QT mag waarschijnlijk blijven I IIP ter meulen Binnenkort gesprek met omwonenden Ongeschoolden komen nauwelijks aan de slag OPLAGE 287.115 135085 132170 132489 Bestuursleden gezocht ter meulen meubel velours Badkamers mvele soorten en maten ter meulen De Singelkerk Sof-0-Klets geprolongeerd DE 0 HAVENLOODS DONDERDAG 19 FEBRUARI 1981 8-572 SCHIEDAM - De Havenloods berichtte twee weken geleden over de even tuele sluiting die de Jongerensociëteit Q.T.! in de Nieuwstraat boven het hoofd hing. Enkele bewoners uit de buurt spuiden toen hun kritiek over het lawaai dat de vertrekkende bezoekers van de sociëteit produceerden. Na in tern beraad werd de bestuursleden op het hart gedrukt dat er wezenlijke maatregelen genomen dienden te worden om de vernielingen en de overlast in te dammen. Het ziet ernaar uit dat dit effect heeft gehad. De bewoners uit de Nieuwstraat hebben niet veel hinder meer en ook de beheerder van het pand de heer Van de Most is aanzienlijk tevreden'er dan een anderhalve maand geleden. Toch zal er binnenkort een vergadering worden belegd waarin vooral de bewoners hun ongenoegen nog eens op een rijtje kunnen zetten. De heer Van De Most is voorzitter van de Stichting De Teerstoof en is als zodanig zeer dicht betrokken bij het reilen en zeilen van de verschil lende verenigingen die in het voorma lige Diaconessenhuis zijn onderge bracht. Negatieve berichtgevingen over wie dan ook in het pand scha den naar zijn gevoel de goede naam van de andere verenigingen en van het gebouw zelf. Vooral de goede naam van Het Zoldertheater wil hü kost wat het kost behouden. „Ik vind het erg jammer dat door de slechte naam die de jongen van Q.T! de laatste tijd hebben gekregen ook andere verenigingen worden bena deeld. Vooral het Zoldertheater is de dupe geworden van de baldadigheid. De bestuursleden van Q.T. Hebben niet in de gaten gehad dat er meer komt kijken bij een sociëteit runnen. Ze hebben over het hoofd gezien dat wanneer je zoiets opzet, je ook reke ning moet houden met eventuele na righeid die zich voor kan doen. Met die narigheid zijn we een paar keer geconfronteerd. Er is toen bewe zen dat de bestuursleden de verant woordelijkheid niet aan konden..Het WATERWEG-NOORD - Een steeds groter wordend probleem op de ar beidsmarkt is de werkloosheid onder de ongeschoolden. Uit cijfers van het gewestelijk arbeidsbureau over de maand januari blijkt dat thans het aanbod van ongeschoold personeel 1200 bedraagt, terwijl er slechts 25 vacatures voorhanden zijn. Bijna de helft van het aanbod van ongeschoold personeel betreft bui tenlandse werknemers. Buitenlanders die in totaal 15 procent van het alge hele werkloosheidcijfer voor hun re kening nemen. De werkloosheid onder de schoolver laters is in de maand januari tamelijk stabiel gebleven. Bijna 350 schoolver laters hebben tot op heden nog geen geschikte werkkring kunnen vinden. In vergelijking met dezelfde periode vorig jaar is er echter wel een aan- DE HAVENLOODS Uitgave: Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B.V Directie: J.P. Eillebrecht Chef-redactie: K.I1. Frische Kantoor Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam Postadres: uitsluitend postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. Bijkantoren: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010 -35.29.11 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel. 01807 - 16899. Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis- wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon hoven, Groot Ammers, Langerak, Vlist, Lopik, Polsbroek, Nieuw- poort. Voor duo's, personeelsadvertenties en administratie: kantoor Prins Hendrikkade 14,3071 KB Rotter dam, tel. Mocht u een krant eens niet of op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice (van 8.30 tot 17.00 uur) DE Q HAVENLOODS Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122,3131 BP, Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-352911 Redactie J. Geijp, privé 010-704995 M. Ames, tel. 352446 Medewerker editie Maassluis: M. Doddema, privé 01899-11858 Sportredactie. G. Verver, privé 01899-17787 zienlijk verschil; toen waren er nog geen tweehonderd zonder baan. Het totale werkloosheidscijfer steeg in de maand januari opnieuw. Dit maal een toename van 185 (van 3625 naar 3810). In percentages bedraagt het thans bij de mannen 4,4 en bij de vrouwen 10,3. De verdeling van de vacatures over de gemeenten van het gewest is als volgt; Schiedam 403, Vlaardingen 369, Maassluis 84, Ro zenburg 19, Hoek van Holland 17 en Maasland 9. In zijn slotbeschouwing stelt de di recteur van het arbeidsbureau, de heer J.A. van Lent, dat de cijfermati ge ontwikkeling op vrijwel alle ar- beidsdeelmarkten nauwelijks enig zicht op herstel geeft. Hij constateert tevens dat het aantal verzoeken om een ontslagvergunning onrustbarend stijgt, met een voorlopig gemiddelde van 30 per Week. Dit gemiddelde lag vorig jaar nog op 23. Concert Marcato Het gemengd Koor Marcato heeft naar aanleiding van het uitstekend concert tijdens het tienjarig bestaan een tweetal uitnodigingen ontvangen om concerten te geven in Den Haag. In de Remonstrantse Kerk „Kapel West", aan de laan van Meerdervoort 955, zal Marcato vrijdag 20 februari een concert verzorgen. Tevens zal het koor zaterdag 25 april optreden tesa« men met het Haags Huisvrouwenkoor in de zaal Dirigentia aan het Lange Voorhout. Het programma van aanstaande vrij dag bestaat uit vrolijke volksliedjes, geestelijke muziek, madrigalen en polyphonische muziek, alsmede oude klassieke werken en moderne amuse mentsmuziek afgewisseld door solis tisch optreden. Werken worden ge zongen van Scarlitti, Arcadelt, Morley, Da Vittorio O.di Lasso, Si mon en Carfunkel, Lennon en McCartney, Rodgers en Hammerstein Het koor staat onder leiding van di rigent Jo Mulder en pianiste Ria Kor- pershoek. was te vreemd voor ze. We hebben de jongens toen op de vingers getikt. Er is hen verteld dat er anders diende te worden opgetreden. Ik heb het naar mijn zin als jongelui het naar hun zin hebben, maar het kan weieens te gortig worden, en als beheerder van het pand moet ik dan ingrijpen. De jongen van de sociëteit hebben ons de laatste weken laten zien dat de orde wel gehandhaafd kan blijven en ik hoop dat we zo verder blfjven gaan". Pasjessysteem Voor Q.T.! lijkt het tij nu enigszins gekeerd. De heer Van de Most gaat graag op goede voet verder met de bestuursleden, toch stelt hij dat wan neer Q.T.! weer over de schreef gaat, hij zich genoodzaakt voelt vergaande maatregelen te treffen. Het invoeren van het zogenaamde „pasjessysteem" is een mogelijkheid die hij achter de hand houdt. Sluiting van de soos staat bij hem als „Laatste stok achter de deur." „Ik ben verder helemaal niet moeilijk maar er valt met mij niet te dollen. Binnenkort hebben we een diepgaand gesprek met de bewoners uit de Nieuwstraat en aan wat die mensen te vertellen hebben hecht ik veel waarde. Wat uit dat gesprek naar vo ren komt is van belang voor het voortbestaan van Q.T.", besluit de heer van de Most. SCHIEDAM - De Vereniging Centraal Wonen zoekt kandidaten voor de be stuursverkiezingen die op woensdag 4 maart tesamen met de algemene Degene die belangstelling heeft voor ledenvergadering zullen worden ge- een bestuursfunctie en/of de excursie houden. Op deze vergadering zal de dienen zich op te geven bij het secre- Vereniging ook het zogenaamde werk- tariaat van de Vereniging, telefoon plan dat hen voor ogen staat naar 73 66 93 buiten brengen. Mensen die zich op willen geven als Na goedkeuring van Gedeputeerde lid kunnen dat schriftelijk doen Staten zal de Vereniging een subsidie onder het postbusnummer 583. van f. 1775,- tegemoet kunnen zien. Met dit geld zullen de verschillende activiteiten die de Vereniging Cen traal Wonen van plan is te gaan on dernemen gefinancierd worden. Voorlopig is er eén excursie gepland voor woensdag 4 maart waaraan maximaal 15 personen deel kunnen nemen. Samen met een aantal men sen van de gemeente worden de *Sociëteit QT blijft waarschijnlijk open, al wordt wel de mogelijke invoering van een „pasjessysteem"achter de hand gehouden. Film 'Zig Zig' VLAARDINGEN - Catherine Deneu- ve en Bernadette Lafont zijn zater dag 21 februari te bewonderen in de speelfilm "Zig Zig", die vertoond wordt in sociëteit De Sokkel, Van Maerlantlaan 4. De film handelt over twee nacht- clubzangeressen die wat geld bijver dienen als prosituees. Hierbij komen ze in contact met de aan lager wal geraakte arts, Walter. Vanaf 20 uur kan men in de soos te recht. Toegang voor leden bedraagt f 3,50, terwijl niet-leden f 5,- beta len. De Sokkel is te vinden in de zij vleugel van de Ichtuskerk. voordelige aanbieding acryl ve lours voor het bekleden van uw meubels. In bruin of beige. 130 cm breed. Vanaf 30,- Per meter SCHIEDAM - Sinds enige tijd is de moet worden verplaatst. Men maakt Naast de ruime sortering badkamers winkelruimte van van der Moezel B.V. dan een nieuw gat en stuit daarbij en douches levert van der Moezel B.V. aan de Schie uitgebreid met een show room waarin, een ruime sortering, complete badkamers tentoongesteld staat. op onder de vloer en in de weg natuurlijk ook allerhande andere co- liggende leidingen. De moeilijkheid nitaire en aanverwante artikelen. „We is dat wij door onze ervaring weten verkopen letterlijk alles op sanitair wat ons te wachten staat maar de doe gebied, van de riolering tot en met het zeiver heeft daar geen flauw idee het dak", besluit mevrouw van de van en weet tenslotte niet meer wat Moezel. De bedoeling is legt mevrouw van hij moet doen. Door een goed advies Van der Moezel, aan de Schie num- der Moezel uit „de klant op die ma- zijn veel van dergelijke problemen te mer 40 tot en met 52, is dagelijks ge- nier een beter beeld te geven van wat voorkomen en als het dan nog niet opend van negen tot half zes en op er °P gebied te koop is. Tevens is zou lukken kan het desgewenst door de koopavond (donderdag) van zeven er b.j de opstellingen uitgegaan van ons installatiebedrijf worden overge- tot negen. Zaterdags gaat de zaak om zowel kleine als grote oppervlakken nomen". vijf uur dicht zodat ook klein behuisden een goede indruk krijgen van de mogelijkheden die ze hebben. Er is momenteel na melijk ontzettend veel keus op de sanitaire-markt, zowel in kleuren als kwaliteiten. Opvallend is daarbij dat er weer een duidelijke verschuiving is van de felle kleuren, die een aantal jaren geleden favoriet waren, naar de zachtere tinten. Enige uitzondering daarop is de blauwe badkamer. Maar die wordt wel veelal gekozen door jonge mensen", zegt ze wijzend op dit pronkstuk. In 17 verschillende afbeeldingen... hebben wij deze originele kruis steekkussens op voorgeschilderd stramien. Met soedangaren en beschrijving. Afm. 40 x 40 cm. Van 17,95 en 15,95 Service en advies „In wezen is de shöwroom dus opge zet om onze klanten een nog beter advies te kunnen geven en dat", ver volgt mevrouw van der Moezel, „is samen met een goede service het be langrijkste. Tegenwoordig wordt er op sanitair gebied steeds meer zelf gedaan. We hebben daar alle begrip voor en geven onze klanten dan ook volop informatie o/er de manier waarop ze iets moeten aanpakken. Vooral in oude huizen stuit men na melijk nogal eens op picblemen waar voor niet een, twee, drie een oplos sing te vinden is. Dat begint dan bij voorbeeld met de aanschaf van een nieuw toilet waarvoor de afvoerbuis STADSKRONIEK- SCHIEDAM Met veel wierook en gezang is zondagochtend vroeg het honderjarig eeuwfeest van de Singelkerk begonnen. Het was weer even net als vroeger: een volle kerk en drie heren op het altaar, alsof het een gewone hoogmis was uit het begin van de jaren vijftig. En dat speciale is er door die bena ming „Binnenstadskerk" een beetje Want het katholicisme is wel afge- waagt het niet meer op de omslag de uitgehaald De glazen supermarktdeu- u=;t;i.„i. ren die het eikenhout van weleer hebben vervangen, ontnemen de kerk stukje van zijn persoonlijk zwakt. Toen ik nog klein was, telde de stad vier hoofdkerken. Aan het eind van de Oranjestraat prijkte de Sint Lidwinakerk, op de Lange Ha ven stond de St. Jan De Doper en helemaal aan de Lekstraat was in de jaren twintig de Heilige Hart ge bouwd. Wij Schiedammers kenden die namen nauwelijks. Je ging naar de Frankelandse, de Haven- of de Gor- zenkerk Die hoofdkerken waren, meevarend op de golven van de welvaart, krach tig aan het uitbreiden. Er kwamen in Nieuwland en Groenoord parochies bij. Dit ging als volgt: eerst zette n wie de kerk heiligen te-noemen, is gewijd. Sic transit gloria mundi. Want de Singelkerk is ooit glorieus t j- i-i r*. geweest: geschonken door rijke men- ^n,^le Perso°nhlkheid mis ik. Die sen was zij in mijn ogen altijd de hebben ze ™et alle bigotterie, intole- leukste kerk van Schiedam, 't Was rant.'e .en bangmakerij mee .wegge niet echt sjiek, zoals in de Franke- land, waar op de voorste banken de koperen naambordjes der rijken prijkten, het was gezellig en toch net iets beter verzorgd. Maar misschien kwam dat door het vreemde. Ik kwam er weinig. De familie Van der Horst ging als geheel de Havenkerk, een traditie die gooid, toen Johannes XXIII eindelijk de bezem door de katholieke kerk haalde. En daarom ook worden parochies tegenwoordig samengevoegd in plaats van gesplitst. Han van der Horst een houten noodkerk, dependance door mijn overgrootouders al is ge- van de dichtstbijzijnde parochie. De priester, die er de leiding kreeg, werd „bouwpastoor" genoemd. Hij had maar één taakzorgen dat het houten vestigd en door opa met verve werd voortgezet. Ik ben eens door meneer Jansen van de Lange Kerkstraat, niet van het zaaltje (echte tabele omvang. Pastoor van den Bre- der Horst, die altijd met zo'n flam- kel deed dat met de kerk op de bard op over de Appelmarktbrug Mgr. Nolenslaan. Eens in de maand naar de kerk ging. preekte hij over de noodzaak van een Die Havenkerk ken ik dus op mjjn echt bedehuis en daarna collecteerde duimpje. Hij zag er nog goed uit, hijzelf, zodat niemand minder durf- maar was letterlijk bedekt met het stof der eeuwen, 't Had allemaal iets van vergane glorie en wie achter de pilaar zat, kon ook slecht zien, wat op het altaar gebeurde, hoewel de te geven dan een- toen pas inge voerde- zilveren gulden. Dat het zo zou aflopen had toen nie mand gedacht: de Frankelandsekerk genadeloos met de grond gelijk ge- dat zelden de moeite waard was. De maakt, de Havenkerk in handen van Johan Maasbach, Jezusverkoper aan de wankelmoedigen van geest. En parochies samengevoegd in plaats van gesplitst. Voor mü op het bureau ligt de jubileumfolder van.... van de R.K. Binnenstadskerk. Zelfs de koos naam is verloren gegaan en men Singelkerk had daarentegen iets ge moedelijks. Net of God minder streng was. Misschien kwam het oók, omdat ze aan Onze Lieve Vrouw ge wijd was, terwijl de patroon van de Havenkerk, Sint Jan de Doper, in zijn kemelsharen kleed de woestijn be woonde. sprinkhanen at en onthech- Met wandkaarten energie besparen SCHIEDAM Op initiatief van de werkgroep energiebesparing van de dienst Gemeentewerken zullen in de gemeentelijke gebouwen wandkaar ten worden aangebracht, waarop en kele eenvoudige wenken worden gegeven voor het besparen op ener giegebruik. Doel van die kaarten is het aan de ge bruikers van die gebouwen duidelijk maken dat onnodig energieverlies kan worden tegengegaan door een bewust gebruik van verwarming, ventilatie en verlichting. Hierdoor kan worden bespaard op energie, zonder dat daar speciale bouwkundige of installatietechnische maatregelen voor nodig zijn. Nog twee avonden in De Teerstoof SCHIEDAM In een afgeladen Zoldertheater De Teerstoof avond de landelijke première van „Hier en daar een bui", het nieuwe pro gramma van Kabaret Sof-O-KJets. Dit weekend is het Amsterdamse viertal nog twee keer in Schiedam te bekijken. Een staande ovatie van het Schie- damse publiek en veel bloemen maakten duidelijk dat Frans van Vuuren, Jan Bal, Maarten Cligge en Godelieve de Wijs met hun nieuwe programma definitief door kunnen gaan breken. „Hier en daar een bui" is geschreven door Jan Bal. Met thema's als Buiten, Stad en Weg worden de speelscènes en liedjes gegoten in een vernieuwen de cabaretvorm. Wat zeggen ze er zelf over? „Buiten wonen mensen in links en rechts ge dropte eengezinswoninkjes, vol veilig heid en frisse lucht. Het geluk straalt van hen af, want voor de kinderen heb je alles over, toch?" En, „in de stad, met zijn vrolijke ver warring en stinkende drukte zullen ze blijven wonen, hoe dan ook. De men sen van het chaotische leven, boorde vol contacten met een glimlach van herinnering en eenzaamheid." Kabaret Sof-O-Klets weet deze gege- „Hier en daar een bui" is vTjjdag en zaterdag nog vanaf 21.00 uur te zien in Theater de Teerstoof, Nieuwstraat 12. Toegangsprijs f 10,-. Gereduceerd f7,50. *Kabaret Sof-O-Klets met van links naar rechts Frans van Vuuren, Jan Bal zopder bril), Maarten Cligge en Godelieve de Wijs. Netjes gekleed voor een betaalbare prijs! Vlot meisjesrokje met wit lak- ceintuurtje. Van 100% katoen. In lichtgroen. Maten 128 t/m 176. Maar liefst 15 gulden voordeel. Van 21,95 W.Multe wint tweede serie visconcours hengel wordt met een werkafstand van 15 cm bespoten waarna de spray minimaal 24 uur moet drogen. In deze droogtijd krijgt de spray tijd om zich op het materiaal te hechten en te harden. In sommige hengelsport winkels in het land is het product al verkrijgbaar. Zeker is dat op de Visma deze spray geihtroduceerd gaat worden door de firma's Herman Voor de tweede maal was zondag Zandstra/Ronald Fenger, Wout van jongstleden het Verversingskanaal het Leeuwen en Henny Lupker. toneel voor 180 wedstrijd vissers. In tegenstelling tot de eerste serie werk te dit keer alles mee (zon, wind) be halve het verschalken van de vis. On der vrijwel ideale omstandigheden ving H. Slieker, die vorige week eerste werd, nu maar 1500 gram. De winnaar van de tweede serie werd W. Muite met 9200 gram, tweede werd C. Aarts met 8900 gram, derde L. Harmsen 8000 gram. De stand na twee serie individueel: H. Slieker 14.250 gram, 2. M.W. Lie 11.950 gram, 3. C. Aarts 11.175 gram. De stand bij de corpsen na de tweede serie: Ï.Dordrecht 3-Lamrij 37.000 gram, 2. Aalschover 32.675 gram. Aanstaande zondag wordt de derde en laatste serie vervist. Na de wedstrijd zullen de prijzen worden uitgereikt in café Het Zwaantje te Hoogvliet. auiHiiiiii vtm muil ié i' a ij f i*naf|| |g|^g||g|gj CARBOGRARH MB Carbon in spuitbus Om de bussen van Carbonhengels die zijn afgesleten weer op dikte te krijgen (of om beschadigingen te her stellen) komt er binnenkort een spuitbus met carbonspray op de markt. De naam van deze spray is Carbograph en ze is afkomstig van de Franse firma Ragot. Het spuitbusje heeft een inhoud van 45 ml. Het ge bruik is eenvoudig. Het beschadigde of afgesleten gedeelte van de carbon- Anti - leugenaar Met name bestemd voor de karpervis ser en zeevisser is de uit Amerika af komstige visweger (anti-leugenaar) van de firma Paterson, geïmporteerd door de firma Wout van Leeuwen, Vlaardingen. De visweger weegt tot 22,6 kilogram (50 LB) en is verder uitgerust met een rolmaat van 100 cm. De weger is vervaardigd uit wit kunststof en ver krijgbaar bij Wout van Leeuwen, Vlaardingen. Praten over voeding SCHIEDAM - De toerclub Rijn mond organiseert op vrijdag 20 fe bruari een informatie-avond met ak thema „Sport en voeding". De toe gang is vrij. De bijeenkomst is in de bovenzaal van de Margiethal. De aanvang is ne gen uur. De voorlichting wordt gege ven door de firma Wanders, afdeling dieetvoeding. Voor meer informatie over deze avond kan men terecht bij Tweewielerhandel Jan de Graaf teL 010-702781 en Aad van der Zalm tel. 010-711343.

De Havenloods | 1981 | | pagina 3