmarkt Nieuws) AL12JAAR HET MEST GEKOCHT Integratie op scholen verloopt spontaan SLAAPBANKEN SCHIEDAM 'SG neemt Popoverleg wind uit de zeilen' MEWEVER Nieuw Mathenesserstraat 35. tel.(010)730333. kinderdijkstraat 51 'Zuid(010) 190111/190323 HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. editie p DONDERDAG 29 JANUARI 1981 30e JAARGANG NO. 4 rr' L.„ Zonder geld op laatste trein gezet i y i SCHIEDAM - „Dat de Schiedamse politie ons niet tenminste even heeft gebeld vinden we onbegrijpelijk", is de unanieme mening van een viertal Maassluise ouders wiens dertien-, veertien- en vijftienjarige zoons vrijdagavond rond elf uur onterecht werden verdacht van het ingooien van een ruit, van het wachthuisje der R.E.T., op het Rubensplein. rekenden dat ze met dié bus naar huis kwamen", vertellen de nog altijd boze ouders, die hun kinde ren niet terug zagen voor kwart voor één 's nachts: De halte aan het Rubensplein, de ruit was 's middags reeds kapot. nejrae klasgenoot waren geweest, op de bus naar huis te wachten toen er een politiewagen voorreed waaruit twee agenten stapten die hen beschuldigden van het vernie len van de ruit en hen, ondanks hun ontkenningen en de verkla ring van omstanders die zeiden dat die ruit 's middags al kapot was, sommeerden in te stappen en naar het bureau brachten. Daar aange komen moesten zij hun namen en adressen opgeven en werden ze in gesloten met de woorden: „Wij gaan jullie ouders inlichten". „En dat is dus niet gebeurd terwijl één van hen daar juist om had ge vraagd omdat hij wist dat wij erop „Toen hoorden we dat ze zo'n drie kwartier op het bureau had den gezeten en daarna op de trein waren gezet, want er ging rond die tijd geen bus meer. Bij het station vToeg er nog een hoe dat moest want hij had geen geld voor de trein, waarop de wetsdienaar ant woordde: ,.Je stapt er toch maar in en als je een bekeuring krijgt neem je dat maar voor lier'. in Maassluis arriveerden en aan de nachtelijke wandeling naar huis begonnen, wat voor één van hen een tocht van een kwartier bete kende (terwijl de bus; bijna voor de deur stopte). Een van de ouders, die allen ontzettend onge rust waren over het weg bljjven van hun kroost, belde diezelfde nacht nog naar het bureau om uitleg, „maar daar werd ik afge scheept met een: „Het ging maar om een drie kwartier en daarom leek het ons niet nodig u te bel len", wat natuurlijk volslagen waanzin is want op zo'n tijdstip maakt een uur verschil wel dege lijk iets uit. Zeker voor minderja rige kinderen". Verdere naviaag, bij hoofdinspec teur v.d. Hengel, levert slechts op: „Ik kan niets zeggen voor ik de betreffende agenten heb gespro ken en met al die bezuinigingen was het onmogelijk de jongens met een politiewagen naar huis te brengen". Ie Schiedamse Schone Autosloperij C. A. PIJNEN Elzeristeeg 2 - Tel. 261550 - Schiedam zuinig betrouwbaar lage onderhoudskosten bij uitstek geschikt voor L.P.G. de hoogste inruilwaarde 11 vÜT" Door verhuizen buitenlandse gezinnen SCHIEDAM—Integratie van buitenlandse kinderen hoeft niet plaats te vinden door hen gedwongen op andere scholen te plaatsen. Gemeente hield deze maatregel aanvankelijk wel in gedachte, maar de spreiding blijkt de laatste tijd door verhuizingen spotaan plaats te vinden. De laatste maanden heeft een groot aantal buitenlandse, voornamelijk Turkse gezinnen zich gevestigd in Nieuwland. De concentratie in de oude wijken (Oost en West) lijkt hier door af nemen. In Schiedam-Noord (Groenoord en Woudhoek) zijn geen of nauwelijks geen kinderen die de Nederlandse taal niet beheersen. In hoeverre dit aantal de komende maanden gaat toenemen is nog onduidelijk. Dat er een verschuiving in noordelijke richting gaat optreden wordt wel aan genomen. Turkse kinderen die de Nederlandse taal nog in het geheel niet beheersen en in Schiedam-Noord gaan wonen, zullen de komende maanden voorlo pig geconcentreerd worden onderge bracht op de Willem Gehrelsschpol. Om hoeveel kinderen het zal gaan is vanzelfsprekend niet met zekerheid te zeggen. Gemeentelijk onderwijs- consulent Tigges: "Het kan er één zijn, maar vier of vijf is ook moge lijk". De keuze is op de Willem Gehrels- school gevallen omdat daar reeds een Turks kind op school zit. "We zoe ken de scholen met de beste opvang. Een kind dat onze taal totaal niet spreekt moet je niet op een school zetten met alleen maar Nederlandse kinderen. Dat zou niet in hun belang De afdeling onderwijs houdt sinds enige tijd de maandelijkse mutatie- lijst van Volkshuisvesting nauwgezet in het oog. Verhuizen er buitenlandse gezinnen met schoolgaande kinderen, dan wordt van te voren contact met hen opgenomen over de schoolkeuze. *De hond kijkt tevreden. De twee kastanjes blijven in ieder geval behouden. Uniformen voor Harpe Davids SCHIEDAM - De christelijke mu ziekvereniging „Harpe Davids" viert dit jaar het 60-jarig bestaan. Vanwege dit feit hebben enkele leden een comité opgericht. Dit comité ver zamelt gelden bijeen om de muzi kanten van het orkest in april een nieuw uniform aan te bieden. Er is nog geld nodig voor de aanschaf van de uniformen. Degenen die Harpe Davids een warm hart toedra gen kunnen hun giften storten op giro 2717, Stichting Spaarbank Anno 1820 ten name van „Harpe Davids" rekeningnummer 81.31.60.324. Jolie Hakkert door SG op non-actief gesteld SCHIEDAM - Vorige week is Jolie Hakkert na conflicten met haar werkgever de Schiedamse Gemeenschap, op non-actief gezet. Joüe is actief bezig met het Schiedamse popoverleg. De SG wilde, nadat Jolie enkele malen te laat was ge komen op haar werk, niet verder met haar in zee gaan en zette haar op wacht geld. De actieve popoverlegmedewerkster bleek hier niet rouwig om te zijn. De Schiedamse Gemeenschap die de amateuristische muziekbeoefening pro beert te stimuleren, heeft volgens haar het popoverleg altijd de wind uit de zeilen genomen. zie adv elders in dit blad 6£U>I6 VAN 29-1 T/M 4-2 -1981 Jolie heeft tot nog toe geen bevesti ging gekregen van haar ontslag, maar denkt wel die zeer binnenkort tege moet te kunnen zien. „Ik ben altijd met hart en ziel bezig geweest met het popoverleg. Ik heb niet anders meegemaakt dan dat de SG moeilijk gedaan heeft over het popoverleg. De boot werd door hen zoveel mogelijk afgehouden. Het is ook onrechtvaardig dat een culture le organisatie het vetorecht heeft om subsidies al dan niet toe te staan. Op korte termijn staat er weer een ge sprek op stapel tussen mü en de SG, waarin ze mij waarschijnlijk definitief zullen ontslaan. Het ergste is dat de subsidies teruggedraaid worden. Het popoverleg zelf heeft geen stuiver. Als aankloppen bij de SG hopeloos blijkt te zijn zal het popoverleg zich genoodzaakt zien bij de gemeente subsidie te vragen. Het kan niet an ders denk ik, we staan met de rug te gen de muur". Paradiso Op 21 maart wordt er in Theater Pa radiso in Amsterdam een landelijke actiedag gehouden met het thema „Meer poen voor pop". Deze dag staat in het teken van het „slechte" beleid dat CRM voert ten opzichte van het landelijk popoverleg. Een fo rum met bekende politici zal het vuur aan de schenen worden gelegd door medewerkers van poporganisa ties uit heel Nederland. De gehele actiedag zal er door muziekgroepjes muziek ten gehore gebracht worden. Voor Schiedam zullen dat de Synthi- sizerbespeler Cyhm Vidd en de muzi kant Carlo van de Steenhoven zijn. door John Bunte SCHIEDAM - Wethouder Chris Zijdeveld kan er nog om lachen De man die sinds de uitzending van „van Gewest tot Gewest" ook in de rest van Nederland bekend staat als de giechelende gemeen tebestuurder vreest vooralsnog niet voor zijn baantje. Een baan die op het spel zou zijn komen te staan door:... twee kastanjebomen. Een unieke situatie die normaal ook met wat hilariteit af zou worden ge daan. Wat is er gebeurd? De binnen stadsvernieuwing is reeds jarenlang het hete hangijzer in de Schiedamse gemeentepolitiek. Groot was dan ook de blijdschap toen eind december de bouwtekeningen gereed kwamen. AI snel ontstond er enige beroering op het Stadskantoor. Architect Kuipers was er namelijk in geslaagd de twee levensgrote kastanjes op de kaalslag in de binnenstad exact in twee toe komstige huiskamers te krijgen. Lastig, maar verder natuurlijk niet problematisch, zouden velen ge neigd zijn te reageren. Schuif die huizen een stukje op of hak die bomen om. Laatste mogelijkheid viel direct af. „Twee van die prach tige, oude kastanjes midden in de binnenstad, daar zijn we verdomd zuinig op", aldus Zijdeveld. Een verschuiving van de woningen zou tot andere problemen leiden. Ze kwamen dan in het gebied dat voor winkels bestemd is en>een verande ring van de plannen kon vertraging tot gevolg hebben. En dat is nu juist iets dat Chris Zijde veld (belast met Ruimtelijke Orde ning en Stadsontwikkeling) totaal niet kan gebruiken. De gemeenteraad is namelijk van mening dat er nu toch eens wat palen de binnenstadsgrond in moete'n gaan. Iets dat het in no vember hard maakte door middel van een motie, waarin van wethouder Zij develd werd geëist dat binnen zes maanden gestart diende te zijn met woningbouw in de binnenstad. Ver volgens moest zonder verder opont houd verder gebouwd worden. „Pri ma, dat noem ik beleidsondersteu nend", sprak de wethouder bij die ge legenheid. Witte helm Heeft wethouder Zijdeveld zijn laat ste paal geslagen? Zelf denkt hij in ieder geval nog niet in die richting. toen demonstratief met een witte helm op voorlas. Onmisbaar atribuut bij het slaan van een eerste paal. Die- lemans ziet zichzelf in de toekomst wel vaker met zo'n helm staan. Hij steekt namelijk niet onder stoelen of banken een functie als wethouder Ruimtelijke Ordening te ambiëren. Aanvankelijk leek de gestelde ter mijn van zes maanden voor Zijdeveld geen enkel probleem op te leveren. Totdat de fout van architect Kuipers aan het licht kwam. Krijgen we echt met vertraging te maken en zo ja, zou de gemeenteraad dan aan die motie vasthouden? Vragen die vrijwel direct gesteld moeten zijn op het Stadskan toor. Volgens Zijdeveld zijn alle problemen inmiddels opgelost. „Alle moeilijk heden zijn de wereld uit. Het is alle maal te wijten geweest aan een foutje in het reproductieproces, waardoor er iets verschoven is in de afstands verhouding tussen de bomen en de woningen. Het is achteraf heel een voudig opgelost door de te bouwen huizen een paar meter op te schuiven.' Bestemmingsplan Toch lijkt alles niet zo simpel als Zij develd schetst. Op het Stadskantoor iS men er nog niet uit of een verschui ving nu echt zonder tijdverlies kan worden uitgevoerd. Ervaringen heb ben namelijk geleerd dat wijzigingen in een bestemmingsplan een jarenlang oponthoud tot gevolg kan hebben. Nieuwe kroonprocedures zouden het gevolg kunnen zijn van de voorge stelde verschuiving. „Geen probleem", volgens Zijdeveld, dat winkelgebied werd toch al veel te groot gevonden. De gemeenteraad heeft vorig jaar al laten weten daar liever meer woningen te bouwen." Van een herziening van het bestem mingsplan wil h(j niets weten, omdat zoiets niet noodzakelijk, zou zijn. Onduidelijkheid troef derhalve. Een ding staat wel vast de bomen moeten blijven, maar of twee kastanjes straks de val van een wethouder zullen bete kenen? slaapbankttellen, enorme sortering. Ook alle BE KA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66. R'dam.tel.010-13.80.18 Metalen plafondplaat Vogelkooi Centrifuge 2800 toeren R.V.S. trommel grote stabiliteit hoog droogvermogen Vendomatic stereo radio-cassette recorder AM en FM. 2 Inge bouwde microfoons Op lichtnet of bat teriien Herenpullover Rolcol pullover van 100% acryl In o.a. zwart, marine camel en bordo Van 465rvoor 3 Kubus spots. Verstelbaar in alle richtingen. Geschikt voor 60 Watt gloeilampen. In diverse kleuren verkrijgbaar Bijpassende 4. oe wandlamp l*#.yD Dubbeldouche Masseren en dou chen tegelijk. Trap loos regelbaar in 3 standen. Univer seel aansluitbaar. 1 jaar garantie J j Vendomatic stereo autoradio-cassette speler AM en FM. 2x6W. Voor- en achteruit sneltransport. Automatic reverse. Met inbouw- voorschrift Royaal model 48x35x24 cm. Moderne bruine uitvoering met doorzichtige smoke- kleurige onderbak. Voorzien van schuif lade. 3 houten zit- stokjes. afgeschermde voederbakjes en kunststof schommeltje. ïrije 6 Maanden «gg garantie W" VROOMWDREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 80 a ri

De Havenloods | 1981 | | pagina 1