Tachtig stokbroden, tien kilo tomaten en twee dozen komkommers per week mmiHMWUÉül De succesformule van café De Goudsbloem: OPLAGE 287.115 135085 132170 132489 ter tneulers natuurlijk 7 ter meulen natuurlijk Centraal Wonen op excursie BVSZ Wil NIEUWE ONDERZOEKINGEN Reorganisatie moet nu plaatsvinden 1 'The Amazing Stroopwafels' Hoogaars Vowmewbsterc' VtaSw- i en «ettelijk vrtWter betalen. woonmarkt brienenoord DE Qjj)ÜciV DONDERDAG 12 MAART 1981 11-574 Bert Roozenbeek. tot eind mei vol SCHIEDAM- Begin januari brak grote paniek uit bij de regelmatige bezoekers van café De Goudsbloem. Met het vertrek van eigenaren Bertus en Hans verdwenen namelijk ook de voortreffelijke stok broden. „Maar" stelt Herman Hemken, een van de vier nieuwe be heerders gerust, „dat kwam door de kerstdagen. Toen hadden de bakkers vier dagen vrij, en toen hebben we het even met broodjes moeten doen". Een moeizaam begin derhalve, maar het viertal heeft zich er goed doorheen geslagen; de stokbroden zijn nog lek- door JOHN BUNTE en JOHN GEIJP je houdt toch wat jongeren van de in zo'n geval natuurlijk niets bewij- straat". zen. Maar als ze weten dat ze in de gaten gehouden worden, dan laten ze Een probleem waar ieder jongeren- het in het vervolg wel. vol, waarbij ondermeer ruimte is ge maakt voor Martin Green en zijn Bert Roozenbeek (ondermeer actief drive-inn show en een lunchconcert Schiedamse Popoverleg) contracteert voor de Goudsbloem de popgroepen. Hij heeft diverse landelijke contacten door vrij eenvoudig café mee wordt geconfronteerd, is het druggebruik. Een bezoeker die of/i/G/? een "vette joint" opsteekt is in be- „w kerder geworden (menen velen) en daarnaast vestigt De Gouds- kencje ontmoetingspunten als Bruin Het druggebruik wordt ook nauwlet- lopen weken onder andere The bloem ook de aandacht op zich door diverse activiteiten, waar- Café, de Quibus en ook De Gouds- tend door de politie gecontroleerd. Rousers en Toontje Lager te bewon- van het wekelijkse Dooconcert od de donderdagavond wel de bloem eeen Uitzondering. Herman be- De zogenaamde "stillen" (die inmid- deren. van ner weKeujKse popconcert op ue uunuciuuguvunu wei uc nadrukt dat het druggebruik door de dels door de helft van de regelmatige De groepen mogen ook metste veel nieuwe eigenaren streng in de gaten café-bezoekers worden nagewezen) wordt gehouden. „Als ze verder gaan komen in „De Gouds" regelmatig een dan wat te roken, dan worden ze er- kijkje nemen. Herman: „We hebben ontreden de nodive nuhliciteit eeee- uit gesmeten. En wanneer iemand op- wat dat betreft goed contact met de ven. De maandagavond is eereser- vallend lang op het toilet blijft zitten, afdeling Bijzondere Wetten. Voordat op de zondagmiddag. Voorts zijn binnenkort te verwachten: Jada, Arie en Bram Uil, Willy Nilly, Touchwood weet daar- en de Free Lance Band (met Eelco voor aantrek- Gelling). De concerten blijven op de van het wekelijkse popconcert op meest in het oog springende is. Herman Hemken nam begin dit jaar met drie vrienden (Fred Waltmans, Hans Kroonen en Hans van Griens- ven) het beheer van de voormalige mouterij aan de St. Anna Zuster straat over. Daarvoor hadden zjj allen reeds geholpen bij het van de gg/CnG/* grond helpen van enkele zaken in Rotterdam. Zo daar zijn: Dizzy, Sjaan en Heavy. „Het is geen punt gaan we voor de deur staan. Je kunt we hier van start gingen, hebben we laat Bert weten. „Op de zaterdag avond is er namelijk wekelijks een popgroep in QT! en een avond later is het podium van de Quibus steeds kosten, omdat tijdens concerten geen bezet." toegangsprijzen geheven worden en de prijs van een consumptie gehand haafd blijft op f.1,25. De optredens zijn ook zuiver als extra attractie be- Voor de toekomst is reeds een aantal een goeie tent op te zetten. Het gaat erom dat jaren vol te houden", vindt Herman Henken. Toen ze „De Gouds" overnamen, wist het viertal dat hier niet veel meer op te bouwen viel. Het café had namelijk in een kleine drie jaar al een danige reputatie opgebouwd. Met name scholieren (veelal met afkeer van alles dat naar disco ruikt) togen regelmatig en vooral op de vrijdag avond, naar „De Gouds". Herman Hemken voelt er echter weinig voor het veilige spoor te bewandelen. „We willen het anders doen dan onze voorgangers, een iets andere richting uit. Ik geloof ook dat het publiek weer wat ouder begint te worden". In verband hiermee lijken de ont plooide activiteiten te staan. Welis waar trad er vroeger ook al regel matig een groep op in De Gouds bloem, maar nu kunnen concertlief- DE HAVENLOODS :Uitgave: ^Maatschappij tot uitgifte periodieken De Havenloods I Directie: J.P. Eillebrecht Chef-redactie: K.M. Frische Postadres: uitsluitend postbus 1980, .3000 BZ Rotterdam, tel. Bijkantoren. rHoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, tel. 010-35.29.11 en Weteringsingel 2, 2921 BB Krimpen a/d IJssel, tel.01807-16899. Verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) huis- aan-huis in: Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad), Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant). 'Maassluis (op woensdag als Maas sluis Nieuwsblad), Hoek van Hol land, Maasdijk, Maasland, Bleis- rwijk, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Ouderkerk a/d IJssel, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Berkenwoude, Bergambacht, Ammerstol, Stolwijk en Schoon hoven, Groot Ammers, Langerak, Vlist, Lopik, Polsbroek, Nieuw- poort. Voor duo's, personeelsadvertenties en administratie: kantoor Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotter dam, tel. Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice- (van 8.30 tot 17.00 uur) DE Q HAVENLOODS Bijkantoor Vlaardingen Hoogstraat 122,3131 BP; Postbus 306,3130 AH, Vlaardingen Tel. 010-352911 Redactie Medewerker editie S'dam: J. Bunte, privé 010-707062 Medewerker editie Maassluis: M.Doddepna, privé 01899-11858 Sportredactie G. Verver, privé 01899-17787 Een andere wijziging brengt Herman weer bij de stokbroden, die er vol gens velen op vooruit zijn gegaan. Hij onthult, exclusief: „Die zijn van m'n Rotterdamse bakker, daar kom ik al jaren! Ik bestel ze gewoon als we weer nodig hebben". Enkele plak jes tomaat en komkommer op de kaas, ham of salami maken de Gouds bloemspecialiteit tot een smakelijk geheel. Hij bekent dit niet van zich zelf, maar van De Bijenkorf te heb ben. Wat er in een week tijd zoal doorheen gaat: tachtig stokbroden, ruim tien kilo tomaten en twee do zen komkommer!!! Herman, geconfronteerd met de stel ling dat De Goudsbloem iets sociaal- cultureels begint te krijgen: „Nou, dat vind ik wel wat ver gaan hoor". Een uurtje later, als de concerten ondertussen onder de noemer „cul tureel" terecht zijn gekomen: „Je hebt best wel een sociale functie, XXL PANTY Met een per- fekte pasvorm en ruim tussen stuk. 20 der nier. Maat 44 t/m 52. Inmid- dengrijs.camel, charmbeige of misty. Normaal 3,95 zeker geen 'must'. Bert: „Het is na- het zich Uat aan zien, voorlopig wel tuurhjk prima als er bands komen die vol gehouden worden. Voorzichtig tig Schiedamse groepen op blijven treden. Het moet een open podium zijn, waar iedereen welkom is." békend zijn, maar er zullen regelma- wordt zelfs aan een uilbrciding ge- dacht. Dit qua activiteiten en qua ruimte, want boven het café liggen drie etages die vooralsnog niet ge bruikt worden. Wat er mee gedaan kan worden is nog onduidelijk, met name omdat een grondige opknap beurt al snel in de tienduizenden gul dens zal lopen. Voor mensen, die reeds enkele zaken van de grond heb ben geholpen, ligt hier echter een nieuwe uitdaging. Agenda Hij heeft de agenda al tot eind mei beurt alIsnIel 'm de tienduizenden gul- vol, waarbij ondermeer ruimte us ge maakt voor Martin Green en zijn drive-inn show en een lunchconcert op de zondagmiddag. voor al uw nachtkleding... Leuke modellen damesnachthem den in frisse dessins. Maten 36 t/m 48. Nu spotgoedkoop. Van 29,95 SCHIEDAM - De Vereniging Cen traal Wonen gaat woensdag op ex cursie naar Vlissingen en Rotterdam. In Vlissingen wordt een bezoek ge bracht aan de Piramide-woning in aanbouw van De Kleine Aarde (on dermeer bekend van Van Gewest tot Gewest). Het gebruik van materialen hierbij en de bouwwijze zijn afge stemd op de kringloop-ideeën van De Kleine Aarde. In Rotterdam bezoeken ze het on langs in gebruik genomen centraal wonen-project De Banier. Opgave voor de excursie is nog in be perkte mate mogelijk; Carla den Buitelaar, tel. 736693. SCHIEDAM - Het destijds door minister Ginjaar (Milieuhygiëne) aangekon digde luchtonderzoek rond het schoonmaakbedrijf Tankercleaning in Schie- dam-Zuid is afgerond. De Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond heeft metingen verricht waarvan de resultaten deze week bekend zijn geworden. Hieruit blijkt dat op bepaalde plaatsen „pieken" optredenDit betekent dat er op sommige plaatsen ben zeenconcentraties in de lucht zitten. De DCMR kon echter niet concluderen dat dit inderdaad afkomstig is van Tankercleaning. De Bewonersvereniging Schiedam-Zuid (BVSZ) is van mening dat het onder zoek te beperkt is geweest. Het is dan ook van plan opnieuw instanties aan te schrijven, waarin ondermeer wordt aangedrongen op een vergroting van het aantal metingen. Daarnaast zou er een verbod moeten komen op het schoon maken van „gifschepen", tenzij daarvoor „gepaste voorzieningen worden ge troffen". Na vertrek directeur bibliotheek SCHIEDAM - Vorige week nam de heer Van der Blij ont slag als directeur van de Ge meenschappelijke Openbare Bibliotheek. Iets dat voor velen niet als een echte verrassing kwam. Al jaren waren er grote verschillen van mening over, onder andere, een bedrijfsdemo- gewenste wijzigingen in de organisa- cratisering, waar Van der Blij tie van de bibliotheek" is de officiële - - - voelen, lezing. „Moe geworden van de tegen werking", stelt een ander. De Gemeenschappelijke Openbare situatie derhalve dan „Van der Blij en dan een hele tijd niets". De werk groep kwam echter nauwelijks van de grond. De voormalig directeur heeft in zijn „strijd" jarenlang vrijwel alleen ge staan. Nu heeft hij het bijltje er dan toch bij neer gegooid. „Een verschil van mening tussen het college van burgemeester en wethouders over de zich laten wachten. Prioriteit zal ondermeer gesteld moeten worden aan het op peil brengen van de collec tie (onder andere boeken voor buitenlanders), meer gebruik van audiovisuele middelen en automatise ring van de uitleen, waardoor het per soneel onder minder hoge druk komt te staan. weinig voor leek In oktober 1979 werd vanuit de Schiedamse bibliotheek een werk groep geformeerd die zich bezig zou gaan houden met de voor velen nood zakelijke reorganisatie. In deze groep had ondermeer de huidige directeur van de gemeentelijke dienst Personeel en Organisatie, de heer Klop, zitting. De bedoeling was tot een vorm van medezeggenschap in verschillende la gen te komen. Een geheel andere SCHIEDAM - „The Amazing weer goed is) optreden. Stroopwafels" zijn vanavond aan Tijdens zaalconcerten werden ze ij de beurt om het kleine podium regelmatig bijgestaan door enkele café De Goudsbloem te be- oud-Fungusgangers. Deze treden. De Stroopwafels bestaan voor het jS: grootste gedeelte uit een groepje j:j:j: Vlaardingers die al vele jaren aan- jijij: stekelijke folk-muziek maken. Het ijijij meeste succes hadden ze als for- jijiji matie Fungus, die het in de perio- ijijij: de 1972 - 1978 bracht tot vijf el- jijjji pees en acht singles, waarvan ijijij: „Kaapren varen" nog altijd het jijijij meest bekend is. SS Oprichter Fred Piek ging na het jjjjjj: ontbinden van Fungus verder met jjjjjj: Wim Kerkhof, die geen deel uit- jjjjjj: maakte van de groep. Toen ont- jjjjjj stond het duo „The Amazing ijijjj: Stroopwafels". Een ieder die van jijijij winkelen houdt, moet het tweetal ijijij: weieens zijn tegengekomen op de jijijij Rotterdamse Lijnbaan, waar zij. SS: met grote regelmaat (en als het werking beviel zo goed dat ze met z'n vijven een elpee maakten en altijd gratis. nu gezamenlijk als de „Amazing Rockwafels" door het land toe ren. Onlangs kwam van de elpee de single „Heb meelij Jet" uit, die regelmatig op de radio te horen is. Het optreden begint om een uur tje of half tien, de toegang is als Bibliotheek ontbeert nu een adjunct èn een directeur. De vacature van adjunct-directeur is al geruime tijd onvervuld. Hier werd ook niet naar gezocht omdat men wilde wachten tot de reorganisatie op peil was. Die is echter nog lang niet „op peil" en verwacht wordt dat nu wél snel een dubbele sollicitatieprocedure op gang gebracht gaat worden. Dat dit snel afgehandeld kan worden is echter niet waarschijnlijk. Db ge meente zou Van der Blij zelfs zo lang „gehandhaafd" hebben, omdat het onmogelijk zou zijn een opvolger te vinden. Stuurgroep Na het vertrek van de heer Van der Blü wordt de directie tijdelijk waar genomen door de dames Van der Lende en Van 't Steen. Na de mislukte pogingen van de werkgroep is nu een stuurgroep ingesteld die het opnieuw gaat proberen. Hierin heb ben zitting de heer Klop, de dagelijk se leiding van de bibliotheek, verte genwoordigers van het personeel en de personeelsfunctionaris. Naast de democratisering moet er ook een aantal andere dingen gebeu ren, al zal dit wellicht wat langer op je hoort nogal eens dat mensen niet weten dat je behalve geheel verzorgde reizen bij een Holland International Reisburo ook de deur kunt uitstappen met een retourticket Amsterdam-New York per KLM. Nog verbaasder zijn ze als ze horen dat 'n weekendretour tot eind maart a.s. niet meer dan f700,- hoeft te kosten. Raar. Misschien, maar wei waar. Probeer het maar. Er zijn dingen, waar je in een fatsoenlijke wijk niet tegen mag protesteren: de identiteit van je buren bijvoorbeeld. Dit verhaal gaat over een andere buurt in Kethel, waar de bevolking wél reden tot protest heeft tegen de manier, waarop de gemeente met hun woonomgeving omspringt. Heel ver weg in het noorden van Schiedam, vervoorbij het dorp Kethel omsluit de Scheepvaart weg een buurtje eengezinswoningen. Het is heel recent, voor een deel zelfs niet-afgebouwd Helaas is het te laat om nog iets aan een verschrikkelijke misser in deze wyk te doen: de straatnamen. De gemeente heeft in haar wijsheid be sloten hiervoor scheepstypes te kie zen, iets wat de benaming Scheep vaartweg al deed vermoeden. Goed, zeggen nu de bewoners van Schie dam Oost, wat is daartegen? Aan de andere kant van de Hogebanweg in Nieuw Mathenesse hebben ze dat ook gedaan. Er is daar een idyllische Hoekersingel. Al tientallen jaren wo nen ze tevreden op de Baardsestraat. Inderdaad, maar in Kethel wordt het erger: om te beginnen misgunt de gemeente de bewoners daar te wo nen in een -straat, -laan of -hof. Men heeft zich aangesloten by de schok kende gewoonte om die belangrijke aanduidingen weg te laten. Zoals de burgemeester woont inj een straat, die geheel misleidende „Weide" heet, zo wordt je achter de Scheepvaart-1 weg ondergebracht op Galjoot, Kogge, Praam ofHoogaars. Hoogaars. En dat ook nog dam. Gezegend ben je. Een hoogaars is niet, wat U dacht, maar een klein zeilvaartuig met hoge hoge boeg. Kennelijk wringt de straatnamencom- missie zich in bochten om toch maar iets te verzinnen. En dat terwijl er toch zoveel voor de hand liggende oplossingen zijn: Nederland kent genoeg verdienstelijke burgers, die wel een geheugensteuntje verdienen in onze collectieve herinnering. Jaren lang zijn straten naar ministers, ge leerden en helden genoemd. En daarmee was iedereen tevreden. Nu schijnt dit plotseling niet meer te mogen. Het zou persoonsverheerlij king zijn om een straat naar een mens Dat is natuurlijk onzin. Dat is elk ge voel voor verhoudingen uit het oog verliezen. Een straat naar een mens noemen is een verdiend eerbetoon, een manier om er voor te zorgen, dat iemand niet vergeten wordt. Het is een monument. Je zou bijvoorbeeld de straten in Schiedam noord kunnen noemen naar mensen, die bevrijdend bezig ge weest zijn. We hebben in Schiedam mina Drucker of onze eigen stadge note mevrouw Koeten-Ooms aan de vergetelheid ontrukt. Beschaamd echter is het, dat nooit iemand op het idee is gekomen een straat te noemen naar de plaatselijke verzetstrijders. Vooral omdat het weer nodig wordt om goed te onthouden, waarvoor deze mensen hun leven hebben opge offerd. Nu rascisme en discriminatie overal toenemen, is het vernoemen van een aantal straten naar deze grote Neder landers niet meer eenvoudig eerbe toon alléén, maar een politieke daad. Han van der Horst. IJsselmondselaan175 Rotterdam Tel. 010-50 74 44 Geopend: maandag t/m donderdag 9-17.30, vrijdag en zaterdag 9-17 uur. Koopavond: vrijdagvan 19-21 uur. j

De Havenloods | 1981 | | pagina 3