'IK BEN DIE HELE KWESTIE SPUUGZAT' Heempark blijft bezoeken waard Kattendrama in centrum gebied centrumgebied Vanaf 15 maart toegankelijk v/. Stilstaan en verdergaan DE Q HAVENLOODS DONDERDAG 5 MAART 1981 «10-588 Alarm 264666. BRANDWEERALARM: 735544 KLACHTEN LUCHTVERVUILING EN GELUIDSHINDER: tel. 733333. Medische diensten van 2-3 uur wijkge- VOOR VRAGEN OVER KANKER: Integraal Kanker centrum R'dam, tel. 010 634130. Sociale informatie NED. VER. VOOR SLECHTHOREN DE: Chr. de Bourbonstraat 33, Schie dam, tel. 265000. GEMEENTELIJKE VOLKSCREDIET- BANK: P.K. Drossaartstraat 1. Vlear- digen. Tel. 344000. VLUCHTELINGENWERK: Voor hulp, onderdak, begeleiding on rechtsbijstand aan politieke vluchtelingen uit alle landen afd. Schiedam, E.M. Marcus- Spring in 't Veld, tel. 707372 b.g.fl. 714459 o< 265656. PRAAT EN CONTACTGROEP «Tandent 'oiO °V744889n eiWA^ÏIo Kerkdiensten door PIERRE BRONSGEEST j Visconcours De firma's DuBa- en Kosterhengel sport organiseren in samenwerking met h.s.v. Zuid'80 een visconcours, op zondag 8 maart aanstaande. Het wordt vervist in het Voomse Kanaal bij Hellevoetsluis. Er wordt gevist op gewicht, alle vis telt behalve snoek en snoekbaars. Voersoorten alles toegestaan behalve „verse de vase". De wedstrijd begint om 9 uur en ein-f digt om 12 uur". Het inschrijfgeld be- draagt 10 gulden. Er is een mooi prijzenpakket te verdelen waaronder een carbonhengel. De deelnemers dienen in het bezit te zijn van de grote vergunning. Voor vetdere informatie DuBa-hengelsport tele foon 010 - 842997. «ETS* >n-r--r- 1 'Smokkelaar' De „Smuggler", is de lichtste (43 gram) en gemakkelijkst vervoerbare vliegenhengel die- de Engelse firma Hardy ooit heeft gemaakt. De hengel bestaat uit zes carbon deeltjes die samen een hengel van 213 centimeter lengte vormen. De transport lengte van de hengel is 38 centimeter en kan dus eenvoudig in een attaché koffer worden vervoerd. De werp- en viseigenschappen van de „smokke laar" zijn opzienbarend goed. Voor verdere informatie kunt u terecht bii de Hardy dealers zoals Herman Zand- stra/Roriald Fenger in Rotterdam en Edward van de Heul in Vlaardingen. Bij deze firma's is ook de nieuwe en zeer fraai uitgevoerde catalogus van Hardy gratis te verkrijgen. Een boekje geeft per pad een overzicht van alle planten die er bloeien. Het Heempark blijft een bezoek waard. Eén van de omwonenden vult het verhaal van mevrouw Jansen aan. „Vrijdagavond kon ik niet in slaap komen door het krijsen van een kat. Ik hoorde het beest voortdurend jan ken. Dacht eigenlijk dat ie krols was. De volgende morgen keek ik uit het raam en zag een prachtige kat in een Boekbespreking KRIMPEN AAN DEN IJSSEL - In „stilstaan en verder gaan" heeft de schrijver van dit fraaie kleine boekje. Jan Volwerk, 24 jaar, gezegden en gedichtjes (niet rijmend) over „Het Leven" gezet. Jan Volwerk, werkzaam bij het weekblad De Havenloods als redacteur en daarvoor als sportjournalist voor Söthoff-Pers, schrijft graag over het leven. Hij houdt van het leven met haar vele gezichten Het boekje bevat der halve ook vele contrasten. Hij werd tot schrijven mede geïnspireerd door de tragische ervaringen rondom het verlies van twee van zijn goe de vrienden. Wij citeren één gedichtje uit dit boekje: Het Kind: Waarom hebben volwassenen niet de liefde van een kind Waarom redeneren volwassenen niet even simpel als een kind ken kind is hard, maar wel reëel Het kind zoekt geen problemen die er niet zijn. Een kind is dankbaar, is afhankelijk, maar staat 'wel sterk in de schoentjes. Het. wil leren, maar niet overheersen. Een kind is nog niet blind voor de kleine fijne dingen. Er is ëén ding wat het niet begrijpt: „het volwassen zijn Volwerk: „Het leven is niet in jaren te verdelen, het gaat erom hoe je je leven beleeft!" Dit boekje is zijn eerste waagstuk in deze vorm. Wat hem betreft niet bet laatste. Het is niet een boekje om in één avond VLAARDINGEN Het Heempark aan de Marnixlaan is vanaf 15 maart weer toegankelijk. Bij de aanleg van het park in 1969 is ge tracht een gevarieerde bodemopbouw te verkrijgen. Medé daardoor staan er momenteel diverse bomen, struiken, kruiden en planten in bloei. Bezoekers kunnen er reeds heerlijk toeven en van het voor jaar genieten. Het park beslaat een oppervlakte van hele seizoen de moeite waard. 13.000 m2. Oorspronkelijk bestond de grond uit efcn laag van 40 tot 70 BOGkjG centimeter klei op een ondergrond van veen. Gedeeltelijk is de kleilaag afgegraven, waardoor een veenge bied is ontstaan. Op andere plaatsen is de bodem afgedekt met kalkrijk zand, terwijl elders de grond is opge hoogd met klei. Door de verschillende grondsoorten is het mogelijk geweest een diversiteit aan te brengen in de beplanting. De bloeitijden variëren bovendien, zodat de bezoeker volgende maand geheel andere planten ziet bloeien. Een be zoek aan deze tuin blijft dan ook het Bij de VVV, Westhavenplaats 37 (in de Visbank) is een boekje over het Heempark verkrijgbaar. De lezer krijgt een indicatie waar, hoe en wan neer bepaalde planten bloeien of op vallen door de opvallende bladkleur. Per pad is een tabel samengesteld. Voorts geven illustraties en een korte beschrijving enige informatie over de planten. Het boekje kost één gulden. Het Heempark is geopend tot 15 ok tober. Openingstijden: dagelijks van 9 tot 16.30 uur. Toegang vrij. Vrouwen exposeren SCHIEDAM - Het Schiedamse Vrouwen Overleg organiseert ter gelegenheid van de Internationale dag van de Vrouw een tentoon stelling in het MCM de Groothuis, Stadhouderslaan 30. In de tentoonstelling die loopt in de week van 7 tot 14 maart is werk te zien van vrouwen die mee doen in diverse vrouwengroepen. De opening is zaterdag om 11.00 uur. De openingstijden zijn: za terdag van 11.00 tot 16.00 uur, maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00, 13.30 tot 15.30 en 19.30 tot 22.30 uur. Op vrijdag dezelfde tijden, maar dan 's avonds gesloten. De toegang is gratis. Het tuintje van de heer Windhorst is volgens Van Voor ook vernield door de katten. Het biedt een troosteloze aanblik. uit te lezen, men moet het telkens even opslaan. Het is goed om dit boekje in bezit te hebben. De sprekende foto's zijn verzorgd door Gertjan Dekker, fotograaf uit Capelle a.d. IJssel. U kunt in het bezit komen van 'dit boekje door f.8.90 (inclusief verzendkosten) over te maken op bankrekening 3235 13352 t.g.v. J.J. Volwerk jr., of op postgiro 256981 t.n.v. Rabobank Groot- Ammerst.gv.rek.nr. 13352. JankGn daad te kloppen. De katten vinden het klaarblijkelijk goed toeven op de binnenplaats bij Van Toor. „Ik ben die hele kattenkwestie spuugzat. De mensen die de beesten te eten geven beseffen niet dat wij er overlast van hebben. Een paar maanden geleden heb ik een pakhuis moeten ontsmet ten, omdat het er stierf van de vlooi en. Een poes zat daar in een doos met jong. Het hele geintje heeft me vierhonderd gulden gekost. Verder nestelen ze op de pallets. Sommigen zijn totaal waardeloos geworden. Het plastic trekken ze kapot en het kar ton stinkt naar kattezeik. Zo kan ik toch niet werken. Stel je voor dat de Keuringsdienst van Waren een kijkje komt nemen aldus een gebelg de heer Van Toor. „Ik ben ruim een jaar doende om van de katten verlost te worden. Alle in stanties heb ik gebeld: ontsmettings- dienst, politie, dierenasiel en dieren bescherming. Geen respons. Toen ben ik er zelf achterheen gegaan. Na lang aandringen kreeg ik zo'n kooi. De gevangen dieren zijn naar een die renarts in Schiedam gegaan. In totaal zijn er vier gevangen. Omdat alle aan de besmettelijke niesziekte leden, zijn ze pijnloos afgemaakt. Een paar dagen geleden Kreeg ik een telefoon tje van het dierenasiel. Nu luisteren ze wel. Maar goed; voor taan breng ik ze daar". dwijnen en riep uit dat er reeds een aantal katten gepakt was. Daarna ben ik naar de markt gegaan. Toen ik te rugkwam was de kooi weg. De kat heb ik niet meer gezien". Mevrouw Jansen heeft verleden week het dierenasiel ingeschakeld. Beheer der Hekkenberg vertelt dat hy deze zaak aan de politie heeft doorgege ven. „De katten zijn in ieder geval niet naar het asiel gebracht of naar de artsen die aan het asiel zijn verbon den. Wanneer men overlast van kat ten ondervindt, kan een dergelijke kooi aangeschaf worden. Van Toor zou door die katten moeilijkheden kunnen krijgen met de warenwet. Dat zou een reden kunnen zijn dat hij deze actie gestart is". OvGrlast Deze veronderstelling schijnt inder- De heer Van Toor onderstreept ten slotte dat hij niets tegen deze dieren heeft. „Ik heb zelf drie katten thuis. Het zijn heel leuke beesten. Maar ik moet aan het belang van de zaak den ken. De katten moeten verwijderd worden van de binnenplaats". De gewraakte katten/fooi op de binnenplaats'bij Van Toor: reeds vier katten zetten hier hun eerste stap naar een pijnloze dood. VLAARDINGEN - Op de binnenplaats van distilleerderij Van Toor, aan de Markt, is enkele weken geleden een kooi geplaatst waarmee katten worden gevangen. Mevrouw Storm en mevrouw Jansen die katten in het centrumgebied verzorgen, missen steeds meer dieren. Navraag bij de firma leverde geen bevredigend ant woord voor deze Vlaardingse dames op. Zij vragen zich bezorgd af waar de katten blijven. Samen met haar zuster verzorgt me vrouw Jansen ruim twintig jaar de katten in het centrum. Dagelijks zijn zij in de weer om deze beesten van eten te voorzien. „Ik heb alles voor die beesten over. Mijn zuster en ik betalen voer uit eigen zak. Heb liever dat de beesten te eten hebben, dan dat ik een nieu we jurk koop", zegt mevrouw Jan sen. Het is duidelijk dat zij katten een warm hart toedraagt. Zij is des tijds gestart met een handtekeningen actie, toen Burgemeester en Wethou ders de katten met harde maatregelen uit Vlaardingen wilden laten verdwij nen. „Van mevrouw Storm hoorde ik dat bij Van Toor zo'n kooi stond. Zij zag hoe langer hoe minder katten. Tevens miste een mevrouw, die aan de Markt woont, haar kat sinds een paasdagen. Zij vangen dus niet alleen zwerfkat ten, maar ook huisdieren. Waar brengt Van Toor die dieren naar toe? De firma wil er maar niet voor uitko men waar de katten naar toe gaan. Als het een schone zaak is, hoeven ze toch niet zo geheimzinnig te doen? De katten die het dierenasiel op neemt krijgen een goed onderdak. Het asiel is bij deze zaak echter niet ingeschakeld". door MARIANNE AMES kooi zitten. Het was overigens geen zwerfkat maar een Cyperse k^ter. Het beest moet de hele nacht in.de ijzige kou gevangen hebben gezeten. In die kooi kan een kat zich niet ver roeren, het zal dus best geleden heb ben. Ik sprak een werknemer van het bedrijf over deze gang van zaken aan. Deze was van mening dat al die kat ten van de binnenplaats moesten ver-

De Havenloods | 1981 | | pagina 5