Het wachten van Kazcor is voorbij Raymond trok rondjes met Verkerk en Heiden r226 17080 IN ZUIDPLEIN termeulen STEENTJES KEILEN C-kampioen van Zuid-Holland Blanchard moet Lozano van het lijf houden ABN-tennis Rijbewijs 85,26,27en28 pebruabi Dordrecht 3 - lamprij wint korpswedstrijd termeulen Eerste uitzege voor RM DE 0 HAVENLOODS DONDERDAG 26 FEBRUARI 1981 9-588 Hoogstwaarschijnlijk maakt hij a.s. zondag in de wedstrijd te gen Go Ahead Eagles zijn de buut. Supporters, spelers en clubleden van Feyenoord zien benieuwd zijn eerste wedstrijd in het Rotterdamse keurteam tegemoet. Jupp Kazcor is zijn naam en deze 27-jarige Duitser ervaart het zelf als een grote opluch ting dat hij eindelijk weer kan gaan voetballen. DOOR ANDRE BEYEN Kazcor heeft een inoeilijke tijd ach- ter de rug. Hij speelde voor de Duitse 1 bundesligaclub Bochum. Een glan- zende toekomst leek hem voorbe- stemd maar het lot gooide roet in het eten. In 1977 brak deze Bochum- aanvaller zijn been en de genezing vergde zo'n anderhalfjaar. Toen hij eindelijk weer aan de bak 'kon, raakte hij in conflict met Bochumtrainer Johannsen die hem op de linksbuitenpljats wilde pos teren. Jupp Kazcor daarover: „Hij wilde me persé op dip plaats hebben, maar ik ben geen linksbuiten. I Johannsen wilde echter twee andere spelers inpassen en dit ging ten koste van mijn positie. En dat terwijl ik beyezen had in de spits het beste tot mijn recht te komen. Iedereen sttnd achter me. Het bestuur, de spelers, maar Johann- hij liet /allen". Kazcor wilde weg maar Bochum vroeg 1,2 miljoen Mark voor de blon de aanvaller en dat was te veel. Daar na wilde men hem wel uitlenen aan andere Duitse verenigingen maar ook die vergoeding die men daarvoor vroeg was erg hoog. Uiteindelijk ver schenen twee Nederlandse verenigin gen op het toneel: Feyenoord en PSV. Feyenoord handelde het snelste en heeft hem nu voor drie maanden aan zich gebonden. Daarna zal men zich gaan beraden over een vaste in lijving. Jupp Kazcor is blij met FeVenoord. Hij vindt dat het er professioneel aan toegaat en lijkt zich op zijn ge mak te voelen in de spelersgroep. statenloos N^tui'ilijk weet hij dat er van hem daden verwacht worden. De druk is groot maar daar wil hij piet te lang bij stil staan. „Voetbal is mijn passie. Ik ben blij dat ik weer kan gaan spelen. De resul taten komen er wel. Ik weet dat er scherp geconcurreerd wordt. Dat is goed. Nee, ik ben niet bang". Kazcor kwam overigens nog nooit uit voor vertegenwoordigende Duitse nationale teams. Dat heeft een een voudige reden. Tot voor kort was hij namelijk statenloos. Zijn vader is een Pool en Kazcor kon de Duitse natio naliteit aanvragen. Hij zag daar des tijds echter vanaf omdat hij geen zin had zijn dienstplicht te vervullen. het me rallen Jupp Kaz geen nadeel dat ik statenloos schillen, maar, echt waar, wezenlijk was". verschilt de Nederlandse aanpak niet veel van de Duitse. Mijn sterke pun- weinig verschil ten? Nou ik ben in de lucht wel goed Van het Nederlandse voetbal weet hij de meeste dingen van de televisie. Hij zag FC Utrecht-Feyenoord vanaf de tribune en oordeelde dat er qua sy steem weinig verschil is met Duits land. „Het lijkt me wel harder ja, maar verder „Ik geloof niet datje in Duitsland als aanvaller meer ruimte krijgt. Nee, misschien zelfs wel minder. Verschil in training? Er zijn natuurlijk ver- Hi) lijkt ongeduldig om weer aan het werk te gaan, deze Jupp Kazcor. Niet te veel praten, eerst presteren, lijkt zijn devies. Het praten laat hij liever over aan Roland Pilz. vriend Deze stelt zich voor als een „heel goede vriend van Jupp" en lijkt zich „Jupp gaat Jiet maken, neem dat maar van me aan. Feyenoord heeft echt behoefte aan een dergelijke spe ler. Ik heb zelf ook gevoetbaid. Durf daarom te stellen dat ik er kijk op heb. Ik, een voetbalmakelaar? Oh, nee, ik ben een vriend van hem. Ik beweeg me wel veel in de sportwe reld. Ben ook nog voorzit ter geweest van Mullheim, destijds uitkomend in de Tweede Regionalliga. Die club was financieel ziek. Ik heb dat naar buiten gebracht en erop gewezen dat het volkomen fout ging. We moesten opnieuw beginnen zonder een schuldenlast. Later is me van vele kanten verweten dat ik er op uit was die club ten gronde te richten. Be lachelijk. gewoon met een schone lei beginnen. Maar dat is verleden tijd. Ik richt me nu op Kazcor èn op Feyenoord. Ik heb allerlei plan nen die ertoe kunnen leiden dat het publiek weer en masse naar het sta dion komt". ideeën Hij zit inderdaad boordevol plannen, deze Ronald Pilz. Introduceerde ook een voetbalspel op de markt. Een soort monopoly: „Fussbalmanage- ment" geheten. Heeft uitgewerkte ideeën over een televisie-sportshow, het kan niet op. Jupp Kazcor luistert verlegen wanneer Pilz hem tussen de uiteenzetting van zijn plannen door, uitbundig bejubelt. Kazcor'zal het in het veld moeten gaan maken. Naast of boven elkaar... Voor de kinderslaapkamer een handige oplossinq. In bruine uit voering. Afm. 80 x 190 cm. Matrassen vanaf 79,80. ■ssaai Er zijn zo van die dagen Je voelt het al bij 't opstaan. Gemelijk zak je van de trap. Je vergist je in de laatste stap. Er schiet een pijnscheut door je knie. De nieuwslezer dreunt terwijl de dagelijkse rampspoed op. Je pakt het ochtendblad. Kijk nou die krantenkoppen toch. Allemaal malaise. Je gaat zitten op een stoel. op een punaise. Je veert omhoog. Valt weer terug. De punaise doet opnieuw zijn werk wéér in 't dikste gedeelte van je rug. Dat is teveel. Je blijft nu zitten waar je zat. Een wezen vol ellende; Je wist zelf niet dat je zoveel onnette woorden kende. Daar gaat de telefoon. Wie belt er nou zo vroeg? En net op dit moment. Je pakt de hoorn... verkeerd verbonden Je kwakt de haak weer neer... Er zijn zo van die dagen.... ROTTERDAM - Komend weekend worden in het Zwitserse Inzeil de jaarlijkse recoid-wedstrijden verreden om de „gouden schaats". De snelsten ter vereld zullen dan proberen nieuwe persoonlijke, nationale en internationale records op hun naam te brengen. Op de tribune bevind zich hoogst waarschijnlijk de 15-jarige Raymond Brugmans uit Rotterdam/Zuidwijk, die deze week met zijn ouders naar Zwitserland ,s vertrokken voor een korte wintersportvakantie. Hij zal proberen om met professio nele schaatsers vtor de officiële wedstrijden wat toiningsrondjes te rijden. Daarnaast ril hij ook op de lange latten zijn conditie op peil hou den. Op 8 maart zal Raymond, die 15 februari j.l. C-kampioen van Zuid- Holland werd, de smalle ijzers weer onder binden /oor clubkampioen schappen op de Haagse Uithof. of de tijden die Raymond op de Zuid-Hollandse kampioenschappen heeft gereden, de beste zijn die ooit door een C-junior zijn neergezet", aldus vader Brugmans. „De admini stratie is nog niet helemaal bij. Maar de 43,20 seconde' die Raymond op de 500 meter reed, is in elk geval een persoonlijk record. En de 2.10,88 op de 1500 meter betekende een nieuw baanrecord voor dei Uithof. Op 17 januari j.l. deed Raymond mee aan de Nederlandse kampioenschap pen in Alkmaar. In de C-klasse werd hij nummer 6 (van de 34 deelnemers) „Toen ging het niet", legt zijn moe der uit, „hij zat helemaal vast". In ternationale kampioenschappen voor C-junioren zijn er nog niet. „De Zwanenburg „Ik doe nu al rum drie jaar mee aan de wedstrijdsport", legt Raymond uit. „Toen ik nog mijn baantjes trok op de ijsbaan Aioy' ben ik ontdekt door ome Piet Zwanenburg. Hij zei: sihaatsveren0igirHÜd ^Rotterdam"» C-junioren zijn 'er nog niet. „De wedstrijden, dus wie weet, kan Ray- Eenmaal bi? S\R bleek Raymond |on8e ion8ens ziJn een beetJe de mond 'daar vol8end iaar aa" |"ee- oo?d m e te kuine'n met de anderen stiefkinderen van de KNSB", vindt doen. Als'ie .zo doorgaat, heb je HiMLwam alsT^aar^D iunforinde vader Brugmans. „Maar voor de B- kans dat'ie op internationaal niveau "etec^e van ZuV-HS&d onder lei- iunioren z«n er wel internationale goed meedraait. Vooral op de 1500 ding van Ben Verhagen, en ging re gelmatig trainer op de Haagse Uit- ;hof. Volgend jeizoen hoopt Ray mond in de B-liasse mee te draaien. „De KNSB kan «ns nog niet vertellen Ook in het seizoen '79/80 heeft Ray mond Brugmans tijdens een vakantie in het Oostenrijkse Innsbruck meege draaid op hoog niveau. Het klikte namelijk prima tussen hem en de dames en heren van Jong Oranje: Raymond reed naast Robert Funde ring en Rein Vergeer (onder leiding van coach Henk Boer), moeder schreef de tijden op, en vader was min of meer hulptrainer. „Ik heb toen - onder slechte weersomstandig heden - mijn eerste 3000 meter ge reden", vertelt Raymond. „In 4.58,4 - ik won toen van Marja Struik, die nu Nederlands kampioene in de A- klasse is". Als grootste favoriet noemt Ray mond Kees Verkerk - „daar heb ik op de Uithof baantjes mee getrokken" - maar ook ome Piet Zwanenburg mag in dit verband niet onvermeld blij ven. „Dat is de vent waar'ie z'n petje voor afneemt", weet vader Brugmans met hem praat Raymond ook erg veel". EMILE HILGERS A lex Blanchard Alex Bianchard en José Lezano zullen er aanstaande maandag, 2 maart, hard tegenaan moeten. Bei den hebben hun zinnen gezet op de Europese titel in het middengewicht, en zullen daarom in het persoonlijk duel in de boksring van Ahoy' geen duimbreed voor elkaar willen wijken. technisch knock-out of opgave, ter wijl slechts twee wedstrijden op pun ten werden gewonnen. De Amster damse professional doet zijn uiterste best om snel door te breken op Europees niveau. Hij traint dat de stukken er vanaf vliegen, en is bekend om zijn explosieve stoot kracht en zijn lef. Tóch komt de ge waarschuwde Spaanse kampioen José Voor Blanchard wordt het duel tegen Lezano vol goede moed naar Rotter- Lezano zijn vijftiende prof-gevecht de voorgaande veertien heeft hjj stuk voor stuk zeer overtuigend gewon nen. Twaalf gevechten werden dam. Hij staat békend als een agres sieve bokser, die graag de aanval zoekt, en alles wijst erop dat de Spanjaard ook in Ahoy' zijn doorzet- de limiet beslist door knock-out. tingsvermogen zal t( Het speleisveld dat vooralsnog werd geformeerl voor het ABN We- reldtennistoernroidat van 16 tot en met 22 maart ir, Ahoy'wordt gehou den, heeft enlele mutaties onder gaan. Marie Martinez lit Bolivia en de Ita, baan Corrado Barazzutti hebben plaatsgemaakt ioor de Amerikaan Stan Smith en de Mexicaan Raoul Ramirez. VLAARDINGEN - Voor het aan vragen en verlengen van het rijbe wijs kan men vanaf 2 maart terecht op de secretarie-afdeling 1, West- nieuv.land 6, loket 8. Alle formulie ren die benodigd zijn voor het rijbe wijs zijn hier verkrijgbaar. Voor de aanvragers was de huidige procedure erg omslachtig, omdat zij zowel de betreffende papieren op het politiebureau als op de secretarie- afdeling moesten halen. Voortaan hoeft men zich dus niet meer bij twee instanties te vervoegen. S Prognmma: vrijdag: 11.0016.00 u: Zuid-Amerikaanse steelband "THE INVADERS" met danseres en limboshow 18.00-8.45 u: NICO HAAK zaterdag: 13.30-6.30 U: volop CARNAVAL met de Carnavalsvereniging "DE CROTE LUPARDI" en dé Boerenkapel De Biaaspiepers y Voordelige aanbiedingen. KROMMENHOEK b.v. UZER- EN KUNSTSTOEFEN- HANDEL Eerste vergadering huiseigenaren SCHIEDAM - De Vereniging van Huiseigenaren Woudhoek houdt op maandag 2 maart haar eerste leden vergadering in de grote zaal van wijk centrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. Tijdens de vergadering, die om 20.00 uur begint, kunnen de leden proble men bespreken en bestaat de moge lijkheid klachten over de bouw naar voren te brengen. De werkgroep Bouwzaken van de vereniging zal zich dan verder hiermee bezig houden. Maandagavond zal tevens het bestuur gekozen worden, waarbij Marcel Houtkamp zich als voorzitter verkies baar stelt. Invullen formulieren VLAARDINGF.N De wijkvereni- ging De Indische Buurt wil de leden helpen bij het invullen van formulie ren zoals huursibsidie-aanvragen en kinderbijslagformulieren. Op maan dag 2 maart kan iedereen langskomen in het Ontmoetingscentrum West, Floris de Vijfdelaan 2. De wijkvereni- ging is aanwezig van 14 tot 16 uur en van 20 tot 22 uur. De formulieren worden geheel gratis ingevuld. Alles wat besproken wordt blijft vertrou welijk. Eventuele inlichtingen via te lefoonnummer 348993. door PIERRE BRONSGEEST Onder slechte weersomstandigheden werd zondag jongstleden de laatste wedstrijd vervist uit een serie van drie, in het Verversingskanaal. Het was zo koud dat enkele vissers er voortijdig mee stopten. Voor de doorbijters viel het in de meeste gevallen ook tegen, want er werd weinig of geen vis ge vangen. H. Slieker die na twee series eerste stond kon op zijn gemak de laatste serie uitvissen. De enige die behoor lijk vis ving was Hans Croon, hij leg de deze dag beslag op de eerste plaats met 4100 gram. Met dit gewicht kwam hij echter in het totaal klasse ment niet verder dan de dertigste plaats. De prijsuitreiking werd gehouden in het gezellige café Het Zwaantje te Hoogvliet. Als eerste reikte Piet van de Hengel van Lamprij-hengelsport bekers uit aan de winnaars van de drie serie. De einduitslag individueel was: eerste H. Slieker met 14.375 gram, tweede M.W. Li 12.250 gram, derde C. Aarts 11.450 gram, vierde W. Mui te 10.350 gram en vijfde L. Harmse met 9.800 gram. Piet van de Hengel reikte ook de prij zen uit aan de korpsen. Een korps be staat bij het wedstrijdvissen uit vijf man. Het gewicht van deze vijf wordt bij elkaar geteld en zo komt men aan het zogenaamde korpsgewicht. Aan deze wedstrijd werd door 28 korpsen deelgenomen uit het hele land. De eerste prijs bleef dicht bij huis en werd gewonnen door het eerste korps van „Dordrecht 3-Lam- prij". Over drie series vingen zij 39.475 gram. Tweede werd de „Aal scholver" met 34.100 gram, derde het korps van Culemborg met 32.475 gram. Het winnende korps Dordrecht 3 - Lamprij. v.l.n.r. J. Krabbedam, W.v.d.Schee, C. v.d. Zalm, L. Harmse, zittend coach P.v.d. Hengel en M. W. Li. ROTTERDAM In sporthal Kralin- gen wordt vrijdagavond een groot Nationaal Squash toernooi gehouden. Van 20 tot 23 uur kunnen de toe schouwers in deze sporthal aan de Slaak 15 topspelers(sters) in actie zien. Onder hen ondermeer de Ne derlandse kampioen Robert Jan An- jema. De toegang is gratis. Want, wanneer deze prachtige golfval voor uw ramen hangt, hebben ze alléén maar oog voor het schitterende effekt dat deze geeft. Gemaakt van franse voile (100% Tergal). Voorzien van schuif en hoofdje. Even de zijkanten afwerken en het is hangklaar. Ca. 71 cm hoog. In wit. Per meter van - 8,95 voor Overleg vier clubs MAASSLUIS De sporthal, de sportraad en gemeentelijke subsidië ring. Het zijn enkele onderwerpen, die aangekaart zullen worden bij het overleg tussen de verenigingen Green Eagles (basketball), MVC (volleybal) CKC Maassluis (korfbal) en Unitas (handbal). De eerste vergadering zal op korte termijn worden gehouden. Vooreerst is het de bedoeling om meer begrip te kweken voor eikaars standpunten. Daarnaast wil de groep ook aansturen op een zetel in de sportraad. Op dit moment is geen van de vier clubs in deze raad vertegen woordigd. Verdere raakvlakken, waarover ge praat gaat worden zijn het inhuren van sporthaluren, en de gang van za ken in de sporthal. Zo is men aller minst tevreden over de openingstij den van de restauratie, die, zo consta teerde CKC-voorzitter Dick Hubert, vooral op zaterdagmorgen nogal eens gesloten blijft. Opnieuw ABO-cursus VLAARDINGEN - Door de VRSR wordt eind februari weer gestart met een cursus Algemene Basis Opleiding (ABO). Het lesrooster telt dertig les- De opleiding, waarvoor geen examen wordt afgenomen, dient als basis voor andere cursussen als jeugdsport- leider, recreatiesportleider en sport- technisch kader. De ABO-cursus is bestemd voor personen van zestien jaar en ouder en telt twaalf bijeen komsten van elk tweeeneenhalf uur. De kosten zijn zestig gulden. Meer informatie wordt verstrekt door het gemeentelijke bureau sportieve recreatie, tel. 355888 toestel 159 of 164. 25 jaar WIK -zwemmen VLAARDINGEN - De zwemvereni ging WIK bestaat op vrijdag 20 maart vijfentwintig jaar. Dat wordt onder meer gevierd met een receptie, die die dag van vijf uur tot half zeven wordt gehouden in de zaal bij de Ich- tuskerk, Van Maerlantlaan 2. VLAARDINGEN - Het tafeltennis- trio van Radio Molenaar heeft zich via een 9-1 zege op het Schiedamse NOAD 3 weer in de kopgroep genes teld. Het was de eerste overwinning in een uitwedstrijd. NOAD kon alleen tegenscoren via Baings, die Guy Noordink versloeg. Jan Jaap van der Mark speelde in Schiedam erg sterk en heeft nu blijk baar pas de goede vorm te pakken. Zwemclub WIK zoekt oud-leden VLAARDINGEN - Het jubileren de WIK heeft het moeilijk de adressen van oud-leden te achter halen. Toch wil men deze groep bij de festiviteiten rond het 25- jarig bestaan betrekken. Vandaar dat deze oud-leden gevraagd wordt zich te melden bij Jan Ra- beling tel. 010- 351696. Doris D and the Pins in Le Bon Vivant DELFT In Club Le Bont Vivant, Vrouw Jutteland 14, treedt zondag 1 maart de disco-meidengroep Doris D and the Pins op. De vijf leden van de ze formatie zijn nog maar kort bij el kaar. Hun single Shine Up staat op het moment hoog genoteerd op de hitparade. Doris D and the Pins, die is gevormd rond de Engelse Doris Debbie Jenner, geeft in de eerste plaats een dansact. Door een aantal toevallighe den was de groep in staat om een eigen plaat op te nemen, die bij het Nederlandse publiek, mede door de spectaculaire presentatie, goed aan slaat. De show van Doris D and the Pins begint om 20.00 uur. De toegangs prijs bedraagt f 10,-.

De Havenloods | 1981 | | pagina 5