NLOODS 'WILLEKEUR EN CONTROLE HOOG IN VAANDEL' ZEKER EEN OPEL WOLFF SCHIEDAM Café Oriental W. Anti-slipcursus voor onze lezers Hulpverleners over directeur Isolatie huizen Straussplein CS2E0 ■—COSMOS 'Wel veranderd, niet verbeterd' SLAAPBANKEN Boemerang draait geen 'schuine' versies AL12JAAR HET MEEST GEKOCHT vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag voordeel - Tafel en stoelen Wasautomaat Vendomatic036 799.- 17.50 21.- 13.50 Velona eiken wandklok 349.- Massief grenen ledikant 359. 2.60 ,6.75 76.50 26.50 Buggy Dames badstof pullover HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM. editie D DONDERDAG 12 FEBRUARI 1981 30e JAARGANG NO. 6 Nu met gratis bekend door zijn lekker. 17.95 zie onze advertentie elders het blad Wie na een dagje slippen op de anti-slipschool van de KNAC weer achter liet stuur van zijn of haar eigen auto kruipt doet dat met een uiterst tevreden gevoel. En dat kan ook niet anders, want men heeft de auto onder de meest extreme omstandigheden een heei stuk beter leren kennen. Heeft ge leerd hoe een slip voorkomen kan worden, hoe je moet remmen zon der in een slip te geraken en wel ke handelingen er verricht moe ten worden om de auto zelfs uit de meest lastigste slip te halen. Zo'n anti-slipcursus van de Ko ninklijke Nederlandse Automo bielclub sterkt het vertrouwen van iedere automobilist of automobi liste en het kan niet anders dat mede daardoor menig ongeluk voorkomen is. Lezers en lezeressen van De Havenloods en Het Zuiden kun nen tegen zeer gereduceerde prij zen (f175.- in plaats van f215.- per persoon) een anti-slipcursus van de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club gaan volgen. Een dag lang is men te gast bij de KNAC om op de slipbaan nabij het vliegveld Ypenburg de fijne kneepjes van het slipvak te leren. Tussen de middag kan men bo vendien voor een tientje een prima lunch gebruiken. Vul de bon elders in dit blad (daar staat nog veel meer informatie) in en zorg ervoor dat niet u diegene bent die de macht over het stuur verloor. Want zomer of winter, Nederland blijft een vochtig land waar slippen altijd tot de moge lijkheden behoort. door Jack Kerklaan uitgefoeterd en gecontroleerd. „Som mige ambtenaren hadden beter poli tieagent kunnen worden. De prak tijken zijn af en toe bjj het politione le af". De „politionele praktijken" passen volgens John precies in het be- leidsstraatje dat directeur Smits wil SCHIEDAM - Het Bureau Alternatieve Hulpverlening (B.A.H.), een instantie die hoofdzakelijk opkomt voor sociaal-zwakkeren, is van plan het „wanbeleid" van de directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst bij het college aan te kaarten. Het B.A.H. en met name John Zwart zegt genoeg bewijzen in handen te hebben die voor de heer Smits fataal kunnen zijn. Vorige week werden Smits en wethouder van Sociale Zaken mevrouw Taverne „aangeklaagd" in anonieme publicaties die overal in Schiedam waren opgeplakt. John Zwart is de oprichter van het B.A.H. dat ontstaan is uit ontevre denheid over de gang van zaken in het werkloosheidsproject de Trech ter. „We zijn besiist geen afschei dingsbeweging van de Trechter, we staan geheel op ons zelf", stelt John Zwart. Hij distantieert zich van elke verantwoordelijkheid voor publicatie van de affiche waarin directeur Smits als fascist werd afgebeeld en in de er naast hangende tekst gesteld werd dat wethouder Riet Taverne a-sociaal was omdat zij achter het beleid van Smits bleef staan. John Zwart zegt dat hij best begrip op kan brengen voor de daad van de anonieme plak ker. „Het is een vrij logisch voort vloeisel uit de bekende druppel die de emmer doet overlopen", vindt hij. John Zwart trekt zich sterk het lot aan de sociaal-zwakkeren, die op soms niet te tolereren wijze behan deld zouden worden door verschillen de ambtenaren bij de Sociale Dienst. Als hoofdschuldige voor de ontstane moeilijkheden wijst hij de heer Smits aan. „Die man is aartsconservatief en houdt er ongehoorde opvattingen over steuntrekkers op na. Ik heb in de afgelopen vier jaar genoeg bewij zen verzameld over het schandalige beleid dat deze man voert. Het zou logisch zijn dat wanneer ik daarmee naar buiten kom deze man zonder meer op kan stappen. Willekeur en controle staan hoog in het vaandel bij de heer Smits en enkele van zijn consorten". doorvoeren. „Smits en de zijnen pro beren de lijn van Minister Albeda in extremere vormen door te drukken. De werkloze wordt door middel van leugens, valse verklaringen en scheld partijen een schuldgevoel aangepraat. De ambtenaren doen het lijken alsof zij de schuld zijn van de achteruitlo pende economie. Smits is systema tisch bezig mensen kapot te maken en moet onder andere daarom weg". Oud papier Verschalende malen is John Zwart tegengewerkt door de ambtenaren van de GSD. Soms liepen de ruzies over een „cliënt" zo hoog op, dat een procedurele rechtzaak een oplossing moest verschaffen. De processen wor den gewonnen door John Zwart, schaadden het onderlinge over leg (zover het er nog was) op onher stelbare wijze. „De heer Smits kan zeer slecht tegen kritiek", constateert John Zwart. „Eenmaal heb ik voor mijn deur straatkaarten gevonden. In deze kaar ten worden alle persoonlijke gegevens genoteerd van mensen die bij de So ciale Dienst S&hschreven staan of stonden. De gegevens waren verou derd en moesten worden vernietigd. Bij nader onderzoek bleek dat de heer Smits de kaarten gewoon met een wat slordige oud-papierhandelaar had meegegeven. Het is wettelijk vastgelegd dat dat soort persoonlijke informatie binnenshuis, dus in het ge bouw van de Sociale Dienst zelf, ver nietigd dient te worden. We hebben directeur Smits alle bewijzen in het bijzijn van de recherche onder de neus gewreven, maar ondanks irri tatie kwam er verder geen afdoende reactie van de kant van Smits. Dit voorval had minstens het vertrek van de man moeten betekenen. Bij de Sociale Dienst en bij Sociale Zaken wordt echter op een heel enge manier mensen de hand boven het hoofd gehouden. Vandaar denk ik dat Smits nog steeds zijn functie bekleed". John Zwart haalt enkele voorbeelden aan van door ambtenaren „onheus" bejegende cliënten. „Een jongen werd een uitkering geweigerd omdat hij vertelde dat hij wel eens een stickie nam. De ambtenaren konden daar niet voor betalen werd hem ronduit gezegd. Mensen worden ge dwongen verklaringen te onderteke nen waarin gezegd wordt dat hjj of zij samenwoont. Ondertekent men niet dan zet de desbetreffende amb tenaar de uitkering stop", zegt John. John haalt een verhaal aan van een buitenlandse vrouw die door de GSD op „schandalige wijze" is behandeld. „Het is ongelofelijk hoe de vrouw ge manipuleerd is. Door de eigen inter pretatie van de Schiedamse Sociale Dienst op de zogenaamde terugvorde- ringswet hebben ze die vrouw gewei- Mi Zie verder pagina 3 SCHIEDAM Binnenkort zal aan het Johann Straussplein in Schiedam- Noord begonnen worden met het isoleren van 351 gemeentelijke huur woningen. De gemeenteraad zal hier naar alle waarschijnlijkheid aanstaan de maandag mee akkoord gaan. Het eigenlijke plan om 1.403 ge meentelijke huurwoningen over ge heel Schiedam te isoleren heeft ver traging opgelopen doordat van de kant van Gedeputeerde Staten de goedkeuring voor de nodige kredie ten niet afgegeven is. Voor de 351 woningen aan het Straussplein is een krediet beschik baar van f, 1.931.000. De overige 1052.- huurwoningen zullen naar alle waarschijnlijkheid een werkkrediet van f 6.456.000.- tegemoet kunnen zien. Momenteel is Gedeputeerde Sta ten nog bezig een financieel-techni- sche aanvaardbare oplossing voor de overige te isoleren woningen te vin den. BEDBANKEN TAPIJTEN EN GORDIJNEN bodemprijzen tapijtkeuze uit 245 mogelijkheden degelijk vrijblijvend advies gratis maatnemen/oHreren uitsluitend 1e klas merktapijt 100% vakwerk 5 jaar garantie zeer exclusieve gordijnen kottektie gordijnen v.a. 29.95 gratis gemaakt. altijd extra korting bij volledige inrichting TAPUT&GORDUNEN V Vanaf maandag zullen reizigers eindelijk weten wanneer hun bus vertrekt. SCHIEDAM - „Wel veranderd, niet verbeterd"; dat is de mening van veel regelmatige busreizigers over de vorige week ingetreden wijzigingen in het buslijnennet Met name het ontbreken van dienstenschema's is.voor veel men sen een bron van irritatie. Het blijft veelal gissen of de bus ieder moment kan komen, of dat het nog twintig minuten „koukleu men" wordt. Een ander minpunt noemen veel reizigers de, met name in het spits uur langdurige, stops voor de ver keerslichten op de Burgemeester Van Haarenlaan. De RET stelt dat het aanbrengen van de dienstenschema's iets langer dan gebruikelijk op zich heeft laten wachten. Aanstaande maandag moeten echter alle ver trektijden bij de bushaltes zijn aangebracht. Is dit eenmaal het ge val dan zal een aanzienlijk deel van de doör de reizigers geuite grieven verdwenen zijn, zo ver onderstelt de RET. slaapbankstolten. enorme sortering. Ook alle BE KA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66. R'dam.tet.01CH3.8018 zuinig betrouwbaar lage onderhoudskosten bij uitstek geschikt voor L.P.G. de hoogste inruilwaarde werd aandacht besteed aan de ether piraterij in Nederland. Hierbij kwam ook de Schiedamse Radio Boemerang in beeld. Omdat de illegale radioma kerij al snel wordt geassocieerd met Nederlandstalige meedeiners ver scheen ook het Schiedamse trio Mustang met hun carnavalsplaatje "Hup er in, hup eruit". Boemerang mocht het plaatje voor de televisie aankondigen, waarna Mustang, staand op de trappen van het Stadhuis, hun liedje kon gaan zin- Omdat de VARA het programma wat smeui'ger leek te willen hebben, mocht televisiekijkend Nederland kennis maken met de "schuine versie". Alsof het merendeel van de "boven de Moerdijk" gemaakte carnavals platen al niet dubbelzinng genoeg is. Voorbeelden te over. In één van de uitzendingen stelde Boemerang zondag nadrukkelijk zelf slechts "de gekuisde versies te draaien". De aangepaste versie van "Hup er in, hup eruit" werd slechts op verzoek van de VARA op de pick-up gelegd. De tafel heeft zwaar verchroomde poten en beige matglanzend kunststofblad. Bruine rand. 70x100 cm.-SO^ 80.- 60x90 cm.ift=- 75.- 50x80 cm. Bijpassende stoel in bruin/beige of bruin. Een kwaliteits-machine! Uitgerust met een speciaal energiebesparend pro gramma! Met een capaci teit voor 4 kg. droge was. Met Kema Keur! Van voor VENDOMATIC Voorraadrek Kompleet met drie verdeelschotjes. Bruin/beige. Han dig voor groente, fruit e.d. H48.5x B49.5xD27.5 cm Badstof stretch hoeslakens Strijkvrij. Warm in de winter, koel in de zomer. Diverse kleuren en wit. 2-pers. 26.- 1-pers. Orwo diafilm Fabrieksvers. Af loopdatum midden '82. Briljante kleu ren. 36 kleinbeeld- opnamen inkl. ont wikkelen en retour envelop Fotoalbums Gemakkelijke zelf klevende bladen. Geplakt in 'n wip. Per album 20 bladen. 2 stuks Met solide 8-dagen uurwerk. Slaat zówet de hele als de halve urer Kies uit twee uitvoeringen in licht of donker eiken. Tinkleurige gewichten en slinger 12 maanden schriftelijke garantie. Romantisch model van blank grenen. Inklusief lattenrooster. 1 persoons 90x200 cm van.299? voor 2 persoons 140x200 cm vanJ39ïr=' Dorus-truien Rood/wit en blauw/ wit gestreept. Vol- wassenmaten 9.- Kindermaten 8.50 en afd. ci Badkamerkachel Vendomatic 7365 Driestanden scha kelaar, 3 infrarood- stralers. Lengte 51 cm. In 'n hoek van 45° ver stelbaar. 1500 W. Kema Keur City Ba voorritsvak van het bekende merk "Jol ly Bag" en extra schouderriem. In vijf verschillende kleuren. Met verstevigde rug. De bekleding heeft een fris streepdessin Kies nu uit blauw/oranje en bruin/oranje Van-SfETSvoor 4 Sportieve mode. Nu in zonnig 2-kleurig streepdessin. In marine/ wit, zwart/wit, marine/lichtblauw, khaki/wit en brique/wit. Maten S.Men L QCa voor Mmmtm VROOM DREEESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 1175 A

De Havenloods | 1981 | | pagina 1