NLOODS Bodem GTB-terrein inderdaad verontreinigd a Roken of niet-roken Eindeloos Wethouder Posthoorn start kookrubriek Democratisch recht of onbeschoft gedrag? Sociale Dienst krijgt het steeds zwaarder SLAAPBANKEN tommerrijX Zin in een baan? Werken en welzijn w Onderzoek zegt niets over schadelijkheid stoffen Personeel onder te hoge druk? PvdA trekt de binnenstad in Ligplaatsen met steiger aan de Bergse plas. Vanaf volgende week in De Havenloods Sy vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag voordeel - vrijdag zaterdag voordee Olivetti Lettera 25 portable r 7" schrijfmachine 199.- 79.- 159.- Herlag. Luxe tuin/ balkonmeubilair 2Z- °17r Douche scheidingswand 379.- HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159 ROTTERDAM editie p SCHIEDAM ZIE DEZE WEEK ONZE SPECIALE PAGINA'S Rokers en niet-rokers. De relatie tussen roken en gezondheid. Passief roken. De anti-rookcampagnes, weten schappelijke onderzoekingen, nicotine; van geneesmiddel tot genotmiddel. Opzienbarende conclusies en feiten met betrekking tot bijvoorbeeld het roken van sigaretten. De visie van pro en anti, de visie van terzake deskundige instanties en medici, de rol van de producenten, de rol van de overheid, de belangengroepen, de discussie over reclame en last but not least: De groeiende confrontatie tussen rokers en niet-rokers. Een confrontatie die - gezien de vorm waarin de antirook campagne wordt gevoerd - steeds meer weg lijkt te hebben van een hetze waarbij elke realiteit uit het oog wordt verloren. K.M.Frische registreerde feiten en meningen, beluisterde tal van argumenten die hij verwerkte in een artikelen-reeks. Van zijn ervaringen en indrukken kunt u in de komende maanden kennis nemen. 'PvdA - D'66 SCHIEDAM - De plaatselijke afde ling van D'66 weet nog niet of het zich geroepen voelt na de gemeente raadsverkiezingen (volgend jaar) in het college van burgemeester en wet houders zitting te nemen. Een gesug gereerde coalitie PvdA - D'66 noemt de voorzitter van de democaten, Adrie Reijnhout, „niet de meest voor de hand liggende en ook niet de al leenzaligmakende voor Schiedam". ■■TAPIJTFABRIEKEN™ PUILEN UIT HELLEVOETSLUIS - Tapijt cou- SST*, aangebodene bevinden P3,,tmVn°d0,1 r9.vaG^ speciale aanbieding GLAZEN VOOR AFSTAND EN LEZEN onzichtbaar ingeslepen (dus geen 275.- Gratis computer oogmeting. KOM EENS BINNEN! SCHIEDAM De bodem van het voormalige GTB-terrein aan de Dwarsstraat is inderdaad verontreinigd. Tot die conclusie komt de Stichting voor Bodemkartering (Stiboka), die onlangs een bodem- kundig onderzoek heeft uitgevoerd. Er is niet onderzocht om wel ke stoffen het gaat. Het doei'was slechts vast te stellen op zoek genoemd. Op het grootste ge- welke plaatsen de bodem een onna- deelte van het terrein in Schiedam- tuurlijke reu* en/of aanblik heeft. Zuid is inderdaad een onnatuurlijke Dit wordt een organoleptisch onder- geur waargenomeh. Bij één boring is een als "sterk" te classificeren "lucht je" aangetroffen. De meest ernstige verontreiniging komt voor ten oosten van de nog aanwezige loods en onder het met puin opgehoogde terreinge deelte. Uit deze waarnemingen meent onderzoeker, ingenieur Kleyer te mogen concluderen "dat er sprake is van een lichte tot matige concentra tie van verontreinigende stpffen". De diepte van de boringen liep tot ongeveer twee meter of tot het grond water. Tijdens het onderzoek zijn de nodige voorzorgsmaatregelen ter be scherming van het uitvoerende perso neel getroffen. Hoe diep de reukver- oorzakende stoffen zitten, weet de Stichting voor Bodemonderzoek nau welijks vast te stellen. Dit zou te wij ten zijn aan het veelvuldig voorko men van sintels, puin en afval in de ondergrond Laboratorium Nader laboratoriumonderzoek zal uit moeten wijzen wat de gedane waar nemingen exact inhouden en in hoe verre de aanwezige stoffen als schade lijk kunnen worden beschouwd. Medewerkers van Kluphuis Zuid kraakten een kleine vier weken gele den het hoofdkantoor op het voor malige terrein van de Gemeentelijke Technische Bedrijven. Zij hebben reeds te kennen gegeven in de nabije toekomst ook gebruik te willen ma ken van de overige (houten) gebouw tjes op het terrein. De gemeente wil er over zo'n vier jaar woningen bou- SCHIEDAM - De Gemeentelijke Sociale Dienst heeft zo'n vierduizend cliënten vast in het bestand. Daarnaast zijn zo'n twee a drieduizend Schie dammers jaarlijks tijdelijk uitkeringsberechtigd. Worden de gezinnen hierbij gerekend dan betekent dit dat per jaar ongeveer twintigduizend mensen met de Sociale Dienst geconfronteerd worden. Schiedam telt nog geen 75.000 inwoners. „Beangstigend", aldus de directeur van de GSD, de heer Smits. Hij vreest dat zijn personeel, door de immer verslechterende economische situa tie, onder steeds grotere druk komt te staan. Er zijn momenteel 87 mensen bij de Sociale Dienst werkzaam. Smits: „Als er niet meer personeel komt, en dat gaat botsen, dan zullen we ons ernstig moeten beraden". Zelf ziet hij een uitbreiding met ongeveer zeven werknemers als een noodzaak. In het vierde kwartaal van 198Ü steeg het aantal cliënten met ruim 250. Op de spreekuren ontstonden derhalve steeds langere wachttijden, 's Och tends om tien uur was er vaak al geen stoel meer vrij. De GSD gaat daarom per 1 april over op spreekuur volgens afspraak. Die dienen bij voorkeur telefonisch gemaakt te worden tussen 8.30 en 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur (telefoonnummer 732111) Ook aan de balie kan men terecht voor een afspraak. Dergelijke spreek uren zijn al bij een groot aantal ge meenten gewoonte, waaronder in Vlaardingen. Van deze gemeente keek Schiedam de termijn van een half uur per cliënt af. Smits meent dat we in Schiedam, on danks het toenemende aantal „uit keringstrekkers", erg gelukkig zit ten. Hij doelt hierbij op de weinige nieuwbouw, al zullen weinig mensen hier het positieve van inzien. Zijn gedachte gaat echter uit naar de financiële problemen. Door de span ningen die hier uit voortkomen, schijnen er in bijvoorbeeld Spijke- nisse veel woningen geveild te wor den. Dit dan door de gezinnen die Directeur Smits: In het vervolg alleen nog tr, Gemeentelijke Sociale Dienst. r telefonisch afspraken bij de I Schotse Whisky IBlack Prince 1 liter Campari 25*nu'|8?5 dranken service rotterdanr piooil-prijzrn van FT schelen een slok op een borrel! 4 SCHIEDAM - De voltallige frac tie van de Partij van de Arbeidin clusief wethouders, brengt don derdag 2 april een bezoek aan Schiedam-Centrum. Dit gebeurt in het kader van de „de wijk in actie" van de socialisten. De bijeenkomst belooft met name voor wethouder Chris Zijdeveld (Stadsontwikkeling) een pittige klus te worden. Onder zijn por tefeuille valt namelijk de stads vernieuwing in Centrum; al vele jaren het hangijzer in de Schie- damse gemeentepolitiek. Uiterlijk in juni dient de eerste paal voor woningbouw aldaar de grond in te gaan. Deze eis is verpakt in een door de Schiedamse gemeenteraad gesteunde motie. Het is voorals nog echter onduidelijk of deze ter mijn inderdaad gehaald zal wor den. De afgelopen jaren was er veel kritiek op het binnenstadsbe- leid van Zeideveld, dat maar niet wilde resulteren in concrete, bouw plannen. Alle bezoekers kunnen vanaf 20.00 uur vrijuit vragen stellen. Er wordt door de PvdA naar ge streeft nog dezelfde avond de be antwoording af te ronden. daapbankstallan, enorme sortering. Ook aile BE KA banken uit voorraad te leveren. Vr. folder. Fabriekftoonzalen Industriegebouw, Ooudaetingel 66, R'dam.teI.010-13.80.18 Per plaats 708.- (incl. BTW) per jaar (1981) Maximale breedte: 2.50 meter en een maximale lengte: 7 meter. INLICHTINGEN EN RESERVERINGEN: Lommerrijk, Straatweg 99, 3054 AB ROTTERDAM, telefoon: 010-220011 SCHIEDAM - Vanaf volgende week zal de Schiedamse wethouder Herman Posthoorn een kookrubriek in deze krant vullen. Hij staat be kend als een fanatiek koker en een echte smuller. Zelf kwam hij op het idee dit in het vervolg ook naar de bevolking ui! te dragen. Posthoorn stelt zich zo voor dat de lezers van zijn rubriek de vrij dagavond reeds de keuken indui ken en dan in het weekend aan het smullen slaan. Hij wil trachten zo afwisselend mogelijk te werk te gaan, met wellicht zelfs macro biotische maaltijden tussendoor. Al zal lekkerbek Posthoorn hier voor waarschijnlijk de hulp van raadslid Herman Noordegraaf in moeten roepen. Het is de vraag of de rubriek echt een grote diversiteit zal bevatten. Collega-wethouder Chris Zijdeveld „Je moet eens tegen hem zeggen dat de kip de laatste tijd zo goed koop is. Of hij daar geen leuk re cept over kan maken. Want als Herman ergens van over zijn nek gaat, dan is het wel van kip". Een Schiedams journalist die de wethouder wat beter meent te kennen, is pas echt sceptisch. „Nou, dat zullen wel alleen maar recepten over frikandellen en kro ketten worden". Dat dit allemaal wel meevalt bewijst Herman Post hoorn volgende week in deze krant. „Het wordt iets met ge hakt en champignons, erg lekker" laat hij ons vanuit zijn keuken we- Wethouder Herman Posthoorn Geen k'p? duidelijk en fraai lettertype rood/zwart lint en stencilstand 3 regelafstanden kantlijn- opheftoets zakkend segment waardoor lijnrecht schrift moderne vormgeving kunststof ombouw r kompleet met draagtas /Adviesprijs 340.- Vroom Dreesmann prijs van-229^ voor Karok 7x50 prisma-kijker Zgn. nachtkijker. Haalt het onderwerp 7x dichterbij. Gecoated optiek Instelling voor bril dragers. Met tas Vendex slagboor machine VD 1400 Van 0 tot 2700 tpm 400 Watt, 10 mm boorhouder Dubbel geïsoleerd Radio/TV ontstoord. 1 Jr. schr. garantie! Van 479r- voor Herlag: begrip voor kwaliteit. Opvouwbaar. Van wit gelakt, gestoomd beukenhout Van 428^ voor I Fauteuil, 4-lats model. Van 445^ voor J25.- Bijpassende tafel 0 90 cm. Van469r- voorlA®ï" Trimschoenen Suedine metklitter- band. Solide zool. Blauw met kontrast. 40 t/m 46 p.p. 32- 35 t/m 39 p.p. 29. 30 t/m 34 pp Hoeslakens Kies uit diverse uni- kleuren. 100% katoen Krimp- en strijkvrij. 90x200 19- 90x19018.- 80x190 Van roestvrij aluminium en door schijnende kunststof panelen. Zeer stabiel door kunststof hoeken. Bestaande uit gesloten zijwand en twee klapdeuren met handgrepen Totale afmetingen: 80x80x180 cm. Kompleet met montage-instruktie en onderdelen Van 425r- voor VROOIVm DREESMANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 1

De Havenloods | 1981 | | pagina 1