ODS QT MET SLUITING BEDREIGD 'Ban de bus' affiches de kast in GÜH "W Singel drie maanden afgesloten "COSMOS SLAAPKAMERS Geluidsoverlast en vernielingen doorn in oog verhuurder Verbouwing kost 2,3 miljoen MARTINI vermouth rood, wit, dry rosé g25 dranken •0 AL12 JAAR HET MEEST GEKOCHT Punk-discussie vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag voordeel Junior discotheek Baco broeibak Vk GF 34 V Javelin heren jeans ,j$M d HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. I editie p SCHIEDAM DONDERDAG 5 FEBRUARI 1981- 30e JAARGANG NO. 5 TEL. 010-132170 5 dagen per week van 8.30 tot 17.00 uur VOORDEEL-DUBBELDUO indien opgegeven voor ma. 17.00 uur Voor Singelbewoners ging wens in vervulling SCHIEDAM - Wethouder Zijdeveld heeft, gevolgd door een bont ge zelschap, afgelopen maandag de borden onthuld die zwaar vrachtver keer en vooral de bussen van de Singel moeten weren. Voor de laatste maal werd in feestelijk versierde bussen de Singel bereden. Door «groen licht" te geven kon daarna de nieuwe busbaan op de Horvalh- weg in gebruik worden genomen. De Bewonersvereniging Schiedam Oost en het Singclkwartier zagen na 3 jaar eindelijk hun wens in ver vulling gaan. De sticker „Ban De Bus Van De Singel" kan nu voorgoed het archief in. De heer De Wolf, sinds drie maan den voorzitter van de bewoners- vereniging, was duidelijk zeer te vreden met de behaalde „overwin ning". De gekregen miniatuurau tobus zou een ereplaats krijgen, beloofde hij. „Ik ben erg blij dat we op een voor alle partijen te aanvaarden oplossing zijn geko men. Het heeft wel drie jaar ge duurd voordat het zover was, maar het overleg is altijd goed ge weest tussen ons en de gemeente. Iedereen kan nu tevreden zijn". De heer Van Vliet van het Singel- kwartier prees de veiligheid die nu geschapen is, door het verdwijnen van de bussen. Vervolgens zag hij ook vanuit bouwkundig opzicht voordelen opdoemen. „Het was gewoon levensgevaarlijk af en toe op de Singel. Tijdens het spitsuur denderden er vijftig bus sen over het Singelwegdek. Ik snap niet dat er zo weinig onge lukken zijn voorgevallen al die ja- Maandagmiddag werd de Singel door middel van een feestelijk bus reisje met wethouder Zijdeveld voor het openbaar ven'oer afgesloten. ren. De verlegging van de routes heeft verder voordelen voor de aan weerszijden gelegen huizen. De huizen hebben in de loop van de tijd wat te duren gehad van de trillingen die veroorzaakt werden door al dat verkeer. Het is goed dat baas en huis nu eindelijk eens een beetje rust krijgen". Tevreden gezichten waren er op maandagmiddag op het Stadskan toor te zien. Reizigers die niets vermoedend in hun vertrouwde bus stapten, zullen echter wel even raar op hun neus hebben ge keken als de bus een andere weg koos. De enige raad die wethou der Zijdeveld deze ongelukkige reizigers kon meegeven was: „Al les went". SCHIEDAM Deze week is een be gin gemaakt met de verbetering van de riolering in de Singel. Tussen de Emmastraat en het Stationsplein zul len nieuwe rioolbuizen worden aan gelegd. De werkzaamheden zullen QHE0 bodemprijzen topkwaliteit Cl zeer ruim assortiment 100% vakwerk degelijk vrijblijvend advies gratis maatnemen/offreren uitsluitend 1e klas merktapijt 5 jaar garantie gordijnen gratis gemaakt TAPUT GORDIJNEN Coolsingel 60A. Rotterdamnaast Cineac AD ongeveer drie maanden in beslag In de Singel ligt het hoofdriool, d^t in de toekomst zal aansluiten op het hoofdafvoerstelsel van het gemaal Marconistraat. Het werk is begon nen aan de kant van de Emmastraat waarbij de Singel over een afstand van ongeveer honder meter is afge zet. De nieuwe riolering zal bestaan uit betonnen buizen van twee meter lengte met een gewicht van 3700 ki logram per stuk. De dienst Gemeen tewerken Schiedam voert de werk zaamheden in eigen beheer uit. Op de plaatsen waar de nieuwe buizen de grond in zijn, wordt direct voorlopige bestrating aangebracht zodat de omwonenden weer gebruik kunnen maken van de straat, in de maand juli zal de definitieve herbe strating plaatsvinden. TALLISCKA Specialiteiten Restaurant en Pizzeria Romantisch tafelen met uniek Hongaars Zigeunerorkest o.l.v. Jaroka Sandor. bekend van t.v. Wij trakteren Bent u in februari jarig of jarig geweest? Dan bent u onze gast. U dineert als een vorst op onze kosten. U komt met min. 4 personen, kiest uit onze menu's en rekent één menu minder af. Legitimatie meenemen. Bovendien nog een leuke verrassing. Nieuwe Binnenweg 152 (Bij Mathenesserlaan) Telefoon 010- 361152 Alledagengeopendvanaf 12.00 u wandmeubelen, bankstellen, slaapbanken enz. Uit voorraad te leveren. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzelen Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 BRIL NODIG? Een leuke sportieve bril mat vederlichte kunststofgiazen jRQ cn al vanaf KOM EENS BINNEN! Weena 174, R'dam-Centrum, tel. 010-122221. SCHIEDAM - Sociëteit „Old Friends" or ganiseert vrijdag 6 februari een „new wa ve" avond. Het is in gebouw De Kreek, Lange Haven 92, vanaf 21.00 uur verplicht swingen. Om het nog aantrekkelijker te maken is het eerste drankje van het huis. SCHIEDAM <- Er dreigen problemen voor sociëteit Q.T. in de Nieuwstraat. De geluidsoverlast en de verwaarlozing van het pand zijn de verhuurder van de ruimte, de M.C.M. de Groot-stichting, een doorn in het oog. Bestuur van Teerstoof (beheerders) en ver tegenwoordigers van QT zijn inmiddels op het matje geroepen. Hen is te kennen gegeven dat nog deze maand daadwerkelijk actie moet worden ondernomen. Inmiddels hebben ook diverse omwo nenden geprotesteerd tegen de nachtelijke geluidsoverlast. De heer Hoornweg woont tegenover gebouw De Teerstoof. waar QT iedere zaterdagavond een popconcert De heer en mevrouw Breugem uit de Nieuwstraat zeggen veel last te ondervinden van het inladen van de houdt. „QT is langzamerhand een apparatuur van de popgroepen. „Het js niet norniaai dat die jongens voor het uitladen van de apparatuur tien minuten nodig hebben, cn voor het inladen meer dan een uur uittrekken. Als ze dat nu nog in stilte zouden doen! We hebben twee opgroeiende kinderen en die hebben hun nacht discotheek geworden. Het sociëteits leven is er helemaal uit. Het bestuur heeft haar bezoekers niet in de hand. Veel mensen uit de Nieuwstraat heb ben last van het gejoel, gegil en getoeter midden in de nacht. De laatste twee weken gaat het iets rust hard nodig. Het is toch absurd beter, maar voor die tijd was het la- dat kinderen pas om een uur i niet te harden. Ze zjjn door de 0f drie kunnen gaan slapen, omdat verhuurder van de ruimte tot kalmte gemaand; ik ben benieuwd of we die stilte nu eens vol kunnen houden. Wanneer het weer net zo wordt als in december, ben ik van plan, met of Goede naam zonder bewonersvereniging, bij de burgemeester aan de bel te gaan hangen". Nieuwland heeft in '82 nieuw wijkcentrum SCHIEDAM - De verbouwingen aan wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein gaan 23 miljoen gulden kosten. Wanneer de kredietverlening is goedgekeurd zal zo snel mogelijk met de werkzaamheden gestart worden. Als alles naar wens verloopt zullen de bewoners van de wijk Nieuwland in juli 1982 gebruik kunnen gaan maken van hun geheel vernieuwde en uitgebreide wijkcentrum. In 1955 werd het wijkcentrum Nieuwland gebouwd. Er werd ruimte geboden aan een bibliotheekfiliaal, een consultatiebureau voor kruisver enigingen en een aantal vergaderloka liteiten plus feestzaal. In de jaren ze ventig bleek dat het centrum niet meer aan de eisen van deze tijd vol deed. Bij de bevolking ontstond de behoefte het centrum een meer open karakter te geven. Wat de planmakers van het ver nieuwde wijkcentrum voor ogen staat is een totale verbouwing van de reeds aanwezige 875 vierkante meter, ter wijl ruim 500 vierkante meter zal worden aangebouwd inclusief een extra kelder. Binnen het nieuwe wijk centrum zal de bibliotheek worden vergroot en houdt de Kruisvereniging eenzelfde ruimte. Het aantal vierkan te meters voor vergaderingen en cur sussen wordt sterk vergroot, er komt een grote zaal en een grote hal krijgt de. functie van een „open huis", waar de bewoners probleemloos bin nen kunnen lopen. Tevens wordt voorgesteld een tweede beheerder aan te stellen. De beheer- structuur zou op eenzelfde wijze ge regeld moeten worden als bij wijk centrum De Blauwe Brug. Hier ver loor Gemeentelijk Woningbeheer haar toezicht en staat een beheer commissie de beheerder(s) bij. lozing van het pand. Geschrokken door vernielingen en het veelvuldig voorkomen van teksten op muren, werd een bijeenkomst belegd waarbij vertegenwoordigers van Teerstoof, QT en de stichting aanwezig waren. Men vreesde met name voor de goede naam van het Zoldertheater, waar ook iedere zaterdagavond cabaret voorstellingen zijn. Uit dit gesprek kwam de eis van de verhuurder dat „de agressiviteit van de bezoekers snel ingedamd diende te zijn". Als uiterste termijn werd de maand februari gesteld Nieuwstraatbewoner Hoornweg gelooft hiet dat QT nog een lang leven beschoren is. Volgens hem heeft de sociëteit „de eigen glazen ingegooid". Al is hij wel van mening dat een groot deel van de problemen bij de ongeschikte locatie van QT ligt. „Groepen en bands horen niet in de binnenstad thuis. De overlast die ze je bezorgen is gewoon te groot. De Nieuwstraat is een steeg, waar zeker geen muziek in thuis hooit". Robert Baars is bestuurslid van QT. Hij zegt verbaasd te zjjn over de irri tatie onder de omwonenden. ,De bewoners hebben naar mijn weten de laatste weken geen last meer onder- PPW r Nu QT eindelijk weer veel publiek trekt dreigt er een ander probleem; geluidsoverlast en vernielingen in het pand. beneden te sturen om het een en ander in goede banen te leiden. Dat resulteerde alleen maar in orfnodige oeverloze discussies vlak voor de vonden van QT. Door middel van pu- deuri met a's gevolg nog meer over- blicaties hebben we de leden laten weten dat het rustiger moet zijn op straat. Als de bands 's nachts aan het inladen zijn is het wel logisch dat zoiets kabaal veroorzaakt. Maar de verantwoordelijkheid ligt dan niet meer bij ons. Aan publiek dat lawaai maakt kunnen we verder ook weinig doen. Wat er op straat gebeurt is voor ons niet te overzien. We hebben eens geprobeerd bestuursleden mee naar last voorde buurt". Volgende week zal het voltallige be stuur van de Teerstoof (waar alle huurders van het pand in zijn verte genwoordigd) zich over de ontstane problemen buigen. Dit in aanwezig heid van vertegenwoordigers van de M.C.M. de Groot-stichting. Of er ook buurtbewoners zullen worden uitge nodigd is nog niet bekend. Kwaliteitsdenken voor prijsbewuste fijnproevers, altijd goedkoper Geco/s va-N t/m Fpee zuinig betrouwbaar lage onderhoudskosten bij uitstek geschikt voor LP.G. de hoogste inruilwaarde SCHIEDAM - In café De Gouds- in de krant" (met roze viltstift bloem is naar aanleiding van het gesigneerd door „De Autonoom") verhaal „De Schiedamse punks en „Groot gelijk, wie je ook bent", het Grote Ongenoegen" in De Ha- reageerde „De Falangist". Ano- venloods van vorige week een le- niem bleef de persoon die de stel- vendige discussie ontstaan. ling „Punkie-punk is roze disco discussie die op de juiste wij- broek" poneerde, ze wordt gevoerd: namelijk op de muur in het herentoilet. De vol- De discussie kan voortgezet wor gende uitspraken zijn reeds opge- den. Er zijn nog witte plekken op tekend: „Punk is heel lief, zeker de muur. Viltstift meenemen! Sanyo stereo installatie met handmicrofoon Met mengvoorziening voor het invoegen van ander geluid bij de plaat. Kompleet met 2 breedband Erna minipanty- nylons Ongevormd en zeer elastisch Prima pasvorm Maten 38 t/m 42. 10 stuks Laken katoen Optisch wit ge bleekt. 100% ka toen. Maak nu voor delig lakens en slo pen. 240 cm 13.50 200 cm 12.50 15° cm 8.50 met op maat gesneden glas, 1 Verplaatsbaar. |j bak is ook zeer T I /f' geschikt voor ^J] balkons en daktuinen. Afmeting: 127x86x63 cm. Van .2257- voor Dames voetbed- muil Van badstof en met slijtvaste zool. In beige/bruin, mari ne/rood en bruin/ beige. Maten 36 t/m 41 IA.- Heren paraplu De bekende auto matische paraplu. In zwarte uitvoering 8.75 Van 100% katoen. Basic 5 pocket met jukstuk, riemlussen ®§rY p5l en rechte pijp. «fel H In vele kleuren o.a. beige, bruin, jHk H marine en grijs. hH Van voor 35" jjil iffl VROOMS DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 1174 a 1126/1 j_

De Havenloods | 1981 | | pagina 1