'De knock-out maakt het aantrekkelijk' SI 24?s woonmarkt brienenoord Vowmeubste^ halw. w «ettelijk vn'mder bezaten, Nederlands kampioenschap full-contact karate in Passagetheater OPLAGE 287.115 135085 132170 132489 (—Kaartverkoop-] ter meulen natuurlijk Poffertjes eten op de Maasboulevard" ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk "Hup er uit" slaat Muntenbeurs DONDERDAG 5 MAART 1981 10-585 STADSKRONIEK- SCHIEDAM SCHIEDAM - Het Passagetheater vormt aanstaande vrijdag het decor voor een grandioos spektakel: he( Nederlands kampioen schap full-contact karate in het midden- en lichtgewicht. Het is nu voor de tiende keer dat het karatefenomeen Loek Hollander dit evenement in Schiedam houdt. Tweeëndertig sporters zullen vrijdagavond vechten voor de hoogste eer. En daarbij zullen rake klappen vallen. Het is bij deze soort karate namelijk toegestaan de tegenstander vol te raken. Menigeen delft op het strijdtoneel dan ook het onderspit door een knock-out. „Laten we eerlijk zijn: dat maakt het natuurlijk wel erg aantrekkelijk", zegt Loek Hollander. „We trekken niet voor niets altijd volle zalen. Iedereen zit wel te wachten tot er één flink op zijn kop krijgt". Het fuU-contact karate is in Neder land nog niet zo erg bekend. Deze tak van sport werd zo'n twintig jaar geleden naar Nederland gehaald door de sportschool van Loek Hollander. Hollander is dan ook een expert bij uitstek op het gebied van deze vecht sport. Hij is van zowel de Neder landse Vechtsport Federatie als van de Europese organisatie voorzitter. In 1977 werd hij in Tokyo tot de 7e dan gepromoveerd en dat is geen geringe prestatie. De levendigste her innering heeft hij echter aan zijn examen voor de 4e dan. Hollander: „Ik moest toert in drieënhalf uur tijd tegen 100 Jappen vechten. Dat was een verschrikking. Ik had na afloop een partij blauwe plekken en blessu res. Ongelooflijk!" Affaire DE HAVENLOODS Uitgave: Maatschappij tot uitgifte van periodieken De Havenloods B.V Directie. J.P. Eillebrecht Chef-redactie. K.M. Frische Kantoor Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam Postadres: uitsluitend postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. Bijkantoren: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010 -35.29.11 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel. 01807 -16899. Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis- wijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon hoven, Groot Ammers, Langerak, Vlist, Lopik, Polsbroek, Nieuw- poort. Voor duo's, personeelsadvertenties en administratie: kantoor Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotter dam, tel. Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice nummer: (van 8.30 tot 17.00 uur) DE Q HAVENLOODS Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-352911 Redactie Medewerker editie S'dam J. Bunte, privé 010-707062 Medewerker editie Maassluis M.Doddema, privé 01899-11858 Sportredactie G. Verver, privé 01899-17787 door JOHN GEIJP scheidt van de twee andere vormen: het geen-contact en het semi-contact karate. Om dat te accentueren werd twee jaar geleden toenmalig wereld kampioen geen-contact karate Otti Roethof uitgenodigd om voor f 10.000,- een partij full-contact karate te spelen. Deze uitdaging resulteerde in een geruchtmakende affaire, die zelfs een rechtszaak tot gevolg had. Hollander: „We hebben niets tegen Roethof, hoor. We wilden alleen maar aan de kaak stellen dat hij zich wereldkampioen karate- noemde, terwijl het maar één vorm van deze sport betrof". Wat het full-contact karate precies inhoudt, is vrijdag dus in het Passage theater te zien. Behalve de partijen voor de kampioenschappen, zijn er ook demonstraties te bekijken. Koen Scharrenberg en Michel Wedel, beide ooit Nederlands kampioen en deelnemers aan de wereldkampioen schappen, zullen een demonstratiege vecht geven. Verder zal een aantal jongens van een jaar of acht laten zien wat zij al kunnen klaarspelen. Bovendien zullen er demonstraties worden gegeven met het door Het Nederlands kampioenschap full-contact karate in het Passage theater begint om 19.30 uur. Het programma duurt tot ongeveer 23.00 uur. Kaarten zijn verkrijg baar aan de zaal en bij de bekende Kyokushinkai Karate Scholen. Voor meer inlichtingen kan men terecht bij Loek Hollander, le Je- richostraat 20. Rotterdam, tel. 330000. SERVETTEN Om te borduren. 40/40 cm. In wit of écru. Van 100% katoen. DMC mouliné garen Per streng 85 ct. ONTBIJTLAKENS Om zelf te borduren in huis- of steelsteek. In rood, écru of wit. Kompleet met 100% katoenen mouliné garen. Rond of 130 x 0 cm. Van 47,50 midden slaan van harde materialen. Aantrekkelijk „Dat is erg spectaculair", zegt' Hol lander. „Vooral het ijs breken slaat altijd erg aan. Het is niet zonder ge vaar, want als je het materiaal ver keerd raakt dan wordt dat onmiddel lijk ongenadig afgestraft". Wellicht zal door het evenement in het Passagetheater het full-contact karate weer wat meer belangstelling krijgen. „Een jaar of drie geleden, toen de Chinese films ineens zo'n rage waren, wilde iedereen ineens karate leren. Dat is nu wel weer voor bij. De mensen dachten dan in korte tijd een soort James Bond te kunnen worden. Maar zo makkelijk gaat dat niet. Je moet er keihard voor vech ten om wat te bereiken. En als je het niet goed doet, dan kun je nog op je sodemieter krijgen ook. En ja, dat gaat de meeste een beetje te ver", aldus Loek Hollander. Het ijs breken is zonder meer een bijzonder spectaculair onderdeel van het gebeuren aanstaande vrijdag in het Passagetheater. a SCHIEDAM - Als het aan de VVV ligt zal er reeds in dit voor jaar een poffertjesbedrijf met een terras aan de Maasboulevard ge vestigd zijn. De vereniging vindt het een groot gemis dat er na slui ting van restaurant Europoort geen gelegenheid meer is om aan de Maasboulevard op een terrasje te zitten en een consumptie te ge bruiken. Het bestuur van de VW is in dat gevoel gesterkt door de reactie van veel Schiedammers die hen daar over benaderden. In het bestemmingsplan is voor dit gebied al rekening gehouden met de komst van een horecabedrijf. De VVV is van mening dat de rea lisering daarvan nog wel enige tijd op zich zal laten wachten en heeft daarom het college van burge meester en wethouders verzocht op korte termijn een tijdelijke voorziening te treffen. Hierbij wordt dan gedacht aan een poffer tjesbedrijf met terras. Iets dat in de periode van voor- tot en met najaar "zou voldoen aan de vraag die voortvloeit uit een stukje dag recreatie". Het bestuur van de VW is er van overtuigd dat een dergelijke tijde lijke voorziening snel te regelen is, waardoor er reeds in het voorjaar gebruik van gemaakt zou kunnen worden. Koko Petaio is weer verder gejaagd. Nadat hij een paar dagen op liet terrein voor de kermismensen had gestaan, kwam het bevel tot vertrek. Nu hebben zijn wagens plek gevonden op een Rotterdamse camping. De zigeunerkoning en zijn stam zijn door de gemeente Schiedam op een GEMENE en LAAGHARTIGE manier behandeld. BenW van Schiedam hebben zich - zo blijkt achteraf - nog WEERZINWEKKENDER opgesteld dan hun Vlaardingse collega's en dat wil wat zeggen. Die laatsten hebben Petaio immers van den beginne af aan laten weten, dat hij binnen de grenzen van hun vrome en welgeordende gemeente niet welkom was. En daarmee basta. Politioneel vertoon moest dat onder strepen. Schiedam pakte het anders aan. Toen Petaio en zijn mensen eenmaal op het kermisterrein stonden, woegen zij om electriciteit en water, wat daar makkelijk kan worden aangeslo ten. Dit ging niet zo één, twéé drie, verklaarde burgemeester Te Loo. Ik heb dat in het café nog zitten verde digen. Als iemand in woonwagens door Europa wil trekken, dan is dat zijn goed recht, zei ik. Daar heeft niemand verder iets mee te maken. Dat heeft zijn voordelen en zijn nade len. Die moetje allebei nemen. En als zwerver kom je niet zo gemakkelijk aan electriciteit. Misschien moet je een generator kopen". „Jawel", ant woordde mijn gesprekspartner, „maar dat kermisterrein is speciaal ingericht om woonwagens snel van stroom en water te voorzien". Ik voelde de grond al onder mijn voeten wegzakken. Ik kon me toch nog voorstellen, wierp ik tegen, dat die aansluitingen niet zo één twéé drie tot stand konden komen. De gemeente sloeg me ook dit argu ment uit handen. Begin verleden week verscheen een slecht opgesteld persbericht, waarin stond, dat Petaio zich uiterlijk donderdag om 12 uur moest verwijderd hebben. Als hij be loofde geen moeilijkheden te maken, dan kreeg hij drinkwater. De gemeen te gebruikte dus de waterleiding om Koko Petaio te chanteren. Een aan sluiting was wél zonder meer te ver zorgen. Het Ls nu laaghartig en gemeen om met drinkwater mensen naar je hand te zetten. Ik hoop, dat alle leden van B en W ooit nog eens een lekke band krijgen in de Sahara. Liever is mij dan de Vlaardingse wet houder Wijnstok, die de zigeuners ge woon openlijk heeft weggetrapt in plaats van ze op deze zuigerige ma nier het leven onmogelijk te maken. Wat overblijft, is alleen maar grote bewondering voor zigeunerkoning Petaio, die gepest en getreiterd door honderden Hollandse gemeentebe- stuudertjes overeind blijft en zwérft. Die weigert zich gelukkig te laten ma ken door het weldenkende tuig op de beleidsafdelingen. Want de vrijheid is hem lief. Petaio lijkt me geen heilige. Ik vraag me zelfs af of het wel een aardige man is. Hij mag zeker niet worden af geschilderd als een lichtende gestalte tegenover de duivelen van het gezag. Maar hij heeft wel réchten. De overheid heeft de pest aan noma den. In Europa vervolgt ze de zigeu ners. In Afrika zijn de Toearegs het slachtoffer, in Arabic de Bedoeinen. Wij wonen in een huis. Wij zijn mach teloos. Als ze ons nodig hebben, als ze onze spullen af willen pakken of hun wetten aan ons opleggen, dan weten ze ons te vinden. Nomaden niet. Die zijn altijd op de weg. Daarom hebben regeringen altijd ge probeerd nomaden te dwingen om een vaste woon- en verlijfplaats te ki kiezen. Deden zij dat niet, dan wer den zij in het minste geval gediscrimi neerd en in het ergste geval afge slacht, zoals Hitier dat met de zigeu ners heeft laten doen. Ook onze samenleving probeert deze Wees erop voorbereid... Komen er onverwachts loge's? Dan hoeft u niet in paniek te raken als u van deze handige onderschuifkombinaties in huis heeft. In een wip heeft u er een extra bed bij. In bruin, afm.: 80 x 190 cm -rfg Van 219,80 ^LjQoO voor 1 Matrassen 80 x 190 vanaf 79,80. (SG 30). Matrasdekken vanaf vrije vogels op de lijmstok te krijgen. En als dat niet lukt, worden ze weg gejaagd. Zigeuners zijn in de loop van de eeuwen overtuigd geraakt van de ver achterlijkheid de schijnheiligheid en de bloeddorst van de huisjesbewo ners. Ze vertouwen ons niet meer. Ze kennen talloze manieren om onze wetten te omzeilen. Ze zijn ongrijp baar gebleven. Ze zijn ons, domme boeren en burgers, altijd te slim af. En dat blijft zo. Ik heb nooit begrepen, waarom de overheid die zigeuners niet met rust laat. Als je op een huis met wielen langs 's heren wegen wil zwerven, dan is dat toch je goed recht. Akkoord, allerlei luxe van de huisjesmensen kun je nóóit bereiken. Het blijft altijd kamperen. Maar wie de blauwe hemel verkiest boven een gaatjespla fond en de horizon boven het winkel centrum op de hoek, mag daarbij niet gehinderd worden, omdat w(j eigen lijk vinden, dat het niet hoort. De zi geuners dwingen ons óók niet in woonwagens rond te rijden. PvdA-bestuurders en katholieke wet houders met hun naastenliefde zou den de eersten moeten zijn om hun naaste dat recht te gunnen. Maar 't is slechts een enkeling die voor de vrijheid opkomt. De plaatse lijke PSP, Herman Noordegraaf, Ulfert Bruseker, Jannie Boonstra. Bewonderenswaardige mensen. Han van der Horst Extra laag geprijsd! Erg fijne meisjesnachthemden van stevige kwaliteit. Vallen heer lijk soepel. In vele romantische modellen en kleuren. Maten 104 t/m 152. De prijs was 14,95 Nu slechts Vrouwenraad bezorgd SCHIEDAM - Bij de Schiedamse Vrouwenraad bestaat bezorgdheid over hun huidige nadelig saldo. Debet hieraan is de nog altijd niet uitgekeer de subsidie over 1979 en 1980. Ondanks dit geldtekort zullen er in de herfst weer nieuwe activiteiten worden gestart. Als onderwerpen zullen worden gekozen: energiebe sparing, patiëntenrecht, de vrouw alleen en vrouw en arbeid. NOORD-BRABANT - Ondanks dat „Hup er in, hup er uit" niet of nauwelijks op de radio te horen is geweest, was de recente carnavals- S plaat van het Schiedamse trio Mustang een van de meest gedraaide platen in Breda en omgeving. Tot deze conclusie kwam een team van de Havenloods dat speciaal voor deze gelegenheid enige dagen het Brabantse land introk. Naast „Hup er in, hup er uit", waren er op deze muziek nog twee platen uitgebracht. „Puntje erin, puntje er uit" en het Tennisballenlied konden qua populariteit echter niet tegen het Schiedamse produkt op. Al had „Hup er in, hup er uit" hier wel de superschuine versie voor nodig. De Stichting Numismatica houdt op 7 en 8 maart een internationale mun ten- en penningbeurs in de Beatrix- zaal van restaurant Engels in het Groothandelsgebouw, Stationsplein te Rotterdam. De beurs is te bezoe ken van 10 tot 7 7 uur. Aan dit evenement is een unieke ten toonstelling verbonden van een 20-tal penningen, die ter beschikking zijn gesteld door het Historisch Museum Rotterdam. Te zien zijn or.der andere gildepenningen, een insigne van een agent van politie van omstreeks 1850 en een zilveren insigne van een ont vanger der Stedelijke Belasting. Aangezien de Stichting het motief verzamelen wil gaan bevorderen, is er een vitrine neergezet met „muziek op munten". Deze munten dragen afbeel dingen van componisten, dirigenten en instrumenten. Aan de beurs is te vens een inlichtingenstand verbonden waar men gratis munten kan laten tateren en determineren. De entreeprijs bedraagt f. 3,50. Hou ders van een bejaardenpas of CJP be talen f. 2,50. Kinderert tot en met 12 jaar betalen slechts één gulden. Iede re bezoeker ontvangt een boekje waarin artikelen zijn opgenomen over de penningen van Rotterdam, Breda se noodmunten uit de tachtigjarige oorlog en wat muntennieuws. Nadere informatie verstrekt de heer G. Teders, telefoon 010-655244. IJsselmond_selaan175 Rotterdam Tel. 010-50 74 44 Geopend: maandag.t/m donderdag 9-17.30, vrijdag en zaterdag 9-17 uur. Koopavond: vrijdag van 19-21 uur.

De Havenloods | 1981 | | pagina 3