Voorjaarsreis Oostenrijk Lang weekeinde in de lichtstad' Gezellig winkelen in Altstad Düsseldorf 575.- 425.- 69.50 Droomreis naar Bloemen-Rivièra 955,- AGENDA Ontdek 't Noorden met Finnlines 259.- H PER BUS EN BOOT NAAR HET ZUIDEN SPECIALE AANBIEDING V-- ILii deQhavenloops DONDERDAG 5 MAART 1981 Na het enorme succes van vorig jaar ■nK3U|BUn|HUBffigg^an|B|l| is De Havenloods erwederom in ge- HLaj A slaagd een heerlijke voorjaarsreis te HHEL V organiseren naar het lieflijke plaats BHT^ JL Jj je Eben im Pongau in het Salzburger- HHBBBHÜHBIB ,ind- per persoon Vooral in de laatste week van maart TOESLAGEN en de eerste weken van april is de ons kamcr f 20 kamer met kans groot dat er m de Pong»" nog doPche f 2Q k »■- van de voorjaarszon behoren zeker p p tot de mogelijkheden. Tijdens uw Standplaats: EBEN IM PONGAU verblijf te Eben zullen we met de (Verblijf in Hotel of Gastehaus touringcar vier excursies maken. Kohier) In samenwerking met De Post hoorn organiseert De Havenloods diverse reizen naar Parijs. Voor 1981 zijn deze reizen gepland op: donderdag 28-5 t/m zondag 31-5, zondag 23-8 t/m woensdag 26-8 en donderdag 24-9 t/m zondag 27-9. Naast diverse rondritten vanaf Hotel Paris Lyon Palace door de hele stad wordt er een tocht ge maakt naar Versailles. Voor lief hebbers van theater heeft de reisleider extra informatie. Het programma is als volgt samen gesteld: le dag: Vertrek om 8.15 uur van af Westblaak t.o. Cinerama, Breda, Antwerpen (koffiepauze), Gent, naar café Francais. Na een koffie tafel aldaar naar de autoroute no. 1 en aankomst in het hotel te Parijs om 18.00 uur. Diner 19.30 uur. 2e dag: Na het ontbijt om 10 uur volgt een tocht naar Montmartre, Sacré Coeur en de beroemde Place du Tétre, waar U gelegenheid k,rijgt om op één van de vele ter rasjes van een uniek stukje Parijs te genieten. 13 uur lunch in het hotel. Om 14.30 uur een toer naar de Opéra de Madeleine, Arc de Triomphe, Palais des Chaillot en het graf van NaDoleon. Om 19 uur diner en 's avonds gelegenheid voor eventueel theaterbezoek. 3e dag: Om 10 uur is er een toer naar andere stadsdelen van Parijs, ondermeer langs de boekenstalle tjes van de Seine en een bezoek aan de Notre Dame, het Louvre en de Concergerie. Tijdens deze rit kan men winkelen. Om 13 uur lunch. Na de lunch om 14.30 uur volgt een tocht naar Versailles, dwars door het Bois de Boulogne. Daarbjj heeft u de gelegenheid het Paleis in Versailles met zijn be roemde spiegelglazen te bezichti gen. Om 19 uur Jiner. Om 21 uur is er een uitgebreide rondrit door verlicht Parijs. 4e dag: Na het ontbijt vertrek van Parijs naar Kortrijk voor de lunch, Vervolgens over Gent en Antwer pen (pauze) via Breda naar Gorin- chem voor het afscheidsdiner. Terug in Rotterdam om 21 uur. De prijs bedraagt f. 425,- per per soon toeslag 1 -persoonskamer f. 65,-). Toeslag douche en toilet op kamer f. 30,-; reisverzekering f. 4.- per persoon; (exclusief de poliskosten) De reissom is inclu sief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs koffietafel op heen- en terugweg en afscheidsdiner bij Gorinchem i In samenwerking met diverse touroperators biedt De Havenloods deze uitstekende reizen aan VERTREK: vrijdag 27 maart TERUGKOMST: zondag 5 april VERTREK: vrijdag 3 april TERUGKOMST: zondag 12 april VERTREK: vrijdag 10 april TERUGKOMST: zondag 19 april VERTREK: vrijdag 17 april TERUGKOMST: zondag 26 april VERTREK: vrijdag 24 april TERUGKOMST: zondag 3 mei VERTREK: vrijdag 1 mei TERUGKOMST: zondag 10 mei. REISPROGRAMMA: Vrijdagavond vertrekken we om 18.45 uur vanaf Rotterdam-C.S., bij Restaurant Engels en om 19.00 uur vanaf Rotterdam, Zuidplein, ingang Zuidplein Theater. Rotterdam - Eindhoven - Heerlen - Frankfurt - Nürnberg - München - Salzburg - Golling Eben im Pongau. Aankomst te Eben op zaterdagoch tend om ca. 11 uur. Tijdens de heen- en terugreis zal om de 3 uur worden gestopt om te pau zeren in één van de wegrestaurants. Een week later vertrekt u op zater dagavond om ca. 19.00 uur na het diner uit Ebben nn Pongau en op zondagmorgen zullen we rond de klok van 11.00 uur weer in Rotter dam BIJ DE PRIJS INBEGREPEN: - het vervoer per luxe touringcar - de verzorging op basis van halfpen- sion. d.w.z. diner, logies en ontbijt gedurende 7 dagen. Op de dag van vertrek te Eben een diner. - tijdens het verblijf te Eben de vol gende excursies: excursie naar Filzmoos een excursie door het.Radstadter Tauem gebied, met bezoek aan Obertauern •een excursie naar Altenmarkt en Rad- stadt om te winkelen - welkomstdrankje bij uw eerste diner - annuleringskostenverzekering - reis- en bagageverzekering reisbelasting In samenwerking met Snel Reizen verzorgt De Havenloods op le Paasdag a.s. een gecombineerde boot-bus-reis naar Zuid-Limburg en België. Een luxe touringcar brengt u via de provincie Noord- Brabant, waar u tijdens een korte pauze koffie en gebak krijgt geser veerd, naar Maastricht. In deze Maasstad gaat u aan boord van één van de passagiersschepen van Re derij Stiphout, die u in ongeveer 2 1/2 uur varen naar de Belgische stad Luik brengt. Daarbij geniet u van de prachtige natuur langs Maas en Albertkanaal. Aan boord wordt een koffietafel geserveerd. Bij aankomst in Luik staat een touringiar gereed die het gezel schap voert door de natuurrijke Kempen naar het bekende en ge zellige bedevaartplaatsje Scherpen- heuvel. Hier wordt de middagpau ze gehouden. De terugkeer naar eigen land gaat via het gastvrije restaurant „Breda's Welvaren" te Moergestel, waar het diner is. Voordat de reis naar Rotterdam wordt begonnen is er gelegenheid INBEGREPEN: - het vervoer per luxe touringcar - een kopje koffie met gebak - de boottocht Maastricht - Luik - een koffietafel - een 3-gangen diner, bestaande uit: soep varkensoester met champignon- 19 april diverse groenten gemengde sla gekookte aardappelen parijsc aardappeltjes ijs met slagroom INSTAPPLAATSEN EN TIJDEN: 07.45 uur Rotterdam Centraal Station, bij restaurant Engels. 08.00 uur Rotterdam, Zuidplein, bij Theater „Zuidplein". PRIJS per persoon. Elf dagen met De Havenloods per vliegtuig naar de kleurrijke Italiaanse bloemenrivièra. Dat is een aanbod, dat U nauwelijks zal tegenkomen in de reisgidsen. Het is dan ook exclu sief voor onze krant samengesteld door de reisorganisator Heuvelink;. Incentive Tours B.V. Vliegen 7 april t/m 17 april De elfdaagse vakantiereis start met een lijndienstvlucht van Air France van Amsterdam naar Nice. Uiteraard wordt u door ons zo dicht mogelijk bij huis met een luxe bus opgehaald. De opstapmogelijkheden worden nog bekend gemaakt. In nog geen twee uur vliegt men naar Nice, waar een touringcar gereed staat om het gezelschap naar de ver blijfplaats San Bartolomeo Diano Marina te brengen. Ongeveer twee uur na de landing op het vliegveld Nice is men in het hotel. Diano Marina is eigenlijk geen dorpje, maar een eeuwig bloeiende tuin. Het langgerekte schone strand loopt lang zaam af in de heldere Middellandse zee. Aansluitend op Diano ligt San Bartolomeo, een dorp, dat door uit lopers van de Alpen haast in de zee wordt gedrukt. Aansluitend op San Bartolomeo het middeleeuwse dorpje Cervo. Dat Cervo wordt ook wel „het paradijs van schilders" genoemd. Pas wanneer men een wandeling heeft gemaakt door de nauwe straatjes en regelmatig is verrast door de schitte rende doorkijkjes, zal men dit kun nen begrijpen. Excursies Uiteraard wordt U in het hotel niet aan Uw lot over gelaten. Bij de prijs zijn inbegrepen een excursie naar het vijftien kilometer oostwaarts liggende Als speciale service hebben de gasten gratis toegang tot de tweemaal per week in een grote tent georganiseerde theaterfestiviteiten. Deze middagen worden georganiseerd door de coöpe ratie van hotels aan de bloemenrivièra en vormen voor de toeristen een aan vullende attractie. INBEGREPEN: busvervoer naar en van Schiphol Vliegretour Schiphol-Nice (Fr.) per lijndienst transfer Nice - hotel Stella Maris v.v. •vol pension 11 dagen - 10 nachten i alle luchtvaartbelastingen alle brandstoftoeslagen 1 halve dag excursie naar San Remo met o.a. een bezoek aan de Russische kathe draal en het roemruchte casino •twee middagen gratis bijwonen (met consumpties) van typisch Italiaanse z.g. tentshows welkomstdrankje in het hotel mogelijkheid tot het maken van originele excursies door de bergen van het prach tige binnenland eenvoudige diëetkeuken NIET inbegrepen zijn de persoonlijke verzekeringen: die kunnen apart worden hotel STELLA MARIS te San Barto- lomeo/Diano Marina (ontbijt en twee warme maaltijden per dag) alle kamers hebben eigen volledig toilet en sanitair - het hotel ligt aan de wandel boulevard, direct aan de Middellandse zee volledige reisbegeleiding uit- en thuis (is ook in het hotel geheel ter beschikking PRIJS ALL IN slechts Toeslag 1 persoons kamer f. Bestemming datum Düsseldorf 17/4 t/m 19/4 12/4 t/m 16/4 19/4 t/m 23/4 3/5 t/m 7/5 7/5 t/m 17/5 Helsinki San Remo, met een bezoek aan de beroemde Russische kathedraal en het casino. Een dagexcursie naar de Franse rvvièra, waar in de mondaine plaats Cannes van 14 t/m 29 mei het jaarlijkse filmfestival wordt gehouden, kan extra worden georganiseerd. Inbegrepen zijn verder alle maaltijden en gedurende deze hele vakantie is een Nederlands sprekende reisleider aanwezig. Italië Maastricht/ Luik Oostenrijk 19/4 27/3 t/m 5/4 3/4 t/m 12/4 10/4 t/m 19/4 17/4 t/m 26/4 24/4 t/m 3/5 1/5 t/m 10/5 28/5 t/m 31/5 23/8 t/m 26/8 24/9 t/m 27/9 f.955. f. 69.50 f.365.- DE 0 HAVENLOODS Voor inlichtingen en boekingen: De Havenloods B.V., Westblaak 159, tel. 010-135085; Hoogstraat 122, Vlaardingen, tel. 010- 352911; Weteringsingel 2, Krim pen a/d IJssel, tel. 01807- 16899. Vijf dagen genieten zonder zorgen in een comfortabele touringcar en op het unieke schip Finnjet. In samenwerking met Finnjet ver zorgt De Havenloods deze bijzondere mogelijkheid om er een paar dagen tussen uit te gaan en interessante oor den te bezoeken. Om er een paar te noemen: IJsbreken op de Oostzee, en een uitstapje in Finland's hoofd stad Helsinki, met zijn monumentale gebouwen, schitterende musea en monumenten. Vijf dagen genieten in een andere omgeving. Deze reis is geheel verzorgd, d.w.z. inclusief de prachtige tochten per touringcar, de uiterst luxueuze over tocht met 's werelds snelste ferry- cruise-schip. De reis van Travemünde naar Helsin ki duurt ongeveer 22 uur. Niet minder dan 14 uitstekend ver zorgde maaltijden zijn bij de prijs in begrepen. En wat voor maaltijden. Het Skandinavisch buffet aan boord van de Finnjet is ongekend. Ook in Helsinki wordt aan de inwendige mens gedacht. Ook daar worden uit stekende maaltijden geserveerd De hutten aan boord van de Finnjet zijn comfortabel en liggen in de rust- •zone van het schip. 1.532 passagiers hebben hun eigen ..kooi". Alles ingericht naar typisch Fins ontwerp met airconditioning en radio.* De gereserveerde hutten zijn komfortabele binnenhutten en bie den plaats aan 2 personen. Ze hebben een eigen douche, w.c., radio, tele foon en airconditioning. Reisprogramma CS en om 07.30 uur vanaf Zuid plein (ingang Zuid plein-Theater) en rijden via Hengelo naar de grensplaats Dene kamp voor de eerste koffiestop. We vervolgen onze weg via de mooie rou te naar Skandinavië, langs de plaatsen Noordhorn, Linge, Cloppenburg (lunch inbegrepen!!), Bremen en de Hanzestad Hamburg. We passeren hier de nieuwe Elbe-tunnel en rijden dan via Lübeck naar de havenstad Travemünde. Om 18.00 uur vertrek ken we per FINNJET uit Travemünde waarna u voor de eerste maal kunt genieten van het uitstekende Skandi- navische buffet. u 1' Tweede dag: Vandaag wacht u een buitengewone ervaring: de FINNJET vaart door de bevroren Oostzee. Het schip trotseert het ijs met de meest geavanceerde ijsbrekeruitrusting. Een schouwspel dat u niet licht zult vergeten. Om ca. 20.00 uur arriveren we in de Finse hoofdstad Helsinki, waar het diner wordt gebruikt Derde dag: Na een ontbijt aan boord vertrekken we voor een prachtige rondtour door Helsinki, waarbij u een goed beeld van deze stad zult krijgen, die zowel door architektonische prestaties, kul- turele attrakties en de vele prachtige bossen, parken en plantsoenen een ware belevenis zal zijn. We lunchen in de stad (natuurlijk inbegrepen), waarna u in de gelegenheid zult zijn het werkelijke winkelparadijs van deze stad te ontdekken. Om 19.00 uur vertrekt de FINNJET weer van uit Helsinki, en wacht u weer zo'n uitgebreid (inbegrepen) Skandina visch diner aan boord Vierde dag: Vandaag bent u de gehele dag op zee Prijs per persoon. Echt genieten van de vele mogelijk heden die de FINNJET biedt aan ontspanning. Gewoon eens de sauna proberen, wat belastingvrij inkopen, een film zien in de bioskoop, een gokje in de roulette of aan de speel automaten of gewoon ontspannen genieten van het adembenemende schouwspel op de Oostzee vanaf het l'anoramadek met de Skybar, Ontbijt, lunch en diner zijn bij de prijs inbegrepen de haven van Travemünde weer bin nen. Met onze Komfortabele touring car brengen we u weer naar Cloppen burg, waar de lunch gereed staat. Na het laatste stukje rijden genieten we in restaurant „Bellevue" te Wouden berg van een heerlijk afscheidsdiner, en worden tenslotte weer terugge bracht naar Rotterdam. Voor deze reizen is een geldig pas poort vereist, dat bij vertrek nog minstens 3 maanden geldig moet zijn. Dit geldt ook voor kinderen. Vijfde dag: Na ons laatste (inbegrepen) ontbijt aan boord lopen wc om 10.00 uur De prijs is inclusief: verzorging lunch eerste dag t/m afscheidsdiner laatste dag - Excursie in Helsinki Brengen naar Trave münde - Halen uit Travemünde - e maal vrije sauna of zwembad - Annulerings- en reisverzekering. Vertrek op Zondag: 12-4, 19-4 3 5 1981 In samenwerking met Snel Reizen organiseert De Havenloods een 3-Daagse Paastouringcarreis naar Düsseldorf. Het moderne Düsseldorf toont nog maar weinig overeenkomst met het voormalige residentiestadje van de Bergische hertogen en de keurvorsten van de Pfaltz. Ondanks de snelle groei van Düsseldorf is het een mooie en fraaigebouwde stad gebleven. Alleen de naam herinnert nog aan het kleine vissersplaatsje aan het riviertje de Düssel, dat in 1288 stadsrechten kreeg. De „Altstadt", de vroegere residentie van de keurvorst „Jan Wellem", toont nu nog maar een klein gedeelte van het moderne Düs seldorf. De winkelstraat Königsallee is van internationale allure. De vele historische gebouwen getuigen van een rijk verleden: De St. Lambertus- kerk (13e en 14e eeuw), de St. An- dreaskerk (1630), het stadhuis (1570) de Neanderkirche uit 1683 en de vele mused. Düsseldorf heeft een geweldig uitgaanscentrum. In Düsseldorf ver- Het Ramada Hotel beschikt over een verwarmd zwembad, een sauna, een solarium en verder alles wat men van een eerste klas hotel kan verwachten. De kamers zijn alle voorzien van radio, T.V., bad of douche, toilet, telefoon en minibar. Reisprogramma: Vrijdag 17 april Vrijdagmiddag vertrekken we om 13.00 uur vanaf Rotterdam Centraal bij restaurant Engels en om 13.15 uur vanaf Rotterdam Zuidplein in gang Theater Zuidplein. Rotterdam - Breda - Tilburg - Eind hoven - Venlo - Viersen - Düsseldorf Aankomst te Düsseldorf om ca. 18.00 uur. Rond 20.00 uur wordt het diner gebruikt, 's Avonds een ge zelhg drankje aan d,e bar en gratis gebruik van zwembad en sauna Zaterdag 18 april Tot 14.00 uur kan men hier winkelen. Tevens kan men op eigen gelegenheid de lunch gebruiken. De winkelstraat Königsallee is van internationale allu re. In de namiddag maken we een prachtige tocht door het Bergische land. Rond 20.00 uur wordt het diner opgediend en daarna kan men zich amuseren in de vermaarde Altstadt. Zondag 19 april Na het ontbijtbuffet vertrek naar Keulen. Hier volgt een gezamenlijke lunch en kan men de Dom bezoeken Toeslag éénpersoons kamer f. 66,-. 's Middags via Aken en Limburg rich ting Noord Brabant. Hier is het af scheidsdiner. Rond 21.00 uur is men terug in Rotterdam. Bij de prijs inbegrepen - het vervoer per luxe touringcar - 2 overnachtingen in het luxueuze Ramada Hotel - 2 maal ontbijtbuffet - 2 diners in het luxueuze Ramada Hotel - 1 lunch in de stad Keulen - afscheidsdiner in Noord Brabant - gebruik, van het zwembad en de sauna in het Ramada Hotel - annuleringsverzekering - reis- en bagageverzekering - reisbelastingen PRIJS P P.

De Havenloods | 1981 | | pagina 18