Renovatie 213 woningen in West verloopt voorspoedig Ook op koopavond betalen Huren gemiddeld 75 gulden omhoog Turken vereren hun landhervormer 'Zorg voor voorraadpotentieel' The Rousers in De Goudsbloem QT goat door met Geo Wie wordt het zwarte schaap? termeulen DE 0 HAVENLOODS DONDERDAG 12 FEBRUARI 1981 «7-575 MAX.PARKEERT1JD Het is reeds mogelijk kaarten te be stellen. Dit is ondermeer mogelijk bij Landvreugd, telefoon 702363. Leden van de wijkvereniging betalen zes gulden (overigen f. 7.50). In dezelfde boerderij wordt op de woensdagen 18 en 25 februari spe ciaal voor de vrouwen bingo gespeeld. Aanvang 20.00 uur. V3 etages babymeubelshow UaUii 'Aparte kinderwagen showroom DCIPIJ '"Op Uitzet en cadeaushop Schiedamseweg 52, tel. 010-762868 - Vrijdag koopavond. 0JC op Schiedamse toer met Universe SCHIEDAM - Nadat optredens van Schiedam-Noord het nu met een landelijk bekende groepen in De plaatselijke band proberen. Aanstaan- Blauwe Brug niet bleken in te slaan, de zaterdag treedt de viermansforma- gaat het Open Jongeren Centrum tie Universe op in het wijkcentrum aan het Bachplein. Universe speelt „melodieuse swing- funk-rock" en bestaat uit Frans Mineur (drums). Thorn van de Linden (piano), Remus Aussen (bas) en Jasper de Koster (gitaar en zang). Het concert begint om 21.00 uur en kaartjes kosten een rijksdaalder. In de voorverkoop zijn toegangsbewij zen verkrijgbaar bij Rovato, Free Record Shop en De Blauwe Brug. TOTALE BABYVERZORGING SCHIEDAM De parkeermeters in de binnenstad zullen binnenkort ook op koopavond tot 21.00 uur dienst gaan doen. De achterliggende ge dachte is dat de donderdagavond door de stroom bezoekers in wezen niet anders is dan de zaterdag. Wanneer de nieuwe regeling in werking treedt js nog onbekend. Eerst moeten op de naar schatting 280 parkeermeters de plaatjes veranderd worden. Voor dit gebeurt dient echter de mening van de leden van de Commissie Ruimtelijke Ordening gehoord te zijn. SCHIEDAM - Bouwvereniging St. Jozef heeft gistermiddag met een aantal bewoners van West het feit gevierd dat Gedeputeerde Staten akkoord is gegaan met een kredietverlening van acht mil joen gulden voor de renovatie van 213 woningen. De werkzaam heden zijn al een viertal maanden aan de gang en zullen naar ve^vacht nog dit jaar afgerond worden. De woningen van St. Jozef aan de Anthonie Muysstraat, West-Franke- lahdsestraat, Huysmanstraat en van Befcrenstraat hebben inmiddels nieüwe ramen en deuren gekregen. On)dat de werkzaamheden bijzonder vdorspoedig verliepen en de goed keuring van GS op zich liet wachten, moest aannemer Kuypers bijna tot strippen gemaand worden. Ondanks dat Kuypers bereid was al te gaan werken voordat de kredietverlening rónd was, begonnen de schulden voor St. Jozef toch te hoog op te lopen. De komende maanden zal er gewerkt worden aan de riolering, de grond- vloeren, vloerisolatie, vernieuwing en herstel van daken, nieuwe dak- lichten en kapellen, herstel van de goten, het dichten van scheuren en het verbeteren van het voegwerk. Daarnaast zal in alle woningen een adequate douche worden aange bracht. Bij ongeveer 75 woningen wordt ook een nieuw keukenblok in gepast. De renovatie brengt per huis een be drag van 40.000 gulden aan kosten met zich mee. Dit betekent dat de huur gemiddeld zo'n 75 gulden per maand omhoog zal gaan. Voor vrij wel alle huizen zal dan ongeveer tweehonderd gulden per maand be taald moeten gaan worden. Volgens de voorzitter van bouwvereniging St. Jozef, de heer Van Ewijk, zijn hier van de kant van de bewoners weinig bezwaren tegen gemaakt. In 1977 stelden de bewoners akkoord te gaan met een huurverhoging van veertig gulden, maar omdat er ge durende die tijd een "huurbevrie- zing"is, zou een verhoging met 75 gulden (eind dit jaar ingaand) een logische zaak zijn. Voor mensen die de eerste tijd moeite zullen hebben met de verho ging, zal een huurgewenningsbijdra- ge worden aangevraagd. Van Ewijk zegt ook bezig te zijn een herin richtingsvergoeding voor de bewoners goedgekeurd te krijgen. grote inzet van de bewonerscommis sie" op een wat alternatieve wjjze te honoreren. Het plan is voor de jeugd een "kleur-teken-plak- kijkdoos wedstrijd" uit te schrijven. Dit onder het motto: "Hoe zie ik de opknap beurt?" Ieder deelnemend kind krijgt een aandenken, terwijl per leeftijds categorie twee prijzen beschikbaar worden gesteld. De kinderen moeten bij hun werkstuk aangeven, wat zij voor zichzelf~graag in de wijk gerea liseerd zouden zien. De ouderen in de wij|t krijgen binnen kort een geheel verzorgde verrassings dag. Bovendien zal St. Jozef aan het eind van de renovatie-periode één huis geheel laten ombouwen voor gehandicapte. Om dit streven Wedstrijd van de ziekenomroep een enveloppe met inhoud. Dit ter ondersteuning van hun werk. *213 woningen in de Van Beverenstraat en omgeving zullen nog dit jaar geheel opgeknapt zijnwaarna ze weer minimaal 25 jaar mee kunnen. Dag in Passage Theater geslaagd Makelaar over leegstand kantoorcomplexen: *Vecl Turkse inwoners herdachten zondag het feit dat A tatürk honderd jaar geleden geboren werd. SCHIEDAM - Momenteel staat een aanzienlijk deel van de in Schiedam be schikbare kantoorruimten leeg. "Onze gemeente moet het meer in de tertiaire sector zoeken", zegt wethouder Scheeres (financiën en economische raken) voortdurend. Er blijven derhalve nieuwe kantoorcomplexen gebouwd wor den. „Een goede ontwikkeling", aldus de heer Lamens direkteur van make- laarsbedrijf Ooms dat bij het grootste gedeelte van de in Schiedam leegstaande kantoorpanden bemiddelt. ,Je moet een voorraadpotententieel hebben, dan komen de bedrijvei. er vanzelf wel op af." Ooms zoekt namens diverse "institu tionele beleggers" ondermeer huur ders voor de kantoorgebouwen aan de 's Gravelandseweg en Over de Ves ten. Bij elkaar zo'n tweeduizend vier kante meter, waarbij de huur respec tievelijk 180 en 155 gulden per vier kante meter per jaar bedraagt. Het niet-verhuurde gedeelte van de gebouwen, schat de heer Lamens op ongeveer vijftien procent. Voor de resterende 2000 vierkante meter zijn volgens hem al contacten ge legd. "We pogen momenteel Rotter damse bedrijven te interesseren. Maar in deze maanden is het altijd erg rus tig. We rekenen in het voorjaar op meer belangstelling." Het grote aantal leegstaande kantoor panden is volgens hem geen specifiek Schiedams probleem. "Je ziet dat haast overal en Schiedam is natuur lijk geen stad als Brussel, laten we eerlijk wezen. Voor de toekomst kij ken wij er niet negatief tegenaan, al moet je de situatie niet rooskleuriger maken dan die is. Het zal allemaal wat moeizamer gaan, maar lukken zal het wel", besluit Lamens optimis tisch. Begin december liet wethouder Scheeres ook al weten de toekomst rooskleuriger tegemoet te zien. Bij de start van de bouw van een groot kan- toren- en bedrijfshallencomplex aan de Brauwweg (industrieterrein 's Gra- velandpolder) sprak hij de verwach ting uit dat binnen vijf jaar zo'n tweeduizend banen in de dienstensec tor gecreëerd konden worden. serf JE DAM - Café De Goudsbloem tracht eens in de maand een bekende groep op te laten treden. Vanavond is het voor de eerste maal zo ver. Vanaf 21.30 uur is de formatie The Rousers te zien en te horen. The Rousers, die hun muziek omschrijven als „new beathebben inmiddels twee elpees uitgebracht. Hun „A Treat Of New Beat" werd vorig jaar enthou siast ontvangen. De hiervan uitgebrachte single Magazine Girl" werd net geen hit, niaar bracht de*groep wel in de belangstelling. Onlangs heeft de Noord-Hollandse formatie een tweede elpee uitgebracht. ...Touched". In de uitgebreide promotietournee doen ze vanavond Schiedam 'aan. The Rousers hebben ook als „live "-groep een danige reputatie opge bouwd. Hier en daar worden ze zelfs de Nederlandse Rarnoncs genoemd. Dit btiet zo zeer door de keiharde muziek, maar veel door het bijzonder hoge tem- foo waarin de nummers ten gehore worden gebracht. 'Café De Goudsbloem is gevestigd in de St. Anna Zusterstraat 30. De toegang is als altijd gratis. SCHIEDAM - De Turkse werknemersvereniging en de onderwijsgroepen van de verschillende scholen waar Turkse kinderen onderwijs genieten, organiseer den afgelopen zondag een feestmiddag ter herinnering aan hun vader des Vaderlands Mustafa Kemal Atatürk Door middel van een folkloristische dans, film en een rondetafelgesprek werd met een groot aantal Turken geëvalueerd over het ontstaan van de Turkse Republiek en de grote invloed die Atatürk daarop gehad heeft. Atatürk was een van de eerste onaf hankelijkheidsstrijders in bepaalde landen van Zuid-Amerika en Afrika. Atatürk heeft in zijn land omstreeks 1923 grote hervormingen op het ge bied van de godsdienst, de landbouw, de industrie en het onderwijs aange bracht, nadat hij het vroegere Osmaanse Imperium van zijn Engelse en Griekse imperialisten bevrijd had. De godsdienst en de politiek waren vanaf dat jaar van elkaar gescheiden. De vrouw in Turkije kreeg dezelfde rechten als de man, wat vóór die tijd met de Islam onmogelijk was. Atatürk is bij de meerderheid van de Turkse bevolking een zeer geliefd persoon. De Turkse kinderen van verschillende scholen in Schiedam hadden werkstukken gemaakt over Atatürk en zijn hervormingen. De heer van de Most directeur van de Theo Thijssenschool, is geruime tijd bezig geweest de kinderen voor te bereiden op het grote feest. 80 pet. van zijn leerlingen zijn Turken, en daarom was het wel logisch dat de kinderen van de Theo Thijssenschool de folkloristische dans hebben inge studeerd die ze zondagmiddag tot uitvoering brachten. De heer van de Most was erg tevreden over het verloop. "Het is erg leuk om te zien hoe iemand als Atatürk leeft bij de kinderen en vooral ook bij de ouderen. Zoiets heb ik in Nederland nog niet meegemaakt. We zijn nu bezig met de voorbereidingen van het grote kinderfeest dat in april gehouden wordt. Tijdens mijn toe spraak heb ik het gehad over de be langrijke hervormingen die Atatürk in zijn land heeft doorgevoerd. Deze hervormingen hebben een geweldige ommekeer teweeggebracht in dit van oudsher achterlijke en Islamitische land. Het is belangrijk dat meer Ne derlanders de Turkse achtergronden leren kennen in het door de UNESCO uitgeroepen jaar van Atatürk. Het ziet er naar uit dat vele Turken zich blijvend zullen vestigen in Nederland. Het is niet zo dat ieder een de achtergronden van een andere bevolkingsgroep moet kennen, maar de Turken maken een groot deel uit van onze sameleving en daar dien je wel enigszins rekening mee te houden." Een aanzienlijk deel van de kantoorpanden aap Over de Vesten staat te huur. Permanent onderdak voor Rechtshulp WATERWEG-NOORD-Het Bureau voor Rechtshulp gaat verhuizen van de Nieuwstraat nummer 12 naar de Hoogstraat 198. Er bestonden al geruime tijd plannen voor een permanente vestiging in Schiedam. Schoolbuitenhuis 23 februari open SCHIEDAM - Het verbouwde Schiedamse Schoolbuitenhuis in Oos terhout wordt op maandag 23 febru ari officieel in gebruik genomen. De eerste school die vanaf die dag z'n in trek in het buitenhuis neemt is „de Notenkraker". *Geo en zijn band; zaterdagavond in QT. SCHIEDAM - Dat QT in een behoefte voorziet en eigenlijk niet zou gen" sluiten bleek zaterdagavond, toen het Schiedamse publiek opnieuw in grote getalen naar de sociëteit in de Nieuwstraat toog. Daar trad de Rotter damse groep Sweet Revenge op. Volgens een regelmatige bezoekster van QT zijn de vernielingen in het pand ontstaan door toedoen van de aanhang van één bepaalde groep die enige tijd geleden optrad. Nach telijke geluidsoverlast zal, zo meent hij, altijd blijven bestaan wanneer de bezoekers de discipline zich rustig te houden, niet op kunnen brengen. Voorlopig gaat QT rustig door met het organiseren van popconcerten. Aanstaande zaterdag is de Nederland se zanger Geo te zien met zijn band. Geo, die als solozanger al enkele be scheiden hits scoorde, bracht begin vorig jaar de elpee „Isn't it time to change" uit. Enkele maanden geleden mocht het Schiedamse publiek al kennis maken met Geo toen hij op trad in de Quibus. Leden van UI mogen zaterdagavond gratis naar binnen, de overigen beta len vijf gulden. en de donderdag twee juristen en een administratieve kracht aanwezig zijn. Het Bureau voor Rechtshulp verleent gratis hulp op justitieel gebied. Ver der geven zij informatie en advies over juridische zaken. Voor mensen die gezien het inkomen en vermogen geen advokaat kunnen betalen, onderhandelt de instantie in het verkrijgen van een "pro-deo" advokaat. Het Bureau voor Rechts hulp kan worden bezocht door mensen uit Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Maasland en Hoek van Holland. Het pand aan de Hoogstraat 198 is met ingang van 16 februari geopend. De spreekuren in het gebouw zijn op maandag en dinsdag van 14.00-16.00 uur en donderdag van 17.00-19.00 SCHIEDAM - Iedereen met boeren kiel en goed humeur is aanstaande zaterdag welkom op het traditionele Boerenbal van carnavalsvereniging De Rietzeilers. Op deze avond zal Prins Geraldo de Derde tevens bekend maken wie dit jaar het zwarte schaap van de stad Schiedam is geworden. Aan het Boerenbal wordt medewer king verleend door Prins Geraldo met zijn complete hofhouding. Raad van Elf en dansmariekes, Boerenkapel De Rietstampers en de gastvereniging De Biggenvangers uit Heemstede. Mensen die geen lid zijn van De Riet zeilers betalen een tientje entree. Carnaval en bingo in Landvreugd SCHIEDAM - Boerderij LandvTeugd, Sweelincksingel 7, slaat op 28 febru ari in het teken van het carnaval. De organisatie is in handen van de wijk vereniging Groenoord en omstreken. De wethouder van Onderwijs,* Her man Posthoorn zal het Schoolbuiten huis 's middags om 13.30 officieel héropenen, nadat het door een ingrij pende renovatie geruime tijd gesloten is geweest. Nieuwe cursussen SCHIEDAM—In de Blauwe Brug aan het Bachplein 590 beginnen drie nieuwe cursussen. Op deze cursussen kan men de beginselen van het spin nen, pottenbakken of poppen en marionetten maken leren. Het spinnen en plantaardig verven wordt door Jannemieke van Leeuwen gegeven op woensdagmorgen van 9.15-11.15 uur. De kosten exclusief materiaal bedragen f 40,-. Op maan dagmiddagen worden de grondbegin selen van het pottenbakken uitgelegd door Fieke Hordijk. De 12 lessen kosten f 50;- ook exclusief materiaal kosten. Mariska Kokken begint op donderdagavond van 20.00-22.00 uur met haar cursus poppen en marionet ten makén. Ook voor deze cursus zijn twaalf lessen uitgetrokken. De kosten voor deze lessen zijn f 50,- en dat is inclusief materiaalkosten. Meer informatie kan worden verkre gen bij Mariska Kokken telefoon 740677 of Jannemieke van Leeuwen telefoon 743944. Met een per- fekte pasvorm en ruim tussen stuk. 20 der nier. Maat 44 t/m 52. In mid dengrijs,camel, charmbeige of misty. Normaal 3,95 NU

De Havenloods | 1981 | | pagina 5