Dagje loven en bieden op unieke 'Vlooienmarkt' J*| 2?s 'Schrijvers op zich(t)' bij Volksuniversiteit Rockwafels in sociëteit ter meulen natuurlijk Koorfestijn Toneelstuk Stilleven en landschappen ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk Onder de titel New York, New York wordt tot 29 maart in de Black Cat re cent werk van Han Henderikse vertoond. DEQhAVENLOODSDONDERDAG 19 MAART 1981 O 12-576 willen staan, dan kan hij voor f 500,- een stand huren. Goed doel Bouwen denkt, dat verenigingen, die spullen langs huizen ophalen, ook wel geihteresseerd zullen zijn in een stalletje. De opbrengst komt dan ten goede aan de club. In Dordrecht gaat deze zaterdag tien procent van het entreegeld naar een goed doel, te we ten. de invalidebond, die deze week collecteert. Aan het eind van de dag zal dit bedrag aan de voorzitter van Je bond worden overhandigd. Het is de bedoeling, dat ook in Rotterdam iedere week een tiende van de toe gangsgelden worden geschonken. La ter wil Bouwen misschien een Bingo voor het goede doel op touw zenen. In Dordrecht hebben al veel belang stellende „kooplui" gereageerd. Al leen al in het weekend zijn er 50 kraampjes gereserveerd. Het maxi mum is 500 deelnemers, 25 minder dan in de Ton Menken hal. Minimaal moeten 250 mensen zich opgeven, wil de markt door kunnen gaan. In Rotterdam verwacht de organisator uitermate veel interesse, gezien de gunstige ligging van de Menken hal. „In Beverwijk komen er elke zater dag zo'n 10.000 bezoekers, maar ik zal blij zijn met een beginaantal van 5.000 mensen. Ik moet natuurlijk de reactie van het publiek afwachten, maar in principe wordt de markt voortaan iedere zaterdag gehouden. Ook in Alkmaar en Den Haag zetten particulieren vlooienmarkten op", zegt Bouwen. De Rotterdamse „Vlooienmarkt" zal zaterdag 28 maart om 9 uur worden geopend. Ter gelegenheid hiervan zal het Fanfarekorps Excelsior door de hal paraderen. Het reserveren van kraampjes en het verkrijgen van infor- tie is mogelijk bij tel. 01806- 8236 en na 18 uur bij H. Bouwen, tel. 02209- 3443. 25 Meter aluminiumfolie... Voor vele doeleinden te gebruiken. 30 cm breed. Géén-prnbleem-prijs Vrouwen adopteren school in Chili Een aantal Chileense vrouwen in ballingschap, wonende in Spijkenisse heeft gesteund door Nederlandse vrouwen het initiatief genomen om een school te adopteren in een dorp in Zuid-Chili. Zoals bekend is er in Chili nog altijd veel onderdrukking; tevens kampt men er met een zeer grote werkloos heid. De werklozen en politieke ge vangenen en hun gezinnen krijgen geen enkele vorm van ondersteuning van de overheid. Er wordt honger geleden en er is een groot gebrek aan vele eerste levensbehoeften. De leerlingen van bovengenoemde te adopteren school kunnen de school vaak niet bezoeken door gebrek aan kleding en schoeisel. De school zelf kampt met een groot gebrek aan schoolbenodigdheden zoals schriften, potloden, pennen en dergelijke. Als eerste actiepunt wordt door de groep vrouwen een inzameling gehouden van kinderklèding, kinderschoenen, speelgoed, schoolbenodigdheden en vitaminen op zaterdag 28 maart aan staande van 12.00 tot 16.00 uur. Mèn kan zijn giften afgeven bij het multifunctioneel centrum „De Riet- lander", Vlinderveen 217 en bij de Felicitaskerk aan de Lisstraat 5, even eens in Spijkenisse. Een geldelijke bij drage voor de kosten van de verzen ding van de ingezamelde goederen is ook van harte welkom. Nadere inlich tingen worden verstrekt door Bea Blok (01880 - 19582(, Alie van Cleef (01880 - 10701), Roza Gonzalez (01880 - 20070) en Ger Groenen boom (01880- 14987). Finale concours ROTTERDAM - De finale van het Willem Pijper concours wordt gehou den op donderdag 19 maart in de Willem Pijper zaal van het Rotter dams Conservatorium, Pieter de Hoochweg 122. Uit drie solisten en drie ensembles zullen uiteindelijk de winnaars wor den gekozen door de jury bestaande uit Robert Heppener, Tibor de Machula, John Danisdas, Gert van der Steen en Miep Zijlstra. Voorzit ter is de directeur van het Conserva torium, Kees Stolwijk. i Op de Volksuniversiteit aan de Westzeedijk 345 te Rotterdam vindt op 21 en 22 maart de manifestatie "Schrijvers op zich(t)" plaats. Verscheidene beken de auteurs zullen dit weekend opluisteren, zoals Jules Deelder, Willem Brak man, Hannes Meinkema en Herman Pieter de Boer. Onlangs was Hannes nog te zien in het VPRO-zondagavond Literatuur- programma onder leiding van Harry Mulisch. Deze schrijfster debuteerde in 1974 met de Maaneter. Spoedig volgden Het Wil Maar Niet Zomeren ('75), En Dan Is Er Koffie ('76). In 1977 verscheen De Groene Weduwe e.a. Verhalen, een jaar later gevolgd door Het Binnenste Ei. Al deze ti tels zijn inmiddels zes a zeven keer herdrukt. Hannes Meinkema is voor vele lezende jongeren dan ook een begrip. Zij is zaterdag 21 maart vanaf 14.30 uur aanwezig op de universiteit. Bijna iedere Nederlander heeft wel eens iets gelezen van Herman Pieter de Boer; zonder twijfel is hij op het ogenblik een van de populairste schrijvers. Toch is zijn roem pas van de laatste jaren. De Boer werd op 9 februari 1928 ge boren in Rotterdam als zoon van een bankemployé. Als 9-jarige debuteer de hij in een jeugdblad met het ver haaltje "Najok en de Ijsvogel". Hij doorliep de Gooise HBS, voer als lichtmatroos, speelde pantomime, diende bij de luchtmacht en was fi liaalhouder van een tegelhandel. Na 1954 leefde De Boer uitsluitend van de pen. Hij deed journalistiek werk, schreef voor de radio, televisie en theater en maakte liedjes. Zijn eerste nummer was "Oh Waterlooplein", zijn meest recente is de tophit „Visi te". Inmiddels zijn er duizenden boeken van hem verkocht, waaronder Het Damesorkest, De Kellnerin en het Herenhotel. Binnenkort verschijnt er een (herziene) herdruk van „Zalig zijn de schelen". De nieuwste roman De Nymphentrein verschijnt begin Herman Pieter de Boer geeft zondag 22 maart acte de présence. Hij is aan wezig vanaf 15 uur. Er bestaat op de ze dagen de mogelijkheid boeken van deze twee auteurs van een handteke ning te laten voorzien. *Herman Pieter de Boer zal eveneens aanwezig zijn bij „Schrijvers op zich(t)" Verkiezingen zilveren CJP-kandidaat Het zilveren Cultureel J-ongercn las poort (CJP) is in 1977 voor de eerste maal uitgereikt door dc Nederlandse en Belgische CJP-organisaties. Deze onderscheiding is bedoeld om een persoon of een groep in het zonnetje te zetten,die zich verdienstelijk heeft gemaakt voor de jongeren in het alge meen en de CJP-houders in het bij zonder. Dc afgelopen jaren ontvingen de zan ger Ramses Shaffy, dc caberetier Ur- banus van Anus, de schrijfster Yvonne Keuls en de animatiefilmcr Raoul Scrvais een zilveren paspoort. Houders van een jongerenpas kunnen nu hun eigen voorkeur uitspreken. Zij moeten daarvoor een bon in het aprilnummer van het blad Magazijn invullen. Op deze bon kan de naam van de persoon, de popgroep, het or kest, het museum of het radio-en/tv- programma van hun keus worden vermeld. Deelnemers moeten deze bon in een gefrankeerde enveloppe sturen aan: het Landelijk Bureau CJP, Postbus 424, 3800 AK Amersfoort. Inzen ding kan tot uiterlijk vrijdag 29 mei 1981 ROTTERDAM - Bent u met pijn in het hart eindelijk tot het in zicht gekomen, dat er voor üw eerste autoped en het servies van vóór uw huwelijk geen plaats meer is in de gangkast? En bent u met lood in de schoenen op weg naar de vuilnisbak? Maak dan rechtsomkeer. Ergens in Rotterdam bevindt zich iemand, die altijd al naar zo'n step en zulk servies heeft gezocht. En op zaterdag 28 maart kunt u die persoon dolgelukkig maken. Op die dag wordt in de Ton Menken Evenementenhal aan het Weena de eerste Rotterdamse „Vlooienmarkt" gehouden. Winstbeluste Rotterdam mers krijgen hier de kans om hun ou de kinderwagens, kapotte stofzuigers en net iets te krappe voetbalschoe nen tegen een al dan niet zacht prijs je van de hand te doen, en prijsbewus te stadsgenoten kunnen lekker op hun gemakje tussen de kraampjes schooieren en afpingelen. Voor het bedrag van f25,- per kraam veran dert iedereen, trambestuurder of wel zijnswerkster, voor een dag in koop man of -vrouw. Organisator van dit voor Rotterdam unieke gebeuren is Hans Bouwen. Het idee heeft hij opgedaan in Bever wijk, waar door een makelaar uit Scha- gen al sinds september vorig jaar j,Vlooienmarkten" worden gehouden. Iedere zaterdag trekt de markt zo'n 10.000 mensen, die in een veilinghal hun slag slaan. „Het enorme succes bracht mij op het idee, iets dergelijks in de buurt van Rotterdam op te zet ten. Het vinden van een goede lokatie was nog wel moeilijk. In Bleiswijk dacht ik er goed aan te doen, de mid denstand uit te nodigen tot deelname. Maar toen zij een kijkje gingen ne men in Beverwijk, schrokken ze zich dood. Ze waren bang dat zulke lage prijzen ten koste zou gaan van hun eigen waar. Ook de directrice van de veilinghal in Pijnacker kreeg de schrik van haar leven bij het zien van zo een massa mensen. Maar de exploitanten van de Ton Menken.hal waren direct bereid dit evenement te herbergen. Zij beheren ook de Merwehal in Dor drecht en de Leysdream te Roosen daal, waar respectievelijk op 21 maart en op 4 april aanstaande „Vlooienmarkten" van start gaan", aldus Bouwen. Maat 42 Bedoeling van de „Vlooienmarkt" is dat de gewone burger de kans krijgt zijn spullen te verkopen of te ruilen. In de Menken hal is de ruimte voor ongeveer 525 kramen,elk 2.10 meter breed en 1.20 meter'diep, die voor f 25,- per dag te huur zijn. Al vanaf 6 uur 's ochtends kunnen de amateur- kooplui met hun auto's de hal bin nen rijden om hun kramen in te rich ten. Van 9 tot 17 uur staan de deu ren open vóór het publiek, dat voor een rijksdaalder per persoon rond kan neuzen. Voor kinderen van 3 tot en met 6 jaar is de toegang gratis. Aan ideeën ontbreekt het de markt- lieden-in-spé niet. Onder de aanmel dingen in Dordrecht, waar de beurs al aanstaande zaterdag wordt gehouden, bevinden zich bijvoorbeeld een man, die broeken, maat 42, voor f 15,- per stuk aanbiedt, een vrouw, die haar verzameling van het Koningshuis wil ruileij, en een miskende zanger, die nog met 3000 exemplaren van zijn eigen grammofoonplaatje zit. Er is ook een Dordts echtpaar, dat zijn cactussen wil verkopen. De man heeft besloten zijn verwarmde kas als knutselhoek in te richten. „Er zijn heel veel vrouwen, die zich met een vriendin aanmelden. Creatieve dames bieden bijvoorbeeld zelfgemaakte poppenkleertjes aan. Veel mensen vin den het gewoon gezellig om een dagje in een heel ander wereldje te verke ren", zegt Bouwen. Wanneer mensen zich aanmelden, vraagt Bouwen wat hun waar zal zijn. Dit is om te voorkomen, dat particu lieren zonder vergunning etenswaar gaan verkopen. „Ten eerste loop ik dan een enorm risico. Stel je voor, dat ze met ijs komen aanzetten, waar van iemand al gauw voedselvergifti ging kan krijgen. Ten tweede bestaat er een kans, dat drie, vier mensen naast elkaar slaatjes aanbieden. Dan verkoopt niemand iets", geeft Bou wen als uitleg. Inderdaad heeft ie mand hem gebeld met het plan om tussen zijn curiosa in salades uit te stallen. De horeca is dus gewoon in handen van de middenstand. Zo zal er een oliebollenkraam, een biertent en een notenbar ziji». Wel zijn de arti kelen aan een maximumprijs gebon den. Een broodje mag bijvoorbeeld niet meer dan f 3,75 kosten. Het is de bedoeling, dat de „Vlooien markten" een wekelijks terugkerend gebeuren zijn. Als extra attractie zal er iedere keer een optreden van een artiest plaatsvinden. In Dordrecht is dat zaterdag 21 maart Doris D and the Pins, terwijl Felry Maat doorlo pend discomuziek zal draaien. Zater dag 28 maart in de Ton Menken hal wordt het podium bezet door Lee Towers. Ferry Maat of Ad Visser zor gen hier voor de verdere muzikale omlijsting. Bankbiljetten Als afwisseling zullen de „Vlooien markten" iedere week een ander the ma hebben. Op 28 maart zijn dat de 27-MC-ers, die een permanente stand krijgen, waar ze hun vignetten kun nen uitwisselen. In de toekomst denkt Bouwen aan een bassin in het midden van de Menken hal, waar men naar hartelust met radio-electronisch be stuurbare scheepsmodellen kan spe len. Andere ideeën zijn het ruilen van bankbiljetten, 78-toerenplaten of het organiseren van een schaak- of dam- wedstrijd van twee kampioenen tegen zóveel mogelijk pientere bezoekers. Dergelijke thema's komen de ene week in Rotterdatn, de andere week in Dordt en weer een week later in Roosendaal aan de beurt. Organisator Hans Bouwen De markt is een familiefestijn, ter doorbreking van de zaterdagsleur. Er is dan ook een speciale kinderhoek, waar de ouders hun grut kunnen droppen. Hier worden ze beziggehou den met waterverf en kunnen ze krij ten op schoolborden. De kunstenaar Maitre Pierre verzorgt gedurende twee uren een poppenspel, afgewis seld met theater. Bouwen sluit niet uit, dat er zelfs ouders zullen zijn, die hun kinderen hier afgeven, en zelf de stad ingaan. Hij loopt met het idee, in navolging van Beverwijk een mini- kinderboerderij op te zetten, in sa menwerking met een kinderboerderij in de buurt. Kinderen kunnen trou wens ook een kraampje huren. Er is geen leeftijdsgrens. In Beverwijk is de belangstelling voor het huren van een kraampje groot. Er zijn zelfs wachtlijsten aan gelegd. Sommige mensen bespreken een stalletje meteen voor drie weken achtereen. Ook de bezoekers zijn vaak vaste klanten. Een markt in een hal heeft dan ook duidelijk voorde len. Van kou of regen hebben kopers en verkopers weinig last. Daarnaast vormen de artiesten een extra attrac tie. Klachten van de middenstand in Beverwijk, als zou de „Vlooienmarkt" mensen op zaterdag uit de winkelcen tra weglokken, zijn volgens Bouwen uit de lucht gegrepen. Voor oude spulletjes, zo zegt hij, kunnen de mensen nergens anders terecht, en boodschappen doen is bij ons niet mogelijk. Bovendien, zou een midden stander met zijn winkeldochters (on verkoopbare waren) op onze beurs «Si Twee leden van de Amazing Rockwafels: Fred Piek en Wim Kerkhof fVLAARDINGEN - In sociëteit In Eind vorig jaar brachten Wim Kerk- The Mood speelt zaterdag 22 maart hof, Fred Piek, Arie van der Graaf, - The Amazing Rockwafels. Deze Koos Pakvis en Louis Debij een lp groep heeft grote bekendheid gekre- uit: Het nummer "Heb melij Jet" gen door diverse optredens te geven is bovendien op de single gezet. I'op straat. Het veelzijdig repertoire De Rockwafels spelen vanaf 21.30 bestaat uit Nederlandstalige muziek, uur in de soos, Fransenstraat 12, t country en folk(zij ingang gebouw Triangel). Toe gangsprijs is f.5.-. VLAARDINGEN - Het derde koor- festijn vindt plaats op vrijdag 20 maart in de Emmauskerk, v. Linden van de Heuvelsingel 2a. De plaatse lijke jongerenkoren verlenen hun me dewerking: The Messengers, Pax Christie, The J.C. Singers, Good News en Vlaardingen West. De koren werken nu ruim twee jaar samen. Voor dit optreden is gekozen voor het thema „Je leven een geschenk". De tekst van de liederen zal op dit thema afgestemd zijn. Naast koor zang is er tevens gelegenheid voor samenzang. Dc presentatie is in han den van ds. Braam, gereformeerd pre dikant. Tijdens deze bijeenkomst wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Het resterende gedeel te schenkt men aan zuster Lemmens, die al meer dan 41 jaar werkt in de sloppenwijken van Karachi te Paki stan. De laatste tijd heeft zij zich spe ciaal ingezet voor de opvang van ge handicapte kinderen. Het koorfestijn vangt aan om 20 uur. Toegang is vrij. VLAARDINGEN- Toneelgroep Pro loog brengt op donderdag 26 maart My Mkinga (mijn dorp) in de Harmo- niezaaL Dit stuk speelt zich af in de derde wereld. Vijf vrouwen worden geconfronteerd met de problemen wat betreft de gezondheidszorg en gezinsplanning in een ontwikkelings land en de ról die de pharmaceu- tische industrie daarin speelt. Het stuk spitst zich toe op de vraag: alle stappen die je zet en die iets op kunnen leveren, gaan ten koste van iets anders. Al jaren schrijft Proloog zijn stukken zelf. My Mkinga is een uitzondering daar op. De voorstelling vangt aan 20.15 uur. Toegangsprijs f. 5,- Jan Henderikse, die in 1937 in Delft werd geboren, en tegenwoordig leeft en werkt in New York, maakte in de jaren '60 deel uit van de Zero-beweging. In de expositie is een plaats ingeruimd voor het project „Broadway", een serie kleurendia's en zwart-wit foto's van de zijstraten van Broadway, en een origi nele benadering van de koudegolf in New york. Het meest amusante onderdeel onder de titel „Rejects" van de tentoonstelling is de verzameling van een aantal kleurenfoto's, die van Amerikaanse hotelgas ten werden gemaakt en niet opgehaald. „De grove wansmaak dié de gemiddelde Amerikaan tentoon spreidt, wat zijn kleding betreft, is een treffend voorbeeld van de aan bloedarmoede lijdende disco en coca-cola cultuur in het land van „Uncle Sam", aldus de kunstenaar. De expositie is op werkdagen geopend van 1*6.00-19.00 uur en op zaterdag en zondag van 12.00-17.00 uur. VLAARDINGEN - In het Hollandia- gebouw, Oosthavenkade 42, is tot en met 27 maart een expositie te zien van schilderijen en aquarellen van de heren P. de Goede en L. Dijkshoorn. Deze Vlaardingers exposeren reeds voor de derde maal in het Holfandia gebouwd. Zij kwamen vijf jaar gele den voor het eerst met hun werlc in de openbaarheid, Op deze tentoon stelling is nieuw werk te zien. Zij ma ken voornamelijk landschappen en stillevens in velerlei variaties. Beiden hebben daarvoor een eigen stijl ont wikkeld. De tentoonstelling is te bezoeken van maandag tot en met vrijdag van 10-12.30, 13-18 en van 19-22 uur. Op zaterdag van 10-12.30 uur. Toe gang is vrij. Experimenteel concert VLAARDINGEN - De Harmonie Voorwaarts en Harmonie Kunst na Arbeid uit Maassluis geven op zater dag 21 maart een gezamenlijk con cert in de Oude Lijnbaan. Tevens werken mee Jong Kunst na Arbeid en een leerlingengroep van Voorwaarts. Dit concert draagt een experimenteel karakter. Er worden werken uitge voerd van Suppé tot hedendaagse componisten. Voor de pauze treden de verenigingen afzonderlijk op. De avond wordt besloten met een con cert van één orkest van 70 a 80 mede werkers. Dirigent en leden van beide orkesten hebben enkele maanden intens gestu deerd om dit concert muzikaal te doen slagen. Dc verenigingen worden geleid door dirigenten Joop Donders en André Glqtzbach. Entreeprijs bedraagt f 5,-. Houders van pas 65 of een CJP betalen slechts f 3,50. Aanvang 20.00 uur. II Bij huishoudelijke karweitjes... wilt u uw kleding schoon houden. Deze leuke theedoeksloof komt dan ook goed van pas. In groen, bruin of blauw geblokt. In één altijd passende nr Van 8,95 voor Voor een kwart van de prijs! gaat nu een grote kollektie meu belstof, uit de prijsserie van 30,- tot 40,-, de deur uit. In diverse strukturen en kwaliteiten zoals tweed, velours, weefstof etc.

De Havenloods | 1981 | | pagina 15